Interplastic Olimpia Osowa Gdańsk po raz dziewiąty mistrzem Polski unihokeistek

15 kwietnia 2019 (artykuł sprzed 1 roku)
dak.

Olimpia Osowa

Interplastic Olimpii Osowa zdobyły w Zielonce tytuł mistrzyń Polski. Unihokeistki z Gdańska pokonały w finale Podhale Nowy Targ 7:0 (1:0, 1:0, 5:0). Niesamowita seria trwa w najlepsze. To dziewiąte mistrzostwo zdobyte przez klub z Gdańska. - Rozpiera nas ogromna duma i satysfakcja - mówi trener zespołu, Piotr Ludwichowski.Sprawdź relację z finału mistrzostw Polski juniorek Olimpii OsowejINTERPLASTIC OLIMPIA OSOWA - Podhale Nowy Targ 7:0 (1:0, 1:0, 7:0)

Bramki dla Olimpii: Malwina Zagórska 17, 27, 41, Laura Łącka 53, Paula Szpilman Malicka 53, Martyna Sumisławska 56, Anna Raczkowska 57

Skład kobiecej drużyny Interplastic Olimpii Osowa:
Bramkarki - Patrycja Bernacka, Mariola Szarmach, Monika Kraus
Obrońcy - Hania Samson, Kasia Pawłowska, Jagoda Wieczorek, Oliwia Ryszewska, Ania Chomnicka, Natalia Kupczak
Napastnicy - Karolina Damps, Weronika Grądzka, Ania Raczkowska, Malwina Zagórska, Ewelina Nowaczyk, Laura Łącka, Marta Chudyszewicz, Martyna Sumisławska, Paula Szpilman-Malicka, Wiktoria Targońska, Ania Szychta, Maja Stenka
Trenerzy - Paweł Ludwichowski, Bogdan Zajdziński, Piotr Ludwichowski


Finał mistrzostw Polski rozegrany został 13 kwietnia w Zielonce. Unihokeistki Interplastic Olimpii Osowej wygrały 7:0 z Podhalem Nowy Targ przy komplecie publiczności.

- Kiedyś marzyliśmy o zdobyciu jakiegokolwiek medalu, a dziś jesteśmy najbardziej utytułowaną drużyną kobiecą w kraju. Rozpiera nas ogromna duma i satysfakcja, ale też wiemy ile pracy nas to kosztuje. Regularne treningi, sparingi z chłopakami z Neptuna Gdańsk, wyjazdy na obozy, zgrupowania i turnieje zagraniczne. Wiele zawdzięczamy Miastu Gdańsk oraz firmie Interplastic, które nas wspierają. Dziękujemy! - mówi Piotr Ludwichowski, trener zespołu.

Sprawdź jak zapowiadaliśmy sezon unikoheistek Olimpii OsowejTrzy bramki dla zespołu z Gdańska zdobyła Malwina Zagórska. W obronie królowała Patrycja Bernacka, która wielokrotnie broniła swoją drużynę z opresji. W kilku sytuacjach brakowało niewiele, by rywalki zdobyły bramkę, jednak doskonała postawa bramkarki Olimpii pozwoliła jej zachować czyste konto.

Wiedzieliśmy, że czeka nas ciężka przeprawa, gdyż w drużynie Podhala jest wiele świetnych zawodniczek, które są w stanie wygrać z każdym. Świetnie radziły sobie w rundzie zasadniczej i pewnie pokonały w ćwierćfinale Ambrę Ożarów. Później w półfinałach udało im się odwrócić losy rywalizacji i odnieść zwycięstwo nad zawodniczkami Trzebiatowa. Mecz podczas Super Finału Salming Ekstraligi to już inna historia. Liczy się tylko tu i teraz i nie ma możliwości zagrania rewanżu. Każdy zespół przed meczem ma równe szanse - dodaje szkoleniowiec unihokeistek z Gdańska.
Prawdziwy popis umiejętności zawodniczki z Gdańska dały w trzeciej tercji. Zdobyły w niej pięć goli, które po raz kolejny pokazały jak silne są gdańszczanki. Dzięki dobrej dyspozycji bramkarki z Nowego Targu, wynik zatrzymał się jedynie na siedmiu golach.

Przypomnij sobie jak Olimpia Osowa zdobywała ósme mistrzostwo Polski- Zagraliśmy kapitalne spotkanie przy komplecie publiczności. Niesieni głośnym dopingiem naszych wspaniałych kibiców wznieśliśmy się na wyżyny swoich umiejętności. Doskonała w bramce Patrycja Bernacka wspierana przez fantastyczną obronę z kapitan drużyny Hanią Samson na czele nie pozwoliły rywalkom na zdobycie żadnej bramki. W ataku fantastycznie zagrała Malwina Zagórska, która zdobyła kolejno trzy gole. Rywalki świetnie się broniły przez dwie tercje wyprowadzając bardzo dobre kontry. W kilku sytuacjach zabrakło im naprawdę niewiele, by pokonać naszą Patrycję. My też nie zawsze potrafiliśmy pokonać Paulinę Młynarczyk, która wiele razy obroniła Podhale przed utratą gola. W trzeciej tercji pokazaliśmy, że jesteśmy świetnie przygotowani do sezonu i w ostatnich minutach całkowicie dominujemy nad przeciwniczkami.
To dziewiąte mistrzostwo Polski wywalczone przez unihokeistki Olimpii Osowej. Niesamowita seria trwa w najlepsze, bowiem gdańszczanki tytuł mistrza zdobywały wcześniej w sezonach 2008/09, 2009/10, 2010/11, 2011/12, 2013/14, 2015/16, 2016/17, 2017/18.

- Chcieliśmy podziękować naszym cudownym kibicom, którzy tak licznie pojawili się w Zielonce i przez cały czas wspierali swoim dopingiem! Jesteście wspaniali! Po meczu otrzymaliśmy jeszcze dwie nagrody indywidualne. Patrycja Bernacka została wybrana najlepszym bramkarzem rozgrywek, a Weronika Grądzka z rąk Dominika Siaśkiewicza otrzymała Kryształową Kulę dla najlepszej zawodniczki Salming Ekstraligi Kobiet. Jesteśmy z Was dumni dziewczyny! - kończy Piotr Ludwichowski.

dak.