Żużlowcy Wybrzeża w nowych strojach na ekstraligę

19 marca 2014 (artykuł sprzed 8 lat)
Rafał Sumowski

Zdunek Wybrzeże Gdańsk

W kombinezonach według tego projektu gdańscy zawodnicy będą walczyć o punkty w ekstralidze. Koszt uszycia jednego stroju to ok. 5 tysięcy zł. Więcej zdjęć (7)

W kombinezonach według tego projektu gdańscy zawodnicy będą walczyć o punkty w ekstralidze. Koszt uszycia jednego stroju to ok. 5 tysięcy zł.

mat. GKS Wybrzeże SA

W kombinezonach według tego projektu gdańscy zawodnicy będą walczyć o punkty w ekstralidze. Koszt uszycia jednego stroju to ok. 5 tysięcy zł.

mat. GKS Wybrzeże SA

Żużlowcy Renault Zdunek Wybrzeża Gdańsk tegoroczne zmagania w ekstralidze rozpoczną w nowych strojach. Projekt "skór" na sezon 2014 nie jest tak rewolucyjny jak jego poprzednik, ale z pewnością odświeży nieco wizerunek zespołu. Po raz pierwszy od 2002 roku na piersiach żużlowców herb Gdańska pojawi się na tle czerwono-biało-niebieskich barw klubowych. Dla zawodników najbardziej istotna będzie zmiana w materiałach z jakich wykonane będą ich tegoroczne kevlary. W ich składzie nie będą mogły znaleźć się łatwopalne nylon i lycra, co zwiększy koszt produkcji średnio o 20 procent.Przypomnijmy, że gdańscy żużlowcy w jednakowych strojach startują nieprzerwanie od 2004 roku, a więc jeszcze gdy takiego obowiązku nie nakładał na nich regulamin żadnej z polskich lig. Do 2010 roku włącznie, ich wzory powstawały w oparciu o kolorystykę głównego sponsora zespołu, Grupy Lotos. W sezonie 2011 i 2012 do łask wróciły barwy klubowe, a dominującym kolorem były czerwony i niebieski. Startując w takich kevlarach Wybrzeże najpierw awansowało do ekstraligi, a następnie spadło z najwyższej klasy rozgrywkowej.

PRZECZYTAJ JAK ZMIENIAŁY SIĘ "SKÓRY" GDAŃSKICH ŻUŻLOWCÓW

Przed minionym sezonem nowy zarząd gdańskiego klubu postanowił wprowadzić zupełnie nowy wzór. Stroje z dominującą bielą oraz herbem Gdańska na piersi były odwołaniem do lat 80., w których to GKS Wybrzeże reprezentowali tacy zasłużeni zawodnicy jak Mirosław Berliński czy Zenon Plech. Kombinezony te przyniosły szczęście, bo nasi żużlowcy ponownie wywalczyli awans do ekstraligi.

WYBRZEŻE IDZIE W RETRO - NOWE STROJE UKŁONEM W STRONĘ LAT 80

Poszycia motocykli gdańskich żużlowców również będą utrzymane w barwach klubowych. Więcej zdjęć (7)

Poszycia motocykli gdańskich żużlowców również będą utrzymane w barwach klubowych.

mat. GKS Wybrzeże SA

Poszycia motocykli gdańskich żużlowców również będą utrzymane w barwach klubowych.

mat. GKS Wybrzeże SA

W rozgrywkach, które rozpoczną 13 kwietnia pojedynkiem na własnym torze z Unibaksem Toruń, wystartują już jednak w strojach według nowego wzoru. Nie będą one znacząco odbiegać kolorystyką od poprzednich, ale tym razem oprócz bieli, więcej będzie na nich kolorów czerwonego i niebieskiego.

Ponadto barwy klubowe po ponad dekadzie ponownie pojawią się na piersiach zawodników - trójdzielna plansza będzie tłem dla herbu miasta który wrócił na stroje w minionym sezonie. Tym samym klub zastosuje wzór plastronów, z którymi gdańscy żużlowcy jeszcze jako z osobną częścią stroju, startowali ostatnio w sezonie 2002.

Wizerunkowe zmiany to nie wszystko jeśli chodzi o stroje naszych żużlowców. Od nowego sezonu podobnie jak zawodnicy pozostałych zespołów startujących w ekstralidze, zawodnicy będą musieli dostosować się do nowych przepisów dotyczących umieszczania na swojej odzieży reklam indywidualnych i klubowych sponsorów. Te są bardziej restrykcyjne niż kiedykolwiek i uprzywilejowują przede wszystkim kluby.

ILE KOSZTUJE MIEJSCE REKLAMOWE NA STROJU ŻUŻLOWCA?

Kolejna modyfikacja dotyczy materiałów z jakich wykonane będą stroje. Od sezonu 2014 w rozgrywkach międzynarodowych oraz tych znajdujących się pod jurysdykcją Polskiego Związku Motorowego (za wyjątkiem juniorów w meczach II ligi oraz towarzyskich i szkoleniowych turniejach młodzieżowych), zakazane będzie używanie kombinezonów zawierających w swoim składzie nylon i lycrę.

Wprowadzenie tej regulacji tłumaczone jest względami bezpieczeństwa poprzez wyeliminowanie z użytku materiałów łatwopalnych. Koszt uszycia jednego stroju to ok. 5 tysięcy złotych. To około 20 procent więcej niż w przypadku dotychczasowych kombinezonów.

STROJE GDAŃSKICH ŻUŻLOWCÓW W POPRZEDNICH SEZONACH
Jak w skali szkolnej oceniasz wzór nowych strojów żużlowców Wybrzeża?
30%

6

38%

5

16%

4

8%

3

2%

2

6%

1

zakończona

łącznie głosów: 323

Opinie (59) 2 zablokowane

 • Na ekstraligę? Czyli są tylko na jeden sezon? (1)

  • 38 11

  • słuszna refleksja :-)

   • 10 3

 • NAME (4)

  co to za zawodnik - NAME??

  Masakra - czy wszystko musi już być pisane po angielsku?
  Swoją droga - jeden sezon i w I lidze będą się w nich prezentować :)

  • 19 17

  • ciesz się, że nie po rosyjsku

   ciekawe czy prezes w czerwonych rajtuzach dalej zaprasza kibiców z Kaliningradu

   • 9 8

  • NAME

   Nazwisko drugiego polskiego seniora w GKS! ot co.

   • 6 2

  • Nameczański wojownik

   • 7 0

  • Nie wiem co to za zawodnik...

   Ale na pewno będzie lepszy od Marcela.

   • 5 1

 • Do marketingowców

  Brać się za kible publiczne a nie na posady menadżerskie !

  • 21 4

alert Portal trojmiasto.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.