stat

Jakie szanse żużlowców Wybrzeża na play-off?

13 sierpnia 2018 (artykuł sprzed 1 roku)
Rafał Sumowski

Zdunek Wybrzeże Gdańsk

Żużlowcy Zdunek Wybrzeża po zwycięstwie w Lublinie zachowali szanse na udział w play-off I ligi. Nie wszystko leży jednak w ich rękach. Nawet jeśli wygrają wszystkie pozostałe mecze rundy zasadniczej, będą musieli liczyć na odpowiednie rozstrzygnięcia w pojedynkach rywali. Patrząc na układ spotkań wydaje się, że szansy trzeba szukać w wyeliminowaniu z play-off Lokomotivu Daugavpils.KAPITALNY MECZ WYBRZEŻA W LUBLINIE. PRZECZYTAJ RELACJĘ I WYSTAW OCENY ŻUŻLOWCOM

- Dzięki zwycięstwu z Motorem pojawiło się światełko w tunelu. Wierzę, że wygramy pozostałe spotkania do końca sezonu zasadniczego i wejdziemy do pierwszej czwórki - powiedział po spotkaniu w Lublinie jeden z bohaterów Wybrzeża Mikkel Michelsen.
Choć gdańszczanie zachowali szanse na walkę o awans, nie wszystko leży w ich rękach. W play-off na pewno wystartuje Speed Car Motor Lublin. W grze o pozostałe trzy miejsca pozostają jeszcze cztery zespoły. Jeśli po zakończeniu rudny zasadniczej któreś z drużyn będą miały identyczny dorobek, o wyższej lokacie zadecydują wyniki dwumeczów pomiędzy zainteresowanymi zespołami, prezentowane w oddzielnej tabeli pomocniczej.

W następnej kolejności decydujące są: suma punktów biegowych ze wszystkich meczów, liczby pierwszych, drugich, trzecich i czwartych miejsc zajętych przez zawodników we wszystkich rozegranych wyścigach.

Dodajmy, że w dwumeczach Wybrzeże wychodzi na remis z rybniczanami i gnieźnianami, a niekorzystnie z Lokomotivem.

Wyciąg z regulaminu I i II ligi, Art. 754
1. Tabele w częściach zasadniczych rozgrywek tworzy się, szeregując drużyny w kolejności zdobytych punktów meczowych.

2. W przypadku równych sum punktów meczowych dwóch lub więcej drużyn, o kolejności w tabeli decydują zdobyte punkty meczowe wyłącznie w meczach między tymi drużynami, prezentowane technicznie w oddzielnej tabeli pomocniczej.

Przy równości punktów meczowych ustalonych w tabeli pomocniczej, o kolejności rozstrzygają zdobyte punkty biegowe w meczach pomiędzy drużynami z równymi sumami punktów meczowych. Jeżeli w tym przypadku zachodzi równość punktów meczowych i biegowych, o wyższej pozycji w tabeli decyduje suma punktów biegowych ze wszystkich meczów.

W przypadku równości sumy, o której mowa w zdaniu poprzednim, pozycje drużyn w tabeli wyznaczą liczby indywidualnych miejsc zajętych przez zawodników zainteresowanych drużyn w biegach wszystkich rozegranych meczów w następującej kolejności:
a) liczba pierwszych miejsc,
b) liczba drugich miejsc,
c) liczba trzecich miejsc,
d) liczba czwartych miejsc (do liczby czwartych miejsc nie wlicza nie biegów nieukończonych z jakiegokolwiek powodu).

Jeżeli wszystkie liczby indywidualnych miejsc są równe, o pozycji drużyn w tabeli
zadecyduje losowanie przeprowadzone przez podmiot zarządzający rozgrywkami.


Gdańszczanie do rozegrania mają na tę chwilę jeszcze trzy mecze, w tym spotkanie w Łodzi, odnośnie którego toczy się postępowanie wyjaśniające. Jego skutkiem będzie albo walkower na korzyść gdańszczan, albo trzecia próba rozegrania pojedynku w nowym terminie.

Uproszczając wszelkie analizy, Wybrzeże musi wygrać wszystkie pozostałe mecze z bonusami i liczyć na korzystne rozstrzygnięcia w pozostałych meczach.

Z rywali, którzy mają do rozegrania po dwa spotkania, w najlepszej sytuacji jest zespół z Gniezna, który w dwóch pozostałych meczach musi zdobyć zaledwie punkt, aby zapewnić sobie udział w play-off. Aby tak się stało, wystarczy im choćby zdobycie 34 pkt w Daugavpils, co zapewni bonus za dwumecz z Łotyszami lub remis na własnym torze z Motorem.

Łatwiej będzie wyprzedzić Lokomotiv lub ROW. Ponieważ rybniczan czeka mecz u siebie z Lokomotivem i wyjazd na tor słabej Polonii Piła, największej szansy należy upatrywać w wyrzuceniu z play-off zespołu z Daugavpils. Aby tak się stało, podopieczni Nikołaja Kokina muszą przegrać oba spotkania: na wyjeździe z ROW i u siebie ze Startem. Przy tym nie mogą zdobyć punktu bonusowego.

TERMINARZ DRUŻYN WCIĄŻ WALCZĄCYCH O PLAY-OFF
2. Car Gwarant Start Gniezno, 20 pkt.
19 sierpnia, Speed Car Motor Lublin (dom, pierwszy mecz 35:54)
24 sierpnia, Lokomotiv Daugavpils (wyjazd, pierwszy mecz 57:33)

3. Lokomotiv Daugavpils, 19 pkt.
19 sierpnia, ROW Rybnik (wyjazd, pierwszy mecz 47:42)
24 sierpnia, Car Gwarant Start Gniezno (dom, pierwszy mecz 33:57)

4. ROW Rybnik, 17 pkt.
19 sierpnia, Lokomotiv Daugavpils (dom, pierwszy mecz 42:47)
26 sierpnia, Euro Finannce Polonia Piła (wyjazd, pierwszy mecz 57:33)

5. ZDUNEK WYBRZEŻE GDAŃSK, 11 pkt.
19 sierpnia, Euro Finannce Polonia Piła (dom, pierwszy mecz 42:48)
26 sierpnia, Arge Speedway Wanda Kraków (wyjazd, pierwszy mecz 64:26)
do ustalenia, Orzeł Łódź (wyjazd, pierwszy mecz 50:40)


Typowanie zakończone 1 pkt.

Nice 1. Liga Żużlowa
ZDUNEK WYBRZEŻE Gdańsk 63:27 Euro Finannce Polonia Piła
19 sierpnia 2018, godz. 17:00
GdańskDługie Ogrody

Tak typowano 352 typowania

98% ZDUNEK WYBRZEŻE Gdańsk
0% REMIS
2% Euro Finannce Polonia Piła
Czy żużlowcy Zdunek Wybrzeża Gdańsk awansują do play-off I ligi?
38%

tak

62%

nie

zakończona

łącznie głosów: 580