Atom Trefl przegrał w Policach 0:3

22 grudnia 2016 (artykuł sprzed 7 lat)
To na Monikę Fedusio (nr 14) Chemik skierował najwięcej zagrywek, a ponadto przyjmująca wspólnie Magdaleną Damaske zdobyła w Policach najwięcej punktów dla Atomu Trefla Sopot. To na Monikę Fedusio (nr 14) Chemik skierował najwięcej zagrywek, a ponadto przyjmująca wspólnie Magdaleną Damaske zdobyła w Policach najwięcej punktów dla Atomu Trefla Sopot.

W dwóch ostatnich sezonach sopockie siatkarki przegrywały w finałach ligowe złoto na rzecz Chemika Police. Tym bardziej nie miały co liczyć na sukces teraz, gdyż latem straciły najlepsze zawodniczki, a rywalki wciąż są mocne i zamierzają wygrać OrlenLigę po raz czwartym z rzędu. Na zakończenie pierwszej rundy sezonu zasadniczego Atom Trefl przegrał na wyjeździe z liderem tabeli 0:3 (13:25, 23:25, 15:25).

CHEMIK: Bełcik 2 punkty, Werblińska 11, Bednarek-Kasza 8, Montano 5, Blagojević 11, Gajgał-Anioł 7, Zenik (libero) oraz Wołosz, Zaroślińska 8

ATOM TREFL: Mras 3, Fedusio 8, Bednarek 5, M.Łukasik 2, Damaske 8, J.Łukasik 7, Kulig oraz Bodasińska (obie libero), Goliat 4, Grzmocińska

Izabela Bełcik, Mariola ZenikKatarzyna Zaroślińska, które w przeszłości święciły sukcesy w atomowych barwach, tym razem zagrały przeciwko sopociankom. Być może także z tego powodu ich młodsze następczynie rozpoczęły mecz stremowane. Ani się obejrzały, a po zagrywkach Anny Werblińskiej oraz atakach Jeleny Bjagojević przegrywały 0:5. Wówczas o przerwę poprosił Piotr Matela. Szkoleniowiec dodał otuchy podopiecznym.

Po powrocie do gry najpierw punktowy blok postawiła Martyna Łukasik, a po chwili tym samym elementem popisała się jej starsza siostra - Justyna. Gdy w ataku włączyły się Magdalena DamaskeKarolina Bednarek atomówki zbliżyły się na 9:11.

I niestety znów doszło do powtórki z początku spotkania. Przyjezdne powstrzymała zagrywka Werblińskiej. Sopocki szkoleniowiec o kolejny czas prosił przy 10:16. Ale tym razem już nie wiele wskórał. Jego podopieczne pogrążyły niewymuszone błędy (aż 4 w ostatnich 8 akcja). Dlatego od wyniku 18:13 aż do końca seta punktował już tylko Chemik.

Jednak atomówki nie załamały się wysoką przegraną. W drugi set weszły doskonale. Tym razem to one miały asowe zagrywki (Monika Fedusio, Bednarek) i prowadziły aż do 7:4.

Potem górę wzięła siła ataku Bjagojević i Katarzyny Gajgał-Anioł, dzięki którym Chemik objął prowadzenie 11:8. Ale wystarczyło, że ta druga przy tym wyniku pomyliła się na zagrywce, a znów sopocianki podjęły walkę. Tym razem m.in. 2 asami serwisowymi popisała się Dominika Mras, a Atom Trefl odzyskał korzystny wynik na 12:11. Co więcej utrzymywał przewagę aż do 18:15.

Wtedy do gry weszła była sopocka atakująca. Właśnie zbicia Zaroślińskiej sprawiły, że nie doszło do niespodzianki, bo taką byłoby przegranie seta przez Chemik. Ta siatkarka zdobyła 4 punkty i dała miejscowym prowadzenie 22:20. Sopociankom udało się jeszcze obronić dwie piłki setowe, ale przy kolejnym ataku Werblińskiej były już bezradne.

Obaj trenerzy atakujące, które weszły z ławki w 2 partii, pozostawili w "6" na trzecią część gry. Niestety, Karolinie Goliat nie udało się dotrzymać kroku Zaroślińskiej, bo zbijała z zaledwie 15 procentową skutecznością, gdy ten sam współczynnik przy Katarzynie wynosił aż 71. Nie był to zresztą dzień sopockich atakujących. Martyna Łukasik, która grała wcześniej miała 14 procent udanych zbić. Natomiast dla całej drużyny było to 25 procent skuteczności, czyli punkt dawał średnio co 4 atak.

To wszystko w zestawieniu z nasilającą się liczbą błędów (9 w tej partii) sprawiło, że Atom Trefl już nie podjął w Policach walki. Zaczął od 0:4 i 5:11. Nieco przytrzymał wynik w środkowej części seta, ale od 11:14 znów zaczęła narastać lawina punktów miejscowych.

Mecz zakończyła zepsuta zagrywka Joanny Grzmocińskiej. Tytuł MVP otrzymała Agnieszka Bednarek-Kasza.

Wyniki 13 kolejki

• Chemik Police - ATOM TREFL SOPOT 3:0 (25:13, 25:23, 25:15)
  • Legionovia - Tauron MKS Dąbrowa Górnicza 3:1 (25:21, 15:25, 25:16, 25:22)
  • PTPS Piła - Polski Cukier Muszynianka Enea 3:0 (25:15, 25:22, 25:16)
  • Pałac Bydgoszcz - Grot Budowlani Łódź 0:3 (23:25, 22:25, 16:25)
  • Impel Wrocław - Developres SkyRes Rzeszów 3:0 (25:17, 25:23, 25:21)
  • KSZO Ostrowiec Świętokrzyski - Giacomini Budowlani Toruń 3:0 (25:18, 25:15, 25:21)
  • ŁKS Commercecon Łódź - Profi Credit Bielsko-Biała 3:1 (25:20, 25:21, 22:25, 25:22)

Opinie (22) 3 zablokowane

• (4)

no to już się sprawdziły.......... na tle Chemika, który na dzień dobry wyszedł drugim garniturem

• 10 9

• (1)

tylko ten garnitur musiał zmieniać gdy w drugim secie zaczął przegrywać z Atomem

• 11 6

• Tak, strasznie się zalamaly, prawie płakały z bezsilności wobec Atomowek

• 4 13

• Chemik nie ma drugiego garnituru to raz, a po drugie sprawdź jak z chemikiem przegrał wicelider Budowlani Łódź. I to u siebie.

• 8 5

• Chemik ma silny i równy skład więc gadanie o "drugim garniturze" to głupota.
      Parę kolejek temu Budowlane z Łodzi czyli druga drużyna w lidze grając u siebie w żadnym secie nawet nie nawiązały walki.
      Tak że może czas przestać marudzić.

• 10 5

• Babcie jeszczne na razie wygraly .. (9)

ale w niedalekiej przyszlosci to sie odwroci, i to o nasze dziewczyny beda walczyc sponsorzy ...