Jaguar Gdańsk - Puszcza Niepołomice 1:4. Krótka przygoda w Pucharze Polski

Damian Konwent
14 sierpnia 2020 (artykuł sprzed 3 lat)
Piłkarze Jaguara Gdańsk (czerwono-czarni) zakończyli przygodę w Pucharze Polski. Piłkarze Jaguara Gdańsk (czerwono-czarni) zakończyli przygodę w Pucharze Polski.

Jaguar Gdańsk przegrał z I-ligową Puszczą Niepołomice 1:4 (0:3) w 1/32 finału Pucharu Polski na szczeblu centralnym i pożegnał się z rozgrywkami. Honorową bramkę dla gdańszczan zdobył Jakub Sawicki. Na trybunach stadionu przy ul. Traugutta zebrało się około 600 kibiców. - Przegraliśmy, ale możemy chodzić z podniesionymi głowami, bo nie mamy się czego wstydzić - podsumował trener Marek Szutowicz.

Jaguar Gdańsk - Puszcza Niepołomice 1:4 (0:3)
Michał Mikołajczyk 16, Marcin Stefanik 29 (karny), Hubert Tomalski 37, Wiktor Żytek 63 - Jakub Sawicki 83

JAGUAR: Skrypoczka - Jadanowski, Prusarczyk, Jaroszek (55 Pietruszewski), Chiczewski - Brzeski, Rychłowski (65 Sawicki), Espersen (45 Wieczorek) - Wireński (45 Bladowski), Rzepnikowski, Zalow (45 Filas)

PUSZCZA: Kobylak - Cikos, Stępień, Uwakwe, Tomalski, Stefanik, Bartosz, Radinow, Żytek, Skrzypczak, Mikołajczyk

W historycznym meczu przy ul. Traugutta, Jaguar Gdańsk podejmował I-ligową Puszczę Niepołomice w ramach 1/32 Pucharu Polski na szczeblu centralnym. Gdański IV-ligowiec jeszcze nigdy nie zaszedł tak wysoko w tych rozgrywkach.

Trener Marek Szutowicz dokonał jednej zmiany w stosunku do poprzedniego starcia, w którym gdańszczanie wywalczyli awans w finałowym starciu z Kaszubią Kościerzyna (1:0).

Jaguar Gdańsk - Puszcza Niepołomice w historycznym meczu - zapowiedź

Z kolei w składzie Puszczy zaczęli m.in. piłkarze, którzy występowali na I-ligowych boiskach w poprzednim sezonie. Mowa o Eriku Cikosie, Hubercie Tomalskim, Marcinie Stefaniku, Jewgenie Radinowie czy Longinusie Uwakwe.

Zgodnie z przypuszczeniami to goście przeważali od pierwszych minut, jednak w ich szeregach brakowało zdecydowania. To przyszło w 16. minucie, gdy po golu Michała Mikołajczaka strzelonym głową było 1:0. Chwilę później mogła paść kolejna bramka, bo jeden z piłkarzy z Niepołomic zablokował wybicie bramkarza, ale nie trafił do pustej bramki.

Podwyższenie nastąpiło w 29. minucie z rzutu karnego, którego egzekutorem okazał się Stefanik. Piotra Skrypoczka rzucił się w dobrą stronę, jednak strzał rywala był zbyt mocny.

8 minut później Puszcza wykorzystała stały fragment gry. Tym razem zawodnicy wykazali się sporym sprytem przy dośrodkowaniu z rzutu wolnego, po którym jeden z piłkarzy główkował na długi słupek, gdzie znalazł się Tomalski i strzałem do pustej bramki wyprowadził swój zespół na trzybramkowe prowadzenie.

Piłkarze Jaguara Gdańsk wygrali Puchar Polski na Pomorzu i 40 tys. zł

Druga połowa zaczęła się od ataków gospodarzy, jednak bezowocnych. Z czasem kontrolę zaczęli przejmować gracze z Niepołomic, w efekcie czego w 63. minucie gola strzelił Wiktor Żytek, który znalazł się w idealnym miejscu i zamknął dośrodkowanie kolegi.

Gospodarze w końcówce spotkania byli już pogodzeni z porażką, jednak nie spuszczali głów i szukali okazji na strzelenie honorowego gola. Okazja nadarzyła się w 83. minucie. Tym razem dośrodkowanie powędrowało do niepilnowanego Jakuba Sawickiego, który dołożył nogę i tym samym zmniejszył rozmiary porażki.

- Zasłużenie przegraliśmy, bo w przekroju całego spotkania byliśmy słabszym zespołem. Pierwsza połowa ustawiła cały mecz. W drugiej zremisowaliśmy, zaprezentowaliśmy się lepiej, stworzyliśmy kilka fajnych sytuacji, która jedna z nich zakończyła się pięknym strzałem Jakuba Sawickiego. Przegraliśmy z kretesem, ale możemy chodzić z podniesioną głową, bo nie mamy się czego wstydzić. Młodzież obserwowała to spotkanie i liczymy, że za kilka lat zagra jeszcze wyżej. Naszą mądrością musi być teraz fakt, żebyśmy szybko się pozbierali i godnie wyszli na najbliższy mecz ligowy - mówił po końcowym gwizdku trener Jaguara Marek Szutowicz.
W międzyczasie kibice odpalili race na trybunie za bramką, która ustawiona jest bliżej wejścia na stadion. Jednocześnie krzyczeli "Jesteśmy zawsze tam, gdzie nasz Jaguar gra", po czym udali się w stronę wyjścia. W środowisku piłkarskim mówi się jednak, że byli to fani Lechii Gdańsk.

- Wszystko to działo się przy zachowaniu zasad bezpieczeństwa. Nikt nie ucierpiał, a taka sytuacja dodała jedynie kolorytu temu spotkaniu. Jeżeli takie racowiska mają towarzyszyć meczom, to ja jestem za. Nie było żadnego chamstwa, a nawet mogę powiedzieć, że to była swego rodzaju wisienka na torcie. Chciałbym podziękować wszystkim, którzy w tak licznej grupie zebrali się na trybunach przy ul. Traugutta - podsumował szkoleniowiec IV-ligowej załogi.

Szymon Rychłowski przed finałem wojewódzkiego PP

Porażka oznacza, że piękna przygoda gdańskich piłkarzy z Pucharem Polski dobiegła końca. Każdy z nich może być jednak dumny z występów swoich i kolegów, bo mimo wszystko nie każdy IV-ligowiec może pochwalić się występem na szczeblu centralnym w tych rozgrywkach.

Opinie (11) 2 zablokowane

• Dlaczeczego kary za race i przerwane mecze ominely Ległą i Amike ??? To inne kluby ???

• 4 3

• I tak

Brawo za walkę

• 8 4

• (1)

Szacun za walkę..ZYCZE powodzenia w lidze.Szlaki przetarte,,w przyszłym roku będzie lepiej..

• 9 3

• gdansk!!!!!!!!!!

• 4 1

• Brawo Wy

Mimo takiego wyniku i tak Jaguar fajnie się pokazał.Brawo.
    Bałtyk - w sobotę tylko zwycięstwo.

• 7 5

• Brawo

Wspaniałe osiągniecie , wspaniałego klubu , który daje z siebie 200 % aby trenować młodych piłkarzy !!! Ten wynik to kropla w morzu Waszych osiągnięć !!!