stat

Bieg Urodzinowy. Możesz wystartować razem z krajową czołówką

27 stycznia 2020, 15:00
dak.

Marcin Chabowski, Błażej Brzeziński, Artur Kozłowski, Aleksandra Lisowska czy Anna Gosk to tylko część polskiej czołówki dugich dystansów, która zaprezentuje się w Biegu Urodzinowym, który otworzy kolejną edycję Grand Prix Gdyni. 16 lutego na Skwerze Kościuszki każdy może pobiec razem z nimi. Do zawodów zgłosiło się już ponad 1100 osób. Cena pakietu startowego wynosi 50 zł.Biegowe Grand Prix Gdyni - zapisy


Bieg Urodzinowy Gdyni - zapisyNa kultowe już Grand Prix Gdyni co roku składa się cykl czterech biegów ulicznych. W 2020 roku jego organizację Gdyńskie Centrum Sportu zleciło agencji Sport Evolution. Organizatorzy postawili sobie za jeden z celów wysoki poziom sportowy zawodów, oparty na najlepszych polskich biegaczach i biegaczkach ulicznych.

Ogłoszona lista nazwisk elity sportowej wskazuje na to, że na gdyńskich ulicach możemy spodziewać się szybkiego biegania. Swój udział w otwierającym cykl Biegu Urodzinowym, który zaplanowano na 16 lutego, potwierdzili: Marcin Chabowski (pierwszy w historii mistrz kraju w biegu ulicznym na 10 km), Błażej Brzeziński (Reprezentant Polski na mistrzostwach Europy w maratonie Zurych 2014 i Berlin 2018), Artur Kozłowski (Wielokrotny medalista mistrzostw Polski seniorów), Tomasz Grycko (wicemistrz Polski w biegu na 10 km z 2016), Mariusz Giżyński (multimedalista mistrzostw Polski), Kamil Jastrzębski, Arkadiusz Gardzielewski, Anna Gosk (mistrzyni Polski na 10 km), Aleksandra Lisowska (Medalistka mistrzostw Polski seniorów), Aleksandra Brzezińska, Monika Kaczmarek (brązowa medalistka mistrzostw Polski seniorów w maratonie z 2016 roku) i Monika Stefanowicz.

- To rzadkość na polskiej scenie biegów ulicznych, aby jedne zawody zgromadziły na starcie tak liczną grupę biegaczy z krajowej czołówki. Zagwarantowaliśmy nagrody finansowe za zajęcie miejsc 1-5 w klasyfikacji kobiet i mężczyzn. Dodatkowo, zawodnicy walczą o atrakcyjną nagrodę główną - samochód osobowy - w klasyfikacji generalnej całego cyklu Grand Prix Gdyni - mówi dyrektor zawodów Michał Drelich.
Bieg Urodzinowy Gdyni 2019.

Można spodziewać się, że kolejne biegi tegorocznego Grand Prix Gdyni mogą doczekać się jeszcze bardziej imponującej stawki elity sportowej. Już wcześniej informowaliśmy, że wystartują ambasadorzy cyklu - Henryk Szost i Karolina Nadolska, czyli rekordziści Polski odpowiednio na 10 km i na dystansie maratońskim. Zainteresowanie udziałem w kolejnych biegach wyrazili również Yared Shegumo, były halowy rekordzista Polski w biegu na 3000 metrów i Szymon Kulka, mistrz Polski w biegu na 10 km z 2016 roku oraz brązowy medalista z 2017 roku.

Biegowe Grand Prix Gdyni - nowościBieg Urodzinowy upamiętnia nadanie Gdyni praw miejskich, które miało miejsce 10 lutego 1926 roku. Organizatorzy przygotowali możliwości aktywnego świętowania urodzin miasta:
  • biegi na dystansie 5 i 10 km (odbędą się po atestowanych trasach, ze startem i metą na gdyńskim Skwerze Kościuszki),
  • marsz nordic walking na dystansie 5 km,
  • Dziecięcy Bieg Urodzinowy dla dzieci i młodzieży w wieku od 3 do 16 lat, na dystansach od 250 m do 2000 m;

Na liście startowej znalazło się już ponad 1100 osób. Zapisy do Grand Prix Gdyni 2020 ruszyły na platformie SlotMarket.pl. Cena pakietu startowego na każdy z biegów wynosić będzie 50 zł (45 zł z Kartą Mieszkańca). Karnet na 4 biegi będzie kosztował 200 zł (180 zł z Kartą Mieszkańca), ale będzie obejmował dodatkowo piąty element do kolekcjonerskiego medalu.

Terminarz Grand Prix Gdyni 2020

  • Bieg Urodzinowy - 16 lutego 2020 r.;
  • Bieg Europejski - 10 maja 2020 r.;
  • Bieg Świętojański (nocny) - 27 czerwca 2020 r.;
  • Bieg Niepodległości - 8 listopada 2020 r.

dak.