stat

Ile kosztuje lód dla hokeistów?

Trudne negocjacje Automatyki ze Stoczniowcem

18 maja 2017, 13:00
Rafał Sumowski

MH Automatyka Gdańsk

MH Automatyka Gdańsk ma czas do końca maja, aby zgłosić domowe lodowisko w procesie licencyjnym do rozgrywek Polskiej Hokej Ligi, którą czeka kolejna reforma. Problem w tym, że negocjacje w sprawie dalszego korzystania z Hali "Olivia" trwają już ponad miesiąc, a końca nie widać. Według naszych informacji GKS Stoczniowiec miał znacząco podnieść cenę wynajmu. Żadna ze stron nie chce oficjalnie komentować sytuacji.Negocjacje w sprawie wynajmu Hali "Olivia" pomiędzy MH Automatyką a GKS Stoczniowcem trwają od końca marca. Porozumienia wciąż brak, a do końca maja klub musi przedstawić domowy obiekt, aby wziąć udział w procesie licencyjnym na udział w rozgrywkach Polskiej Hokej Ligi.

AUTOMATYKA UTRZYMAŁA EKSTRALIGĘ HOKEJA

Według naszych informacji, zarządzający halą Stoczniowiec miał zaproponować dwukrotnie wyższą cenę za wynajem obiektu. W zeszłym roku MH Automatyka zapłaciła z tego tytułu ok. 200 tys. zł co stanowiło w przybliżeniu 10 procent budżetu klubu.

Choć gdańszczanie bohatersko zapewnili sobie utrzymanie w krajowej elicie na kolejny sezon, możni sponsorzy delikatnie mówiąc, nie walą drzwiami i oknami. Dlatego klubu na podwyżkę zwyczajnie nie stać. Alternatywy w Trójmieście nie ma.

- Nie chcę komentować sprawy dopóki nie zakończymy negocjacji. Koszty eksploatacji obiektu są jakie są i każdy kto chce go wynajmować, musi je pokrywać - ucina temat prezes Stoczniowca Marek Kostecki.
GDAŃSCY HOKEIŚCI MISTRZAMI POLSKI JUNIORÓW

- Cały czas rozmawiamy. Mogę jedynie potwierdzić, że musimy zamknąć temat do końca maja - mówi prezes MH Automatyki Gdańsk Bartosz Purzyński.
Póki co, negocjacje w sprawie hali utrudniają gdańszczanom kolejne ruchy, w tym rozmowy z trenerem Andriejem Kowaliowem i zawodnikami. Jedynym pewnikiem jest natomiast to, że jeśli gdańszczanie przystąpią do rozgrywek, zagrają według nowego systemu.

AUTOMATYKA CHCE ZATRZYMAĆ TRENERA KOWALIOWA

Zrezygnowano z podziału na grupy po pierwszej fazie sezonu zasadniczego. Zamiast podziału na górną szóstkę o dolną piątkę, zespoły rozegrają cztery rundy każdy z każdym, czyli w sumie po 40 spotkań sezonu zasadniczego.

Po nim sześć drużyn wywalczy bezpośredni awans do play-off, a pozostałe (z pominięciem SMS Sosnowiec) zagrają w parach do dwóch zwycięstw o dołączenie do nich. Przegrani zagrają w play-out o utrzymanie, a osiem najlepszych drużyn zagra systemem pucharowym o mistrzostwo Polski w seriach do czterech zwycięstw.