Iga Świątek i Hubert Hurkacz 13 lipca zagrają mecz pokazowy tenisa w Gdyni

8 maja 2021, 6:15
Jacek Główczyński
Iga Świątek zagra w Gdyni 13 lipca w meczu pokazowym, weźmie udział w treningu oraz zmierzy się z osobą, która wylicytuje grę w tie-breaku. Więcej zdjęć (2)

Iga Świątek zagra w Gdyni 13 lipca w meczu pokazowym, weźmie udział w treningu oraz zmierzy się z osobą, która wylicytuje grę w tie-breaku.

fot. Tomasz Browarczyk/400 mm.pl

Iga Świątek zagra w Gdyni 13 lipca w meczu pokazowym, weźmie udział w treningu oraz zmierzy się z osobą, która wylicytuje grę w tie-breaku.

fot. Tomasz Browarczyk/400 mm.pl

Iga Świątek i Hubert Hurkacz rozegrają 13 lipca mecz pokazowy w Gdyni. Będzie można także... zmierzyć się z nimi na korcie w tie-breaku. Taką możliwość trzeba będzie wylicytować. Ponadto polskie gwiazdy tenisa wezmą udział w treningu z dziećmi. Dochód z wydarzenia przeznaczony zostanie na cele charytatywne. Szczegóły sprzedaży biletów i licytacji mają zostać ogłoszone najwcześniej w przyszłym tygodniu.Turniej WTA 250 w Gdyni. Poznaj szczegóły rozgrywek tenisistekIga Świątek i Hubert Hurkacz to obecnie najwyżej notowani reprezentanci Polski w światowych rankingach tenisa ziemnego. W Gdyni zaprezentują się po raz pierwszy na krajowych kortach po odniesieniu największych sukcesów w karierze. Okazją ku temu spotkania będzie profesjonalny turniej żeńskiego tenisa WTA 250 Gdynia, który odbędzie się od 17 do 25 lipca na kortach Arki przy ul. Ejsmonda.

Mecz pokazowy Zaplanowano jednak wcześniej. Tenisowe gwiazdy wyjdą do gry już 13 lipca. To przyspieszenie ma związek z datą wylotu tenisistów na igrzyska olimpijskie w Tokio. Z tego też powodu Świątek nie weźmie udziału w turnieju głównym.

Pierwsze szczegóły wydarzenia zdradził Marcin Matkowski, były deblista ze światowej czołówki, a obecnie dyrektor gdyńskiego turnieju. Z pełną informacją organizatorzy czekają do czasu podjęcia przez rząd ostatecznych decyzji, co do liczby widzów na imprezach sportowych w najbliższych tygodniach. Od tego uzależniona jest m.in. wielkość widowni, która będą mogła na żywo zobaczyć mecz z udziałem Świątek i Hurkacza, a co idzie w związku z tym również harmonogram sprzedaży biletów. Organizatorzy liczą, że otrzymają zgodę na zapełnienie widowni co najmniej w 50 procentach.

Piotr Sierzputowski jest z Gdyni. Przeczytaj z wywiad z trenerem Igi ŚwiątekHubert Hurkacz 13 lipca weźmie udział w tych samych punktach programu co Iga Świątek, a dochód z wydarzenia na kortach Arki Gdynia przeznaczony zostanie na cele charytatywne. Więcej zdjęć (2)

Hubert Hurkacz 13 lipca weźmie udział w tych samych punktach programu co Iga Świątek, a dochód z wydarzenia na kortach Arki Gdynia przeznaczony zostanie na cele charytatywne.

fot. Łukasz Głowala

Hubert Hurkacz 13 lipca weźmie udział w tych samych punktach programu co Iga Świątek, a dochód z wydarzenia na kortach Arki Gdynia przeznaczony zostanie na cele charytatywne.

fot. Łukasz Głowala

Przypomnijmy, że według zapowiedzi rządowych odnośnie luzowania obostrzeń po pandemii koronawirusa - od 15 maja w wydarzeniach sportowych odbywających się na świeżym powietrzu będzie można zapełnić 25 procent trybun, a od 29 maja w halach dla kibiców ma być dostępna już połowa widowni.

Ponadto liczba biletów, która zostanie przekazana do sprzedaży, uzależniona jest od tego, gdzie odbędzie się to wydarzenie. Nie wiadomo, czy ze względu na bliskość otwarcia turnieju zawodowego, na głównym gdyńskim korcie, przy którym są największe trybuny, nie trzeba będzie przeprowadzić jakiś prac, adaptujących obiekt do wymagań WTA. Jeśli ten plac byłby wyłączony z gry, wówczas impreza odbędzie się na korcie nr 1.

Iga Świątek po wygranej w Paryżu zachęciła do gry w tenisa. Gdzie i za ile rozpocząć naukę w Trójmieście?Natomiast wiadomo już, że Świątek i Hurkacz rozegrają 13 lipca w Gdyni mecz pokazowy w miksta. Ma się on odbyć według normalnych reguł tenisowych, do dwóch wygranych setów. Zaprezentują się dwie pary mieszane. Nie podano, kto pojawi się jeszcze na korcie oraz czy Iga i Hubert zagrają wspólnie, czy staną po przeciwnych stronach siatki.

Natomiast wszyscy chętni i wyposażeni w odpowiedni zasób pieniędzy będą mogli zagrać z nimi tie-breaka. Możliwość takiej gry, osobno z tenisistką i tenisistą, będzie można wylicytować. Dochód zarówno z licytacji jak i sprzedaży biletów ma zostać przeznaczony na cele charytatywne. Szczegóły w tym względzie mają zostać ogłoszone najwcześniej w przyszłym tygodniu.

Dla obojga tenisistów występ w Gdynia ma być pierwszym po odniesieniu przez nich największych jak dotychczas sukcesów w zawodowych karierach. Iga to przede wszystkim triumfatorka wielkoszlemowego turnieju Roland Garros 2020 w Paryżu. Żaden polski tenisista, ani tenisistka nigdy w singlu nie wygrał tej rangi zawodów.

Świątek w światowym rankingu w najlepszym notowaniu wspięła się na 15. miejsce (marzec 2021), a obecnie plasuje się 2 pozycje niżej. W profesjonalnych turniejach 19-latka zarobiła już około 3,2 mln dolarów amerykański, wygrywając 121 ze 156 pojedynków singlowych.

Hurkacz zaskoczył tenisowy świat na przełomie marca i kwietnia, gdy wygrał Miami Open 2021, czyli turniej stawiany w hierarchii zaraz po tych wielkoszlemowych. Wówczas awansował na najwyższą lokatę w światowym rankingu - 16. i utrzymuje ją do dziś. 24-latek zarobił na korcie ponad 3,1 mln dolarów. W singlu bilans pojedynków ma niemal zrównoważony (63 wygrane, 61 przegranych).

Opinie wybrane


wszystkie opinie (42)

alert Portal trojmiasto.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.