Koszykarki Arki Gdynia minimalnie gorsze od Ślęzy Wrocław

16 lutego 2019 (artykuł sprzed 5 lat)

Anna Jurcenkova była jedną z dwóch koszykarek, które w drugiej kwarcie zdobywała dla Arki punkty. Anna Jurcenkova była jedną z dwóch koszykarek, które w drugiej kwarcie zdobywała dla Arki punkty.

Koszykarki Arki Gdynia przegrały na wyjeździe ze Ślęzą Wrocław 60:62 (16:18, 14:14, 14:18, 16:12). Choć w końcówce starcia żółto-niebieskie miały ponad 40 sekund na doprowadzenie do remisu, to nie udała się im ta sztuka i po raz drugi w sezonie uległy rywalkom ze stolicy Dolnego Śląska.

Politechnika Gdańska została rozgromiona przez Energę Toruń. Przeczytaj relację z meczu

Ślęza: Colson 16, Kastanek 15 (3x3), Burdick 8 (9 zb.), Udodenko 7 (1x3, 8 zb.), Dobrowolska 2 oraz Dikeoulakou 10, Palenikova 4, Miletić 0, Szybała 0, Marciniak 0

ARKA: Cannon 17 (7 zb.), Balintova 12 (2x3, 5 as.), Makurat 8 (1x3, 7 zb.), Greinacher 8 (2x3), Podgórna 0 oraz Jurcenkova 10, Stelmach 3, Morawiec 2, Baltkojiene 0

Koszykarki Arki Gdynia udały się na trudny, wyjazdowy mecz ze Ślęzą Wrocław. W klubie wciąż nie ma wzmocnienia, ale jest ono już zaplanowane. Amerykanka Nia Coffey dołączy do drużyny w przyszłym tygodniu. A jej koleżanki przeszły kolejny, mocny test.

Przeczytaj o Amerykance, która wzmocni Arkę Gdynia

Mecz we Wrocławiu miał dla gdynianek mały podtekst. W końcu ta drużyna, jako jedna z dwóch, pokonała je w pierwszej rundzie na ich boisku. Punkty Emmy Cannon oraz Sonji Greinacher dały prowadzenie przyjezdnym 5:0. Następnie Amerykanka oraz Anna Makurat powiększyły przewagę przyjezdnych do 9:2. Niestety żółto-niebieskie straciły kontrolę nad kwartą na trzy i pół minuty przed jej końcem po punktach Greinacher (8:14). Ślęza zanotowała serię 10:2 i na drugą kwartę to ona wychodziła z prowadzeniem (18:16).

W niej punktowały tylko dwie koszykarki Arki. Najpierw, 8 pkt z rzędu rzuciła Anna Jurcenkova. A kiedy jedna podkoszowa przestała trafiać, to zaczęła druga. 6 pkt dołożyła Cannon, a to sprawiło, że gdynianki były w stanie zremisować tę część gry 14:14.

Cannon doprowadziła również do remisu, ale w całym meczu na początku trzeciej kwarty (32:32). Wystarczyło, aby żółto-niebieskie zablokowały się w ataku na niemal trzy minuty i już przegrywały 35:41. I choć także Ślęza miała swoje problemy z atakiem, ale kiedy się przebudziła, to w 28. min. mieliśmy 47:39 dla gospodyń. Stratę udało się zmniejszyć najlepszej koszykarce Słowacji w 2018 roku, Barborze Balintovej (50:44).

Nieco niespodziewanie, w czwartej kwarcie punkty zaczęła dokładać Martyna Stelmach, a gdy ponownie do kosza trafiła Jurcenkova w 34. min. znowu był remis (52:52). Minutę później, po celnym rzucie Stelmach zrobiło się 57:55 dla Arki. Ślęza odpowiedziała jednak serią 7:0 i choć gdynianki bardzo starały się dogonić wrocławianki, to im się to nie udało i przegrały 60:62.

Wyniki 18 kolejki

• Energa Toruń - SUNREEF YACHTS POLITECHNIKA GDAŃSKA 109:69 (27:21, 23:21, 28:12, 31:15)
  • Ślęza Wrocław - ARKA GDYNIA 62:60 (18:16, 14:14, 18:14, 12:16)
  • InvestInTheWest Enea Gorzów Wielkopolski - Ostrovia 100:47 (17:15, 25:13, 29:12, 29:7)
  • Artego Bydgoszcz - Pszczółka Polski-Cukier AZS-UMCS Lublin 72:76 (15:21, 16:18, 21:17, 20:20)
  • Widzew Łódź - Enea AZS Poznań 80:61 (17:14, 24:13, 22:13, 17:21)
  • Wisła CanPack Kraków - PGE MKK Siedlce (przełożone na 19 marca)