Podwójny triumf hokeistów z Austrii. Polacy przegrali drugi mecz

Karol Żebrowski
11 listopada 2018 (artykuł sprzed 5 lat)
Dobra postawa Przemysława Odrobnego nie wystarczyła do pokonania reprezentacji Austrii. Dobra postawa Przemysława Odrobnego nie wystarczyła do pokonania reprezentacji Austrii.

Polscy hokeiści przegrali z Austrią 0:2 (0:0, 0:2, 0:0) na zakończeniu turnieju EIHC, który przez trzy dni był rozgrywany w Gdańsku. Biało-czerwoni zajęli ostatnie miejsce. Zwyciężyli ich niedzielni rywale.

0:1 Kevin Macierzynski as. Andreas Kristler, Ali Wukovits 22:39
0:2 Daniel Oberkofler as. Lukas Haudum 27:48

POLSKA: Odrobny; Murray; Gimiński, Michałowski - Paś, R.Nalewajka, Bepierszcz; Ziółkowski, Jaśkiewicz - Malicki, Neupauer, Ł.Nalewajka; Kostek, Horzelski - Przygodzki, Krężołek, Marzec; Jarosz, Radzieńciak - Gościński, Paszek, Jeziorski

Austria: Madlener; Kickert; - Unterweser, Strong - Lebler, Oberkofler, Haudum; Hackl, Peter - Ganahl, Nissner, Chneider; Kirchschlager, Vallant - Kristler, Wukovits, Macierzynski; Payr, Wolf - Richter, Baumsartner, Brucker

SPRAWDŹ JAK PRZEBIEGAŁA SOBOTNIA RYWALIZACJA POMIĘDZY POLSKĄ A NORWEGIĄ

Zanim zmagania na lodzie zostały zainaugurowane, odbyła się oficjalna ceremonia pożegnania Andrzeja Zabawy , byłego hokeisty, a później trenera i kierownika reprezentacji Polski.

Od początku meczu kontrolę nad grą miała reprezentacja Austrii. Spotkało to się z szybką reakcją trenera naszej kadry Tomasza Valtonena, który już w trzeciej minucie poprosił o przerwę. Nie wpłynęło to zbytnio na obraz lodowiskowych wydarzeń. Nasi hokeiści nawet grając w przewadze po karze dla Erika Kirchschlagera nie umieli stworzyć zagrożenia pod bramką rywali, a dodatkowo w sytuacji sam na sam musiał ratować nas Przemysław Odrobny.

Austriacy mieli znaczną inicjatywę, ale nie potrafili jej udokumentować, nawet jeśli grali w podwójnej przewadze przez blisko półtorej minuty. Cały czas na posterunku był wychowanek gdańskiego Stoczniowca Odrobny. Głównie dzięki niemu pierwsza tercja zakończyła się bezbramkowym remisem.

Druga tercja była kontynuacją tego, co działo się przez pierwsze dwadzieścia minut. Ponownie w bramce dwoił i troił się popularny "Wiedźmin", dzięki któremu biało-czerwoni wciąż zachowywali czyste konto. Niestety, w 23 minucie nasz bramkarz skapitulował. Dobrą dobitką popisał się Kevin Macierzynski. Austria wyszła na zasłużone prowadzenie.

Strata bramki nie zmieniła obrazu gry. Wciąż to goście prezentowali wyższy poziom hokejowego rzemiosła, a biało-czerwoni wyglądali źle. Efektem tego była kolejna bramka. Wynik podwyższył Daniel Oberkofler, który rozgrywał setny mecz dla swojej reprezentacji. Szansę na bramkę kontaktową miał Bartłomiej Neupauer, kiedy grając w przewadze biało-czerwoni wyszli z akcją 2 na 1, ale krążek odbił bramkarz reprezentacji Austrii. Do końca drugiej części meczu to goście przeważali i kreowali kolejne sytuacje, ale więcej razy już Odrobnego nie pokonali.

Trzecia odsłona spotkania miała bardzo spokojny przebieg. Austriacy świadomi rezultatu kontrolowali mecz i w bezpieczny sposób pilnowali wywalczonej przewagi zatrudniając raz po raz Odrobnego, który był jedynym jasnym punktem naszej kadry w tym meczu.

Rezultat 0:2 oznaczał, że puchar za zwycięstwo w turnieju EIHC trafił do rąk reprezentantów Austrii. Nasza kadra zakończyła zmagania na czwartym miejscu. W końcowej klasyfikacji uwzględniono tylko sobotnio-niedzielne wyniki.

sobota
Dania - Austria 1:2 (0:0, 0:1, 1:0, dogrywka 0:1)

• Kiepsko (3)

Świetny bramkarz, ale w ataku straszna niemoc.

• 24 2

• (2)

Młodzi dojdą do formy byłem widziałem szkoda ze garstka kibiców nawet hymnu nie było komu grać hala ciemna żeby nie widać było ze było nas ok 300

• (1)

Podziel się opinią..."pożegnanie Andrzeja Zabawy "... Ale co? odszedł w zaświaty? do cywila? wyjeżdża z kraju?

• 3 6

• Odszedł z funkcji kierownika reprezentacji

• 2 0

• (10)

poza tym niech ktos mi odpowie na pytanie dlaczego mam wyrzucąc jedzenie które zabrałem na mecz dla swoich małycg dzieci bo w regulaminie jest....Kupiłem bilet w kasie i nikt mnie nie poinformował o tym ,że nie można, regulaminu przy kasie nie było, na bilecie żadnej informacji, dopiero przy wejściu jest wywieszony regulamin. Bilety kupione, kasa wydana, zwrotu nie mogę zrobić więc albo wyrzucam jedzenie albo nie wchodzę. Jesli wyrzucam to jestem zmuszony kupowac dzieciom slaodkie napoje gazowane, slodycze albo ohydną herbatę której nie da się pić. I to jest zachęta do przyjścia z dziećmi ja mecz?? Zwykłe chrupki, jabłko i gruszka stanowią aż taki problem z wpuszczeniem na mecz? Fakt może się czepiam.
    Ale i tak udało mi się przechytrzyć dwie osoby z ochrony które nas obległy jak przestępców wnoszących maczety.
    Pozdrowienia dla rodziców którzy wybieraja się na mecze

• 37 9

• (1)

Fakt, to jest śmiechu warte. A dzieciaki lubią coś przegryzc, tym bardziej że mecz trwa ponad dwie godziny.

• 8 2

• Jaki z tego wniosek? To nie jest impreza dla ciebie i twoich dzieci skoro nie możecie wytrzymać bez jedzenia. Proste. Zmień imprezy i nie będzie kłopotu na imprezy stricte przeznaczone dla jedzących.

• 11 11

• (2)

Do kupienia jest także zwykła woda. Poza tym tak ciężko wytrzymać 2 godziny bez jedzenia?

• 9 12

• (1)

Widać że nie masz dzieci :)

• 14 7

• Wyobraź sobie , że dzieci mam :) ale za to ty chyba za często na imprezy nie chodzisz. Przeważnie nie można wnosić własnego jedzenia tudzież napojów. Poza tym to akurat nie jest piknik dla dzieci prawda.

• 10 8

• Trzeba dzieciom po kieszeniach upchać (nie mówić im wcześniej, bo dzieci są szczee i się wygadają) - ich nie macają.
      A jak wymacają, to udajesz greka, że to dzieci same sobie coś skitrały ;)

Mi tez raz na hokeju zabrali wafle ryżowe dla dzieci.
      Na żużlu nie ma z tym problemu.

• 12 3

• Oj ,chyba się pierwszy raz na meczu było ?

• 4 5

• Wyjdzie dzieciom na zdrowie a tak naprawdę to masz przepłacać na hali i basta ot i demokracja .

• 4 3

• albo na mecz albo do Mcdonald

• 4 4

• Np. mogły szybko zjeść przed wejściem na halę , gdzie te czasy na Traugutta gdzie elegancko w czasie meczu rozpijało się flaszeczkę .

• 7 0

• (3)

Wynik naszych zgodny z przewidywaniami, ale wstydu nie było.
    Za to organizacja do d..., jak to u Kosteckiego.