II liga siatkarzy

17 grudnia 2002 (artykuł sprzed 21 lat)
Siatkarze Ambera Starogard nie mieli najmniejszych kłopotów z pokonaniem w Szczytnie rezerw AZS UWM Olsztyn. Podopieczni Eugeniusza Witkowskiego zwyciężyli 3:0 (25:19, 25:19, 25:23). Znów przegrał Alpat Gdynia. Tym razem zespół Stanisława Bojewskiego i Marka Patoły uległ na własnym parkiecie Ikarowi Legnica 1:3 (17:25, 17:25, 25:23, 15:25).

AMBER: Głuszak, Gulbicki, Masiak, Michna, Winiarski, Dusowski oraz Jaworski (libero), Parulski, Dziekanowski, Miotk.

- W tym meczu zamierzałem zrealizować dwa cele: wygrać bez straty seta oraz dać szanse młodszym zawodnikom. W zasadzie udało się, choć rezerwowych wstawiłem do składu tylko w drugim secie. W trzecim już nie mogłem, gdyż rywale poprawili zagrywkę i prowadzili nawet 20:16 - mówi starogardzki szkoleniowiec.

Wynik 3:0 uratowali Krzysztof Dusowski i Bartosz Głuszak. W przekroju całego meczu najrówniej grał Jacek Gulbicki, a za postawę w bloku na wyróżnienie zasłużył Andrzej Masiak.

Pozostałe wyniki 10. kolejki grupy III:
OSiR Moderator Hajnówka - Siemowit Gostynin 3:1, OKSiW Warka - MOSiR Giżycko 2:3. Pauzował: Net Ostrołęka.

7. UWM II 0-9 9 2:27

Tylko jeden z zespołów, które spotkały się przy Nagietkowej mógł myśleć o włączeniu się do walki o miejsca 1-4 w play off. Niestety, w tej grze pozostali goście.

- Złudzenia prysły. Teraz musimy myśleć jedynie o utrzymaniu. Najlepiej byłoby przystąpić do play off z szóstego miejsca. Do rangi wydarzenia urasta pierwszy mecz w przyszłym roku w Grudziądzu - mówi grający szkoleniowiec Marek Patoła.

Jedyny wygrany przez gospodarzy set to w największej mierze zasługa Radosława Pacyńskiego. Dobrą zmianę w końcówce tej partii dał też Krzysztof Piaseczny. Generalnie miejscowi zawodzi w przyjęciu zagrywki, co tym bardziej irytowało, że siatkarze Ikara wcale nie mieli trudnego serwisu.

ALPAT: Pacyński, Kolan, Wesołowski, Boguszewski, Rydzewski, Patoła oraz Michniewski (libero), Piaseczny, Dziura, Krzyżak.

Pozostałe wyniki 10. kolejki grupy I:
AZS Gwardia-Gubin Zielona Góra - Stal Grudziądz 3:0, Astra Ustronie Morskie - Progress Września 3:0, Orzeł Międzyrzecz - Śnieżka Joker Piła 3:2.

1. Gwardia 9-1 19 28:10
2. Śnieżka 7-3 17 26:14
3. Orzeł 7-3 17 25:14
4. Astra 6-4 16 20:15
5. Ikar 5-5 15 18:17
6. Stal 4-6 14 16:20
7. ALPAT 2-8 12 11:26
8. Progress 0-10 10 2:30