Koszykarki Arki Gdynia rozbiły Pszczółkę Lublin 95:61

27 marca 2019 (artykuł sprzed 2 lat)

Aldona Morawiec popisała się w środę świetną dyspozycją w ataku. Więcej zdjęć (1)

Aldona Morawiec popisała się w środę świetną dyspozycją w ataku.

Koszykarki Arki Gdynia dalej są w grze o 4. miejsce na koniec sezonu zasadniczego. W przedostatniej kolejce tej fazy zmagań rozbiły w hali GCS Pszczółkę Polski-Cukier AZS-UMCS Lublin 95:61 (24:19, 28:12, 13:22, 30:8). Wszystkie 11 zawodniczek żółto-niebieskich, które pojawiły się na boisku, zdobyły punkty. Na zakończenie sezonu zasadniczego gdynianki zmierzą się w sobotę, na wyjeździe z Widzewem Łódź. Początek spotkania o godz. 19:10.

Politechnika zapewniła sobie 10. miejsce pokonując Ostrovię. Przeczytaj relację z meczu, oceń koszykarki i trenera

ARKA: Cannon 17 (13 zb.), Coffey 12 (2x3, 5 zb.), Makurat 9 (1x3), Balintova 8 (1x3, 7 as.), Greinacher 4 oraz Morawiec 19 (2x3), Podgórna 11 (3x3), Rembiszewska 9, Stelmach 2, Baltkojiene 2 (5 as.), Jurcenkova 2 (8 zb.)

Pszczółka Polski-Cukier: Rymarenko 18 (5 zb., 5 p.), Kiesel 15, Adamowicz 6 (2x3), Butulija 6, Greene 4 (8 zb.) oraz Cebulska 5 (1x3), Vranić 5 (1x3), Szajtauer 2 (6 zb.), Poleszak 0, Mistygacz 0

Grające o czwarte miejsce na koniec sezonu zasadniczego koszykarki Arki Gdynia, chcąc je zająć, nie mogły pozwolić sobie na porażkę w środowym spotkaniu z Pszczółką Polski-Cukier AZS-UMCS Lublin. Już w pierwszej połowie widać było, że są nastawione ofensywnie i nie powinny mieć problemów ze zwycięstwem.

Choć jeszcze w 4. minucie przegrywały 8:12, to za chwilę Nia Coffey rozpoczęła serię, którą w 8. min. zamknęła Sonja Greinacher. Dzięki niej gdynianki prowadziły 20:12. Następnie atak gospodyń na chwilę zaciął się. Rywalki odrobiły część strat, ale 4 pkt z rzędu Emmy Cannon pozwoliły Arce prowadzić 24:19.

Jeszcze lepsza w wykonaniu drużyny Gundarsa Vetry była druga część spotkania. Coffey i Amalia Rembiszewska sprawiły, że szybko zrobiło się 29:19. Pszczółka odpowiedziała 3 pkt, ale po tym gdynianki zanotowały kolejną serię w meczu. 7 pkt zaliczyła Rembiszewska, trzy dołożyła Kamila Podgórna, a dwa Aldona Morawiec. Na tablicy wyników pojawiło się 41:22 dla Arki. Do 20-punktowej przewagi żółto-niebieskim udało się dobić po kolejnej trójce Podgórnej (49:29). Na koniec pierwszej połowy gdynianki jeszcze ją przekroczyły dzięki trafieniu spod kosza z faulem i dodatkowym wolnym Morawiec (52:31).

Trzecia kwarta nie przyniosła tak efektownej, ofensywnej gry ze strony gospodyń. Mieliśmy trochę niedokładności w ich grze i rozluźnienia. Rzutowało to także na obronę. Żółto-niebieskie dały sobie rzucić 22 pkt, a same odpowiedziały tylko 13. Dlatego też przed ostatnią częścią gry prowadziły 65:53.

Sensacji w Gdyni jednak nie było. Mocna obrona, dobre ścięcie pod kosz Anny Jurcenkovej, aktywna gra Morawiec - w tym m.in. punkty po przechwycie i w 33. min. było 73:53 dla Arki. Ta sama koszykarka posłała trójkę na 76:55. Morawiec wydawała się nie do zatrzymania przez lubelską obronę. Za chwilę trafiła także z półdystansu (78:55). W tym momencie miała na koncie 19 pkt, co oznaczało jej indywidualny rekord w żółto-niebieskich barwach. A losy meczu były już rozstrzygnięte.

W ostatniej kolejce sezonu zasadniczego gdynianki zagrają na wyjeździe z Widzewem Łódź. Jeśli wygrają, a swój wyjazdowy mecz z Energą Toruń przegra Ślęza Wrocław, wówczas zakończą tę rundę zmagań na 4. pozycji i z niej przystąpią do play-off.

Wyniki 25 kolejki

ARKA GDYNIA - Pszczółka Polski-Cukier AZS-UMCS Lublin 95:61 (24:19, 28:12, 13:22, 30:8)
Ostrovia - SUNREEF YACHTS POLITECHNIKA GDAŃSKA 63:67 (19:20, 12:11, 11:21, 21:15)
Ślęza Wrocław - CCC Polkowice 76:81 (11:17, 17:27, 18:16, 30:21)
Artego Bydgoszcz - Widzew Łódź 85:75 (22:20, 17:9, 26:29, 20:17)
InvestInTheWest Enea Gorzów Wielkopolski - Enea AZS Poznań 101:69 (22:15, 16:22, 38:18, 25:14)
Wisła CanPack Kraków - Energa Toruń 82:68 (22:14, 19:21, 15:18, 26:15)
Pauza: PGE MKK Siedlce