Dramat szczypiornisty Wybrzeża. Hubert Kornecki nie zagra w tym roku

23 sierpnia 2017 (artykuł sprzed 4 lat)
Rafał Sumowski

Torus Wybrzeże Gdańsk

Hubert Kornecki przejdzie operację barku. Tego samego, co w lutym ubiegłego roku. Rehabilitacja zajmie nawet pół roku, ale rozgrywający i tak miał szczęście. Więcej zdjęć (1)

Hubert Kornecki przejdzie operację barku. Tego samego, co w lutym ubiegłego roku. Rehabilitacja zajmie nawet pół roku, ale rozgrywający i tak miał szczęście.

fot. Maciej Czarniak/trojmiasto.pl

Hubert Kornecki przejdzie operację barku. Tego samego, co w lutym ubiegłego roku. Rehabilitacja zajmie nawet pół roku, ale rozgrywający i tak miał szczęście.

fot. Maciej Czarniak/trojmiasto.pl

Hubert Kornecki nie zagra już w tym roku. Piłkarz ręczny Wybrzeża Gdańsk przejdzie operację kontuzjowanego po raz kolejny w ciągu 1,5 roku barku. - Szczęście w nieszczęściu, że wytrzymały kotwice, które założono mi przy poprzedniej operacji. Gdyby się zerwały, to najprawdopodobniej kończyłbym karierę - mówi rozgrywający, który niedawno przebywał na zgrupowaniu reprezentacji Polski. Wybrzeże będzie musiało sobie radzić bez niego. W środę ruszyła sprzedaż karnetów na mecze gdańszczan. Cena wynosi 165 zł.Potwierdził się czarny scenariusz dotyczący kontuzji, której Hubert Kornecki nabawił się w towarzyskim starciu Wybrzeża przeciwko Spójni Gdynia podczas memoriału im. Leona Walleranda. Rozgrywający po bolesnym starciu z rywalami opuścił parkiet i udał się do szpitala. Optymistyczny wariant zakładał zwichnięcie prawego barku, czyli tego samego, którego artroskopię przeszedł w lutym ubiegłego roku.

KORNECKI: PO KONTUZJI MUSIAŁEM ZMIENIĆ STYL GRY

Pełną diagnozę Hubert otrzymał po wizycie w klinice RehaSport w Poznani i rezonansie magnetycznym - uszkodzenie obrąbka barkowego przedniego. Rozgrywający będzie musiał przejść kolejną rehabilitację, a po niej od 4,5 do 6 miesięcy rekonwalescencji. Oznacza to, że najwcześniej wróci do gry na drugą część sezonu zasadniczego Superligi. Dla zawodnika, który właśnie otrzymał kolejne powołanie na zgrupowanie reprezentacji Polski to dramat, choć mogło być jeszcze gorzej.

- Szczęście w nieszczęściu, że wytrzymały kotwice, które założono mi przy poprzedniej operacji. Gdyby się zerwały, to najprawdopodobniej kończyłbym karierę - mówi Kornecki w rozmowie dla klubowej strony.
SPÓJNIA WYGRAŁA MEMORIAŁ WALLERANDA. KONTUZJA KORNECKIEGO

Dla Huberta będzie to już trzecia operacja w ciągu ostatniego 1,5 roku. Oprócz wspomnianej artroskopii barku w lutym 2016, w kwietniu tego roku musiał mieć operowy lewy łokieć. Kontuzja wykluczyła go z pięciu ostatnich spotkań. Szybko wrócił jednak do formy i w rozpoczynającym się we wrześniu sezonie miał być jednym z liderów Wybrzeża.

- Zrobię wszystko, by wrócić do pełnej sprawności i formy sprzed kontuzji. Mam nadzieję, że pomogę zespołowi w meczach wiosennych i w walce o fazę play - off. Jeżeli uda mi się odbudować, to może dostanę też kolejne powołanie do reprezentacji. Teraz jednak najważniejsze jest leczenie, muszę dojść do zdrowia i odbudować ten bark na nowo - mówi Kornecki, który operację przejdzie w czwartek.
INAUGRACJA SUPERLIGI W GDAŃSKU DOPIERO POD KONIEC WRZEŚNIA. WYBRZEŻE ZACZNIE OD 3 MECZÓW NA WYJAZDACH

W środę Wybrzeże rozpoczęło sprzedaż karnetów na nowy sezon. Całosezonowe wejściówki na mecze PGNiG Superligi w rundzie zasadniczej (15 meczów), a także finałowej oraz Pucharu Polski rozgrywane w hali AWFiS przy ul. Górskiego kosztują 165 zł. Aby zamówić karnet należy wysłać zgłoszenie na adres mailowy media@wybrzeze-gdansk.pl, w tytule wpisując "KARNETY 2017/2018". Nie będzie prowadzona sprzedaż biletów ulgowych.

W nowym sezonie klub nie przewiduje meczów w Ergo Arenie, a jedynie w hali AWFiS. Ceny pojedynczych wejściówek na obiekt nie uległy zmianie - wynosić będą 15 zł za bilet normalny i 10 zł za bilet ulgowy (młodzież szkolna i studenci za okazaniem legitymacji, seniorzy, którzy ukończyli 60. rok życia).

Dzieci do 3. roku życia obejrzą mecze bezpłatnie, a po wcześniejszym zgłoszeniu, zorganizowane grupy szkolne będą mogły wejść na mecz za 5 zł od osoby. Tyle samo kosztował będzie bilet dla osoby niepełnosprawnej oraz dla jej opiekuna.

Typowanie zakończone 3 pkt.

Piłka ręczna - PGNiG Superliga mężczyzn
4 września 2017, godz. 18:00

Tak typowano 317 typowań

84% Chrobry Głogów
1% REMIS
15% WYBRZEŻE Gdańsk

Opinie (12)

 • sport to zdrowie

  • 8 3

 • szybkiego powrotu do zdrowia panie kolego

  • 19 0

 • (4)

  Dramat, taka kontuzja na 3 tygodnie przed liga i to w dodatku w meczu o grabie sołtysa. Szkoda chłopa ale trzeba jasno powiedzieć, że ma to dzięki zwykłej ludzkiej bezmyślności drugiej strony i chęci pokazania się za wszelką cenę.

  • 12 3

  • ...to co miał powiedzieć Mariusz Jurkiewicz i reprezentacja, kiedy w podobnym meczu
   jak pamiętają zoreintowani, niefortunnie upadł, co wykluczyło chłopaka z MŚ 2017,
   gdzie miał być kapitanem i filarem i, na

   ...to co miał powiedzieć Mariusz Jurkiewicz i reprezentacja, kiedy w podobnym meczu
   jak pamiętają zoreintowani, niefortunnie upadł, co wykluczyło chłopaka z MŚ 2017,
   gdzie miał być kapitanem i filarem i, na penwo by nim był.
   I ten sam Mariusz, podczas meczu z zespołem ze Szczecina, nabawiał się, w niegroźnie
   wyglądającym zdarzeniu z zawodnikami tamtejszej dryżny kontuzji, która wykluczła Go
   na podobny okres, co Huberta obecnie.
   Jest to kontaktowy, a co za tym idzie - urazowy sport.
   Najważniejsze, żeby po rehabilitacji, wrócił do formy, a klub nie rozwiązał
   z chłopakiem kontraktu, gdyby forma nie chciała wrócić, bo różnie z nią bywa...

   • 12 0

  • Bezmyślne komentarze (2)

   O jakiej bezmyślności mowa? minął obrońcę i upadł po rzucie na bark bez odpowiedniej asekuracji...pech i tyle. Pisanie takich bzdur świadczy o wyjątkowej bezmyślności i złej woli. Chęć pokazania się za wszelką cenę ?co to za tekst??? Każdy walczy walczy o zwycięstwo to jest podstawowa cecha sportu. Życzę więcej obiektywizmu i mniej złośliwości.

   • 8 4

   • (1)

    A ja życzę panu, panie obiektywny, żeby wnikliwiej przyjrzał się pan zapisowi video z tego spotkania. Pozdrawiam

    • 5 0

    • spiskowa teoria dziejów

     Nie muszę oglądać bo widziałem to z bliska...Pozdrawiam

     • 0 3

alert Portal trojmiasto.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.