Historyczny sukces lekkoatletów

25 czerwca 2017 (artykuł sprzed 6 lat)
Najnowszy artykuł o klubie Sopocki Klub Lekkoatletyczny Wybory samorządowe 2024. Sportowcy startują na radnych w Trójmieście
Polscy lekkoatleci poprawili swój wynik z 2014, gdy w drużynowych mistrzostwach Europy zdobyli brąz. Pięciu zawodników z Trójmiasta przysłużyli się zdobyciu historycznego srebra. Polscy lekkoatleci poprawili swój wynik z 2014, gdy w drużynowych mistrzostwach Europy zdobyli brąz. Pięciu zawodników z Trójmiasta przysłużyli się zdobyciu historycznego srebra.

Polscy lekkoatlecie zajęli najlepsze w historii drugie miejsce podczas drużynowych mistrzostw Europy w Lille. Do sukcesu we Francji swoje cegiełki dołożyli zawodnicy trójmiejskich klubów: Angelika Cichocka, Patryk Dobek i Anna Kiełbasińska z SKLA Sopot, Hubert Chmielak z AZS AWFiS Gdańsk oraz Przemysław Słowikowski z Floty Gdynia.

We Francji rywalizowało 12 najsilniejszych reprezentacji z pominięciem zdyskwalifikowanej Rosji. Startowano w 21 konkurencjach z podziałem na mężczyzn i kobiety. Polska kadra liczyła 51 polskich lekkoatletów.

Nasi sportowcy zaprezentowali się znakomicie i poprawili historyczny wynik z 2014 roku, gdy zdobyli brąz. Przez trzy dni turnieju zapisali na swoim koncie 295 pkt, co dało im drugie miejsce. Większy dorobek mieli tylko Niemcy.

Ręce do najlepszego startu naszej reprezentacji w historii drużynowych mistrzostw Starego Kontynentu przyłożyli zawodnicy z Trójmiasta. W indywidualnych startach na podium stawali lekkoatleci z SKLA Sopot. Angelika Cichocka była druga na 1500 metrów, Anna Kiełbasińska zajęła tę samą lokatę na 200 m, a Patryk Dobek finiszował trzeci na 400 m przez płotki. Ponadto Kiełbasińska biegła w sztafecie na 200 m, która zdobyła drugie miejsce przegrywając tylko z Niemkami.

Słabiej spisali się oszczepnik Hubert Chmielak z AZS AWFiS Gdańsk i męska sztafeta 4x100 z Przemysławem Słowikowskim (Flota Gdynia) w składzie, ale i oni dołożyli punkty do dorobku polskiej kadry.

Starty zawodników z Trójmiasta
Angelika Cichocka (SKLA Sopot) 2. miejsce bieg na 1500 metrów 4:12.16
Patryk Dobek (SKLA Sopot) 3. miejsce w biegu na 400 m przez płotki 49.79
Hubert Chmielak (AZS AWFiS Gdańsk) 5. miejsce w rzucie oszczepem 75.81
Anna Kiełbasińska (SKLA Sopot) 2. miejsce sztafety 4x100 m, 2. miejsce bieg na 200 m 22.8

• Brawo.

W niedalekiej przyszlosci bijemy hotlerowcow i mamy zloto.

• 0 0

• sopot górą (1)

• 0 0

• wygląda na to że zawodnicy SKLA Sopot byli najliczniejszą reprezantacją klubową w narodowej drużynie, oni też zdobyli najwięcej punktów jako klub dla reprezentacji. BRAWO

• 0 0

• Nie no..

Jeszcze był Łukasz Smolnicki z SKLA Sopot. Biegł w eliminacjach w sztafecie 4x400m