III rzut halowych mistrzostw Gdyni w lekkoatletyce

Kryst.
27 lutego 2002 (artykuł sprzed 22 lat)
Aż 650 zawodników i zawodniczek z 19 szkół podstawowych oraz 16 gimnazjalnych wzięło udział w trzecim rzucie halowych mistrzostw Gdyni w lekkoatletyce. Gospodarzem zawodów była hala Gdyńskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji. Każda ekipa mogła wystawić 16 zawodników, startujących w pięciu konkurencjach: biegach na 50 m, biegu na 600 m dziewcząt i 1000 m chłopców, skoku w dal, skoku wzwyż i pchnięciu piłką lekarską.

Za najlepszego zawodnika imprezy bezapelacyjnie uznano Michała Klimowicza z Gimazjum Nr 10, który był bezkonkurencyjny w skoku wzwyż. Pokonał poprzeczkę zawieszoną na wysokości 180 cm, bijąc w ten sposób aż o 15 cm dotychczasowy rekord zawodów. Godny uwagi jest także rezultat uzyskany przez drugiego w konkursie Radosław Kacpera z G 17 (175 cm). W skoku wzwyż dziewcząt z dużym zainteresowaniem oczekiwano występu Aleksandry Żelechowskiej, świeżo upieczonej wicemistrzyni Polski juniorek. Gimnazjalistka z G 8 bez kłopotów wygrała rywalizację, osiągając 160 cm. Duże emocje, a także wrzawę wśród dopingujących wzbudziła rywalizacja biegaczek na dystansie 600 m. Po pięknym finiszu Kamila Malinowska z G 14 (1:48,66) pokonała Małgorzatę Stankiewicz z G 1 (1:50,09). W biegu chłopców na 1000 m z wyraźną przewagą nad konkurentami na metę wbiegli Tomasz Brzęczek z G 1 (2:53,71) oraz Karol Komosiński z G 7 (2:55,43).