stat

Izu Ugonoh z boksu do MMA. Były pięściarz zawalczy dla federacji KSW

27 marca 2020, 15:30
ras.

Izu Ugonoh będzie walczył dla federacji KSW. Porozumienie z byłym już pięściarzem potwierdził Maciej Kawulski, współwłaściciel najpopularniejszej federacji MMA w Polsce. Przypomnijmy, że gdańszczanin ogłosił zakończenie kariery w boksie w lipcu 2019 roku.Pogłoski dotyczące związania się Izuagbe Ugonoha z federacją mieszanych sportów walki zrodziły się od razu po tym jak gdański pięściarz postanowił ogłosić zakończenie kariery.

Teraz te domysły potwierdził Maciej Kawulski, współwłaściciel Konfrontacji Sztuk Walki, największej polskiej federacji MMA, który był gościem programu Mateusza Borka w Kanale Sportowym.

Na razie nie wiadomo, kiedy 33-latek zadebiutuje w KSW. Z powodu pandemii koronawirusa, wszystkie wydarzenia sportowe są odwołane.

Izu Ugonoh kończy z boksem. Poszedł za radą Dariusza MichalczewskiegoIzu Ugonoh wychował się na gdańskiej Żabiance. Jest absolwentem AWFiS Gdańsk. Trenował kick-boxing w klubie Corpus. W 2009 roku został mistrzem świata w formule K-1, a w kolejnym sezonie zdobył też tytuł mistrza Europy. 16 października 2010 roku zadebiutował w boksie zawodowym, wygrywając w Legionowie przez nokaut w pierwszej rundzie z Igorisem Papunią z Litwy. Do 23 lutego 2013 roku na krajowych ringach stoczył 9 walk, z których 7 wygrał przed czasem.

Walczył m.in. w Gdynia Arena. 20 listopada 2011 roku pokonał Turka Fatiha Ceyhana, a pojedynek przerwano w 3., przedostatniej rundzie. Z polską publicznością pożegnał się w Ergo Arenie zwycięstwem na punkty w 6-rundowej walce nad Łukaszem Rusiewiczem podczas gali Polsat Boxing Night. Po nim do ringu wyszli Andrzej Gołota i Przemysław Saleta.

Izu Ugonoh w "Tańcu z gwiazdami". Przypomnij sobie, dlaczego się na to zdecydowałNastępnie Ugonoh związał się z promotorem Kevinem Barrym. W latach 2014-16 stoczył 8 zwycięskich walk w Australii, z których aż 7 zakończył przed czasem. W odniesieniu do ostatniej wygranej na tamtejszych ringach nie przeszkodziło mu nawet to, że 3 miesiące przed walką uczestniczył jeszcze w telewizyjnym show "Taniec z gwiazdami". W parze z Hanną Żudziewicz zajął w nim 5. miejsce.

Zresztą nie był to jego pierwszy kontakt z telewizją. Już jako dziecko brał udział w programie "Od przedszkola do Opola". Wówczas śpiewał. Wykonał piosenkę Skaldów "Wiosna". W show biznesie z powodzeniem radzi sobie jego siostra. Osi Ugonoh w 2014 roku wygrała 4. edycję programu Top Model.

Osi Ugonoh wygrała Top Model. Zobacz zdjęcia25 lutego 2017 roku Izu doczekał się wreszcie walki w USA, która miała mu otworzyć na dobre drogę na światowy top. Jego rywalem był były pretendentem do tytułu - Dominic Breazeale. Polak zaczął świetnie. W czwartej rundzie posłał rywala na deski, ale nie zdołał zadać nokautującego ciosu. W kolejnej rundzie rolę się odwróciły. To Amerykanin wyprowadził dwa ciosy, które rzuciły naszego boksera na deski, a w konsekwencji zakończyły walkę przed czasem.

Ostatnią walką Izu był przegrany pojedynek z Łukaszem Różańskim w lipcu 2019 roku podczas gali Knockout Boxing Night 7 w Rzeszowie. Karierę na zawodowych ringach zakończył z bilansem: 18 wygranych, w tym 15 przez nokaut i 2 porażki.
Czy Izu Ugonoh poradzi sobie w MMA?
44%

tak, przynajmniej na polskiej scenie może namieszać

21%

trudno powiedzieć

35%

nie, skończy na góra kilku walkach

zakończona

łącznie głosów: 684

ras.