Trefl Sopot przegrał z GTK Gliwice, choć przez cały mecz wygrywał

dak.
24 marca 2019 (artykuł sprzed 5 lat)

Phil Greene zdobył dziś 18 punktów i przez długi czas był czołową postacią Trefla Sopot. W końcówce meczu nie trafił jednak rzutu osobistego, co mocno wpłynęło na wynik spotkania. Phil Greene zdobył dziś 18 punktów i przez długi czas był czołową postacią Trefla Sopot. W końcówce meczu nie trafił jednak rzutu osobistego, co mocno wpłynęło na wynik spotkania.

Koszykarze Trefla Sopot po emocjonującej końcówce przegrali w Gliwicach 75:77 (29:18, 17:16, 17:23, 12:30). Żółto-czarni wygrywali przez cały mecz, a przewaga nad przeciwnikiem wynosiła nawet 16 punktów. W ostatnich minutach meczu oddali jednak inicjatywę w efekcie czego musieli uznać wyższość rywala.

Padł nowy rekord frekwencji w sezonie 18/19! Zobacz relację meczu ze Stelmetem Zielona Góra

TREFL: Greene 18 (4x3, 6as.), Śmigielski 9 (1x3), Varanauskas 13, Milovanović 4 (12zb.), Leończyk 3 (5zb.) oraz Kolenda 8 (2x3), Jeszke 8, Flowers 7 (1x3), Kulka 5

GTK: Mack 19 (1x3, 10zb., 5as.), Radwański 10 (1x3, 6zb., 5as.), Dodd 8, Słupiński 6 (2x3), Robak 0 oraz Lachance 14, Washington 8, Morgan 8, Dloniak 2, Kiwilsza 2, Piechowicz 0

Mecz rozpoczął się od szybkiego trafienia Myles'a Macka i już po chwili w podobnej sytuacji punktował Paweł Leończyk. Po pierwszej wymianie ciosów małą inicjatywę przejęli gospodarze, którzy po niespełna 4 minutach wyrobili sobie 7-punktowe prowadzenie (12:5). Gracze Trefla z każdą kolejną akcją nabierali jednak wiatru w żagle i po rzucie Phila Greene'a szybko wyrównali (13:13), a kilka minut później objęli prowadzenie 17:15. Od tego czasu koszykarzom z Gliwic udało się zdobyć jedynie 3 punkty, za to goście rzucali w najlepsze, bowiem licznik po ostatniej syrenie w 1. kwarcie zatrzymał się na 29 punktach.

Drugą kwartę rzutem za 3 mocno zaakcentował Jermain Flowers, a po chwili swoje 3 grosze dołożyli Grzegorz KulkaDamian Jeszke wyprowadzając swój zespół na 16-punktowe prowadzenie (36:20). Ta część meczu była już jednak mniej widowiskowa. Zawodnicy nie mieli tyle szczęścia przy rzutach i zaczęli zaliczać sporo strat. Sopocianie mocno uwierzyli w swoje zasoby po 1. kwarcie, czego efektem mógł być efektowny wsad Milana Milovanovicia czy kolejna trójka nowego gracza, Phila Greene'a (41:26). Gracze przed przerwą podzielili się jeszcze punktami, a do szatni schodzili ostatecznie przy rezultacie 46:34.

Po zmianie stron gospodarze rzucili się do odrabiania strat i szybko zdobyli 4 punkty (38:46). Dzięki skutecznej grze ofensywnej przyjezdnych nie potrafili jednak przez długi czas znacznie pomniejszyć przewagi. Sztuki tej dokonali dopiero w 36. minucie, gdy najpierw trafił Kacper Radwański, a jego śladami poszli Szymon KiwilszaMaverick Morgan (51:56). Emocjonująca końcówka 3. kwarty, w której żadna z ekip nie zamierzała odpuścić miała być jedynie wprowadzeniem do ostatniej kwarty, po której mieliśmy poznać zwycięzcę tego spotkania.

Ostatnia kwarta miała być próbą charakterów, a w niej od początku do ataku ruszyli żółto-czarni, którzy po rzutach Damiana Jeszke oraz Łukasza Kolendy ponownie wyrobili sobie 11-punktową przewagę. Gracze z Gliwic nie składali broni i przez cały czas próbowali nawiązać walkę, jednak sopocianie kontrolowali przebieg spotkania będąc wciąż na kilkupunktowym prowadzeniu. Gorąco zrobiło się w samej końcówce, gdy przewaga zmalała jedynie do 2 punktów, a trener Marcin Stefański poprosił o czas.

Po przerwie koszykarze GTK wyrównali, a do końca meczu została minuta. Niestety Leończyk podał niedokładnie i gospodarze wyprowadzali kontratak, w efekcie czego Piotr Śmigielski musiał faulować. Chwilę później zawodnicy z Gliwic mogli cieszyć się z prowadzenia po rzucie Riley'a Lachance'a (74:72). Przed końcem meczu dogodną sytuację do wyrównania miał Phil Greene, jednak Amerykanin wykorzystał tylko 1 z 2 rzutów osobistych (73:74). W tej samej sytuacji, tyle że po drugiej stronie boiska po chwili skuteczniejszy był Desmond Washington (76:73). Bohaterem spotkania mógł zostać Łukasz Kolenda, jednak piłka po jego rzucie przy ostatniej syrenie nie wpadła do kosza, a mecz zakończył się wynikiem 77:75.

Wyniki 24 kolejki

• TBV Start Lublin - ARKA GDYNIA 71:80 (12:22, 10:14, 24:22, 25:22)
  • GTK Gliwice - TREFL SOPOT 77:75 (18:29, 16:17, 23:17, 20:12)
  • Polpharma Starogard Gd. - King Szczecin 84:99 (28:19, 15:36, 27:18, 14:26)
  • Anwil Włocławek - Miasto Szkła Krosno 104:76 (28:24, 20:12, 30:18, 26:22)
  • Legia Warszawa - HydroTruck Radom 94:72 (23:21, 20:15, 29:23, 22:13)
  • MKS Dąbrowa Górnicza - Spójnia Stargard 86:80 (16:22, 26:21, 17:16, 27:21)
  • AZS Koszalin - Arged BMSlam Stal Ostrów Wielkopolski 78:123 (11:30, 24:29, 21:23, 22:41)
  • Stelmet Enea BC Zielona Góra - Polski Cukier Toruń 107:110 (26:25, 22:23, 31:30, 28:32)
dak.

Opinie (31)

• Żenada (3)

Prowadzić 16 punktami już na początku drugiej kwarty i haniebnie wtopić, to zdecydowanie trzeba mieć talent. To nawet nie jest już kabaretowe, to jest po prostu Trefl Sopot. Widocznie na koszykówkę w Trójmieście zasługuje tylko część na północ od potoku Swelina. Inne zaangażowanie, inne władze, brak klimatu beznadziei.

• 29 4

• No, a tak w Gdyni w 2 ostatnich (2)

sezonach psioczono na czirliderki zatrudnione w klubie. A widać że lepiej wszystko ogarniają w porównaniu do Wierzbickiego w Sopocie.

• 10 2

• Dla mnie dyrektorem sportowym może być nawet Al Bundy (1)

o ile będzie ogarniał temat. Mam przekonanie graniczące z pewnością, że ogarniałby lepiej, niż plejada sopockich gwiazd. Nawet po butelce wódki. Ile lat można czytać o niepłaceniu, oglądać budowanie składu w trakcie sezonu i nerwowe ruchy, gdy już wiadomo, że nie wypali?!