Ośmiu nowych szczypiornistów w Wybrzeżu

25 lipca 2016 (artykuł sprzed 5 lat)
mik

Torus Wybrzeże Gdańsk

Mateusz Wróbel (po prawej) został kolegą klubowym Łukasza Rogulskiego. Pozostaje czekać na efekty współpracy nowego rozgrywającego Wybrzeża Gdańsk z 23-letnim kołowym. Więcej zdjęć (1)

Mateusz Wróbel (po prawej) został kolegą klubowym Łukasza Rogulskiego. Pozostaje czekać na efekty współpracy nowego rozgrywającego Wybrzeża Gdańsk z 23-letnim kołowym.

fot. Maciej Czarniak/Trojmiasto.pl

Mateusz Wróbel (po prawej) został kolegą klubowym Łukasza Rogulskiego. Pozostaje czekać na efekty współpracy nowego rozgrywającego Wybrzeża Gdańsk z 23-letnim kołowym.

fot. Maciej Czarniak/Trojmiasto.pl

Szczypiorniści Wybrzeża rozpoczęli przygotowania do sezonu 2016/2017. Na pierwszych zajęciach pojawiło się ośmiu nowych szczypiornistów. Do Gdańska po długiej przerwie wracają: skrzydłowy Damian Kostrzewa oraz 40-letni Sebastian Suchowicz, który równocześnie będzie szkoleniowcem bramkarzy. Drugą linię wzmocnili za to: były gracz Spójni Gdynia - Mateusz Wróbel oraz leworęczny Brazylijczyk, Ramon Oliveira, nazywany przez kolegów z drużyny "Romkiem".Po przedłużeniu kontraktów ze szczypiornistami, którzy w poprzednim sezonie stanowili o sile zespołu, działacze Wybrzeża postanowili odkryć wszystkie karty. Drużynę Damiana Wleklaka i Marcina Lijewskiego wzmocniło ośmiu zawodników. Dla większości z nich będzie to powrót do Gdańska po kilku latach gry na boiskach PGNiG Superligi lub jej zapleczu.

Potwierdziły się nasze doniesienia o zakontraktowaniu byłego skrzydłowego reprezentacji Polski, Damiana Kostrzewy. Wychowanek Conrada Gdańsk i absolwent SMS przez ostatnie cztery lata reprezentował barwy PGE Stali Mielec. Sezon 2012/2013 zakończył jako król strzelców elity z dorobkiem 208 trafień. O miejsce na lewym skrzydle powalczy z Piotrem Papajem.

DAMIAN KOSTRZEWA WRÓCI DO GDAŃSKA

Do ciekawej rywalizacji dojdzie w gdańskiej bramce. O miejsce między słupkami z Arturem Chmielińskim będą rywalizować: Sebastian Suchowicz oraz Maciej Pieńczewski.

Pierwszy z nich występował już w Wybrzeżu na przełomie wieków i był jednym z członków zespołu, który dwukrotnie zdobywał tytuł mistrza Polski. Doświadczony szczypiornista ma na swoim koncie ponad 500 występów na parkietach najwyżej klasy rozgrywkowej, a w przeszłości grał m.in. w Warszawiance, MMTS Kwidzyn czy Górniku Zabrze. Ostatni sezon spędził w Gwardii Opole, ale z powodu kontuzji nie wystąpił w ani jednym spotkaniu. W klubie dodatkowo będzie pełnił funkcję trenera bramkarzy.

ZOBACZ NOWE LOGO WYBRZEŻA GDAŃSK

Z kolei Pieńczewski wraca do Trójmiasta po pięciu latach. 27-latek w sezonie 2009/2010 występował w AZS AWFiS Gdańsk, który wówczas opuścił ekstraklasę. Co ciekawe, w składzie akademików występowali wówczas obecni szczypiorniści Wybrzeża: Jacek Sulej, Michał Bednarek czy Kostrzewa. Przez ostatnie lata "Piniol" bronił dostępu do bramki Sokoła Browar Kościerzyna i przez wielu uznawany był za najlepszego goalkeepera I ligi.

Innym zawodnikiem tego klubu, który dołączył do czerwono-biało-niebieskich jest leworęczny Michał Skwierawski. 20-letni skrzydłowy o miejsce w składzie będzie walczył z Wojciechem Prymlewiczem.

KLUCZOWI SZCZYPIORNIŚCI ZOSTAJĄ W WYBRZEŻU

Gdańską drugą linię wzmocniło dwóch zawodników, mogących występować na prawej stronie. Pierwszym z nich jest Mateusz Wróbel, który był jednym z liderów Spójni Gdynia, a jego dobra gra zaowocowała powołaniem do reprezentacji Polski "B".

Wszystko wskazuje na to, że jedynym leworęcznym rozgrywającym Wybrzeża będzie 23-letni Ramon Oliveira. Brazylijczyk ostatni sezon spędził w portugalskim Sporting Club da Horta, występującym w tamtejszej ekstraklasie. Zawodnik powoli uczy się polskich słów, a w Wybrzeżu nazywany jest "Romkiem".

CZYSTKI U SZCZYPIORNISTÓW WYBRZEŻA

Na pierwszych zajęciach w okresie przygotowawczym pojawiło się też dwóch nowych obrotowych. Pierwszym z nich jest absolwent SMS, Paweł Salacz. Oprócz mierzącego 2,07 m kołowego, do Wybrzeża dołączył jego rówieśnik, Marek Podobas. 20-latek w poprzednich latach grał w klubach z Warszawy - Warszawiance i AZS UW.

Gdańszczanie wznowili treningi, choć wciąż nie wiedzą, na którym szczeblu rozgrywek zagrają. Decyzja w sprawie powstania Ligi Zawodowej, do której klub z Trójmiasta otrzymał zaproszenie, ma zapaść 31 lipca.

Ruchy transferowe Wybrzeża przed sezonem 2016/17:

Przyszli: Mateusz Wróbel (pozycja: rozgrywający, ostatni klub: Spójnia Gdynia), Damian Kostrzewa (skrzydłowy, PGE Stal Mielec), Sebastian Suchowicz (bramkarz, PE Gwardia Opole), Maciej Pieńczewski (bramkarz, Sokół Browar Kościerzyna), Paweł Salacz (kołowy, SMS Gdańsk/Olimp Grodków), Marek Podobas (kołowy, AZS UW Warszawa), Ramon Oliveira (rozgrywający, Sporting Club da Horta), Michał Skwierawski (skrzydłowy, Sokół Browar Kościerzyna)

Przedłużyli kontrakty: Michał Bednarek (rozgrywający), Łukasz Rogulski (kołowy), Piotr Papaj (skrzydłowy), Jacek Sulej (rozgrywający), Adrian Kondratiuk (rozgrywający), Artur Chmieliński (bramkarz), Hubert Kornecki (rozgrywający), Wojciech Prymlewicz (skrzydłowy)

Odeszli: Patryk Skrzypczak (rozgrywający, koniec wypożyczenia z Nielby Wągrowiec), Sebastian Sokołowski (bramkarz), Patryk Plaszczak (bramkarz), Paweł Ćwikliński (skrzydłowy), Patryk Abram (skrzydłowy), Sergiusz Dworaczek (obrotowy, Warmia Traveland Olsztyn - wypożyczenie), Kacper Reseman (obrotowy, GKS Żukowo), Oskar Niedziółka (rozgrywający, GKS Żukowo)

mik

Opinie (11)

 • LZ (1)

  ,,Gdańszczanie wznowili treningi, choć wciąż nie wiedzą, na którym szczeblu rozgrywek zagrają. Decyzja w sprawie powstania Ligi Zawodowej, do której klub z Trójmiasta otrzymał zaproszenie, ma zapaść 31

  ,,Gdańszczanie wznowili treningi, choć wciąż nie wiedzą, na którym szczeblu rozgrywek zagrają. Decyzja w sprawie powstania Ligi Zawodowej, do której klub z Trójmiasta otrzymał zaproszenie, ma zapaść 31 lipca......."straszne zamieszanie z tą LZ,nieoficjalnie klub pewnie wie że zagra,ale oficjalnie nic niewiadomo,na wzmocnieniach trochę się zawiodłem,no ale mamy 3 trenerów.......????
  Pozdrawiam-wierny kibic

  • 15 0

  • Trzech trenerów ! To dopiero będzie burza mózgów ! Vive i Płock bójcie się !

   • 12 1

 • Brazylijczyk nieźle się prezentuje rzutowo i motorycznie, właśnie obejrzałem jego filmik na yt. Bardzo szybka ręka, dobra gra na zwodzie, ładnie mija i sprężyna w nogach.
  Sie masz Maniek!

  • 7 4

 • brawo za budowanie druzyny skladajacej sie w duzej mierze z gdanszczan

  Ciekawe i rozsądne wzmocnienia. Bedzie przyjemnie popatrzeć.

  • 14 3

alert Portal trojmiasto.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.