Halowe mistrzostwa Polski w lekkoatletyce. U-18 i U-20. Cztery tytuły dla Trójmiasta

17 lutego 2020 (artykuł sprzed 4 lat)
Najnowszy artykuł o klubie Sopocki Klub Lekkoatletyczny Wybory samorządowe 2024. Sportowcy startują na radnych w Trójmieście
  • Alicja Stój z SKLA Sopot (w środku) została mistrzynią Polski U-20 w biegu na 800 metrów.
  • 4 mistrzowskie tytuły i 8 medali zdobyli w Toruniu młodzi lekkoatleci z Trójmiasta. Na zdjęciu Piotr Dobrzański z SKLA Sopot na drugim miejscu podium za bieg na dystansie 2000 m do lat 18.
  • Alicja Stój i trener Krzysztof Szałach.
  • Jakub Szymański (z prawej) - brąz na 60 m w biegu przez płotki.

Osiem medali zdobyli w Toruniu trójmiejscy lekkoatleci podczas halowych mistrzostw Polski juniorów do lat 18 i do lat 20. Na podiach rywalizację kończyli zawodnicy SKLA Sopot, AZS-AWFiS Gdańsk i Floty Gdynia. Mistrzowskie tytuły zdobyli: Alicja Stój w biegu na 800 m, Alicja Gajewska w pchnięciu kulą, Hubert Kozelan w biegu na 60 m i Kacper Maciejewski w skoku o tyczce. Ta ostatnia konkurencja przyniosła Trójmiastu aż trzy krążki.

Zmagania w Arenie Toruń trwały przez trzy dni. Na starcie pojawiło się około 1000 młodych sportowców z 220 klubów. Wśród nich znaleźli się reprezentanci trójmiejskich klubów, którzy wrócili z ośmioma medalami.

Po te najcenniejsze sięgnęli: Alicja Stój z SKLA Sopot w biegu na 800 m do lat 20, Alicja Gajewska z AZS AWFiS Gdańsk w pchnięciu kulą do lat 18 i jej klubowy kolega Hubert Kozelan w biegu na 60 m. Oboje zawodnicy gdańskiego klubu okrasili zresztą mistrzowskie tytuły rekordami personalnymi.

Jedyny medal dla Floty Gdynia, ale za to złoty, zdobył Kacper Maciejewski, który w skoku o tyczce do lat 18 również ustanowił "życiówkę". Zresztą to właśnie tyczkarze z AZS AWFiS przywieźli najwięcej medali z Torunia. Tuż za Maciejewskim uplasował się Oskar Jaworski a w tej samej konkurencji wśród pań srebro zdobyła Maria Bartel.