Medale w łyżwiarstwie synchronicznym. Ice Fire zdominował mistrzostwa Polski

18 stycznia 2018 (artykuł sprzed 4 lat)
ras.

Pięć złotych i dwa srebrne medale przywieźli wychowankowie gdańskiego Ice Fire SKF Iceskater z mistrzostw Polski w łyżwiarstwie synchronicznym. Ze srebrnym krążkiem wrócił z zawodów w Toruniu Gdański Klub Łyżwiarski "Olivia".

Podczas turnieju w Toruniu rywalizowano w siedmiu kategoriach, w których zaprezentowało się łącznie czternaście drużyn z Gdańska, Łodzi i Torunia.

Ice Fire SKF Iceskater startował w sześciu kategoriach, ale przywiózł aż siedem medali. To dlatego, że w kategorii Mixed Age wystawił dwa zespoły, które zdobyły zarówno złoto jak i srebro.

SZKÓŁKA JAK RODZINA - PRZECZYTAJ WIĘCEJ O ŁYŻWIARSTWIE SYNCHRONICZNYM

Oprócz tego gdański klub sięgnął po złoto w kategoriach Pre-juvenile (do lat 11), Basic-Novice (do lat 15), Junior (14-18) i Adult (dorośli). Dla dwóch ostatnich tytuły były jednak formalnością, gdyż były jedynymi zgłoszonymi w tych kategoriach. Drugi srebrny krążek udało się zdobyć w kateorii Juvenile (do lat 13), w której lepszy był Le Soleil MKS Axel Torun.

Dla juniorskiego zespołu Ice Fire SKF Iceskater zawody były przetarciem przed mistrzostwami świata. Będzie on reprezentował Polskę podczas marcowych zawodów w Chorwacji.

Zobacz film z zawodów w łyżwiarstwie synchronicznym Hevelius Cup 2017 w Gdańsku.

ras.

Opinie (13)

 • Brawo !!!

  Wspaniały sport. Wielka radość ze zwycięstw. Życzę dalszych sukcesów! !!

  • 21 1

 • Hevelius Cup 2018

  Zapraszamy na Międzynarodowe Zawody w Łyżwiarstwie Synchronicznym, które odbędą się 11 lutego w Hali Olivia. Rozpoczęcie godzina 12ta. Wstęp wolny.

  • 17 0

 • Budyń

  Sprzedaj swoje mieszkanie i daj kasę dla klubu, który reprezentuje nasze Miasto!

  • 4 5

alert Portal trojmiasto.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.