stat

Kaszubia Kościerzyna - Bałtyk Gdynia 0:0. Michał Renusz na testach

13 lipca 2019 (artykuł sprzed 1 roku)
Rafał Sumowski

Bałtyk Gdynia

Bałtyk Gdynia zremisował bezbramkowo pierwszy letni sparing, na wyjeździe z IV-ligową Kaszubią Kościerzyna. - Mieliśmy kilka okazji bramkowych, ale zabrakło precyzji. Jestem zadowolony z tego sprawdzianu - mówi trener Piotr Rzepka. Wśród testowanych przez niego piłkarzy znalazł się Michał Renusz, były pomocnik m.in. Arki Gdynia.BAŁTYK I połowa: zawodnik testowany - Regliński, Kaźmierczak, Krupiński, zawodnik testowany - Golc, Gołubiński, zawodnik testowany, Renusz, zawodnik testowany - Jankowski

II połowa: Bochiński - Szejko, Formella, zawodnik testowany, Korpalski - Demiańczuk, Malanowski, Bartlewski, Andryszak, zawodnik testowany - Sadowski


W pierwszym letnim sparingu Bałtyk Gdynia zgodnie z zapowiedzią trenera Piotra Rzepki, zagrał na dwie jedenastki. Zabrakło kilku podstawowych zawodników. Marcin Matysiak nabawił się zastrzału w palcu, Bartosz Sobczak ma drobny uraz kolana, Kacper Redecki zmaga się z anginą, a wracający z obozu na uczelni AWFiS Piotr Kręcki stawi się na treningach od poniedziałku.

Szkoleniowiec sprawdził za to sporą grupę piłkarzy, ale gdyński klub część nazwisk zachowuje w tajemnicy. pod kątem przydatności do pierwszej drużyny biało-niebiescy testowali własnych młodzieżowców jak: Piotr Bochiński, Maciej Kaźmierczak i Paweł Szejko, ale też 19-letniego obrońcę z Viktorii Sulejówek Kamila Krupińskiego i Michała Renusza.

Ten drugi jest dobrze znany gdyńskim kibicom. 31-letni pomocnik wiosną sezonu 2014/15 i jesienią sezonu 2015/16 grał w I-ligowej wówczas Arce Gdynia (dekadę wcześniej grał przez dwa sezony w juniorach i rezerwach żółto-niebieskich). Na zapleczu ekstraklasy wystąpił dla Arki 24 razy i zdobył 2 bramki. Gola dorzucił w jednym z dwóch występów w Pucharze Polski. Po odejściu z Gdyni występował kolejno w: Wierzycy Pelplin, Centrum Pelplin, Orkanie Rumia i IV-ligowych Aniołach Garczegorze.

Łukasz Włodarczyk nie zagra w Bałtyku Gdynia. Przeczytaj dlaczegoSobotni test zakończył się bezbramkowym remisem, ale trener Rzepka był zadowolony z przebiegu spotkania.

- W pierwszej połowie może nie, ale w drugiej mieliśmy naprawdę sporo dobrych sytuacji bramkowych. Najlepsze mieli Sebastian Bartlewski i Rafał Malanowski. Zabrakło precyzji, a momentami imponował bramkarz gospodarzy. To był cenny sprawdzian, na naturalnej murawie. Wymieszałem dwie jedenastki bez podziału na lepszą i gorszą. Po dziesięciu dniach intensywnej pracy na tle poukładanej Kaszubii zaprezentowaliśmy się fajnie. Widziałem na boisku ogrom zaangażowania i to mi się podoba. Cały czas testujemy piłkarzy, głównie naszą młodzież. Wiem już coraz więcej i obraz drużyny powoli się klaruje. Na pewno szukamy ciągle napastnika bocznego pomocnika i lewego obrońcy. To mogą być jednak transfery last minute, bo zależy mi na tym, aby byli to piłkarze, którzy naprawdę będę stanowić wartość dodaną - podsumował szkoleniowiec.

Sebastian Letniowski: Bałtyk Gdynia potrzebuje więcej cierpliwości. Przeczytaj wywiad z byłym trenerem biało-niebieskichRUCHY KADROWE BAŁTYKU GDYNIA PRZED SEZONEM 2019/20
Przyszedł: Piotr Rzepka (trener)

Mogą przyjść: Michał Renusz (pozycja: pomocnik, ostatni klub: Anioły Garczegorze), Piotr Bochiński (bramkarz), Paweł Szejko (obrońca), Maciej Kaźmierczak (obrońca, wszyscy z zespołu juniorów), Kamil Krupiński (obrońca, Victoria Sulejówek)

Odeszli: Michał Marczak (napastnik, nowy klub: Kotwica Kołobrzeg), Przemysław Czerwiński (obrońca, Kotwica Kołobrzeg), Sebastian Letniowski (trener, KP Starogard Gdański), Jakub Biskup (pomocnik, koniec kariery), Jakub Letniowski (pomocnik, Chojniczanka), Filip Sobiecki (napastnik, Legia Warszawa)

LETNIE SPARINGI BAŁTYKU GDYNIA
13 lipca, wyjazd - Kaszubia Kościerzyna (IV liga) 0:0
20 lipca, wyjazd - Olimpia Elbląg (II liga), godz. do ustalenia
27 lipca, wyjazd - GKS Przodkowo (IV liga), godz. do ustalenia