Comarch Cracovia - Lotos PKH Gdańsk 2:3. Hokeiści wygrali sensacyjnie w dogrywce

6 października 2019, 20:55

Lotos PKH Gdańsk

Lotos PKH Gdańsk sensacyjnie pokonał na wyjeździe Comarch Cracovię 3:2 (0:1, 2:0, 0:1, d.1:0) w 8. kolejce Polskiej Hokej Lidze. Zwycięską bramkę w 18. sekundzie dogrywki zdobył Petr Polodna. Podopieczni Marka Ziętary w ciągu trzech dni pokonali mistrzów i wicemistrzów Polski.

1:0 Mikuła as. Bryniczka - Jezek 19:51
1:1 Mocarski as. Stasiewicz - Smal 26:30
1:2 Marzec 4 na 5 30:00
2:2 Kapica as. Bepierszcz 59:59
2:3 Polodna as. Havlik 60:18

Cracovia: Kopriva; Gajor, Bychawski; Dąbkowski, Jezek; Musioł, Gosztyła; Rompkowski - Bepierszcz, Kalinowski, Drzewiecki; Kapica, Bryniczka, Mikula; Kamiński, Domogała, Brynkus; Augustyniak, Dziurdzia

LOTOS: Fucik; Bilcik, Havlik - Steber, Polodna, Vitek; Tesliukiewicz, Krasowski - Jełakow, Rożkow, Gołowin; Pastryk, Lehmann - Danieluk, Popow, Marzec; Naróg, Szurowski - Stasiewicz, Mocarski, Smal

LOTOS PKH Gdańsk

- Jedziemy do Krakowa wyrwać 3 punkty - zapowiadał odważnie Josef Vitek po tym jak gdańscy hokeiści ograli u siebie mistrza Polski GKS Tychy.
Rzeczywiście, w wyjazdowym starciu z wicemistrzem kraju, gdańszczanie nie zamierzali się kajać. Już w 2. minucie gry Cracovię uratował słupek po strzale Mateusza Danieluka. Chwilę później gospodarzy dwukrotnie zatrzymał w bramce Tomas Fucik. Nie odstawała gdańska młodzież. Dobrą okazję miał też Krystian Mocarski oraz poprawiający po jego strzale Michał Naróg.

Najlepszy start hokeistów od powrotu do PHL

Gdańszczanie w pierwszej tercji oddali 16 strzałów, czyli dwa razy więcej niż rywale, ale to Cracovia cieszyła się z gola. Na 9 sekund przed końcem partii, zamieszanie pod bramką Fucika wykorzystał Ondrej Mikula.

Lotos rzucił się do ataków od razu po powrocie na drugą tercję. Najpierw bramkę Miroslava Koprivy ostrzeliwali Jegor Rożkow i Konstantin Tesliukiewicz, ale to młody Mocarski doprowadził do wyrównania. Krystian wykorzystał chaos pod bramką gospodarzy.

Lotos PKH Gdańsk - GKS Tychy 5:3. Relacja, zdjęcia, film, oceny

Chwilę później na ławkę kar odesłany został Oskar Lehmann, ale gdańszczanie nic nie zrobili sobie z osłabienia. W swoim stylu szybkością wykazał się Szymon Marzec, który wygrał pojedynek z obrońcą i strzałem na długi słupek dał Lotosowi prowadzenie.

Ostatnią odsłonę podopieczni trenera Ziętary rozpoczęli w osłabieniu, ale gdy tylko wrócili do gry w pełnym składzie, w poprzeczkę trafił Vlastimil Bilcik. Groźnie uderzał też Ladislav Havlik, a kilka ważnych interwencji zaliczył Fucik.

Trener Rohacek poprosił o czas na 2 minuty przed końcem gry. Nie zdecydował się jednak od razu na wycofanie bramkarza. Bliski wyrównanie w ostatnich sekundach był Mateusz Bepierszcz, ale minimalnie chybił. W odpowiedzi Rożkow strzelając już do pustej bramki trafił w słupek.

Niestety, goście nie wytrzymali ciśnienia. Na sekundę przed końcem regulaminowego czasu gry, do wyrównania doprowadził Damian Kapica.

Dogrywka nie trwała jednak długo. Już w 18 sekundzie zwycięskiego gola zdobył Petr Polodna, który dobijał po strzale Havlika. Tym samym gdańszczanie w ciągu trzech dni pokonali dwa najlepsze zespoły poprzedniego sezonu.