Kibice wrócą na stadiony? Lechia Gdańsk na razie ich wydrukuje

23 maja 2020 (artykuł sprzed 1 roku)
ras.

Lechia Gdańsk

Ekstraklasa wznowi rozgrywki bez kibiców na trybunach. Lechia oferuje jednak swoim kibicom umieszczenie ich podobizn wykonanych z PCV, które po sezonie będzie można zabrać do domu. Więcej zdjęć (2)

Ekstraklasa wznowi rozgrywki bez kibiców na trybunach. Lechia oferuje jednak swoim kibicom umieszczenie ich podobizn wykonanych z PCV, które po sezonie będzie można zabrać do domu.

fot. Arkadiusz Buczyński/Trojmiasto.pl

Ekstraklasa wznowi rozgrywki bez kibiców na trybunach. Lechia oferuje jednak swoim kibicom umieszczenie ich podobizn wykonanych z PCV, które po sezonie będzie można zabrać do domu.

fot. Arkadiusz Buczyński/Trojmiasto.pl

Choć PZPN nie ustaje w staraniach, aby kibice wrócili na stadiony ekstraklasy, pierwsze mecze odbędą się bez publiczności. Lechia Gdańsk proponuje jednak swoim fanom, aby ich wydrukowane wizerunki z PCV znalazły się na widowni już 31 maja podczas derbów Trójmiasta z Arką Gdynia. Udział w akcji, która jednocześnie stanowi wsparcie klubu, kosztuje 75 zł. Po sezonie każdy kibic będzie mógł zabrać swoją podobiznę do domu.Piłkarska ekstraklasa wznowi rozgrywki 29 maja, na razie bez udziału publiczności. Polski Związek Piłki Nożnej czyni jednak starania, aby jeszcze w najbliższych tygodniach fani wrócili na trybuny. Prezes Zbigniew Boniek wystosował list do premiera Mateusza Morawieckiego, w którym przedstawił taki projekt.

Lechia Gdańsk. Kristers Tobers wykupiony, kontrakt do 2023 rokuZakłada on, że początkowo mecze miałoby oglądać nie więcej niż 999 osób (nie jest to wówczas impreza masowa) i z wykorzystaniem maksymalnie przy 20-procent miejsc na danym obiekcie. To wszystko przy zachowaniu dystansu społecznego i środków bezpieczeństwa w postaci masek i dezynfekcji. PZPN liczy na to, że dostanie od władz państwowych zielone światło na takie rozwiązanie jeszcze w tym sezonie, który ma zakończyć się 19 lipca.

Na ten moment kluby szykują się do gry bez kibiców, choć... nie do końca. Lechia Gdańsk ruszyła z akcją "Kibice na stadionie". Klub postanowił wypełnić Stadion Energa Gdańsk wizerunkami kibiców wykonanymi na płytach PCV, które pojawią się na trybunach już podczas derbowego meczu z Arką Gdynia 31 maja.

Koszt udziału w akcji to 75 zł, a każdy z kibiców po zakończeniu sezonu będzie mógł zabrać swoją podobiznę do domu.

- Od wielu kibiców otrzymujemy sygnały, że chcą wesprzeć klub. Z drugiej strony zawodnicy potwierdzają w wywiadach, że gra bez kibiców różni się od normalnej rywalizacji. Postanowiliśmy połączyć potrzeby kibiców i piłkarzy. Jeszcze przed meczem derbowym każdy może przesłać nam swoje zdjęcie, a my zadbamy o to, aby wygodnie zasiadł na stadionie i mógł oglądać wszystkie mecze do końca obecnego sezonu. Dla naszych kibiców przewidzieliśmy miejsca na trybunie żółtej. Podobnie jak w przypadku wirtualnych biletów liczymy, że kibice dopiszą i pojawią się licznie na stadionie - jak na derby Trójmiasta przystało - mówi Arkadiusz Bruliński, dyrektor Działu Komunikacji i Marketingu Lechii Gdańsk.
Zgłoszenia można przesyłać tylko on-line, przez stronę internetową Lechii Gdańsk. Zakup do dnia 27 maja (środa) gwarantuje kibicom obecność na derbach Trójmiasta. Zamówienia złożone po tym terminie, takiej gwarancji już nie dają.

Żarko Udovicić: Skorzystałem na pandemiiZdjęcia powinny przedstawiać postać na jednolitym, najlepiej białym tle. Kibic powinien patrzeć prosto w obiektyw, jak np. na zdjęciu paszportowym - uśmiechy i śmieszne miny mile widziane. Postaci będą drukowane od pasa w górę. Pliki powinny mieć format .jpg, .tiff lub .pdf. Optymalna rozdzielczość zdjęcia wynosi 12 megapikseli (4240x2824) - to jakość normalna dla większości nowszych aparatów telefonicznych.

"Kibice na stadionie". Twoja podobizna na trybunach Lechii. Krok po kroku:
  1. Zaloguj się w systemie biletowym
  2. Wybierz produkt: Kibice na stadionie
  3. Zrealizuj płatność
  4. Prześlij zdjęcie i potwierdź zgodę na wykorzystanie wizerunku twarzy


Typowanie zakończone 3 pkt.

Tak typowano 511 typowań

67% LECHIA Gdańsk
7% REMIS
26% ARKA Gdynia

ras.