Udana inauguracja tenisistów stołowych

13 września 2016 (artykuł sprzed 5 lat)
jag.

AZS AWFiS Gdańsk

W pojedynku reprezentantów Polski na tegoroczne igrzyska olimpijskie lepszy był Patryk Zatówka (z prawej), a Unia AZS AWFiS Gdańsk pewnie wygrała na inaugurację rozgrywek ligowych, w których broni tytułu mistrza Polski. Więcej zdjęć (1)

W pojedynku reprezentantów Polski na tegoroczne igrzyska olimpijskie lepszy był Patryk Zatówka (z prawej), a Unia AZS AWFiS Gdańsk pewnie wygrała na inaugurację rozgrywek ligowych, w których broni tytułu mistrza Polski.

fot. Lucyna Pęsik

W pojedynku reprezentantów Polski na tegoroczne igrzyska olimpijskie lepszy był Patryk Zatówka (z prawej), a Unia AZS AWFiS Gdańsk pewnie wygrała na inaugurację rozgrywek ligowych, w których broni tytułu mistrza Polski.

fot. Lucyna Pęsik

Bardzo dobrze rozpoczęli rozgrywki Lotto Superligi tenisiści stołowi Unii AZS AWFiS Gdańsk. We własnej hali pokonali Dojlidy Białystok 3:0, nie tracąc żadnego seta. Podopieczni Piotra Szafranka zostali pierwszym liderem. 16 września o godzinie 18 ponownie zapraszają do akademickiej hali przy ul. Górskiego. Ich rywalem będzie Poltarex Pogoń Lębork. Dla kibiców wstęp bezpłatny.Yang Wang - Paweł Platonow 3:0 (11:5, 11:9, 11:1)
Patryk Zatówka - Wang Zeng Yi 3:0 (11:5, 11:9, 11:6)
Mattias Oversjo - Aleksander Khanin 3:0 (12:10, 11:1, 11:9)


NATALIA PARTYKA CZWARTY RAZ Z RZĘDU MISTRZYNIĄ PARAOLIMPIJSKĄ W TENISIE STOŁOWYM

Powrotowi Gdańska do krajowej elity tenisa stołowego starano się nadać odświętną oprawę. Do prezentacji obie drużyny wyszły w towarzystwie hostess przy dźwiękach muzyki. W trakcie gry spiker starał się zachęcać publiczność do dopingu.

- Gdy graliśmy w I lidze, na nasze mecze przychodziło po około 50 osób. Teraz było ponad 200 kibiców, co jak na początek trzeba uznać za dobry wynik. Zapraszamy wszystkich na kolejne nasze spotkanie, w najbliższy piątek - deklaruje Bartosz Gajek, w poprzednim sezonie trener, a obecnie kierownik akademickiej drużyny.
PRZECZYTAJ WIĘCEJ O DRUŻYNIE, KTÓRA W POPRZEDNIM SEZONIE ZDOBYŁA TYTUŁ DLA GRUDZIĄDZA, A TERAZ GRA DLA GDAŃSKA

Zespół mistrzów Polski, który latem przeniósł się z Grudziądza do Gdańska, niespodziewanie gładko poradził sobie z rywalem z Białegostoku. Gospodarze nie tylko nie oddali żadnej partii, ale nawet nie dali przeciwnikom żadnej piłki setowej.

Jedynie Szwed Mattias Oversjo został zmuszony w pierwszym secie przez Aleksandra Khanina do gry na przewagi, ale i w tej próbie nerwów Białorusin nie zdołał go przełamać.

Ozdobą pojedynku miał być pojedynek reprezentantów Polski na tegoroczne igrzyska olimpijskie. W Rio de Janeiro w turnieju drużynowym wystąpił Wang Zeng Yi, a Patryk Zatówka był jedynie rezerwowym. Jednak w Gdańsku to 19-latek zdominował starszego od siebie o 14 lat kolegę z reprezentacji.

- Potwierdziło się, że Patryk ma paten na "Wandżiego". Po raz kolejny go pokonał i to tylko w drugim secie była bardziej wyrównana walka - dodaje Gajek.
Natomiast pierwszy punkt dla akademików w tym meczu zdobył Yang Wang. Reprezentant Słowacji pokonał Białorusina Pawła Platonowa.

Pozostałe wyniki 1. kolejki Lotto Superligi:
Morliny Ostróda - Kolping Frac Jarosław 3:0, Zooleszcz Gwiazda Bydgoszcz - Dartom Bogoria Gridzisk Mazowiecki 0:3, Palmiarnia Zielona Góra - Energa-Manekin Toruń 2:3, Fibrain G2A AZS Politechnika Rzeszów - Polonia Bytom 3:1, Poltarex Pogoń Lębork - Dekorglass Działdowo (przełożony na 2.10).

jag.

Opinie (10)

 • fajna atmosfera na meczu będę chodził

  • 15 3

 • Podobno takie zainteresowanie że Ergo Arenę mają wynająć. (2)

  Dajcie sobie spokój i idźcie do pożytecznej pracy panowie. W pingla grajcie rekraacyjnie.

  • 3 15

  • Reprezentowanie Polski na wszelkiego rodzaju imprezach sportowych (1)

   jest pożyteczne.

   • 2 2

   • ale nie dochodowe

    • 0 0

 • Byłem !! Bardzo fajnie zorganizowane zawody !!

  Myśle ze trybuny powinny byc z obu stron stołu!! W piàtek będę z rodzinką !

  • 15 3

alert Portal trojmiasto.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.