stat

Żużlowcy Wybrzeża na 3. miejscu w DMPJ

Łęgowik za Thomsena w meczu z Wandą

17 maja 2017, 15:30
Rafał Sumowski
aktualizacja:19:18 (17 maja 2017)

Wybrzeże Gdańsk

Żużlowcy Zdunek Wybrzeże Gdańsk zajęli na własnym torze 3. miejsce w drugiej rundzie drużynowych mistrzostw Polski juniorów. Najlepiej spisali się reprezentant gospodarzy Dominik Kossakowski oraz przedstawiciel zwycięskiej drużyny z Torunia, Daniel Karczmarek, którzy zdobyli po 11 punktów. W środę poznaliśmy także składy na niedzielny mecz ligowy. Trener Mirosław Kowalik zdecydował się na jedną zmianę. Przeciwko Arge Speedway Wandzie Kraków pojedzie Hubert Łęgowik w miejsce Andersa Thomsena.W DMPJ 2017 biorą udział 23 drużyny, które zostały podzielone na na trzy grupy - w jednej pojedzie ich siedem, w dwóch pozostałych osiem. Gdańszczanie znaleźli się w grupie B, razem z drużynami z: Częstochowy, Bydgoszczy, Grudziądza, Gniezna, Piły, Torunia oraz Poznania.

Na inaugurację w Częstochowie gdańszczanie zajęli 4. miejsce. Przed własną publicznością poprawili się o jedną pozycję. Zawody zakończyły się zwycięstwem Get Well Toruń przed MrGarden GKM Grudziądz.

W zespole gospodarzy z dobrej strony zaprezentował się przede wszystkim Dominik Kossakowski. Wychowanek gdańskiego klubu był niemal bezbłędny, tracąc w czterech startach na rywalu zaledwie punkt. Pokonał go jedynie Dawid Wawrzyniak z GKM, który w zeszłym roku był drugim juniorem Wybrzeża obok Dominika.

Kolejne zawody odbędą się 23 maja w Bydgoszczy, ale w nich Wybrzeże nie weźmie udziału (jeden klub w każdych zawodach pauzuje). Do rywalizacji nasza drużyna wróci 31 maja w Gnieźnie.

Po ośmiu rundach zmagań czternaście najlepszych ekip wystąpi w półfinałach. Awans uzyskają drużyny, które zostaną sklasyfikowane na miejscach 1 - 4 w grupach eliminacyjnych oraz dwie najlepsze drużyny z piątych miejsc. Po dwóch rundach gdańszczanie mają na koncie 42 pkt i zajmują 3. lokatę.

SPRAWDŹ WYNIKI PIERWSZEGO TURNIEJU

Wyniki:
Get Well Toruń 28 pkt
13. Daniel Karczmarek 11 (3,2,3,3)
14. Igor Kopeć Sobczyński 10 (2*,3,2*,3)
15. Marcin Kościelski 7 (1,2*,2*,2*)

MrGarden GKM Grudziądz 26
10. Kamil Wieczorek 9 (3,3,0,3)
11. Dawid Wawrzyniak 10 (2*,2*,3,3)
12. Mike Trzensiok 7 (t,3,2,2)
25. Mateusz Rujner 0 (u)

Zdunek Wybrzeże Gdańsk 23
1.Dominik Kossakowski 11 (3,3,3,2)
2.Aureliusz Bieliński 6 (2*,2*,1,1)
3.Marcin Turowski 6 (2*,1,3,0)

Start Gniezno 14
7. Damian Stalkowski 0 (w,-,-,-)
8. Kevin Fajfer 4 (1,0,2,1)
9. Patryk Fajfer 10 (3,2,3,2)

Polonia Bydgoszcz 10
4. Mateusz Jagła 4 (0,2,1,1)
5. Patryk Sitarek 6 (1,d,3,2)
6. Tomasz Orwat 0 (w,w,w,w)

Euro Finannce Polonia Piła 9
19. Kacper Grzegorczyk 5 (1,d,3,1)
20. Paweł Staniszewski 4 (0,1,u,3)

Naturalna Medycyna PSŻ Poznań 8
16. Bartosz Tyras 2 (u,0,w,2)
17. Mateusz Adamczewski 6 (1,3,1,1)

Bieg po biegu:
1. Kossakowski, Bieliński, Sitarek, Jagła
2. Wieczorek, Wawrzyniak, K.Fajfer, Stalkowski (w/su)
3. Kaczmarek, Kopeć-Sobczyński, Adamczewski, Tyras (u4)
4. Kossakowski, Turowski, Grzegorczyk, Staniszewski
5. P.Fajfer, Jagła
6. Wieczorek, Kaczmarek, Kościelski, Rujner (w/u4), Trzensiok (t)
7. Adamczewski, Grzegorczyk (d/s)
8. Kossakowski, P.Fajfer, Turowski, K.Fajfer
9. Trzensiok, Wawrzyniak, Jagła
10. Kopeć-Sobczyński, Kościelski, Staniszewski
11. Turowski, Bieliński, Adamczewski, Tyras
12. Kaczmarek, Kopeć-Sobczyński, Jagła, Sitarek (d3)
13. P.Fajfer, K.Fajfer, Tyras (w/2 min.).
14. Wawrzyniak, Trzensiok, Staniszewski (u/start)
15. Kopeć-Sobczyński, Kościelski, Bieliński, Turowski
16. Sitarek, Tyras
17. Grzegorczyk, P.Fajfer
18. Wawrzyniak, Kossakowski, Bieliński, Wieczorek
19. Staniszewski, Sitarek, Grzegorczyk
20. Kaczmarek, Kościelski, K.Fajfer
21. Trzensiok, Wieczorek, Adamczewski


WYBRZEŻE WYGRAŁO W BYDGOSZCZY. WYSTAW OCENY ZAWODNIKOM

Hubert Łęgowik znalazł się w składzie żużlowców Zdunek Wybrzeża na niedzielny mecz z Arge Speedway Wandą Kraków. Będzie to dla niego ligowy debiut w gdańskich barwach. Zastąpi Andersa Thomsena.

Zdunek Wybrzeże pozyskało Łęgowika przed sezonem. Wychowanek częstochowskiego Włókniarza opuścił macierzysty klub w związku z jego awansem do ekstraligi i wejściem w wiek seniora. W nowych realiach chciał przetrzeć się na zapleczu elity.

W trzech dotychczasowych meczach przegrywał jednak rywalizację o miejsce w składzie z innymi zawodnikami. Mało tego, nie było go w zestawieniach nawet na odwołane spotkania z Unią Tarnów i Stalą Rzeszów.

Awizowane składy na niedzielny mecz w Gdańsku, początek godz. 14:30
WANDA: 1. Patrick Hougaard, 2. Claus Vissing, 3. Ernest Koza, 4. Nicolai Klindt, 5. Mateusz Szczepaniak, 6. Piotr Pióro, 7. Szymon Szlauderbach

WYBRZEŻE: 9. Kacper Gomólski, 10. Oskar Fajfer, 11. Renat Gafurow, 12. Hubert Łęgowik, 13. Troy Batchelor, 14. , 15. Dominik Kossakowski


W gdańskiej drużynie Łęgowik, mimo dobrze rokujących jazd treningowych u progu sezonu, był dopiero drugim rezerwowym w kolejce do składu po Linusie Sundstroemie. Gdańszczanie wypożyczyli jednak Szweda do ekstraligowej Stali Gorzów Wlkp., co pozwoliło "Łęgiemu" awansować w hierarchii.

SUNDSTROEM PRZENOSI SIĘ DO GORZOWA

Mało tego, trener Mirosław Kowalik zdecydował się desygnować go do kadry na niedzielny mecz w Gdańsku przeciwko Wandzie Kraków. Hubert zajmie w nim miejsce Thomsena, który był najsłabszym z seniorów Wybrzeża podczas ostatniego zwycięskiego meczu w Bydgoszczy. Tym samym Duńczyk będzie musiał jeszcze poczekać na pierwszy w tym roku występ na gdańskim torze, gdyż startował jedynie w meczach w Łodzi i Bydgoszczy.

- Jestem dobrze przygotowany do sezonu, ale u jego progu moim motocyklom brakowało szybkości. Metodą prób i błędów doszliśmy do tego, że problem leżał w gaźnikach, a w zasadzie w bardzo drobnym, aczkolwiek istotnym detalu. Poradziliśmy sobie z tym, a ja odjechałem w ostatnim czasie sporo treningów w Gdańsku w Częstochowie. Trener zauważył poprawę i postanowił dać mi szansę z czego bardzo się cieszę, bo to oczekiwanie bardzo mi się dłużyło. Był plan, żebym wystartował już w Bydgoszczy, ale szkoleniowiec uznał, że lepiej abym zaczął na naszym torze - mówi nam Łęgowik.
HUBERT ŁĘGOWIK CHCIAŁ ZACZĄĆ SEZON Z "GRUBEJ RURY"

Żużlowiec miał prawo się niecierpliwić, tym bardziej jego wypożyczenie sondował już nawet Włókniarz, który potrzebował seniora w obliczu osobistych problemów Karola Barana.

- Były telefony, ale nie było konkretnych rozmów. Zresztą cały czas podkreślałem, że chcę walczyć o miejsce w składzie Wybrzeża. Jestem bardzo zmotywowany i liczę na to, że w niedzielę zaprezentuję się z dobrej strony. Motocykle zaczęły wreszcie jechać, więc wszystko leży w moich rękach - podkreśla Hubert.

Typowanie meczu - zakończone

21 maja 2017 , godz. 14:30

Wartość: 2 pkt.

Arge Speedway Wanda Kraków

Tak typowano:

341 typowań