stat

Masny i Gawryszewski odejdą, Mika zostaje

Kolejne ruchy transferowe Lotosu Trefla

21 kwietnia 2017, 15:15
mad

Trefl Gdańsk

W poniedziałek nową umowę z Lotosem Treflem Gdańsk podpisze Mateusz Mika. Przyjmujący, który w tym roku zrezygnował z występów w reprezentacji Polski, otrzyma sezon, by odbudować formę po problemach zdrowotnych. Natomiast kolejnymi siatkarzami, którzy mają odejść są: kapitan zespołu - Bartosz Gawryszewski, który w żółto-czarnych brawach gra od 2012 roku oraz Michal Masny. Rozgrywający łączony jest ponownie z Łuczniczką Bydgoszcz.Mateusz Mika gra w Lotosie Treflu od sezonu 2014/2015. Wcześniej był w nim także w sezonie 2012/2013 na zasadzie wypożyczenia z Asseco Resovii. Wtedy nie miał statusu gwiazdy. Inaczej jest obecnie.

DAMIAN SCHULZ PRZEDŁUŻYŁ UMOWĘ Z LOTOSEM TREFLEM

Dlatego wydawało się, że po słabym sezonie w wykonaniu żółto-czarnych, którzy zajęli dopiero 8. miejsce w PlusLidze, będzie chciał przenieść się do lepszego zespołu. Do tego mogłaby być to dobra opcja dla klubu. Kontrakt Miki jest bowiem najwyższy w drużynie. Za niego można pozyskać dwóch dobrych, także perspektywicznych przyjmujących, typu: Artur Szalpuk - był zresztą bardzo blisko gdańskiej drużyny w zeszłym roku - czy Aleksander Śliwka.

Oczywiście Mika w najwyższej formie jest lepszy od wymienionej dwójki, ale w sezonie 2016/2017 próżno było jej szukać u siatkarza żółto-czarnych. Przeszkadzały mu w tym kontuzje. Z drugiej strony przyjmujący ma wyleczyć się latem, dlatego też nie ma go w składzie reprezentacji Polski na mecze Ligi Światowej.

DMYTRO PASZYCKI ODSZEDŁ. MA PRZYJŚĆ PIOTR NOWAKOWSKI. PRZECZYTAJ WIĘCEJ O SYTUACJI NA ŚRODKU BLOKU LOTOSU TREFLA

Zobacz ostatnie chwile Piotra Gacka na boisku.


Na liście jest za to przymierzany do Lotosu Trefla środkowy Piotr Nowakowski, któremu kończy się umowa z Resovią. Z żółto-czarnymi rozstał już grający na jego pozycji Dmytro Paszycki. Los Ukraińca ma podzielić także kapitan gdańskiej drużyny Bartosz Gawryszewski. Dla niego będzie to zmiana klubu po pięciu latach gry nad morzem. W Lotosie Treflu ma za to pozostać Wojciech Grzyb.

Szykuje się także kolejna zmiana na pozycji rozgrywającego. Michal Masny ma wrócić do klubu z Bydgoszczy, w którym grał w latach 2010-2013. Tam też ma rodzinę. Trenerem Łuczniczki będzie w nowym sezonie Jakub Bednaruk, który w sezonie 2008/2009 grał w Lotosie Treflu. Ostatnie siedem lat spędził on w AZS Politechnice Warszawskiej.

PIOTR GACEK ZAGRAŁ OSTATNI MECZ W KARIERZE W ERGO ARENIE

Masny grał w Lotosie Treflu sezon. Poprzednio rozgrywającym był Włoch Marco Falaschi. I tym razem możemy spodziewać się obcokrajowca na tę pozycję. W kręgu potencjalnych wzmocnień Lotosu Trefla wymienia się także przyjmującego z Kanady, Johna Gordona Perrin. Ostatni sezon spędził on w Rzeszowie.

Z wypożyczenia do Lotosu Trefla wracają: libero Mateusz Czunkiewicz, środkowy Artur Ratajczak i atakujący Bartosz Kluth. Nie wiadomo jednak, czy trener Andrea Anastasi będzie widział dla nich miejsce w składzie.

Ruchy kadrowe w Lotosie Treflu przed sezonem 2017/18
Odeszli: Dmytro Paszycki (środkowy, koniec umowy), Piotr Gacek (libero, koniec kariery)

Mogą przyjść: Piotr Nowakowski (środkowy), Johna Gordona Perrin (przyjmujący) - obaj Asseco Resovia, Mateusz Czunkiewicz (libero Łuczniczka Bydgoszcz), Artur Ratajczak (środkowy, MKS Będzin), Bartłomiej Kluth (atakujący, Espadon Szczecin) - wszyscy powroty z wypożyczenia

Mogą odejść: Szymon Romać (atakujący, wypożyczony z Cuprum Lubin), Bartosz Gawryszewski (środkowy), Michal Masny (rozgrywający) - obaj koniec umowy

Przedłużył umowę: Damian Schulz (atakujący, na kolejny rok z opcją przedłużenia)

ZOBACZ AKTUALNĄ KADRĘ LOTOSU TREFLA

mad