Grom Nowy Staw - Bałtyk Gdynia 2:1. Przesądził gol w 88. minucie

dak.
2 listopada 2019 (artykuł sprzed 4 lat)

Energa Bałtyk Gdynia

Najnowszy artykuł o klubie Energa Bałtyk Gdynia Wysokie zwycięstwo TLG. Energa Bałtyk lepszy od Arki. Jaguar stracił lidera
Piłkarze Bałtyku Gdynia nie wrócą z Nowego Stawu w dobrych humorach. W 15. kolejce III ligi, 2. grupy przegrali z miejscowym Gromem po bramce w 88. minucie. Piłkarze Bałtyku Gdynia nie wrócą z Nowego Stawu w dobrych humorach. W 15. kolejce III ligi, 2. grupy przegrali z miejscowym Gromem po bramce w 88. minucie.

Bałtyk Gdynia przegrał z Gromem Nowy Staw 1:2 (0:1). Bramka na wagę zwycięstwa padła w 88. minucie spotkania, a jedynego gola dla biało-niebieskich strzelił Tomasz Zając. To pierwsza porażka Marcina Samborskiego w roli trenera. Gdyńscy piłkarze pozostają wciąż na dnie tabeli III ligi, 2. grupy.

Bramki: Robert Wesołowski 20, 88 - Tomasz Zając 70

BAŁTYK: Matysiak - Horoszkiewicz, Murawski, Andryszak, Bany - Demiańczuk (60 Iorga), Bohm (74 Węsierski), Kazimierowicz, Renusz, Zając (74 Machol) - Efir (80 Bajdur)

Jacek Paszulewicz nowym prezesem Bałtyku Gdynia - szczegóły

Przed meczem z Gromem Nowym Staw, Bałtyk Gdynia ogłosił nazwisko nowego prezesa. Jacek Paszulewicz będzie pełnił tę rolę przynajmniej do końca roku. W grudniu natomiast zaplanowano walne zebranie dotyczące wyboru nowych władz.

Trener Marcin Samborski dokonał trzech zmian w wyjściowym składzie względem poprzedniego spotkania z Bałtykiem Koszalin (0:0). W sobotnim starciu od pierwszych minut wybiegli Mateusz Bany, Oskar BohmTomasz Zając.

Murawa w Nowym Stawie uznawana jest za jedną z najlepszych w III lidze i województwie pomorskim, ale akurat tego dnia całe spotkanie odbyło się w intensywnej deszczowej aurze.

Samborski do tej pory prowadził Bałtyk w trzech spotkaniach i ani razu nie przegrał. Wygrana z bezpośrednim rywalem w tabeli mogła pozwolić piłkarzom nawet na wydostanie się ze strefy spadkowej.

Harmonogram meczów niższych lig piłkarskich na weekend

Wynik starcia w 11. minucie otworzyć mógł Michał Efir, ale były napastnik Legii Warszawa pomylił się jednak w sytuacji sam na sam z bramkarzem gospodarzy. Niewykorzystana okazja zemściła się niedługo potem, gdy błąd Sebastiana Murawskiego wykorzystał kapitan rywali Robert Wesołowski, a po chwili nie dał szans Marcinowi Matysiakowi.

Po zmianie stron goście napierali jeszcze bardziej na bramkę rywala, ale golkiper Gromu skapitulował dopiero w 70. minucie, gdy swoje drugie trafienie w biało-niebieskich barwach zapisał Zając.

Gdy wydawało się, że obie ekipy dowiozą remis do końca spotkania, w 88. minucie padł zwycięski gol, który zapewnił komplet punktów gospodarzom. Taki rezultat oznacza, że Bałtyk wciąż pozostaje ostatnią drużyną III ligi, 2. grupy.

Okazję do poprawienia sytuacji, biało-niebiescy będą mieli 9 listopada, gdy na Narodowym Stadionie Rugby podejmą Świt Skolwin.

Wyniki 15 kolejki

• Grom Nowy Staw - Bałtyk Gdynia 2:1 (1:0)
  • Górnik Konin - Unia Janikowo 0:1 (0:0)
  • Kotwica Kołobrzeg - Nielba Wągrowiec 4:1 (2:0)
  • Jarota Jarocin - Pogoń II Szczecin 1:1 (1:1)
  • KKS 1925 Kalisz - Polonia Środa Wielkopolska 2:0 (1:0)
  • KP Starogard Gdański - Radunia Stężyca 0:1 (0:0)
  • Mieszko Gniezno - Chemik Police 2:2 (2:2)
  • Bałtyk Koszalin - Świt Skolwin 0:5 (0:3)
  • Gwardia Koszalin - Sokół Kleczew 2:1 (1:1)
dak.

• Ostatni gasi światło ! (3)

To już jest koniec , nie ma już nic ...
    KP Sopot czeka na pożarcie Bałtyku .
    Dziura w kadłubie chyba zbyt duża i okręt tonie.

• 45 6

• I git !!!

• 1 5

• (1)

Co ma KP Sopot z problemami Bałtyku?

• 5 1

• Bałtyk będzie grał w nizszej lidze i tyle.