Enduro przymierzyło się do Ergo Areny

14 listopada 2014 (artykuł sprzed 6 lat)
mJ

Zobacz przedsmak emocji, które czekać będą na kibiców w Ergo Arenie podczas pierwszej eliminacji Mistrzostw Świata Super Enduro

6 grudnia w gdańsko-sopockiej Ergo Arenie, na specjalnie przygotowanym torze, powalczą topowi zawodnicy super enduro. Będzie to pierwszy przystanek nowego sezonu mistrzostw świata, który obejmować będzie sześć eliminacji.Tadeusz Błażusiak zaprasza do Ergo Areny
Już po raz czwarty w tym roku, w progach Ergo Areny zobacz na mapie Gdańska zagości wydarzenie rangi mistrzowskiej. Jak pokazały imprezy z cyklu Night of the Jumps - trójmiejska publiczność uwielbia warkot motocyklowych potworów. Teraz będzie podobnie, z małą różnicą, zawodnicy zamiast latać będą się ścigać po torze z przeszkodami.

W sezonie 2014/2015 najlepsi endurowcy świata powalczą w sześciu eliminacjach. Cykl zainauguruje 6 grudnia w Gdańsku, a mistrza świata poznamy prawdopodobnie 14 marca we francuskim Cahors.

Podczas gdańskiej rundy Mistrzostw Świata Super Enduro nie może zabraknąć absolutnej gwiazdy tej dyscypliny - Tadeusza Błażusiaka. Popularny "Taddy" to bezkonkurencyjny czempion super enduro, który w Ergo Arenie rozpocznie drogę po szósty tytuł mistrzowski z rzędu. Polak nieprzerwanie zwycięża klasyfikację generalną MŚ od 2009 roku. Warto dodać, że cykl super enduro odbywa się od 2007 roku.

Czytaj także: Gwiazdy super enduro w Ergo Arenie

- Obok Tadka, do Gdańska przyjadą zawodnicy super enduro ze Stanów Zjednoczonych. To ewenement. Będzie to dopiero druga wizyta tych wybitnych motocyklistów w Europie. W ubiegłym roku przyjechał jedynie Cody Webb. Tym razem zobaczymy aż pięciu zawodników zza wielkiej wody - zdradza Marek Brygider, główny promotor imprezy.

Niespełna miesiąc przed imprezą do Ergo Areny przymierzyli się: Łukasz Kurowski, Paweł Szymkowski i Krzysztof Jarmusz.

- Żarty się skończyły. Mam okazję powalczyć z zawodnikami z absolutnie najwyższej światowej półki. Oni w zasadzie ścigają się codziennie, to jest ich praca. Ja póki co nie mogę się jeszcze z nimi równać. Oczywiście będę starał się pojechać jak najszybciej - zapowiada Szymkowski, wicemistrz świata super enduro w klasie junior.

Organizatorzy na kilka tygodni przed wielkim wydarzeniem postanowili nieco wprowadzić kibiców w klimat super enduro. Przed głównym wejściem do Ergo Areny, kilku endurowców zaprezentowało krótkie przejazdy przez przeszkody zbudowane z opon i belek. Był to jedynie przedsmak tego, co czekać będzie wszystkich fanów "dwóch kółek" 6 grudnia.

- Jestem przekonany, że organizatorzy staną na wysokości zadania i będzie to wspaniałe widowisko - dodaje Kurowski, 10-krotny mistrz Polski w rajdach enduro, motocross i cross country.

Organizatorzy przygotowują się na przyjęcie blisko 9 tys. kibiców. Bilety na Mistrzostwa Świata Super Enduro można nabyć w cenach: 79 zł, 110 zł i 490 zł na eventim.pl oraz w kasach Ergo Areny.

mJ