Hokeistki Stoczniowca trzecie na MŚ

15 stycznia 2018 (artykuł sprzed 4 lat)
Rafał Sumowski

Stoczniowiec Gdańsk

Na trzecim miejscu zakończyły mistrzostwa świata dywizji 1B do lat 18 hokeistki reprezentacji Polski. Do wyniku biało-czerwonych w Katowicach przyczyniły się zawodniczki GKS Stoczniowca: Alicja Siejka, Ewa Podracka i Natalia Kamińska. Siejka z dwiema bramkami i czterema asystami była liderką polskiej kadry.Reprezentacja Polski hokeistek do lat 18 drugi rok z rzędu sięgnęła po brązowy medal dywizji 1B (trzeci poziom w światowej hierarchii). Biało-czerwone wygrały w turnieju trzy z pięciu spotkań ulegając tylko wyżej notowanym na końcu Dunkom i Francuzkom.

Wprawdzie celem naszych zawodniczek było zwycięstwo dające awans do dywizji 1A (ten przypadł Dunkom), ale i trzecie miejsce zostało przyjęte jako dobry rezultat.

Do tego wyniku podopiecznych Grzegorza Klicha przyczyniły się hokeistki GKS Stoczniowca Gdańsk: Alicja Siejka, Ewa Podracka i Natalia Kamińska.

Kamińska w pięciu meczach zaliczyła jedną asystę, a Siejka dwa gole i cztery asysty, co w klasyfikacji kanadyjskiej było najlepszym wynikiem w polskiej kadrze obok Alicji Wcisło z Polonii Bytom (6 asyst).

Tutaj aktualna tabela i wyniki Polskiej Hokej Ligi Kobiet

Wszystkie trzy gdańszczanki występują w seniorskim zespole Stoczniowca. Aktualnie podopieczne Henryka Zabrockiego zajmują drugie miejsce w grupie A Polskiej Hokej Ligi Kobiet. Aktualnie wicemistrzynie Polski u siebie zagrają dopiero 27 i 28 stycznia przeciwko Naprzodowi Janów.


Wyniki Polek w mistrzostwach świata 1B juniorek
Chiny - Polska 1:5
Polska - Australia 8:2
Dania - Polska 3:1
Polska - Francja 1:3
Francja - Dania 0:2
Polska - Wielka Brytania 2:0

Końcowa tabela
kolejno mecze, punkty, bramki
1. Dania 5 15 30: 3
2. Francja 5 12 16: 6
3. Polska 5 9 17: 9
4. Chiny 5 5 9:22
5. Wielka Brytania 5 3 7:15
6. Australia 5 1 6:30

Opinie (14)

 • Cudowna kobieta wyrośnie z Pani Alicji :)
  Pozdrawiam :)

  • 8 3

 • Marek! Co?! Dziękujemy!

  • 2 4

 • Bravo Ewa

  • 7 2

alert Portal trojmiasto.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.