stat

Hity Ergo Areny na pewno dojdą do skutku

24 maja 2011 (artykuł sprzed 8 lat)
jag.

To o co bezskutecznie zabiegały władze Gdańska stało się możliwe po przeniesieniu meczu piłkarzy Polska - Francja do Warszawy. Ceny biletów spadły niemal o połowę! Takich nieprzyjemnych niespodzianek jak z inauguracją stadionu nie będzie w przypadku kolejnych imprez przygotowywanych w Ergo Arenie. Już do kupienia są bilety na lipcowy turniej finałowy Ligi Światowej siatkarzy, a także na SmackDown World Tour, czyli galę wrestlingu, która odbędzie się w listopadzie

.

Jak informowaliśmy mecz Polska - Francja odbędzie się tak jak planowano 9 czerwca o godzinie 21.00, ale piłkarze nie wyjdą do inauguracyjnego meczu na PGE Arena Gdańsk, a zagrają na stadionie Legii. Co więcej wraz z przenosinami spotkania do stolicy, mimo że tamtejszy obiekt jest blisko dwukrotnie mniejszy (niewiele ponad 24 tysiące miejsce) od obiektu ciągle budowanego w Letnicy (około 44 tysięcy), to możliwa była obniżka cen biletów.

Gdańszczanom PZPN kazał za wstęp płacić 80, 160 i 240 złotych i jakiekolwiek negocjacje w tej sprawie, które podejmowane były ze strony władz miasta, nie dawały możliwości zbicia tych cen. Co najwyżej oferowano zniżki dla dzieci do lat 11, osób powyżej 60 lat, kobiet i niepełnosprawnych.

Jednak w Warszawie PZPN spuścił z tonu. Nie tylko utrzymał ulgi, które proponował na Gdańsk, ale i obniżył ceny! Ci z państwa, którzy przy Łazienkowskiej chcieliby zobaczyć mecz Polska - Francja zapłacą teraz 50, 90 lub 130 złotych. Sprzedaż ruszy dzisiaj, 24 maja o godzinie 16.00 na stronie www.kupbilet.pl.

O ile na emocje sportowe na PGE Arena będziemy musieli jeszcze poczekać, to nie ma żadnych przeszkód, aby w hitowych wydarzeniach uczestniczyć już od blisko roku w Ergo Arena, czyli hali na granicy Gdańska i Sopotu. Tutaj odbywa się wszystko z harmonogramem, a i w sprzedaży biletów nie ma żadnych niespodzianek, bo rozpoczyna się ona na długo przed planowanymi zawodami.

Obecnie trwa dystrybucja wejściówek na dwie imprezy. Od 6 do 10 lipca osiem drużyn przystąpi do turnieju finałowego Ligi Światowej w siatkówce mężczyzn. Nie wiemy jeszcze kto poza Polską wystąpi w rozgrywkach, bo eliminację ruszą w ostatni weekend maja, ale znamy już ceny biletów.

Na sesje przedpołudniowe, które podczas rozgrywek grupowych (od 6 do 8 lipca) startować będą od godziny 11.00, bilety kosztują 10, 15, 20 i 25 złotych.

W sesjach popołudniowych, w te same dni, tylko że od godziny 17.15, w których grać będą m.in. Polacy, bilety będą droższe po 50, 60, 80 i 100 złotych.

Na 9 lipca od 17.00 zaplanowano mecze półfinałowe. W tym przypadku trzeba się liczyć z wydatkiem 70, 80, 100 i 120 złotych.

Natomiast finał - 10 lipca 17.00 - został wyceniony na 70, 80 i 100 złotych.

Przedsprzedaż biletów i szczegółowe informacje związane z ich zakupem zamieszczone są na stronie dystrybutora https://shop.ticketpro.pl/pl/Event/Search?e=liga+%C5%9Bwiatowa+Fina%C5%82.

Przypomnijmy, że w kalifikacja do turnieju finałowego obowiązuje podział na następujące grupy:
A: POLSKA, Brazylia, USA, Portoryko
B: Rosja, Bułgaria, Niemcy, Japonia
C: Serbia, Argentyna, Finlandia, Egipt
D: Kuba, Włochy, Francja, Korea Płd

Z każdej grupy do decydującej rozgrywki mają awansować po dwie najlepsze drużyny. Tylko Polska ma gwarancję, że bez względu na zajęte miejsce znajdzie się w finale. Gdy biało-czerwoni nie wywalczą bezpośredniego awansu, to wówczas zajmą miejsce drużyny z drugiego miejsca w grupie z najsłabszym bilansem.

Ergo Arena, zachęcona powodzeniem 16. Gali Konfrontacji Sztuk Walki, która w hali zgromadziła ponad 11 tysięcy kibiców, a transmisja w Polsacie w szczytowym momencie oglądalności miała ponad 5 milionów telewidzów, jesienią postawi znów na sporty walki.

11 listopada na granicy Gdańska i Sopotu gościć będzie World Wrestling Entertainment. To najpopularniejsza amerykańska federacja w tej specjalności, która w Polsce zaprezentuje się w ramach The SmackDown World Tour.

Na liście startowej awizowane są takiego gwiazdy wrestlingu jak Randy Orton, Christian, Sheamus, Kane, Wade Barrett, Sin Cara, Mark Henry, The Great Khali, Layla. Szczegółowa lista uczestników i walk zostanie ogłoszona jesienią, ale już można zaopatrzyć się w bilety na to wydarzenie.

Na stronie internetowej www.livenation.pl wejściówki są wycenione w zależności od miejsca na widowni następująco:
* 385 zł płyta przód
* 220 zł płyta tył, trybuny środkowe płyta
* 110 zł trybuny boczne płyta, trybuny na poziomie 3 i 4
* 55 zł trybuny na poziomie 5 oraz niepełnosprawni
* 535 zł VIP

jag.