KP Starogard Gdański - Bałtyk Gdynia 2:0. Pasmo nieszczęść. Gol w 25. sekundzie

dak.
7 maja 2022 (artykuł sprzed 1 roku)

Energa Bałtyk Gdynia

Najnowszy artykuł o klubie Energa Bałtyk Gdynia Wysokie zwycięstwo TLG. Energa Bałtyk lepszy od Arki. Jaguar stracił lidera
Oktawian Skrzecz miał okazję wyrównać spotkanie w 42. minucie, ale nie wykorzystał rzutu karnego. Oktawian Skrzecz miał okazję wyrównać spotkanie w 42. minucie, ale nie wykorzystał rzutu karnego.

Bałtyk Gdynia przegrał na wyjeździe z zespołem KP Starogard Gdański 0:2 (0:1) w 28. kolejce grupy drugiej III ligi. Ten mecz był pasmem nieszczęść dla biało-niebieskich. Gola stracili już w... 25. sekundzie, Oktawian Skrzecz nie wykorzystał rzutu karnego, a Fabian Lengiewicz otrzymał czerwoną kartkę. Jedyna dobra informacja nadeszła z II ligi. Wiadomo, że nie będzie degradacji więcej niż trzech drużyn, a zatem przewaga nad strefą spadkową wynosi 5 punktów.

Banaczek 1, Napołow 74

BAŁTYK: Bartkowiak - Lengiewicz, Garbacik, Długołęcki, Bohm - Sikorski, Wołowski - Gołuński, Skrzecz (75 Brodnicki), Kośnik (59 Jankowski) - Marczak

Bałtyk Gdynia do starcia z KP Starogard Gdański przystąpił z dwoma zmianami w porównania do poprzedniego meczu z Polonią Środa Wielkopolska (4:0). Mateusza Gułajskiego i Jakuba Kapuścińskiego od pierwszych minut zastąpili: Dominik Wołowski oraz Fabian Lengiewicz. Tego pierwszego zatrzymała choroba.

Dlaczego piłkarze porzucają niższe ligi? Poznaj powody

Co ciekawe, do tej pory był graczem z największą liczbą kolejnych występów w wyjściowym składzie. Jego licznik zatrzymał się na 25 meczach z rzędu. Aktualnie najlepszy wynik "śrubuje" Michał Bartkowiak z 14 spotkaniami.

Stawka pojedynku była wysoka, bo przed jego startem oba zespoły miały po 31 punktów. Jednak zdecydowanie lepiej zaczęli gospodarze, którzy otworzyli wynik już w 25. sekundzie!. Gola strzelił Kamil Banaczek.

Na tym gospodarze jednak nie chcieli poprzestać i jeszcze przed przerwą mieli swoje okazje, ale biało-niebieskich przed stratą bramki dwukrotnie ratował słupek.

Bałtyk Gdynia - Polonia Środa Wielkopolska 4:0. Przeczytaj relację z poprzedniego meczu

Gdynianie nie pozostawali bierni. Również stwarzali sobie sytuacje, ale w żadnej z nich nie udało się postawić kropki nad "i". Najlepszą w 42. minucie zmarnował Oktawian Skrzecz, ale nie wykorzystał rzutu karnego. Mocno uderzył w lewą stronę, ale golkiper KP wyczuł jego intencje i obronił strzał.

Bałtyk nie zdołał zdobyć bramki także po przerwie. Za to miejscowi podwyższyli prowadzenie w 74. minucie, jednocześnie ustalając wynik starcia na 2:0. Ponadto biało-niebiescy kończyli spotkanie w osłabieniu. W doliczonym czasie gry czerwoną kartkę zobaczył Lengiewicz.

Dla KP było to pierwsze ligowe zwycięstwo od 26 marca. W międzyczasie rozegrali sześć spotkań, w których zanotowali dwa remisy. Dzięki przełamaniu piłkarze ze Starogardu przeskoczyli gdynian w tabeli.

Jedyna dobra informacja tego weekendu dla Bałtyku napłynęła z II ligi. KKS Kalisz zapewnił sobie utrzymanie, a to oznacza, że żadne drużyna nie spadnie do tej grupy III ligi. Tym samym w tym sezonie degradowane będą tylko trzy ostatnie drużyny. Gdynianie nad strefą zagrożoną mają zatem 5 punktów przewagi.

18 Elana Toruń 28 6 3 19 36:66 21
Każdy gra z każdym mecz i rewanż. Najlepsza drużyna awansuje do II ligi. Trzy najsłabsze drużyny zostaną zdegradowane. Liczba spadkowiczów może być większa o tyle drużyn z województw: pomorskiego, pomorsko-zachodniego, wielkopolskiego i kujawsko-pomorskiego, ile spadnie ich z II ligi.
Elana Toruń wycofała się z rozgrywek po rundzie jesiennej i przesunięta została na ostatnie miejsce w tabeli. Wszystkie wiosenny mecze będą zaliczane jako walkowery dla rywali.

Tabela wprowadzona: 2022-05-08