Korona Kielce - Arka Gdynia 3:3. Piłkarze odrobili trzy bramki straty

dak.
29 maja 2021 (artykuł sprzed 2 lat)

Michał Marcjanik strzelił pierwszego gola dla Arki Gdynia i tym samym poderwał kolegów do ataku z Koroną Kielce. Michał Marcjanik strzelił pierwszego gola dla Arki Gdynia i tym samym poderwał kolegów do ataku z Koroną Kielce.

Arka Gdynia zremisowała na wyjeździe z Koroną Kielce 3:3 (0:2) w 32. kolejce Fortuna I Ligi. Żółto-niebiescy nie porywali grą do 73. minuty, gdy przegrywali już aż 0:3. Gol Michała Marcjanika poderwał jednak piłkarzy, którzy w niedługim odstępie czasu zdołali wyrównać. Mimo kolejnych okazji, wyniku już ostatecznie się nie udało zmienić, dlatego arkowcy do domu wrócą 1 punktem. Mimo remisu, gdynianie zachowują wciąż szanse na bezpośredni awans do ekstraklasy.

39 Rosołek
  • 78' Pervan Zmiany Petrović
  • 79' Kiełb Zmiany Rybus
  • 85' Szpakowski Zmiany Sewerys
  • 24' Hiszpański Zmiany Siemaszko
  • 46' Memić Zmiany Ł. Wolsztyński
  • 68' Danch Zmiany Marcus
  • 28' Łukowski
  • 36' Kiełb
  • 63' Łukowski
  • 73' Marcjanik
  • 75' Rosołek
  • 86' Deja
  • 90'+9 Oliveira
  • 90'+10 Szymusik
  • 90' Rosołek
  • 90'+8 29 Marcjanik
  • 90'+10 Siemaszko

Arka Gdynia w poprzednim spotkaniu bezbramkowo zremisowała z Widzewem Łódź. Tym samym jest niepokonana od dziewięciu meczów na ligowych boiskach.

Arka Gdynia - Widzew Łódź 0:0. Przeczytaj relację, wystaw oceny piłkarzom i trenerowi

Należy również wspomnieć, że w czterech ostatnich meczach Arka zagrała na "zero z tyłu". Takiej serii nie miała od sezonu 2015/16, po którym znalazła się na najwyższej klasie rozgrywkowej w Polsce.

Najdłuższa seria czystych kont od awansu do ekstraklasy

Remis nie przekreślił szans arkowców na bezpośredni awans do ekstraklasy, ale musi wygrać wszystkie mecze do końca sezon, a także liczyć na korzystne wyniki GKS Tychy i Radomiaka.

Dariusz Marzec: To nie koniec świata. Jesteśmy w grze

Arka Gdynia zakończy sezon meczem w Głogowie z miejscowym Chrobrym. Rozegra go jednak bez udziału publiczności. Na stadionie rywali trwają prace nad instalacją podgrzewanej murawy, dlatego rywalizacja zostanie przeniesiona na boczne boisko.

Arka Gdynia zakończy sezon bez kibiców. Mecz z Chrobrym Głogów na bocznym boisku

Zdaniem Jarosława Kotasa, byłego piłkarza i trenera Arki Gdynia, żółto-niebiescy powinni awansować do ekstraklasy, czy to bezpośrednio, czy też po zwycięstwie w barażach.

- Przed nami mecze o być albo nie być. Piłkarzy Arki Gdynia czeka "wodowanie". Albo się utrzymają i wypłyną na szerokie wody, albo się zatopią. Słyszę o presji, ale czym ona właściwie jest? Jest dla słabych, którzy szukają alibi. Jeśli jej nie udźwigniesz, to znaczy, że nie nadajesz się i zdaj sprzęt. Będą wakacje, ale wcześniej trzeba gonić, by zdobyć ekstraklasę - mówi.

Jarosław Kotas: Walka o awans jak wodowanie

W składzie Arki jedna zmiana w porównaniu do poprzedniego meczu z Widzewem Łódź. Pauzującego za kartki Juliusza Letniowskiego zastępuje Luis Valcarce (ARKA Gdynia). Dla Hiszpana to pierwszy występ od finału Pucharu Polski. Tym sposobem Arkadiusz Kasperkiewicz (ARKA Gdynia) został cofnięty do linii obrony, a Adam Danch (ARKA Gdynia) przesunięty do pomocy.
ławka rezerwowych Korony: Zapytkowski - Petrović, Thiakane, Seweryś, Łysiak, Bielka, Rybus
ławka rezerwowych Arki: Krzepisz - Sasin, Marcus, Mazek, Stępień, Siemaszko, Skóra, R. Wolsztyński, Ł. Wolsztyński
Korona tradycyjnie na żółto-czerwono. Arka na niebiesko
1'
Od środka zaczya Korona
1'
Od razu długie zagranie na prawe skrzydło, ale czujnie Kajzer (ARKA Gdynia)
2'
Arka również próbowała zaatakować, ale wycofała piłkę, wciąż się utrzymując
2'
Kiełb (Korona Kielce) fauluje Kasperkiewicza (ARKA Gdynia)
3'
Dośrodkowanie zakończone niepowodzeniem. Arkowcy próbowali zagrozić po odzyskaniu piłki, ale ostatecznie z pola karnego wznowi Osobiński (Korona Kielce)
4'
Hiszpański (ARKA Gdynia) traci piłkę na połowie rywala. Korona przejmuje ją i rozpoczyna z akcją od własnej bramki
5'
Szpakowski źle zagrywa na połowie Arki. Z linii bocznej wznowią goście
6'
Korona w natarciu. Wywalczyli drugi aut. Udało się już wejść w pole karne, ale wybijają arkowcy
7'
Mocne zagranie w pole karne, ale Kiełba (Korona Kielce) ubiegł Kasperkiewicz (ARKA Gdynia) i wybił poza linie boczną
8'
W polu karnym Kajzera (ARKA Gdynia) piłkarz upadł po kontakcie z Alemanem (ARKA Gdynia). Sędzia nie dopatrzył się jednak przewinienia
8'
Rosołek (ARKA Gdynia) mocno wypuścił sobie piłkę i nie zdołał jej opanować. Od bramki Osobiński (Korona Kielce)
9'
Deja (ARKA Gdynia) uderza z pierwszej piłki zza pola karnego. Piłka tuż na poprzeczką
10'
Rzut wolny dla Arki z lewej strony na wysokości pola karnego rywali. Do piłki podchodzi Aleman (ARKA Gdynia)
11'
Danch (ARKA Gdynia) traci piłkę po rzucie wolnym, ale szybko odzyskał ją Valcarce (ARKA Gdynia). Nic z tej akcji jednak nie wyniknęło
13'
Korona w kontrze. Valcarce (ARKA Gdynia) fauluje rywala na własnej połowie
14'
Kajzer (ARKA Gdynia) paruje mocny strzał rywala na rzut rożny
14'
Kombinacyjne rozegranie kornera przez Koronę zakończone strzałem Kiełba (Korona Kielce). Od bramki Kajzer (ARKA Gdynia)
16'
Arka miała problem z wyjściem z własnej połowy. Gdy to się udało, Kasperkiewicz (ARKA Gdynia) nie zrozumiał się z kolegą i od bramki zacznie Osobiński (Korona Kielce)
17'
Deja (ARKA Gdynia) faulowany w środkowej strefie boiska
17'
Aleman (ARKA Gdynia) mocny strzałem zakończył akcję, ale uderzył nad poprzeczką
20'
Hiszpański (ARKA Gdynia) ucierpiał po zderzeniu z rywalem. Potrzebna była pomoc lekarzy, ale zdaje się, że Fabian będzie kontynuował grę
22'
Deja (ARKA Gdynia) dośrodkowuje w pole karne, ale pewnie chwyta Osobiński (Korona Kielce)
23'
Wydaje się, że Hiszpański (ARKA Gdynia) jednak nie będzie mógł kontynuować spotkania po zdarzeniu sprzed kilku minut
24'
ARKA Gdynia przeprowadza zmianę. Boisko opuszcza Hiszpański, w jego miejsce wchodzi Siemaszko.
25'
Kolejne zagranie w pole karne Korony, ale piłkarze ofensywni znów nawet nie są w stanie opanować futbolówki
26'
Siemaszko (ARKA Gdynia) chciał płasko zagrać z prawej strony i wywalczył rzut rożny. Przy piłce już Aleman (ARKA Gdynia)
27'
Dobre zagranie Alemana (ARKA Gdynia) i mimo, że 2-3 piłkarzy Arki mogło przeciąć dośrodkowanie, to piłka ostatecznie nie znalazła adresata. Od bramki Osobiński (Korona Kielce)
28'
[1:0] Korona Kielce STRZELA GOLA! Zdobywcą bramki Łukowski. Gospodarze rzucili się z atakiem na rywali. Łukowski dostał piłkę w polu karnym, mocno kopnął po ziemi i zmieścił piłkę w siatce po strzale z ostrego kąta.
29'
Nie będzie piątego z rzędu meczu z czystym kontem Arki Gdynia
30'
Korona od razu po golu dążyła do kolejnego, ale czujnie w obronie arkowcy
31'
Siemaszko (ARKA Gdynia) znów wywalczył rzut rożny z prawej strony
32'
Obrońcy wybijają piłkę po dośrodkowaniu z kornera. Przy piłce jednak Arka
33'
To mógł był drugi gol dla Korony. Kiełb (Korona Kielce) zamykał dalekie dośrodkowanie, ale uderzył obok bramki
35'
Podgórski (Korona Kielce) mocno uderzył zza pola karnego. Piłka poleciała nad poprzeczką
36'
[2:0] Korona Kielce STRZELA GOLA! Zdobywcą bramki Kiełb. Arka Gdynia w tarapatach. Przed długi czas odpierała ataki rywali, niekiedy szczęśliwie. Jednak gdy piłka wpadła Kiełbowi pod nogi na 16. metrze, ten technicznie dokręcił ją do lewego słupka Kajzera
39'
Teraz Arka w ataku. Piłkarze tworzyli akcję, aż w końcu z prawej strony dorzucił Siemaszko (ARKA Gdynia). Piłkę pewnie złapał jednak bramkarz gospodarzy
40'
Korona bardzo szybko przechodzi z obrony do ataku. Zazwyczaj jednak brakuje dokładności lub czujnie piłkę przejmują obrońcy
41'
Żebrowski (ARKA Gdynia) chciał w podobny sposób zaskoczyć bramkarza, co kilka minut temu Kiełb (Korona Kielce) strzelił gola. Piłka przeszła jednak obok słupka
42'
Kolejne dośrodkowanie Siemaszko (ARKA Gdynia). Tym razem już lepsze, ale żaden z kolegów nie przeciął podania. Przy piłce wciąż goście
44'
Arka od dłuższej chwili na połowie rywala. Żebrowski (ARKA Gdynia) znalazł się w końcu z piłką w polu karnym rywala, ale po jego podaniu piłkę wybił rywal
45'+1
Siemaszko (ARKA Gdynia) otrzymał dobre podanie na prawe skrzydło i od razu płasko zagrał w pole karne. Znów nie udało się znaleźć adresata
45'+2
Sędzia Stefański kończy 1. połowę i zaprasza piłkarzy do szatni
45'+2
KONIEC PIERWSZEJ POŁOWY. KORONA KIELCE - ARKA GDYNIA 2:0
To nie była dobra połowa w wykonaniu Arki Gdynia. Bramki dla rywali padły po własnych błędach. Defensywa żółto-niebieskich została skruszona po 461 minutach, bo tyle czasu minęło od utraty poprzedniego gola. Jakby tego było mało w ofensywnie nie było widać argumentów, które miałyby zmienić obraz gry. Co prawda dwa groźne strzały zza pola karnego oddali Deja (ARKA Gdynia) i Żebrowski (ARKA Gdynia), ale nie trafiły nawet w światło bramki. Jeśli goście liczą na punkty w tym starciu, potrzeba więcej determinacji i zdecydowania pod bramką rywali.
46'
ARKA Gdynia przeprowadza zmianę. Boisko opuszcza Memić, w jego miejsce wchodzi Ł. Wolsztyński. To oznacza, że goście przejdą do ustawienia 4-4-2
46'
ZACZNYAMY DRUGĄ POŁOWĘ
47'
Korona ruszyła jako pierwsza z atakiem, ale to Arka wywalczyła rzut rożny
48'
Osobiński (Korona Kielce) wybija piłkę po dośrodkowaniu. Wróciła na połowę gości, ale akcja zostaje przerwana, gdyż w polu karnym Korony leży jeden z piłkarzy miejscowej drużyny
50'
Pervan (Korona Kielce) wziął na zamach rywala i uderzył zza pola karnego, ale zbyt lekko i zbyt niecelnie
51'
Arka podkręca tempo. Dośrodkowanie Żebrowskiego (ARKA Gdynia) z lewej strony, ale znów tylko rzut rożny
52'
Obrońcy wybijają po wrzutce z kornera
53'
Szymusik (Korona Kielce) przerywa kontrę Arki i fauluje Alemana (ARKA Gdynia)
54'
Rosołek (ARKA Gdynia) wywalczył rożny po groźnym strzale. Bramka mogła paść także po chwili, ale piłka odbiła się od obrońcy. Kolejny korner z lewej strony
54'
Żebrowski (ARKA Gdynia) wymaga pomocy lekarzy
56'
Rosołek (ARKA Gdynia) złożył się do strzału przewrotką po wybiciu rywali, ale uderzył nad bramką
57'
Siemaszko (ARKA Gdynia) nie zdążył z dośrodkowaniem po zagraniu Żebrowskiego (ARKA Gdynia). Od bramki Osobiński (Korona Kielce)
58'
Obrońcy wybijają piłkę po rzucie rożnym Korony
60'
Danch (ARKA Gdynia) faulowany tuż przed polem karnym. Będzie okazja na zdobycie bramki
61'
Deja (ARKA Gdynia) prosto w mur. Próbował poprawić, ale również piłka zablokowana przez obrońców
62'
Rzut rożny dla Arki. Ponownie górą obrońcy Korony, którzy oddalają zagrożenie
63'
[3:0] Korona Kielce STRZELA GOLA! Zdobywcą bramki Łukowski. Gospodarze szybko przenieśli akcję spod własnego pola karnego. Kiełb wszedł w pole karne zagrał do kolegi, a ten mocnym strzałem podniósł prowadzenie swojej drużyny
65'
Arka cały czas nie może znaleźć sposobu na rywali, którzy odcinają Żebrowskiego (ARKA Gdynia) i Rosołka od podań. Przez to jest wiele dośrodkowań z bocznych sektorów, ale w pojedynkach główkowych to kielczanie są górą
67'
Szpakowski (Korona Kielce) próbował wrzucić z prawej strony i niewiele zabrakło, by przelobował Kajzera (ARKA Gdynia), ale piłka nie trafiła w światło bramki
68'
ARKA Gdynia przeprowadza zmianę. Boisko opuszcza Danch, w jego miejsce wchodzi Marcus.
69'
Któraż to już akcja, gdy arkowcy dośrodkowują, ale piłka odbija się na rzut rożny
70'
Z tego kornera również niewiele wyniknęło. Od bramki zaczyna golkiper
72'
W końcu groźna akcja gości. Valcarce (ARKA Gdynia) uporał się z trzema obrońcami, wrzucił do Żebrowskiego (ARKA Gdynia), który wyłożył piłkę do Alemana (ARKA Gdynia), ale mamy tylko korner
73'
[3:1] ARKA Gdynia STRZELA GOLA! Zdobywcą bramki Marcjanik. Aleman zagrał krótko z Łukaszem Wolsztyńskim i dośrodkował na głowę obrońcy, który pokonał golkipera rywali
75'
[3:2] ARKA Gdynia STRZELA GOLA! Zdobywcą bramki Rosołek. Dośrodkowanie z prawej strony, a napastnik pewnym strzałem zmniejsza stratę do rywala
77'
Arka nie zamierza na tym poprzestać. Od razu rusza z kolejnymi atakami. Żebrowski (ARKA Gdynia) wywalczył rożny z lewej strony
78'
Poprzeczka ratuje Koronę! Głową uderzał Łukasz Wolsztyński. Dobijał jeszcze drugi z piłkarzy, ale niecelnie
78'
Korona Kielce przeprowadza zmianę. Boisko opuszcza Pervan, w jego miejsce wchodzi Petrović.
79'
Korona Kielce przeprowadza zmianę. Boisko opuszcza Kiełb, w jego miejsce wchodzi Rybus.
80'
Arka ma jeszcze 10 minut na wyrównanie i ewentualną wygraną. Piłkarze zdecydowanie podkręcili tempo po strzeleniu dwóch goli
82'
Aleman (ARKA Gdynia) z rzutu wolnego, ale tylko w mur
84'
Na murawie leży jeden z piłkarzy Korony. Udzielana jest mu pomoc, dlatego mamy przerwę w grze. Podniósł się dopiero po dłuższej chwili
84'
Żebrowski (ARKA Gdynia) wrzuca z lewej strony, ale wywalczył tylko aut
85'
Korona Kielce przeprowadza zmianę. Boisko opuszcza Szpakowski, w jego miejsce wchodzi Sewerys.
85'
Mocny strzał Valcarce'a (ARKA Gdynia) zza pola karnego, ale wprost w bramkarza
85'
Żebrowski (ARKA Gdynia) faulowany tuż przed polem karnym
86'
[3:3] ARKA Gdynia STRZELA GOLA! Zdobywcą bramki Deja. Pomocnik uderzył z rzutu wolnego, ale po odbiciu od obrońcy piłka zmieniła tor lotu i zmyliła Osobińskiego
87'
Arka walczy o 3 punkty. Dośrodkowanie Żebrowskiego (ARKA Gdynia), ale piłkę łapie bramkarz
88'
Korona w odpowiedzi. Przenieśli atak na połowę rywali i wywalczyli rzut rożny
89'
Kolejny korner dla Korony, tym razem z prawej strony
90'
Łukowski (Korona Kielce) zablokowany przez rywala i piłka od razu posłana na Alemana (ARKA Gdynia), ale Ekwadorczyk uprzedzony przez obrońcę
90'
Żółtą kartką został ukarany Rosołek (ARKA Gdynia).
90'
Sędzia dolicza 5 minut
90'+1
Osobiński (Korona Kielce) nie podnosi się z murawy. Potrzebuje pomocy lekarzy
90'+4
Dopiero teraz Osobiński (Korona Kielce) opuszcza murawę. Trener gospodarzy wykorzysta już limit zmian, dlatego między słupkami staje Szymusik (Korona Kielce)
90'+5
Arka w natarciu, Korona broni się całą drużyną
90'+6
Marcus (ARKA Gdynia) wywalczył aut po dośrodkowaniu. Arka wciąż pod polem karnym rywali
90'+6
Rzut rożny z lewej strony dla Arki
90'+7
Od bramki wznawia Szymusik (Korona Kielce)
90'+8
Arka atakuje, ale tym razem bez powodzenia. Korona z akcją na połowie rywala
90'+8
Żółtą kartką został ukarany Marcjanik (ARKA Gdynia).
90'+9
Żółtą kartką został ukarany Oliveira (Korona Kielce).
90'+10
Żółtą kartką został ukarany Szymusik (Korona Kielce).
90'+10
Żółtą kartką został ukarany Siemaszko (ARKA Gdynia).
90'+10
KONIEC MECZU. KORONA KIELCE - ARKA GDYNIA 3:3
Po ostatnim gwizdku wywiązała się jeszcze sprzeczka z udziałem piłkarzy obu drużyn.
Arka Gdynia nie grała ładnie ani porywająco. Miała problem ze stwarzaniem akcji i niemal żadne z wielu dośrodkowań nie potrafiło zagrozić rywalom. Korona Kielce bardzo szybko przenosiła piłkę z obrony do ataku i w 63. minucie prowadziła już 3:0. 10 minut później gola dla żółto-niebieskich strzelił Michał Marcjanik (ARKA Gdynia), który tym samym dał sygnał swoim kolegom. Od tego czasu goście dominowali i niedługo potem zdołali doprowadzić do remisu. To było jednak wszystko, na co mogli liczyć. Mimo kolejnych okazji, spotkanie zakończyło się ostatecznie wynikiem 3:3.
Remis nie przekreśla szans Arki na bezpośredni awans. Musi jednak wygrać pozostałe 2 mecze tego sezonu i liczyć na porażki Radomiaka oraz GKS Tychy. Z tymi pierwszymi zmierzy się już za tydzień.

Terminarz czterech najlepszych drużyn Fortuna I liga do końca sezon
Bruk-Bet Termalica: Odra (w), ŁKS (w), Stomil (d)

18 GKS Bełchatów 32 6 7 19 24:47 23
Obowiązuje system każdy zagra z każdym mecz i rewanż. Dwie najlepsze drużyny wywalczą bezpośredni awans do ekstraklasy. Zespoły z miejsc 3-6 o jedno miejsce premiowane grą w elicie zagrają w barażach. Do II ligi zdegradowana zostanie tylko jedna ekipa, która zajmie 18., ostatnie miejsce.
GKS Bełchatów rozpoczął sezon z minus 2 punktami.
Tabela wprowadzona: 2021-06-04