Stoczniowiec Gdańsk zawiesił treningi. Michał Kieler czeka na wynik testu na COVID-19

4 sierpnia 2020, 12:30
Rafał Sumowski

Stoczniowiec Gdańsk

Najnowszy artukuł na ten temat

Mecze piłkarskie reprezentacji Polski w Trójmieście z kibicami czy bez?

Hokeiści Stoczniowca Gdańsk zawiesili treningi. Czekają na wynik testu na koronawirusa, któremu poddał się Michał Kieler. Bramkarz mógł zakazić się podczas zgrupowania reprezentacji Polski, w której infekcję wykryto już u dziesięciu zawodników i selekcjonera. Jeśli wynik Kielera będzie negatywny, gdańszczanie wrócą do treningów. W innym przypadku cały zespół czekają testy i kwarantanna.Stoczniowiec Gdańsk wrócił do treningów. Jakub Stasiewicz negocjuje kontraktMichał Kieler na zgrupowaniu reprezentacji Polski w Warszawie przebywał od 19 do 26 lipca w gronie 34 kadrowiczów. Po powrocie dołączył do treningów ze Stoczniowcem. Już po tym jak rozpoczął zajęcia z gdańskim zespołem, zakażenie koronawirusem zdiagnozowano u Damiana Kapicy z Comarch Cracovii, który badaniu poddał się przed przenosinami do ligi austriackiej.

Następnie dodatnie wyniki testów uzyskało dziewięciu kolejnych kadrowiczów oraz selekcjoner Robert Kalaber. Wszystkich, którzy mieli styczność z zakażonymi, skierowano na testy. W tym gronie jest też Kieler.

- Zanim wyszła informacja o pierwszym zakażeniu, Michał zdążył z nami potrenować. W tej chwili zawiesiliśmy treningi, czekamy na wynik jego testu, który ma być znany najwcześniej w środę. Jeśli tylko będzie negatywny, tego samego dnia wrócimy do zajęć. W innym przypadku cały zespół czekają testy i kwarantanna - mówi nam trener Krzysztof Lehmann.

Stoczniowiec Gdańsk. Krzysztof Lehmann: Dajmy szansę. 3 lata na budowę drużynyKoronawirus może opóźnić start Polskiej Hokej Ligi, która ma ruszyć we wrześniu. Przypomnijmy, że Stoczniowiec sezon 2020/21 ma inaugurować w piątek 11 września wyjazdowym meczem z wicemistrzem Polski Re-Plast Unią Oświęcim. 13 września Stoczniowiec ma natomiast zagrać na własnej tafli z JKH GKS Jastrzębiem.

Na lód gdańscy hokeiści mają wyjechać 10 sierpnia, gdy tylko zostanie zmrożona tafla w "Olivii". W planach są na razie dwa mecze sparingowe z Energą Toruń 22 sierpnia na wyjeździe i 29 sierpnia w Gdańsku. 22 sierpnia Stoczniowiec ma zagrać na wyjeździe a 29 sierpnia u siebie.

Terminarz Polskiej Hokej Ligi 2020/21Ruchy transferowe Stoczniowca Gdańsk przed sezonem 2020/21:Przyszli: Filip Pesta (pozycja: napastnik, poprzedni klub: Lotos PKH Gdańsk, umowa na rok z opcją przedłużenia), Michał Rybak (napastnik), Maciej Rybak (napastnik, obaj Naprzód Janów, kontrakty na 5 lat), Oskar Lehmann (obrońca, Lotos PKH Gdańsk, kontrakt na rok z opcją przedłużenia), Dawid Maciejewski (obrońca, bez klubu, kontrakt na rok z opcją przedłużenia), Michał Kieler (bramkarz, GKS Katowice, kontrakt na 3 lata), Mateusz Rompkowski (obrońca, Comarch Cracovia, kontrakt na 5 lat), Josef Vitek (napastnik, Lotos PKH Gdańsk, kontrakt na 3 lata)

Może przyjść: Jakub Stasiewicz (napastnik, Lotos PKH Gdańsk)

Zostają:
trener - Krzysztof Lehmann
bramkarze - Wiktor Soliński, Mikołaj Szczepkowski
obrońcy - Bartosz Liśkiewicz, Gilbert Leśniak, Kacper Fruczek, Wiktor Wenz, Jakub Wala
napastnicy - Wiktor Trzebiatowski, Bartosz Wołoszyk, Krystian Mocarski, Szymon Łabinowicz, Mikołaj Krasakiewicz, Adam Laskowski, Kacper Niedźwiecki, Mateusz Strużyk, Dimitri Bondarenko, Daniel Drąg

Mogą zostać: Dimitr Szczerbakow (napastnik), Artiom Żurawski (obrońca, paszport: Białoruś), Arseni Żurawski (napastnik, Białoruś, wypożyczenie z Dynamo Mińsk), Andrei Samsonowicz (obrońca, Białoruś, przechodzi rehabilitację)

Odeszli: Igor Smal (napastnik, Zagłębie Sosnowiec), Michał Naróg (obrońca, wykupienie kontraktu, Zagłębie Sosnowiec)

Stoczniowiec Gdańsk - aktualna kadra