Junior Grand Prix w łyżwiarstwie figurowym w Hali Olivia 19-21 września

18 września 2019 (artykuł sprzed 1 roku)
dak.

Stoczniowiec Gdańsk

Od 19 do 21 września w Hali Olivia odbywać się będą prestiżowe zawody w łyżwiarstwie figurowym z cyklu ISU Junior Grand Prix. Na liście startowej jest blisko 150 zawodników z około 30 krajów. Polska wystawia 10-osobową reprezentację. M.in. konkurencji solistek zaprezentuje się Amelia Rams z miejscowego Stoczniowca. Na kibiców czeka konkurs. Wstęp wolny.Przeczytaj o Amelii Rams, która została młodzieżową mistrzynią Polski w łyżwiarstwie figurowymISU Junior Grand Prix to międzynarodowe zawody w łyżwiarstwie figurowym w ramach światowego cyklu Grand Prix. To drugie najważniejsze międzynarodowe zawody po mistrzostwach świata juniorów. Zawody w Gdańsku to część cyklu Junior Grand Prix organizowanego przez Międzynarodową Unię Łyżwiarską (ISU). Do rywalizacji mogą przystąpić osoby, które nie ukończyły 19. roku życia przed 1 lipca br.

To cykl 7 zawodów organizowanych w różnych państwach, zakończonych finałem, który odbywa się w grudniu, wraz z finałem cyklu seniorskiego GP. Zawodnicy kwalifikują się na podstawie wyników MŚJ z poprzedniego sezonu. 6 najlepszych zawodników w każdej konkurencji kwalifikuje się do finału. W tym roku odbędzie się on w Turynie.W gdańskich zawodach wystartuje blisko 150 zawodników z około 30 krajów świata. Wśród najliczniejszych reprezentacji znalazły się: Rosja, USA i Kanada. Polską scenę łyżwiarstwa będzie reprezentować 10 osób.

W kategorii solistek zobaczyć będzie można złotą medalistkę młodzieżowych mistrzostw Polski Amelię Rams (GKS Stoczniowiec), Oliwię Rzepiel (Ochota Warszawa) i Jekaterinę Kurakową (Axel Toruń). Ta ostatnia jest obecną mistrzynią Polski seniorów i juniorów. Wśród solistów wystąpią Kornel Witkowski (ŁTŁF Łódź), Jakub Lofek (Unia Oświęcim) i Egor Khlapkou (Euro 6 Warszawa). Ponadto w kategorii par zaprezentują się Olivia Oliver i Joshua Andari (MKŁ Łódź) oraz Oliwia Borowska i Filip Bojanowski (Axel Toruń).

Łyżwiarze powalczą o punkty w światowym rankingu ISU we wszystkich kategoriach: solistek, solistów, par tanecznych i par sportowych. Warto dodać, że lista startowa zawodów to juniorska światowa czołówka. Wielu zawodników, którzy pojawią się w Gdańsku na Grand Prix wystartują w najbliższych mistrzostwach Europy, mistrzostwach świata juniorów i innych zawodach na taflach całego świata. Mimo młodego wieku spodziewać możemy się bardzo wysokiego poziomu, trudnych kombinacji i skoków poczwórnych.

Artur Nogal został panczenistą Stoczniowca Gdańsk. Sprawdź szczegółyW trakcie imprezy organizowany będzie również konkurs dla kibiców. Należy przyjść do Hali Olivia i zrobić dowolne zdjęcie z zawodów, a następnie wysłać je na mail: marketing@pfsa.com.pl podając przy tym swoje dane osobowe oraz dodając w treści maila oświadczenie o wyrażeniu zgody na przetwarzanie danych osobowych przez PZŁF na potrzeby prawidłowego przeprowadzenia konkursu, zgodnie z regulaminem konkursu fotograficznego dla kibiców ISU Junior Grand Prix Gdańsk 2019. Autorzy 3 zwycięskich "Zdjęć Dnia" (po jednym z każdego dnia zawodów) otrzymają w nagrodę profesjonalne torby sportowe marki "Edea".

Zawody organizowane są przez ISU (Międzynarodową Unię Łyżwiarską) oraz Polski Związek Łyżwiarstwa Figurowego pod patronatem Prezydenta Gdańska Aleksandry Dulkiewicz oraz Marszałka Województwa Pomorskiego Mieczysława Struka.

Program zawodów:
czwartek
09:45-15:10 Solistki - program krótki
15:30-18:40 Pary sportowe - program krótki
19:00-22:45 Soliści - program krótki

piątek
09:15-12:00 Pary taneczne - taniec krótki
12:15-15:45 Pary sportowe - program dowolny
16:15-22:15 Solistki - program dowolny
22:15 Ceremonie medalowe - Solistki i Pary Sportowe

sobota
11:00-15:15 Soliści - program dowolny
15:45-18:45 Pary taneczne - taniec dowolny
18:45 Ceremonie medalowe - Pary taneczne i Soliści

dak.