Hokeiści Automatyki dzielnie walczyli, ale w Katowicach nie strzelili gola

Marta
7 października 2018 (artykuł sprzed 5 lat)
Tomasz Witkowski skapitulował dwukrotnie podczas meczu w Katowicach. Tomasz Witkowski skapitulował dwukrotnie podczas meczu w Katowicach.

Tauron KH GKS Katowice pokonał MH Automatykę Gdańsk 2:0 (0:0, 1:0, 1:0), a jedną z bramek dla zwycięzców zdobył wychowanek gdańskiego hokeja - Maciej Urbanowicz. Mimo porażka postawy na lodowisku wicemistrza Polski i aktualnego lidera podopieczni Marka Ziętary nie muszą się wstydzić. Potrzeba im tylko większej skuteczności.

1:0 Rohtla as. Wronka, Heikkinen 30.04 5 na 4
2:0 Urbanowicz as. Tomasik 47.55

GKS Katowice
- Lindskoug - Heikkinen, Wanacki - Wronka, Rohtla, Łopuski; Cakajik, Devecka - Laakonen, Pasiut, Malasiński; Tomasik, Krawczyk - Fraszko, Urbanowicz, Krężołek; Skokan, Wysocki - Mac. Rybak, Sawicki, Mich. Rybak

MH Automatyka: Witkowski - Aleksiuk, Maly - Steber, Polodna, Danieluk; Tiesliukiewicz, Dolny - Vitek, Rożkow, Stasiewicz; Kantor, Pastryk - Strużyk, Pesta, Marzec; Lehmann, Nowak - Rompkowski, Smal, Szczerbakow

Wicemistrz Polski z Katowic musiał się nieźle napocić by zainkasować komplet punktów w spotkaniu z gdańszczanami. Gospodarze rozpoczęli od mocnego uderzenia, gdyż już w 2. minucie Grzegorz Pasiut wyszedł sam na sam z Tomaszem Witkowskim, ale gdański bramkarz wyszedł z opresji obronną ręką. To była tylko zapowiedź niezłej gry golkipera Automatyki w tym spotkaniu.

PRZECZYTAJ JAK W PIĄTEK RELACJONOWALIŚMY MECZ AUTOMATYKI Z MISTRZEM POLSKI. SKOŃCZYŁO SIĘ DOGRYWKĄ

Po chwili Filip Pesta chciał otworzyć wynik spotkania, ale niestety nic z tego nie wyszło. Gdańszczanie umiejętnie się bronili, w czym wspomagał ich skutecznie bramkarz, na plus zapewne należy zaliczyć przetrwanie niemal 90 sekund gry w podwójnym osłabieniu, choć z drugiej strony należą się gdańskiej ekipie słowa nagany za doprowadzenie na tafli do takiej sytuacji. Jeszcze na finał pierwszej tercji Jesse Rohtla próbował pokonać Witkowskiego, ale fiński stranieri Gieksy musiał obejść się smakiem.

W 23 minucie powinno być 1:0 dla Automatyki, jednak ani Pesta, ani Szymon Marzec nie zdołali w świetnej sytuacji pokonać fińskiego bramkarza katowiczan. Jak wiadomo niewykorzystane okazje się mszczą i tak też się stało w połowie spotkania. W momencie gdy Mateusz Danieluk odsiadywał karę 2+10, Rothla pokonał Witkowskiego. Kilka minut później Josef Vitek mógł doprowadzić do wyrównania, uderzył technicznie, ale nie zdołał zapalić światła nad bramką gospodarzy.

Trzecia odsłona rozpoczęła się od ataków gospodarzy, ale po strzałach Wronki, Fraszko czy Pasiuta wynik nie ulegał zmianie za sprawą świetnie dysponowanego Witkowskiego. Gospodarze wreszcie dopięli swego w 48 minucie. Maciej Urbanowicz z bliska dobił strzał Damiana Tomasika.

12 Kadra PZHL 11 0 0 1 10 15:78 1
Po czterech rundach sezonu zasadniczego zespoły z miejsc 1-6 awansują do play-off, a drużyny z miejsc 7-10 rozegrają mecze rundy wstępnej Pre-Play-off. Zwycięzcy Pre-Play-off przystąpią do Play-off, natomiast drużyny które zostały pokonane przystąpią do barażu o utrzymanie w PHL. W ramach
barażu o utrzymanie w PHL do tych drużyn dołączy drużyna z miejsca 11 po sezonie zasadniczym oraz zwycięzca rozgrywek I ligi w sezonie 2018/2019. Kadra PZHL uczestniczy w sezonie wyłącznie w rundzie zasadniczej i rozgrywka mecze tylko na wyjazdach.
Tabela wprowadzona: 2018-10-11

Wyniki 10 kolejki

• Tauron KH GKS Katowice - MH AUTOMATYKA GDAŃSK 2:0 (0:0, 1:0, 1:0)
  • Comarch Cracovia - PGE Orlik Opole 2:3 (1:0, 1:1, 0:2)
  • GKS Tychy - Energa Toruń 0:2 (0:0, 0:2, 0:0)
  • JKH GKS Jastrzębie - Unia Oświęcim 7:4 (0:1, 4:2, 3:1)
  • TatrySki Podhale Nowy Targ - Węglokoks Kraj Polonia Bytom 6:3 (2:2, 3:0, 1:1)

• (1)

W Katowicach same gwiazdy nasi pokazali ze forma w górę szkoda ze znów tyle kar tak nie można wygrać z najlepszymi

• 6 0

• Wszyscy graja rowno i to jest fajne ze mamy w miare rowne formacje, ale jednak jakis kocur ktory by sie wybijal ponad Polska przecietnosć by sie jednak przydał....

• 6 0

• (1)

Zgodnie z przewidywaniami punkty powinny być w piątek. Nie ma wstydu i nie jest źle.

• 11 2

• Mecz super Katowice miały problem nas zgubiła kary

• 7 0

• Zamiast grać na 4 piątki (8)

Spróbujcie zagrać na 2 dziesiątki. Chociaż jeśli 6 na 3 nic nie daje to i tak marne wasze szanse.

• 0 11

• Automatyka na 7 miejscu po pierwszej rundzie, z nieznaczną stratą do pierwszej szóstki, czyli idzie nieźle. A jak tam GKS Stoczniowiec? Czekaj, czekaj... 1 zwycięstwo i 4 porażki???

• 11 0

• Przegrał sromotnie

• 7 0

• (2)

Widze ze sledzisz relacje to milo ze jednka ta druzyna cie intersuje. Szanse Stoczniowca jak oceniasz? Beda Przed ostatni czy jednak sms Torun im tyłki skopie?

• 10 0

• (1)

Chłop pięknie Was troluje,a Wy sie spinacie...

• 2 5

• Ja tam mam beke hehe

• 8 0

• Ale w Spiżu na pewno coś już strzelą .

• (1)

no tak. akurat w meczu z Toruniem Tychy wystawiły drugiego bramkarza.

• 0 1

• W lidze mistrzów też jeden mecz bronił ten "drugi" bramkarz, bo po prostu jest dobry.

• (7)

Wynik nie odzwierciedla słabej gry - aż dziw bierze, że nie wpadło więcej. Niestety dziś nie wyglądało to za dobrze... ale liczę, że podniesiemy się na piątek! :-)

• 3 9

• To chyba oglądaliśmy inny mecz

• 4 1

• (3)

Widziels mecz czy tak klepiesz 3 po 3? Calkiem niezle gralismy oslabienia i defensywe, mielismy pare calkiem fajnych akcji szkoda ze nic nie wpadlo. Jedynie mozna bylo sie przyczepic do tych ostatnich minut, grac 6 na 3 i nic nie strzelic to zakrwa troche na kryminał. Gieksa musila sie niezle napocic na te 3 punkty.

• 6 0

• (2)

Nie... nie widziałem, ale się wypowiadam (sarkazm). Proszę cię. Wymęczył mnie ten mecz - po prostu - obrona dobra, ale poza tym strasznie topornie. Obroną chcesz wygrać mecz, albo samym Tomkiem? Parę akcji... i tyle. A ta końcówka - o której nadmieniłes - jest idealnym odzwierciedleniem o czym mówię... tyle. Ale wierzę w chłopaków i liczę na dobrą grę w następnych meczach :-)

• 2 2

• (1)

A to roznie tu bywa. To sa Katowice nie wiem czego sie podziewales, brakuje wykonczenia i tej jakosci zawodnika. Na ten sklad co mamy zagralismy dobre spotkanie. Ilu tam gra kadrowiczow 6 czy 7? Jak by jedna wpadla bylo by juz ciekawe. Mam nadzieje ze nasi wskocza na odpowiednia forme strzelecka a i jakies wzocnenia by sie przydaly. W zeszlym sezonie nawet nie potrafilismy nawiazac z nimi walki strszanie nam nie pasowali i chyba raz przegralismy dwu cyfrowa albo blisko tego.

• 4 0

• W pełni zgoda. Po prostu wiem, że stać nas na więcej - patrz mecz z Tychami, Toruniem (stąd me niezadowolenie, bo mamy duży potencjał), ale reszta pozostaje mi tylko przytaknąć. Czekam na tę ofensywę i wiem, że skuteczność i gra w przewagach stanie się naszą :-) Pozdrawiam.

• 1 2

• B co ty bierzesz

• 3 0

• Pierwsza tercja mi się podobała - reszta wymęczona... Obrona okej, ale atak i wejście w tercję potem i zrobienie jakiejś konkretnej akcji? Miotaliśmy się.

• 0 2

• (4)

jesteśmy boską drużyną....tylko bóg wie jak zagramy. Zero stabilizacji, żadnego ładu i składu. Jeden dzień dostają lanie od słabego Zagłębia żeby postawić się Tychom, z drugiej strony leją Toruń, a Toruń jedzie do Tychów i ich ogrywa. Tu potrzebne są transfery zawodników, którzy coś wniosą poza łyżwami do szatni. Co gra Aleksiuk, Rożkow, Teslukiewicz...? Zobaczcie co grają zagraniczni w Toruniu czy Opolu.

• 10 8

• (2)

Ale cala liga taka jest i bardzo dobrze. Wyniki na styku.

• 5 0

• (1)

na styku ale my zawsze w plecy

• 5 4

• No a innni? Cracovia udupila 2 mecze? Unia nie najlepiej wysoko przegrywa? Orlik dostje 2 cyfrowke a pozniej ogrywa Craxe? Podhale meczy sie tez a gra ich nie zachwyca. Polonia przez 4 mecze nie potrafi gola strzelic. Nie tylko my tak gramy. Cala liga taka jest. Liiga wreszcie jest wyrownan kazdy moze wygrac z kazdym.

• 10 0

• Do Teslukiewicza bym się nie czepiał. Może nie rzuca na kolana, ale solidny w defensywie, ostatnio z Tychami dwie asysty, coś tam już tez strzelił.

• 10 1

• (1)

Chłopaki grają jak równy z równym z najlepszymi, fajnie, ale punktów za to nie ma. Torun na Katowicach, Tychach, Cracovi, Jastrzebiu zdobyl 5 pkt z Katowicami beda jeszcze grali, Podhale 6, Opole i Unia po 3, a my tylko 1 gdyby jeszcze nie pogubili punktów z Opolem i Sosnowcem, ale pogubili. Są poza pierwsza 6, wiec jakiś super poczatek sezonu to nie jest. Strzelamy malo bramek jak na ilosc strzałów, przegrywamy mecze przez gole w oslabieniu, mało strzelamy w przeagach. Skład zmieniony ale grzechy z poprzedniego sezonu zostały. Trzeba to poprawić bo jak nie to wedlug mnie znowu będą playouty.

• 10 2

• W Toruniu gra jedna formacja, nie da sie tak grac caly sezoz my to znamy z popszedniego. Co do obco to masz racje, w defensywie w meczach z Tychami i Katowicamy gralimsy dobrze niestety nasi obcokrajowcy w ataku nie robia takiej roznicy jak powinni. Licze ze zarzad szuka jakis wzocnien bo potrzeba nam jakiegos kozaka ktora potrafi strzelic bramke gdy jest 1:1 i nie jest do 36 czech slowak ktory wybral polske na koniec kariery. W tym roku gramy szybki hokej i potrzeba nam goscia co na lodzie zapitala a nie sie slizga jak na slizgawce.

• 7 0

• Wyniki na styku ?cala liga taka jest?... stop.. ja moze tak bezposrednio.. ale nie wroze nam awansu do 8 a tym bardziej do 6stki.. a wiecie czemu.. jak co roku na ostatnie kilka kolejek zacznie sie proba degradacji stoczniowca.. jak nie bedziemy mieli kilkanascie punktow przewagi nad dolem tabeli to bedzie lipa.. a patrzac na to co sie dzieje.. tak wlasnie bedzie.. i to z wlasnej winy.. takie mecze jak z sosnowcem.. czy opolem trzeba wygrywac..