Kogo bardziej osłabi Drużynowy Puchar Świata?

22 lipca 2010 (artykuł sprzed 11 lat)
Krzysztof Klinkosz

Zdunek Wybrzeże Gdańsk

Wyznaczony na 27 lipca termin meczu I ligi żużlowców Lotosu Wybrzeża w Rzeszowie koliduje z Drużynowym Pucharem Świata. Tym samym obie drużyny mogą wystąpić bez swoich najlepszych. W gdańskich szeregach może zabraknąć aż trzech zawodników, w tym Magnusa Zetterstroema, który dzisiaj błysnął formą w lidze szwedzkiej

.

W Rzeszowie już biją na alarm, że w meczu Marmy Hadykówka z Lotosem Wybrzeżem zabraknie w szeregach gospodarzy Lee Richardsona i Chrisa Harrisa. Powodem jest to, że uczestnicy Pucharu Świata w okresie od półfinałów do finału nie mogą startować w żadnych innych zawodach.

Dwójka Anglików pojedzie w półfinale w King's Lynn i trudno przypuszczać, aby przed własną publicznością Brytyjczycy zajęli ostatnie miejsce, eliminujące ich z dalszej gry.

Niestety, z tych samych powodów może zabraknąć trójki gdańszczan. W King's Lynn pojedzie Zetterstroem i wręcz niemożliwym wydaje się, żeby w półfinale Szwedzi okazali się gorsi od Finów i zajęli ostatnie miejsce.

W sobotę, w Gorzowie Wlkp. pojadą natomiast Renat Gafurow i Matej Kus. W tym przypadku istnieje prawdopodobieństwo, że któryś z nich w Rzeszowie wystąpi. Wydaje się bowiem, że pod nieobecność Emila Sajfutdinowa właśnie pomiędzy reprezentacjami Rosji i Czech rozegra się walka o trzecie miejsce premiowane udziałem w barażu Pucharu Świata.

Ewentualny brak Magnusa w najbliższym meczu I ligi martwi tym bardziej, że Szwed zdaje się wracać do dobrej dyspozycji. "Zorro" najwyraźniej pozazdrościł młodszemu koledze z Lotosu Wybrzeża Gdańsk i podobnie jak Thomas Jonasson zdobył komplet punktów w Szwecji.

Czwartek miał być zresztą dość intensywnym dniem dla liderów gdańskiego zespołu, jednak znów dała o sobie znać deszczowa pogoda. W Anglii odwołano mecze, w których jeździć mieli Jonasson i Dawid Stachyra.

Przypomnijmy, że we wtorek Jonasson został żużlowcem kolejki Elitserien, jako jedyny zdobywając komplet punktów. "Zorro", którego szwedzki klub we wtorek pauzował, powtórzył osiągnięcie rodaka w czwartek w rozgrywkach Allsvenskan, czyli zaplecza ekstraklasy. Kapitan Lotosu Wybrzeża nie znalazł pogromcy w meczu Hammarby Sztokholm z Solkatterną Karlstadt. Drużyna ze stolicy Szwecji wygrała pewnie 65:30.

Najwięcej punktów dla Solkatterny: Robin Toernqvist 9, Victor Palovaara 8.

Najwięcej punktów dla Hammarby: Magnus Zetterstroem 15 (3, 3, 3, 3, 3), Paweł Miesiąc 13.

Biegi z udziałem zawodników Lotosu Wybrzeża:
I.Magnus Zetterstroem, Victor Palovaara, Robert Hendersson, Adrian Bergqvist 4:2
VII. Zetterstroem, Jeremia Thelaus, Robert Hendersson 4:2
X. Zetterstroem, Alexander Edberg, Thimm P. Norberg, Robin Toernqvist (up.) 5:1
XIV. Zetterstroem, Toernqvist, Thelaus, Linus Ekloef 3:3
XVI. Zetterstroem, Paweł Miesiąc, Thelaus, Palovaara 5:1


To w Szwecji, natomiast w Anglii ścigać się w czwartek mieli Thomas Jonasson i Dawid Stachyra. Na Wyspach Brytyjskich jednak dała o sobie znać fala deszczowej pogody, która zbliża się do naszego kraju. Z czterech spotkań Elite League odwołano dwa: Ipswich Witches z Poole Pirates i Swindon Robins z Coventry Bees, właśnie te, w których wystartować mieli gdańszczanie.

Udało się natomiast rozegrać mecz Premier League, z udziałem Josha Auty'ego. Jego Sheffield Tigers pokonało King's Lynn Stars 56:37 a junior zakontraktowany do Lotosu Wybrzeża zdobył w tym meczu 10 punktów i bonus.

Najwięcej punktów dla King's Lynn: Joe Haines 14, Chris Mills 9.

Najwięcej punktów dla Sheffield: Richard Hall 13, josef Franc 10, Josh Auty 10+1 (3, 2, 3, 2*).

Biegi z udziałem zawodników Lotosu Wybrzeża:
IV. Josh Auty, Chris Mills, Tomas Topinka, Simon Lambert 3:3
VII. Joe Haines(6!), Auty, Paul Cooper, Casper Wortmann 3:6
XI. Auty, Kozza Smith, Cooper, Mills (wkl.) 4:2
XIII. Ricky Ashworth, Auty, Topinka(1!), Darren Mallett 5:1

Opinie (34) 10 zablokowanych

 • TA DRUZYNA TO JEDNO WIELKIE OSŁABIENIE (1)

  • 9 21

  • Zarób 10 milionów

   daj na żużel i stwórz lepszą

   • 10 6

 • a po meczu na Van-Pura!!!

  • 9 0

 • Na PODKARPACKIE towarzyszu !!!

  • 1 4

alert Portal trojmiasto.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.