stat

Jan Steber ocenia szanse w rywalizacji hokeistów MH Automatyka Gdańsk - Anteo Naprzód Janów

13 marca 2018, 10:30
Marcin Dajos

MH Automatyka Gdańsk

Jak można nie strzelić ani jednego karnego? A to przesądziło o przegranej MH Automatyki Gdańsk w czwartym meczu o utrzymanie w Polskiej Hokej Lidze. - Trzeba mieć wielkie umiejętności lub swój dzień, by zdobyć bramkę w takiej próbie. Jeśli przed rywalizacją ktoś powiedziałby, że będziemy prowadzić 3-1, wziąłbym to w ciemno. Ostatnie spotkanie sezonu chcemy zagrać przed własną publicznością - deklaruje Jan Steber. W piątek o godzinie 18:30 czeka ekipę Andrieja Kowaliowa piąty pojedynek z Anteo Naprzodem Janów, tym razem w Hali "Olivia".MH AUTOMATYKA PRZEGRAŁA PO KARNYCH Z ANTEO NAPRZODEM, PRZECZYTAJ RELACJĘ, OCEŃ HOKEISTÓW

Niedzielny mecz w Katowicach kończył się serią rzutów karnych. Zwycięstwo MH Automatyki Gdańsk dawało tej drużynie utrzymanie w Polskiej Hokej Lidze. Niestety, przyjezdnym nie udało się strzelić żadnego z czterech karnych. Pudłowali kolejno: Petr Polodna, Michał Kalinowski, Josef Vitek oraz Jan Steber. A że w międzyczasie dwie bramki strzelili hokeiści Anteo Naprzodu Janów to oni wygrali, doprowadzając do piątego meczu serii do czterech zwycięstw. W niej MH Automatyka prowadzi 3-1.

MECZE PLAY-OUT PHL 2017/2018:
3.03., piątek, godz. 18:00, MH Automatyka Gdańsk - Anteo Naprzód Janów 4:3
4.03., piątek, godz. 17:00, MH Automatyka Gdańsk - Anteo Naprzód Janów 3:2
10.03., sobota, godz. 18:00, Anteo Naprzód Janów - MH Automatyka Gdańsk 1:2
11.03., niedziela, godz. 18:00. Anteo Naprzód Janów - MH Automatyka Gdańsk 3:3, karne 2:0
16.03., piątek, godz. 18:30, MH Automatyka Gdańsk - Anteo Naprzód Janów
ew. 18.03., niedziela, Anteo Naprzód Janów - MH Automatyka Gdańsk
ew. 20.03., wtorek, godz. 18:30, MH Automatyka Gdańsk - Anteo Naprzód Janów


Niektórzy zaczęli zastanawiać się, jak można nie strzelić ani jednego karnego? Przecież w pojedynku bramkarz - zawodnik górą powinien być ten drugi. Pojawiły się także twierdzenia, że w takiej sytuacji strzelający ma średnio 25 proc. szans na pokonanie golkipera. A jak to wygląda z pozycji zawodnika?

- Na pewno trzeba wykazać się cwaniactwem, pewnego rodzaju nonszalancją, mieć szybkie ręce. Czasami jednak wystarczy strzelić bramkarzowi pomiędzy parkanami. Każdy zawodnik wie, że to nie jest łatwa sprawa. Karne w hokeju to nie karne w piłce nożnej. Trzeba mieć wielkie umiejętności lub swój dzień, aby wykonywać je na wysokiej skuteczności - mówi Steber.

Jan Steber

Jan Steber

Dane:

ur.:
1985-10-19
wzrost.:
188
waga.:
90
Ocena z sezonu:
3.84 (1943 oceny)
Średnie oceny w kolejnych meczach sezonu

więcej »W starciach MH Automatyki z Naprzodem w sezonie zasadniczym mieliśmy już jedną serię karnych. W Hali Olivia triumfowali gospodarze 3:2.

- Są zawodnicy, którzy na 10 karnych strzelą 6-7, są także tacy, którzy na tyle samo prób trafią tylko raz. Oczywiście oglądając najlepszych z NHL może wydawać się, że karny to łatwizna. Jednak ja sam jestem pod wrażeniem. Nie każdy może być Connorem McDavidem. Bramkarz zasłania sporą część bramki, dlatego potrzeba także wiele zimnej krwi, aby go pokonać. W niedziele trochę za bardzo kombinowaliśmy, brakowało prostych środków i to nas zgubiło - dodaje Steber.
PO MECZACH O UTRZYMANIE HALI OLIVIA TOMASZ WITKOWSKI MARZYŁ O TYM, ABY M.IN. ZAKOŃCZYĆ W TYM SEZONIE MECZ NA ZERO. WCIĄŻ MA NA TO SZANSE. PRZECZYTAJ, CO JESZCZE WÓWCZAS MÓWIŁ

Pokonanie Patrika Speśnego może być dla gdańskich hokeistów problemem nie tylko z tego względu, że zasłania on całą bramkę. Trzyma bowiem łapawice w prawej ręce, ponieważ ma prawy uchwyt kija, co jest rzadkością u bramkarzy.

- Po każdym treningu wykonujemy karne. Nasi bramkarze mają jednak lewy uchwyt kija. A to sprawia, że strzela się im inaczej. To jednak nie stanowi żadnego wytłumaczenia. Ostatnio byliśmy gorsi i tyle - uważa Steber.
Kolejny mecz serii odbędzie się w piątek, o godz. 18:30. Zapowiada się następny zacięty mecz. Przypomnijmy, że trzy pierwsze gdańszczanie wygrywali różnicą bramki.

- Cztery mecze były na styku. Wydaje mi się, że równie dobrze Naprzód mógłby prowadzić w serii. Jeżeli przed nią ktoś powiedziałby, że po czterech meczach będziemy prowadzić 3:1, wziąłbym to w ciemno. Mamy trzy dni, aby dobrze przygotować się do meczu i nie zamierzamy tego zmarnować. Ostatnie spotkanie sezonu chcemy zagrać w tym tygodniu przed własną publicznością - kończy Steber.

Typowanie meczu - zakończone

16 marca 2018 , godz. 18:30

Gdańsk al. Grunwaldzka 470

Wartość: 3 pkt.

Anteo Naprzód Janów

Tak typowano:

304 typowania