Kolejne wzmocnienia z Orkana

13 lipca 2012 (artykuł sprzed 9 lat)
ras.

Bałtyk Gdynia

Błażej Adamus po dwóch sezonach w Rumi wraca do Gdyni. Więcej zdjęć (1)

Błażej Adamus po dwóch sezonach w Rumi wraca do Gdyni.

fot. orkanrumia.net

Błażej Adamus po dwóch sezonach w Rumi wraca do Gdyni.

fot. orkanrumia.net

W sobotę o godzinie 11:00 na Narodowym Stadionie Rugby Bałtyk Gdynia zmierzy się w sparingowym meczu z rezerwami Lechii Gdańsk. Biało-niebiescy wzmocnieni przez kolejnych piłkarzy Orkana Rumia, Bartosza Pionka i wychowanka Błażeja Adamusa, przygotowują się do środowego meczu Pucharu Polski przeciwko Bytovii.Spotkanie z drugim zespołem biało-zielonych będzie ostatnim sprawdzianem przed pucharowym pojedynkiem. Za wyjątkiem Dariusza Kudyby, który naciągnął mięsień czworogłowy, trener Szymon Hartman ma obecnie do dyspozycji wszystkich zawodników z ważnymi kontraktami, młodych zawodników z drużyn juniorskich oraz kilku graczy, którzy w najbliższych dniach powinni oficjalnie dołączyć do Bałtyku.

W tym ostatnim gronie znajdują się strzelec 16 bramek w minionych rozgrywkach IV ligi Szymon Rychłowski z Polonii Gdańsk oraz 20-letni młodzieżowiec Lechii Adam Prusaczyk, który ostatnie sezony spędził na wypożyczeniach kolejno w Gryfie Słupsk i Kaszubii Kościerzyna.

Podczas sobotniego sparingu zaprezentuje się także jego rówieśnik, prawy obrońca Bartosz Pionk, który został szóstym zawodnikiem przetransferowanym tego lata do Bałtyku z Orkana Rumia. Wychowanek Arki Gdynia, który z zespołem z Olimpijskiej trenuje od początku letnich przygotowań, podpisał z biało-niebieskimi roczną umowę. W minionym sezonie w prowadzonym przez trenera Hartmana Orkanie rozegrał 26 spotkań, z czego wszystkie w pierwszym składzie strzelając jedną bramkę.

ZOBACZ AKTUALNY SKŁAD BAŁTYKU

Najprawdopodobniej w dniu sparingu z drugim zespołem Lechii do gdynian dołączy kolejny zawodnik rozpadającej się drużyny z Rumi - Błażej Adamus. 32-letni pomocnik jest wychowankiem biało-niebieskich. Po raz ostatni w Bałtyku występował w latach 2008-2010 zdobywając wówczas 5 bramek w 53 występach.

W składzie zespołu, który w tym sezonie będzie występował w III lidze docelowo ma znaleźć się około 20 zawodników. Ligowe rozgrywki Bałtyk rozpocznie 18. sierpnia, a szczegółowy terminarz ustalony zostanie na poniedziałkowym posiedzeniu Pomorskiego Związku Piłki Nożnej.

ras.

Opinie (37) 1 zablokowana

 • Gdyński Bałtyk SKS!!!!!!

  Do boju SKS, do boju SKS, marsz, marsz, marsz do boju marsz...

  Błażej witamy!!!

  • 42 5

 • Kocham Baltyk

  Kocham Tylko Baltyczek
  Jemu oddam serce Swe

  TYLKO BALTYK GDYNIA!!!!!!

  • 37 6

 • Powodzenia Błażej

  BG Janowo

  • 30 5

alert Portal trojmiasto.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.