Karol Żupiński wróci do Zdunek Wybrzeże Gdańsk? Kto młodzieżowcem żużlowców?

23 października 2021, 16:00
Rafał Sumowski

Zdunek Wybrzeże Gdańsk

Karol Żupiński (z lewej) brutalnie odbił się od PGE Ekstraligi w barwach Apatora Toruń. Czy wychowanek wróci do Wybrzeża Gdańsk? Więcej zdjęć (1)

Karol Żupiński (z lewej) brutalnie odbił się od PGE Ekstraligi w barwach Apatora Toruń. Czy wychowanek wróci do Wybrzeża Gdańsk?

fot. M.Słodkowski/Trojmiasto.pl

Karol Żupiński (z lewej) brutalnie odbił się od PGE Ekstraligi w barwach Apatora Toruń. Czy wychowanek wróci do Wybrzeża Gdańsk?

fot. M.Słodkowski/Trojmiasto.pl

Karol Żupiński może wrócić do Zdunek Wybrzeże Gdańsk. To jedna z rozważanych opcji przy obsadzie pozycji młodzieżowców. Za powrót własnego wychowanka z Torunia trzeba by było jednak zapłacić nawet 200 tys. zł Takie środki znajdą się jedynie wówczas, gdy klub postanowi zaoszczędzić wśród żużlowców do lat 24, czyli zamiast angażować nowych, ponownie postawić na Piotra Gryszpińskiego.Zdunek Wybrzeże Gdańsk. Transfery. Których żużlowców chcą kibiceKarol Żupiński przed rokiem odszedł z Wybrzeże Gdańsk do Apatora Toruń za 240 tys. zł. 19-latek kompletnie nie poradził sobie jednak w PGE Ekstralidze notując dramatyczną średnią biegową 0,546.

Teraz Apator zdecydował się wzmocnić formację młodzieżową ściągając Denisa Zielińskiego, na którego chrapkę mieli gdańszczanie. W Wybrzeżu uznali, iż w tej sytuacji obu klubom oraz samemu Karolowi, może być na rękę jego powrót do Gdańska, gdzie mógłby trafić wspólnie z innym juniorem torunian Kamilem Marcińcem.

Karol Żupiński opuszcza Zdunek Wybrzeże Gdańsk. 240 tys. zł za transfer żużlowcaTyle tylko, że Apator będzie chciał odzyskać to, co zapłacił za gdańskiego wychowanka przed rokiem, a przynajmniej zdecydowanie większą część tej kwoty. Rozważając taki scenariusz, gdańscy działacze muszą policzyć każdą złotówkę. Jedną z opcji na przeprowadzenie takiego transferu, jest zaoszczędzenie na pozycji U24.

Żużlowcy do lat 24 to obok juniorów zawodnicy, o których przy obecnych przepisach najtrudniej na rynku transferowych. Tych, którzy gwarantują punkty jest niewielu, a negocjacje zaczynają od wysokich stawek.

Wybrzeże polowało na Madsa Hansena i Matiasa Nielsena, ale szybko musiało wywiesić białą flagę. Można próbować pozyskać Wiktora Trofimowa, swoje usługi proponował także Tim Soerensen, a ostatnio ofertę nadesłał Szwed Filip Hjelmand.

Żużel. Zagraniczni juniorzy w każdym klubie? Eryk Jóźwiak: Strzał w kolanoNie są to jednak nazwiska, co do których można być pewnym, że będą notować lepsze wyniki niż Michał Gruchalski, który w minionym sezonie najczęściej startował na pozycji U24. Skoro tu i tak jest problem, w Wybrzeżu zrodził się pomysł, aby funkcję tę pełnił Piotr Gryszpiński, który skończył wiek juniora, a w odwodzie pozostawał Drew Kemp lub inny "młody, obiecujący" i tani w utrzymanie zawodnik. Zaoszczędzone w ten sposób pieniądze można spożytkować na Żupińskiego, który juniorem będzie jeszcze przez dwa sezony.

- Faktycznie, rozważamy taki scenariusz przy obecnej sytuacji na rynku. To jedna z opcji. Myślę, że ściągnięcie Karola z powrotem do Gdańska byłoby z korzyścią zarówno dla niego jak i dla nas. Tym bardziej, że mimo jego odejścia, cały czas byliśmy w regularnym kontakcie i mamy pomysł na to, w jaki sposób możemy mu pomóc. Po roku w PGE Ekstralidze jest bogatszy o dość bolesne, ale i niezwykle cenne doświadczenia. Nie mam wątpliwości co do tego, że w I lidze mógłby być bardzo wartościowym juniorem - mówi nam Eryk Jóźwiak, menedżer Zdunek Wybrzeże.

Kto krajowym seniorem w Zdunek Wybrzeże Gdańsk? W U24 polowanie na Duńczyków

Co powinno wybrać Zdunek Wybrzeże?
43%

zostawić Gryszpińskiego na U24 i ściągnąć Żupińskiego na juniora

40%

nie oszczędzać na U24 i odpuścić Żupińskiego

17%

pozyskać Żupińskiego, a na U24 zakontraktować kilku tanich zawodników, może któryś odpali

zakończona

łącznie głosów: 705

Opinie wybrane


wszystkie opinie (202)

alert Portal trojmiasto.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.