Jagiellonia Białystok - Lechia Gdańsk 4:1. Pogłębia się bezradność biało-zielonych

23 lutego 2018 (artykuł sprzed 6 lat)

Marci Paixao (nr 19) strzelił 15. gola w ekstraklasie, po którym Lechia prowadziła w Białymstoku, ale w piątkowy wieczór to Jagiellonia była lepsza pod każdym względzie. Marci Paixao (nr 19) strzelił 15. gola w ekstraklasie, po którym Lechia prowadziła w Białymstoku, ale w piątkowy wieczór to Jagiellonia była lepsza pod każdym względzie.

Lechia Gdańsk przegrała na wyjeździe z Jagiellonią Białystok aż 1:4 (1:2), choć strzeliła pierwszego gola w tym spotkaniu i zdecydowała się grać na czterech obrońców. Nic nie pomogło zaklinanie rzeczywistości i mówienie, że to szczęśliwy rywal dla biało-zielonych. Po blisko trzech latach skończyła się seria meczów bez porażki z tym przeciwnikiem, gdyż ekipa Adama Owena była w piątkowy wieczór słabsza zarówno pod względem motorycznym jak i piłkarskim. "Gramy o utrzymanie" - przyznają już sami zawodnicy. Natomiast gospodarze zostali liderami ekstraklasy.

Jagiellonia Białystok Jagiellonia Białystok
81 Pawełek – 8 Burliga, 17 Runje, 5 Mitrović, 12 Guilherme – 23 Wlazło, 6 Romanczuk – 21 Frankowski, 26 Pospisil, 9 Novikovas – 11 Bezjak
Sędziowie: Musiał (Kraków) oraz Listkiewicz, Arys
Widzów: 5942
1 Kuciak – 41 Stolarski, 30 Nunes, 4 Gerson, 22 Mladenović - 35 Łukasik, 16 Borysiuk – 28 F.Paixao, 7 Krasić, 21 Peszko – 19 M.Paixao
  • 67' 11 Bezjak Zmiany 28 Świderski
  • 73' 9 Novikovas Zmiany 10 Lazarević
  • 87' 26 Pospisil Zmiany 22 Grzyb
  • 63' 7 Krasić Zmiany 11 Kuświk
  • 68' 28 F.Paixao Zmiany 96 Oliveira
  • 77' 35 Łukasik Zmiany 6 Sławczew
  • 31' Wlazło
  • 42' Bezjak
  • 54' Pospisil
  • 90+2 Świderski
  • 26' M.Paixao
  • 45' Bezjak
  • 68' Kuświk
  • 88' Borysiuk

Trener Owen zapewniał, że wie, gdzie jest problem w wynikach Lechii

PRZECZYTAJ CO NA TEN TEMAT MÓWI TRENER ORAZ PIŁKARZE

trener Owen wraca do ustawienia z czwórką obrońców. System Lechii, patrząc na skład to na ten mecz 1-4-2-3-1. Czy to da zadość skandowaniu kibiców z ostatniego spotkania?

TYLE KASY ZARABIACIE, MOŻE W KOŃCU JAKIŚ MECZ WYGRACIE. TAK KRZYCZELI KIBICE DO PIŁKARZY. PRZECZYTAJ TEŻ INNE OPINIE PO MECZY LECHIA - PIAST
piłkarze Lechii dziś w koszulkach na rozgrzewce z napisem: "Wolak, wracaj do zdrowia"

RAFAŁ WOLSKI PO OPERACJI. SPRAWDŹ, OD KOGO OTRZYMAŁ WSPARCIE PRZED 4-MIESIĘCZNĄ REHABILITACJĄ, KTÓRA GO CZEKA ZANIM KOPNIE ZNÓW PIŁKĘ
Relacja live w wracając do składu. Do "11" pierwszy raz tej wiosny wchodzą Krasić (LECHIA Gdańsk) i Borysiuk
(LECHIA Gdańsk)

W TYGODNIU PYTALIŚMY: CZY LECHIA WŁAŚCIWIE WYKORZYSTUJE POTENCJAŁ PIŁKARZY. CO ARIEL BORYSIUK SĄDZI O ROLI REZERWOWEGO?
rezerwowi Lechii w tym spotkaniu: Zelenika, Milos, Vitoria, Sławczew, Chrzanowski, Oliveira i od razu przywrócony do kadry pierwszej drużyny Kuświk
Lechia przed meczem ogłosiła, że jej kasę zasili ponad 6 mln euro. Czy to pomoże piłkarzom?

PONAD 6 MLN EURO DLA LECHII GDAŃSK. WYJAŚNIAMY, SKĄD TO PIENIĄDZE I Z JAKIMI ZYSKAMI I KOSZTAMI SIĘ WIĄŻĄ
Jagiellonia z jedną zmianą, wymuszoną w porównaniu z ostatnią wygraną z Cracovią 1:0. Kontuzjowanego Kwietnia zastępuje Wlazło (Jagiellonia Białystok), który jeszcze nie grał tej wiosny
rezerwowi Jagiellonii: Kelemen, Guti Tomelin, Lazarević, Grzyb, Boevarsson, Wójcicki, Świderski
odgrywany hymn Jagiellonii, czyli dobrze wszystkim znana pieśń z serialu "Pan Wołodyjowski"
piłkarze na prezentacji. Obie drużyny w tradycyjnych strojach. Lechia na biało-zielono, Jagiellonia na żółto-czerwono
minuta cisza ku czci Stanisława Szwajkowskiego, zmarłego ostatnio, byłego piłkarza Jagiellonii
aż minus 11 stopni w Białymstoku
1'
od środka zaczęła Jagiellonia
3'
niecelny strzał Wlazły (Jagiellonia Białystok)
6'
spokojne otwarcie z obu stron
8'
na spalonym Peszko (LECHIA Gdańsk)
9'
Gerson (LECHIA Gdańsk) zablokował dośrodkowanie Bezjaka (Jagiellonia Białystok). Róg dla gospodarzy
10'
Mitrović (Jagiellonia Białystok) niecelnie strzelał po dośrodkowaniu z rogu Novikovasa (Jagiellonia Białystok)
11'
Novikovas (Jagiellonia Białystok) przed polem karnym Lechii fauluje Stolarskiego (LECHIA Gdańsk)
12'
piłkę w ataku gospodarzy stracił Frankowski (Jagiellonia Białystok), wychowanek... Lechii w barwach Jagiellonii
13'
Stolarski (LECHIA Gdańsk) wybił piłkę na róg po dośrodkowaniu Burligi (Jagiellonia Białystok)
13'
bez zagrożenia dla Lechii po dośrodkowaniu z rogu gospodarzy
15'
na razie częściej przy piłce Jagiellonia, ale nic wielkiego na murawie się nie dzieje
16'
Nunes (LECHIA Gdańsk) przed własnym polem karnym dobrze przecina podanie Frankowskiego (Jagiellonia Białystok)
17'
Kuciak (LECHIA Gdańsk) ratuje Lechię po strzale Bezjaka (Jagiellonia Białystok). Do napastnika dograł z lewego skrzydła Frankowski (Jagiellonia Białystok)
17'
i jeszcze raz Kuciak (LECHIA Gdańsk) ratuje Lechię. Tym razem po wrzutce z rogu Novikovasa (Jagiellonia Białystok) główkował Bezjak (Jagiellonia Białystok). Piłka poszła w kozioł, ale bramkarz Lechii wypiąstkował ją
19'
od kilku minut gra toczy się głównie na połowie Lechii
20'
próba kontry Lechii, ale nie przebili się najpierw Peszko (LECHIA Gdańsk), a po chwili Borysiuk (LECHIA Gdańsk)
21'
Jagiellonia próbuje poprowadzić mecz w dużym tempie. Na razie jednak w jej grze niedokładności
23'
wolny na wysokości pola karnego Lechii po faulu Mladenovicia (LECHIA Gdańsk) na Frankowskim (Jagiellonia Białystok)
23'
niecelna główka Romaczuka po dośrodkowaniu z wolnego Novikovasa (Jagiellonia Białystok)
26'
[0:1] LECHIA Gdańsk STRZELA GOLA! Zdobywcą bramki M.Paixao. Doskonała kontra gdańszczan. Krasić wrzucił piłkę z prawego skrzydła na 5. metr, gdzie niepilnowany M. Paixao wpakował głową piłkę do siatki
26'
15. gol Marco w tym sezonie, a pierwszy wiosną. Jednocześnie 7 trafienie głową
26'
pierwszy stracwony gol wiosną Jagiellonii. Dotychczas wygrywała 2:0 w Gliwicach i 1:0 u siebie z Cracovią
30'
piłka w bramce Lechii, ale sędzia Musiał nie uznaje bramki. Będzie jeszcze analiza VAR. Na podstawie obrazu video oceniono zostanie, czy Wlazło strzelił prawidłowego, czy też nieprawidłowego gola
31'
[1:1] Jagiellonia Białystok STRZELA GOLA, a właściwie po analizie VAR jest on uznany! Zdobywcą bramki Wlazło. Wszystko zaczęło się od wrzutki z wolnego Pospisila. Najpierw był strzał w poprzeczkę, a po chwili w słupek Runje i dopiero potem celna dobitka z bliska Wlazło
33'
piłkarze Jagiellonii domagają się karnego. Kwestionują zagranie ręką Stolarskiego (LECHIA Gdańsk)
33'
sędzia znów odwołuje się do VAR, bo obrońca Lechii zagrał ręką, ale trzeba ocenić, czy był taki zamiar, czy nie
35'
sędzia Musiał nadal nasłuchuje w słuchawce, a teraz idzie do monitora, by sam zobaczyć tę sytuację
35'
nie ma karnego dla Jagiellonii
36'
Kuciak (LECHIA Gdańsk) bronił strzał Frankowskiego (Jagiellonia Białystok) z woleja, do którego piłkę dograł Pospisil
37'
zablokowany strzał Peszki (LECHIA Gdańsk) w polu karnym rywali
38'
kontra Lechii i jest róg
38'
Pawełek (Jagiellonia Białystok) złapał piłkę po dośrodkowaniu z rogu Peszki (LECHIA Gdańsk)
40'
niecelny strzał Frankowskiego (Jagiellonia Białystok)
42'
[2:1] Jagiellonia Białystok STRZELA GOLA! Zdobywcą bramki Bezjak. Zagranie przed pole karne Romanczuka, gdzie było dwóch obrońców Lechii i osamotniony napastnik gospodarzy. Mimo to Bezjak zagrał piłkę głową w "16", a następnie minął Gersona i kopnął do siatki
42'
to już drugi gol tej wiosny, który obciąża Gersona (LECHIA Gdańsk). W końcówce spotkania z Piastem dał się obrać Papadopulosowi
45'
Żółtą kartką został ukarany Bezjak (Jagiellonia Białystok) po faulu na Peszce
45'
2 minuty doliczone do pierwszej połowy, gdyż były przerwy dla VAR
45+1
Pawełek (Jagiellonia Białystok) uprzedził Peszkę (LECHIA Gdańsk) po dośrodkowaniu Borysiuka (LECHIA Gdańsk)
45+1
i już jesteśmy z drugiej strony boiska. Stolarski (LECHIA Gdańsk) blokuje uderzenie Guilherme (Jagiellonia Białystok)
45+2
niecelny strzał z dystansu Wlazło (Jagiellonia Białystok)
45+3
KONIEC PIERWSZEJ POŁOWY. LECHIA PRZEGRYWA W BIAŁYMSTOKU 1:2
Dobry, szybki mecz w Białymstoku. Lechia starała się dotrzymać kroku Jagiellonii, a nawet objęła prowadzenie w tym meczu, ale ostatecznie wzięła górę lepsza gra gospodarzy. Miejscowi oddali aż 17 strzałów, a dwa z nich znalazły drogę do bramki. W jednej sytuacji szczęście było przy biało-zielonych, gdyż sędzia nie odgwizdał karnego, choć pewnie, gdy podjął inną decyzję, też by się pewnie wybronił.
Lechia gra lepiej niż w dwóch pierwszych meczach, ale wciąż są błędy, a ponadto trafiła na lepszego rywala niż byli nimi w Gdańsku: Wisła i Piast.
46'
drugą połowę rozpoczęła Lechia. Obie drużyny bez zmian w składach
48'
F.Paixao (LECHIA Gdańsk) wywalczył róg
48'
bez zagrożenia dla rywali po rogu Peszki (LECHIA Gdańsk)
51'
Bezjak (Jagiellonia Białystok) niecelnie główkuje po dośrodkowaniu Novikovasa (Jagiellonia Białystok)
52'
Kuciak (LECHIA Gdańsk) dobrze na przedpolu własnej bramki przejął piłkę
52'
Jagiellonia stawia w ostatnim czasie na ataki prawym skrzydłem. Znów Novikovas (Jagiellonia Białystok) dośrodkował, a nie przeszkodził mu Mladenović (LECHIA Gdańsk). Piłka w rękach Kuciaka (LECHIA Gdańsk)
53'
Kuciak (LECHIA Gdańsk) odbił nogę piłkę po strzale Bezjaka (Jagiellonia Białystok), do którego piłkę piętą dograł Pospisil (Jagiellonia Białystok)
53'
róg dla Jagiellonii
54'
[3:1] Jagiellonia Białystok STRZELA GOLA! Zdobywcą bramki Pospisil. Po dośrodkowaniu z rogu Novikovsa piłka zbyt krótko wybita przez Lechię. Pospisil uderzył z 14. metra. Piłka jeszcze po koźle, wpadła do siatki przy słupku bramki
54'
kolejna strata bramki tej wiosny przez Lechię po stałym fragmencie gry.
56'
Jagiellonia po przerwie postawiła konsekwentnie na akcje prawym skrzydłem. Mladenović (LECHIA Gdańsk) nie radził sobie z Novikovasem (Jagiellonia Białystok), a pomocy od kolegów, w postaci podwojenia nie dostał
57'
nie dochodzą do M.Paixao (LECHIA Gdańsk) dośrodkowania Stolarskiego (LECHIA Gdańsk), a po chwili i F.Paixao (LECHIA Gdańsk)
58'
Lechia stara się atakować, ale Pospisil (Jagiellonia Białystok) pokazuje, że potrafi także wyprowadzić piłkę po odbiorze w defensywie
60'
tym razem prawym skrzydłem atakuje prawy obrońca., Burliga (Jagiellonia Białystok) przewrócił się w polu karnym razem z Mladenoviciem (LECHIA Gdańsk). Sędzia słusznie nakazuje grać dalej
61'
rozgrzewa się Kuświk
63'
LECHIA Gdańsk przeprowadza pierwszą zmianę. Boisko opuszcza Krasić, w jego miejsce wchodzi Kuświk.
63'
zmiana ofensywna napastnik za pomocnika, co zwiastuje przejść do gry na 1-4-4-2, ale tutaj aż się prosi o uszczelnienie lewej obrony, bo Mladenivić ma kłopoty
64'
znów rozklepana defensywa Lechii. Bezjak (Jagiellonia Białystok) źle trafił w piłkę, ale był też na spalonym
65'
Bezjak (Jagiellonia Białystok) przy tym strzale chyba nabawił się urazy, gdyż sygnalizuje ławce trenerskiej konieczność zmiany
66'
Borysiuk (LECHIA Gdańsk) faulowany przez Runje (Jagiellonia Białystok) 25 metrów od bramki gospodarzy
67'
Jagiellonia Białystok przeprowadza zmianę. Boisko opuszcza Bezjak, w jego miejsce wchodzi Świderski.
67'
celny strzał nad murem z wolnego Mladenovicia (LECHIA Gdańsk), ale za lekki, by zaskoczyć Pawełka
68'
Żółtą kartką został ukarany Kuświk (LECHIA Gdańsk) po faulu na Romanczuku.
68'
LECHIA Gdańsk przeprowadza zmianę. Boisko opuszcza F.Paixao, w jego miejsce wchodzi Oliveira.
70'
Lechia od kilku minut częściej przy piłce niż Jagiellonia, ale bez efektu w postaci groźnych sytuacji
71'
Kuświk (LECHIA Gdańsk) sfaulował Pawełka w walce o piłce
72'
była potrzebna przerwa dla bramkarza Jagiellonii, ale może kontynuować grę
73'
Jagiellonia Białystok przeprowadza zmianę. Boisko opuszcza Novikovas, w jego miejsce wchodzi Lazarević.
76'
Oficjalna frekwencja 5942 kibiców
77'
LECHIA Gdańsk przeprowadza ostatnią zmianę. Boisko opuszcza Łukasik, w jego miejsce wchodzi Sławczew.
78'
zablokowany strzał Pospisila (Jagiellonia Białystok)
79'
Lechia nadal bez pomysłu na skuteczną akcję, choć stara się atakować
81'
Gerson (LECHIA Gdańsk) wybił piłkę na róg
83'
kolejny róg dla gospodarzy
84'
Lechia oddala grę od własnej bramki
85'
Pawełek (Jagiellonia Białystok) złapał piłkę po słabym strzale Oliveiry (LECHIA Gdańsk)
86'
Kuciak (LECHIA Gdańsk) dobrze broni strzał sprzed "16" Świderskiego (Jagiellonia Białystok)
87'
Jagiellonia Białystok przeprowadza zmianę. Boisko opuszcza Pospisil, w jego miejsce wchodzi Grzyb.
88'
Żółtą kartką został ukarany Borysiuk (LECHIA Gdańsk) po faulu na Grzybie
90'
3 minuty doliczone
90+1
na spalonym M.Paixao (LECHIA Gdańsk)
90+2
nieco ryzykowne podanie do Pawełka, ale bramkarz Jagiellonia zdołał złapać piłkę
90+2
[4:1] Jagiellonia Białystok STRZELA GOLA! Zdobywcą bramki Świderski. Znów akcja prawą stroną. Franckowski do Burligi, a ten na pojedynek sam na sam do Świderskiego. Rezerwowy gospodarzy poprawił wynik
90+4
LECHIA PRZEGRAŁA W BIAŁYMSTOKU AŻ 1:4. SZÓSTY MECZ Z RZĘDU W LIDZE BEZ ZWYCIĘSTWA
Lechia w drugiej połowie była w zbyt wielu momentach bezradna, by nawiązać walkę z Jagiellonią. Gospodarze konsekwentnie grali przez prawe skrzydło, a tam kłopoty z ich powstrzymaniem miał Mladenović (LECHIA Gdańsk). Gdy gospodarze poprawili na 3:1, oddali optyczną przewagę gdańszczanom. Ale nawet wówczas, i to mimo ofensywnych zmian wreszcie trenera Owena, Lechia nie była w stanie zagrozić bramce miejscowych. W całym spotkaniu oddała zaledwie 2 celne strzały, gdy Jagiellonia wyprowadziła ich równo 10, a ponad 20 razy uderzała na bramkę Kuciaka (LECHIA Gdańsk).
Lechia ustępowała Jagiellonii pod względem motorycznym. Akcje gospodarzy były prowadzone na większej szybkości i przy dużej dynamice. Gdańszczanom nadal tego wszystkiego brakuje.

16 Sandecja Nowy Sącz 24 4 10 10 24:38 22
* Lechia Gdańsk została 14.12.2017 roku pozbawiona jednego punktu za naruszenie przepisów Podręcznika Licencyjnego dotyczące kryterium F.09 mówiącego o braku przeterminowanych zobowiązań

*Po 30 kolejce nastąpi podział na grupę mistrzowską (8 najlepszych drużyn) i grupę spadkową (8 kolejnych) z zaliczeniem wszystkich, dotychczasowych punktów. Drużyny zagrają w grupie każdy z każdym, ale bez rewanżów.
Tabela wprowadzona: 2018-02-25

Wyniki 24 kolejki

• Zagłębie Lubin - ARKA GDYNIA 0:0
  • Jagiellonia Białystok - LECHIA GDAŃSK 4:1 (2:1)
  • Bruk-Bet Termalica Nieciecza - Sandecja Nowy Sącz 1:0 (0:0)
  • Pogoń Szczecin - Wisła Płock 2:1 (1:0)
  • Cracovia - Legia Warszawa 0:0
  • Piast Gliwice - Wisła Kraków 0:0
  • Śląsk Wrocław - Górnik Zabrze 1:1 (1:1)
  • Korona Kielce - Lech Poznań 1:0 (0:0)

Opinie (517) ponad 20 zablokowanych

• Już myślałem, że będzie wstyd po dzisiejszym słabym meczu Arki (20)

Ale na szczęście Lechia nas uratowała :) biało-zielony worek treningowy

• 395 21

• (1)

Lechia: jeden celny strzał z Piastem, dwa strzały z Jagą... impotencja strzelecka
      Kuświk - to jest thebill, powinien wylecieć po drugiej żółtej za kopnięcie bramkarza

• 40 3

• Jeżeli ktoś chciał utrzymania Kuśtyka w skaładzie,

po dzisiejszym meczu dostał jasną odpowiedź, że ten gość nadaje się CO NAJWYŻEJ do I ligi (nie obrażając zespołów tam grających)

• 13 1

• Lechia twardo walczy o spadek i sądzę że to się może udać

• 81 1

• Lechia tonie, Lechia tonie, sześć stóp mułu na betonie! (1)

• 64 6

• dziewczyny z arki tylko ręki

• 0 7

• Czerwona lampka zapaliła się dwa lata temu w Puszczy Niepołomice, tylko nikt nie wiedział co ona oznacza.Teraz pali się sto czerwonych lampek i sytuacja jest ta sama!

• 56 0

• Oj śledziu ile czekałeś żeby napisać pierwszy komentarz... (2)

• 8 52

• Nie wiem, a jak betki czekają żeby mieć komentarz na 1 stronie pod artykułami o Arce to też im to wypominasz?

• 33 2

• Masz rację .

Kibice ARKI Gdynia nie powinni się wypowiadać na temat tego budżetowego klubiku .

Nie ma o czym i o kim pisac .

Lechia spadek piłkarski i finansowy .

Kto pozwala w PZPN aby takie klubiki kredytowo- budzetowe zaśmiecały nasza ligę ?

Prawda IZO ?

Kto bogatemu zabroni ?

• 4 1

• (3)

no i co bałwany? znowu wina Mili i Bieniuka? a Mandziara nawet grubą kasę załatwił

• 20 6

• (2)

Nie załatwił tylko pożyczył na procent.

• 15 1

• (1)

tak ale fakt jest taki że już nie będzie zaległości przynajmniej do końca sezonu - nie ma wymowki dla kopaczy

• 7 1

• gdybyś nie pracował na kasie w biedrze albo innej budowie dla współczesnych niewolników to byś wiedział że pożyczone na % jeszcze zwiększa dług, więc o czy ty piszesz.....?

• 5 0

• na Termalicę frekwencja 5 tysięcy to max i to wliczając karnetowców, którzy zostaną w domu... ludzie, bojkotujcie bo będzie (3)

• 32 3

• Ja idę, dostałem darmowe zaproszenie. (2)

Ale fakt, że bilety na B-B powinny być po 1 PLN.

• 14 1

• Jak raz zabralem Dziecko na brukbet (1)

To wklepali Lechii 1:2

• 10 1

• Byłem na Lechia Korona ....(darmowe wejściówki) w zeszłym roku ,oczywiście porażka

• 5 1

• Napiszę tak betonów nie lubię ale chłopaki zróbcie coś żeby w przyszłym roku derby były i w lidze dwie drużyny z Pomorza i oby to była ekstraklasa

• 30 2

• Jak się przymyka oko na chlenie wsoich piłkarzy i jeszcze ich broni, to takie są skutki. (1)