Jagiellonia Białystok - Arka Gdynia 3:1. Prowadzenie podcięło skrzydła

30 listopada 2018 (artykuł sprzed 5 lat)

Karol Świderski (z lewej) w tym sezonie strzelił Pavelsowi Steinborsowi 4 gole. Karol Świderski (z lewej) w tym sezonie strzelił Pavelsowi Steinborsowi 4 gole.

Piłkarze Arki Gdynia przegrali na wyjeździe z Jagiellonią Białystok 1:3 (0:0) w 17. kolejce ekstraklasy. Niespodziewanie skrzydła żółto-niebieskim opadły, gdy objęli prowadzenie po uderzeniu Michała Janoty. Losy meczu odmienił Karol Świderski. Napastnik rywali zapracował na miano kata ekipy Zbigniewa Smółki. W tym sezonie strzeli jej już cztery gole. Warto się zastanowić, co zrobić, by nie był skuteczny także we wtorek od godziny 20:30, gdy przy ul. Olimpijskiej te zespoły zagrają o awans do ćwierćfinału Pucharu Polski.

Użytkownicy naszej aplikacji zostali już o tym powiadomieni
Pobierz aplikację: Android iPhone

Jagiellonia Białystok Jagiellonia Białystok
25 Kelemen - 8 Burliga, 17 Runje, 5 Mitrović, 19 Boavarsson - 9 Novikovas, 20 Poletanović, 6 Romanczuk, 26 Pospisil, 18 Sheridan - 28 Świderski
Sędziowie: Przybył (Kluczbork) oraz Sokolnicki, Gajda
Widzów: 5012
1 Steinbors - 33 Zbozień, 23 Marić, 6 Helstrup, 17 Marciniak - 22 Janota, 16 Deja, 6 Nalepa - 10 Zarandia, 7 Jankowski, 9 Aankour
  • 76' 18 Sheridan Zmiany 11 Bezjak
  • 81' 28 Świderski Zmiany 98 Klimala
  • 87' 9 Novikovas Zmiany 13 Savković
Zmiany Zmiany
  • 17' 6 Helstrup Zmiany 26 Danch
  • 75' 10 Zarandia Zmiany 11 Siemaszko
  • 84' 14 Nalepa Zmiany 8 Marcus
  • 58' Świderski
  • 63' Świderski
  • 83' Novikovas
Bramki Bramki
  • 51' Janota
Kartki Kartki
  • 45+2 Deja
  • 68' Zarandia
  • 90+4 Bezjak

po kapitalnym meczu, a szczególnie pierwszej połowie przeciwko Wiśle, trener Smółka stawia na ten sam skład

ARKA GDYNIA - WISŁA KRAKÓW 4:1. PRZECZYTAJ RELACJĘ, OBEJRZYJ VIDEO I FOTO ORAZ WYSTAW OCENY PIŁKARZOM I TRENEROWI ŻÓŁTO-NIEBIESKICH
Arka zagra z Jagiellonią dwa razy w ciągu 5 dni, ale lider gdynian zapewnia, że o wtorkowym meczu Pucharu Polski teraz nikt nie myśli. Najważniejsze jest zdobycie 3 punktów

PRZECZYTAJ CO JESZCZE MÓWIŁ PRZED WYJAZDEM DO BIAŁEGOSTOKU JANOTA
Zarandia (ARKA Gdynia) oceniał, że ostatni występ Arki zrobił wrażenie nie tylko na najlepszych drużynach w Polsce

PRZECZYTAJ, DLACZEGO LUKA ZARANDIA UWAŻA, ŻE NAJLEPSI NA ŚWIECIE BILIBY BRAWO ARCE
w tym tygodniu Arka podpisała dwa kontrakty, ale żaden z tych piłkarzy nie jest zgłoszony na razie do rozgrywek

ARKA PODPISAŁA KONTRAKTY Z LATYNOSAMI. SPRAWDŹ, CO TO ZA PIŁKARZE
nadal kontuzjowani są Kolew i Młyński
ławka rezerwowych Arki: 30 Krzepisz, 2 Socha, 8 Marcus, 11 Siemaszko, 18 Danielak, 26 Danch, 44 Sulewski

w Jagiellonii nadal kuruje się reprezentant Polski - Frankowski. Natomiast po urazie wraca Sheridan (Jagiellonia Białystok)
w porównaniu z meczem przegranym w niedzielę w Gdańsku 2:3 Jagiellonia dokonała dwóch zmian. Do "11" weszli: napastnik Sheridan (Jagiellonia Białystok) oraz lewy obrońca Boavarsson (Jagiellonia Białystok)
rezerwowi Jagiellonii: 29 Sandomierski, 4 Klemenz, 9 Bezjak, 13 Savković, 22 Grzyb, 89 Machaj, 98 Klimala
trener Smółka na żywo oglądał Jagiellonię w Gdańsku

PREZCZYTAJ RELACJĘ Z TEGO SPOTKANIA

piłkarze wychodzą na prezentację. Arka niebieskie stroje. Jagiellonia żółto-czerwone
z głośników motyw muzyczny z serialu "Pan Wołodyjowski"
losowanie kapitanów Marciniaka (ARKA Gdynia) i Romanczuka (Jagiellonia Białystok)
1'
od środka rozpoczęła Jagiellonia
2'
ataki Jagiellonii
2'
dośrodkowanie Pospisila (Jagiellonia Białystok) i celny strzał głową Świderskiego (Jagiellonia Białystok). Pewnie łapie piłkę Steinbors (ARKA Gdynia)
3'
Helstrup (ARKA Gdynia) ryzykował. Na własnym polu karnym długo zwlekał z wybiciem piłki, choć atakował go Świderski (Jagiellonia Białystok)
6'
pressing Jagiellonii już na połowie Arki
8'
Arka chce grać piłką
9'
na razie jednak próby ataków Arki kończą się przed "16" Jagiellonii
10'
Novikovas (Jagiellonia Białystok) zagrał piłkę po ziemi w pole bramkowe Arki, ale to nie zaskoczyło defensywy gdynian
12'
Jankowski (ARKA Gdynia) zmienił się pozycjami z Marciniakiem (ARKA Gdynia). To napastnik podawał, a wbiegający w "16" obrońca strzelał. Niestety, został zablokowany
13'
Świderski (Jagiellonia Białystok) wywalczył róg
13'
NPoletanović (Jagiellonia Białystok) z rogu, a Świderski (Jagiellonia Białystok) próbował strzelać piętą. Piłka poza bramką
kontuzja
13'
na ziemi został Helstrup (ARKA Gdynia). Obrońca Arki potrzebuje pomocy masażystów
13'
na rozgrzewkę ruszył Danch
15'
Helstrup (ARKA Gdynia) na razie wrócił na boisko
15'
jednak będzie zmiana, bo Danch zdejmuje dres
16'
dziś w Białymstoku jest mroźno. Nie są łatwe warunki do gry
16'
szkoleniowcy także w zimowych ubraniach. Trener Mamrot w czapce, trener Smółka w kapturze
17'
ARKA Gdynia przeprowadza wymuszoną zmianę. Boisko opuszcza Helstrup, w jego miejsce wchodzi Danch.
kontuzja
17'
a masażyści Arki już przy Zarandii (ARKA Gdynia), w którego mocno kopnięta została piłka
18'
Zarandia (ARKA Gdynia) na razie poza boiskiem
19'
Steinbors (ARKA Gdynia) przejął piłkę po dośrodkowaniu Runje (Jagiellonia Białystok)
19'
Zarandia (ARKA Gdynia) wraca do gry
20'
Burliga (Jagiellonia Białystok) zdobył róg
21'
bez zagrożenia dla Arki po dośrodkowaniu z rogu Novikovasa (Jagiellonia Białystok)
22'
na razie spokojna gra z obu stron, czekanie na błąd przeciwnika, nikt się zbytnio nie otwiera
23'
Burliga (Jagiellonia Białystok) zablokował dośrodkowanie Marciniaka (ARKA Gdynia). Róg dla Arki
24'
tradycyjnie przy rogu do narożnika idą wspólnie Janota (ARKA Gdynia) i Nalepa (ARKA Gdynia). Chodzi o to, aby rywale do końca nie wiedzieli, czy będzie grana piłka odchodząca czy dochodząca do bramki
24'
dośrodkował Janota (ARKA Gdynia), a w polu karnym Zbozień (ARKA Gdynia) faulował Poletanovicia (Jagiellonia Białystok)
28'
Sheridan (Jagiellonia Białystok) spudłował z 6. metra. Po dośrodkowaniu Novikovasa najpierw Irlandczyka zdołał zablokować Marciniak, ale poprawka mogła, a nawet powinna przynieść prowadzenie
29'
szybka odpowiedź Arki. Kelemen (Jagiellonia Białystok) wybił piłkę pod nogi Zarandii (ARKA Gdynia) przecinajac zagranie wzdłuż bramki z lewego skrzydła Aankoura, ale jeszcze zdążył ją odbić po strzale Zarandii (ARKA Gdynia). Róg dla Arki
30'
bez zagrożenia dla Jagiellonii po dośrodkowaniu Janoty (ARKA Gdynia) z rogu
31'
faul Deji (ARKA Gdynia) około 30 metrów od własnej bramki
32'
strzał z wolnego Novikovasa (Jagiellonia Białystok) w mur
32'
kapitalnie broni Steinbors (ARKA Gdynia). Przerzucił piłkę nad poprzeczka po uderzeniu sprzed pola karnego Pospisila (Jagiellonia Białystok)
33'
także dwóch piłkarzy Jagiellonii poszło teraz do rogu - Poletanović (Jagiellonia Białystok) i Novikovas (Jagiellonia Białystok)
34'
Poletanović (Jagiellonia Białystok) dośrodkował, Runje (Jagiellonia Białystok) nie zdołał zamknąć akcji po przedłużeniu piłki przez Świderskiego (Jagiellonia Białystok)
34'
Steinbors (ARKA Gdynia) obronił strzał Burligi (Jagiellonia Białystok), pod którego piłka spadła w polu karnym po zagraniu w "16" Novikovasa (Jagiellonia Białystok)
35'
trwa napór Jagiellonii. Teraz strzelał Pospisil (Jagiellonia Białystok). Uderzenie niezbyt mocne i pewnie łapie piłkę Steinbors (ARKA Gdynia)
kontuzja
36'
znów masażyści Arki na boisku. Pomocy potrzebuje Aankour (ARKA Gdynia)
36'
trener Smółka wykorzystuje przerwę, by udzielić wskazówek podopiecznych. Krzyczy na przykład do Marciniaka (ARKA Gdynia): "Spokojnie"
37'
Janota (ARKA Gdynia) w kontrze wyprowadził podaniem w pole karne Zarandię (ARKA Gdynia), ale strzał Luki zablokowany
40'
nieznacznie niecelny strzał z dystansu Zarandii (ARKA Gdynia)
kontuzja
41'
znów Aankour (ARKA Gdynia) potrzebuje pomocy medycznej
42'
nieudane dośrodkowanie Zbozienia (ARKA Gdynia)
45'
2 minuty doliczone
45+1
sporo niedokładności z obu stron w końcówce tej połowy
45+2
Żółtą kartką został ukarany Deja (ARKA Gdynia) po faulu na Pospisilu
45+2
Poletanović (Jagiellonia Białystok) wrzucił piłkę z wolnego na głowę Romanczuka (Jagiellonia Białystok), który próbował zgrywać w kierunku Sheridana (Jagiellonia Białystok), ale nie dali się na to nabrać obrońcy Arki
45+2
KONIEC PIERWSZEJ POŁOWY. BEZ GOLI DO PRZERWY
Pamiętając o tym jak dobrze oba zespoły grały w ostatniej kolejce, liczyliśmy, że i dziś będzie dobre piłkarskie widowisko. Na razie nie ma wymiany ciosów, ani szybkich składnych akcji, a co za tym idzie większych emocji. Co prawda piłkarze sporo biegają, ale też jest dużo niecelnych podań.
W nielicznych okazjach podbramkowych zabrakło zaś precyzji przy strzałach. Najlepszych sytuacji nie wykorzystali Sheridan (Jagiellonia Białystok) i Zarandia (ARKA Gdynia).
Widać, że oba zespoły mają przed sobą respekt. Nikt nie rzuca się do szaleńczych ataków, a priorytet ma rozważna gra.
Na poziom gry ma z pewnością wpływ także mróz. W Białymstoku około -10 stopni Celsjusza.
46'
drugą połowę rozpoczęła Arka. Obie drużyny w takich składach, w których kończyły pierwszą połowę
48'
spokojny początek drugiej połowy
48'
dośrodkowanie Janoty (ARKA Gdynia) nie doszło w polu karnym do Jankowskiego (ARKA Gdynia)
49'
zablokowany strzał sprzed pola karnego Romanczuka (Jagiellonia Białystok)
50'
Steinbors (ARKA Gdynia) nad poprzeczką przerzucił piłkę po strzale Novikovasa
50'
po dośrodkowaniu Novikovasa (Jagiellonia Białystok) z rogu piłkę piąstkuje Steinbors (ARKA Gdynia)
51'
[0:1] ARKA Gdynia STRZELA GOLA! Zdobywcą bramki Janota. Michał doskonale przejął podanie Mitrovicia do Runje. Zabrał piłkę na 16. metrze od bramki rywali i spokojnie strzelił obok bramkarza
51'
to 7. gol Janoty (ARKA Gdynia) w ekstraklasie, a już 8. w oficjalnych meczach Arki w tym sezonie
54'
Steinbors (ARKA Gdynia) łapie piłkę po zagranie wzdłuż bramki Burligi (Jagiellonia Białystok)
55'
Arka wycofuje się całą drużyną na swoją połowę i tutaj czeka na rywala.
56'
Pospisil (Jagiellonia Białystok) bardzo dobrze zgrał do Novikovasa (Jagiellonia Białystok), a Litwin w sytuacji sam na sam z bramkarzem strzelił obok słupka
57'
Świederski pada na linii pola karnego. Sędzia puszcza grę
58'
[1:1] Jagiellonia Białystok STRZELA GOLA! Zdobywcą bramki Świderski. Arka cofnęła się zbyt głęboko. Kolejna akcja gospodarzy. Pospisil zagrał do Świderskiego, a ten uderzył precyzyjnie z 17. metra. Piłka wpadła do siatki tuż przy słupku
59'
Marciniak (ARKA Gdynia) zagrał w pole karne, ale piłka nie doszła do Jankowskiego (ARKA Gdynia)
60'
Danch (ARKA Gdynia) zablokował strzał Novikovasa (Jagiellonia Białystok)
62'
nadal przeważa Jagiellonia
62'
Sheridan (Jagiellonia Białystok) zaatakował w walce o górną piłkę Steinborsa (ARKA Gdynia). Pavels nie utrzymał piłki w rękach i będzie róg
63'
i kolejny róg, po zablokowanym strzale Sheridana (Jagiellonia Białystok)
63'
[2:1] Jagiellonia Białystok STRZELA GOLA! Zdobywcą bramki Świderski. Po dośrodkowaniu z rogu Poletanovicia napastnik gospodarzy wyskoczył najwyżej między Deją a Jankowskim i głową skierował piłkę do siatki
63'
Świderski (Jagiellonia Białystok) strzelił w tym sezonie 7. gola, w tym 4. w meczach z Arką
64'
Kelemen (Jagiellonia Białystok) broni strzał z dystansu Aankoura (ARKA Gdynia)
67'
niecelny strzał Novikovasa (Jagiellonia Białystok). Piłka trafiła w boczną siatkę
68'
Żółtą kartką został ukarany Zarandia (ARKA Gdynia), który złapał za koszulkę Sheridana
69'
zdobyte prowadzenie zanim dodać animuszu Arce jakby podcięło jej skrzydła. Od tego gola cały czas gdynianie w defensywie. Tracone bramki są właśnie tego konsekwencją
70'
chyba czas na zmiany, by Arka otrzymała z ławki nowy impuls do lepszej gry
71'
skiksował przy strzale Janota (ARKA Gdynia), który miał piłkę 20 metrów od bramki rywali
71'
rozgrzewa się Siemaszko
73'
rykoszet od Maricia po strzale Pospisila (Jagiellonia Białystok). Róg dla gospodarzy
74'
jeszcze chwila przerwy, bo VAR sprawdza, czy Marić (ARKA Gdynia) nie zagrał ręką
74'
ostatecznie był róg, który nie wyrządził Arce większych kłopotów
75'
ARKA Gdynia przeprowadza zmianę. Boisko opuszcza Zarandia , w jego miejsce wchodzi Siemaszko.
75'
zmiana ustawienia w Arce. Siemaszko (ARKA Gdynia) wszedł na środek ataku, a Jankowski (ARKA Gdynia) przesunięty na prawe skrzydło, gdzie grał Zarandia (ARKA Gdynia)
76'
Jagiellonia Białystok przeprowadza zmianę. Boisko opuszcza Sheridan, w jego miejsce wchodzi Bezjak.
78'
Aankour (ARKA Gdynia) zagrał po ziemi w pole bramkowe. Kelemen (Jagiellonia Białystok) złapał piłkę, a już nadbiegali Siemaszko (ARKA Gdynia) i Jankowski (ARKA Gdynia)
79'
nieudane dośrodkowanie Zbozienia (ARKA Gdynia). Piłka prosto w ręce bramkarza
80'
teraz Jagiellonia zmusza Arkę do gry pozycyjnej
81'
Jagiellonia Białystok przeprowadza zmianę. Boisko opuszcza Świderski, w jego miejsce wchodzi Klimala.
83'
[3:1] Jagiellonia Białystok STRZELA GOLA! Zdobywcą bramki Novikovas. Przechwyt gospodarzy w środkowej strefie boiska. Klimala zagrał do Novikovasa, który uderzył z 18. metra. Steinbors chyba jeszcze trącił piłkę, ale nie był w stanie wypchnąć jej poza bramkę
84'
ARKA Gdynia przeprowadza ostatnią zmianę. Boisko opuszcza Nalepa, w jego miejsce wchodzi Marcus.
86'
niecelny strzał Poletanovicia (Jagiellonia Białystok) z woleja
87'
Jagiellonia Białystok przeprowadza zmianę. Boisko opuszcza Novikovas, w jego miejsce wchodzi Savković.
88'
Zablokowany strzał Marcusa (ARKA Gdynia). Będzie róg
89'
jak ta piłka nie wpadła do siatki? Po dośrodkowaniu z rogu Janoty (ARKA Gdynia) główkował Siemaszko (ARKA Gdynia). Bramkarz odbił piłkę, a dobitka Jankowskiego (ARKA Gdynia) trafiła w słupek
90'
3 minuty doliczone
90+2
Arka jeszcze próbuje atakować, ale nie dochodzi podanie Jankowskiego (ARKA Gdynia) do Siemaszki (ARKA Gdynia)
90+2
Żółtą kartką został ukarany Bezjak (Jagiellonia Białystok) po faulu na Marcusie, ale pewnie jeszcze wypowie się VAR
kontuzja
90+2
Marcus (ARKA Gdynia) wymaga pomocy medycznej
90+3
sędzia biegnie jeszcze do monitora, zapewne z VAR otrzymał podpowiedź, że Bezjak (Jagiellonia Białystok) zasługuje na czerwoną kartkę, bo faul był z tyłu
czerwona kartka
90+4
Bezjak (Jagiellonia Białystok) otrzymał czerwoną kartkę za faul na Marcusie. Wcześniej pokazana żółta karta została anulowana
90+4
KONIEC MECZU. ARKA PRZEGRAŁA W BIAŁYMSTOKU 1:3
Arka zdobyła prowadzenie po prezencie obrońców Jagiellonii, z którego skorzystał Janota (ARKA Gdynia). Jednak zamiast pójść za ciosem, a przynajmniej poszanować korzystny wynik, gdynianie cofnęli się zbyt mocno, stracili organizację gry, za duże wyrwy robiły się między formacjami, co tylko ułatwiło zadanie Jagiellonii, aby odwrócić losy tego spotkania. Gdy gospodarze strzelali kolejne gole, żółto-niebiescy nie znajdowali na to odpowiedzi. Odnosiło się nawet wrażenie jakby zespół Smółki nie zregenerował się właściwie od poniedziałku, kiedy doskonale zagrał z Wisłą i ubytek sił było widać w drugiej połowie gry w Białymstoku. Przypomnijmy, że rywale od ostatniego występu mieli o dzień więcej na odpoczynek.
Okazja do rewanżu nadarzy się już we wtorek w Gdyni, gdy te drużyny zagrają o ćwierćfinał Pucharu Polski.

Wyniki 17 kolejki

• Śląsk Wrocław - LECHIA GDAŃSK 0:2 (0:2)
  • Jagiellonia Białystok - ARKA GDYNIA 3:1 (0:0)
  • Wisła Płock - Górnik Zabrze 0:4 (0:1)
  • Miedź Legnica - Wisła Kraków 2:0 (2:0)
  • Legia Warszawa - Korona Kielce 3:0 (2:0)
  • Zagłębie Sosnowiec - Zagłębie Lubin 1:2 (1:2)
  • Cracovia - Lech Poznań 1:0 (0:0)
  • Piast Gliwice - Pogoń Szczecin 3:0 (2:0)

Opinie (209) ponad 20 zablokowanych

• Pycha kroczy przed upadkiem (7)

Jechali po 3 punkty, a dostali 3 bramki.

Wasz trener Rumburak lepiej gada niż arka gra.

Ogólnie arka to wstyd dla trójmiasta

• 202 54

• Zaufałem Waszemu trenerowi, który zapewniał, że jedziecie po 3 pkt. (1)

Zawiedliście nas (Gdańszczan). A może specjalnie przegraliście aby zrobić nam na złość ?
      No jak żyć Panie trenerze?
      Ale mimo wszystko nic tak nie cieszy jak powiększająca się różnica punktowa miedzy nami i Wami.

• 36 13

• Nam na złość? My gramy swoje!

I mamy gdzieś, jak grają śledzie. Dla nas nikt nie musi grać, my wiemy jak się wygrywa!

• 13 3

• Tragedia

Wstyd kopacze.Do 4 ligi z wami.

• 26 10

• JAK wygrana buhaha

• 15 4

• Wstyd to sie interesować piłką i to jeszcze jakąś arką? wtf? (1)

• 7 7

• znasz powiedzenie ?

kibic z dala się nie wpie...

• 0 0

• zawsze wychodzi się na boisko po trzy punkty biało zielona ...

• 1 1

• (1)

A ja tonę tonę

• 96 15

• to sobie ton,kogo to obchodzi

• 7 9

• A jednak buuuaaahahahaha:):):):):) (6)

• 88 18

• Przejrzałem wszystkie komentarze po meczu. 99% to (5)

Kibice z Gdańska którzy robią se bekę z Arki. I powiedzcie mi teraz lechiści. kto napina się w internecie???

• 3 2

• Napina (3)

Chłopcze waszych wypocin po wygranych meczach wielkiej lechi nie da sie czytać...;) napinacie się a nie macie żadnych szans w starciu z Gdańskiem w cokolwiek ;) także Ssssssssiiiijjjj

• 4 1

• Max 10% komentarzy arkowcow na forum lechii (2)

Zakompleksiony prostaku

• 2 2

• Bo reszta zamknęła się w pokoju i płacze:):):) (1)

• 1 3

• Lechia grała pierwsza głupolu :)

Najlepsze jest to, że betonowe tluki wchodzą na fb Jagi i piszą podobne głupoty.

• 0 0

• Jak tu nie robić beki z takiej pseudo drużyny jaką jest arka

• 1 1

• Kto Liderem jest?

Piękny weekend:)
    Lechia Wielki Lider, a areczka w plecy:)
    jaga niech nas goni w tabeli, grunt to patrzeć na śledzi z wysokiejjjjjjjjjjjjjjjj góry!!!