Kotwica Kołobrzeg - Bałtyk Gdynia 0:1. Michał Marczak dał komplet punktów

mip.
6 marca 2021 (artykuł sprzed 3 lat)

Energa Bałtyk Gdynia

Michał Marczak w 89. minucie zapewnił Bałtykowi zwycięstwo w Kołobrzegu, zdobywając jedyną bramkę w sobotnim pojedynku. Michał Marczak w 89. minucie zapewnił Bałtykowi zwycięstwo w Kołobrzegu, zdobywając jedyną bramkę w sobotnim pojedynku.

Bałtyk Gdynia wygrał na wyjeździe z Kotwicą Kołobrzeg 1:0 (0:0) w meczu 18. kolejki grupy drugiej III ligi. Mimo, że przez większość meczu z boiska wiało nudą, to w 89. minucie zwycięską bramkę dla gości zdobył Michał Marczak. Komplet punktów znacznie zwiększa szanse biało-niebieskich na awans do czołowej "8", czyli grona drużyn, które już za trzy kolejki będą pewne utrzymania.

Bramka: Michał Marczak 89

BAŁTYK: Bartkowiak - Nowicki, Lengiewicz, Garbacik, Machol - Wołowski, Demiańczuk - Poręba, Buławski (69 Gułajski), Gołuński (85 Szpucha) - Marczak

Prowadzący drużynę Bałtyku w wyjazdowym spotkaniu w Kołobrzegu Robert Reiwer nie zaskoczył ustawieniem i postawił na sprawdzonych zawodników w pierwszym meczu rundy wiosennej III ligi. Stawka meczu była bardzo duża. Kotwica to bowiem jedna z tych drużyn, które próbują wskoczyć do czołowej "8" m.in. kosztem biało-niebieskich.

W pierwszej połowie na murawie działo się niewiele, a oba zespoły jakoby badały swoje możliwości. Gra toczyła się głównie w środkowej części boiska. Sytuacji bramkowych za to było, jak na lekarstwo. Zarówno Kotwica, jak i Bałtyk zdołały jednak stworzyć po jednej groźnej okazji pod polem karnym przeciwnika. Konstrukcja bramki wspomogła jednak obu bramkarzy, bowiem Michała Bartkowiaka uratowała poprzeczka, a golkipera gospodarzy słupek po uderzeniu Marcina Poręby.

Pierwsza połowa zakończyła się bezbramkowym remisem, a żaden z zespołów nie zapisał na swoim koncie nawet celnego strzału. Nie brakowało za to fauli, których było aż 20.

Debiut Roberta Reiwera. Jerzy Jastrzębowski powróci do pracy w poniedziałek

Czas mijał, a rezultat się nie zmieniał, brakowało także celnych strzałów. Pierwszy z nich oddany został dopiero w 85. minucie, gdy to do interwencji zmuszony został Bartkowiak. Golkiper Bałtyku ze spokojem wyłapał jednak futbolówkę.

Wydawało się, że nic się już nie zmieni i mecz zakończy się bezbramkowym remisem, ale w 89. minucie pierwszy celny strzał po stronie biało-niebieskich oddał Michał Marczak i zaskoczył bramkarza Kotwicy, dając tym samym historyczny komplet punktów Bałtykowi. Gdynianie bowiem w Kołobrzegu nigdy wcześniej jeszcze nie wygrali.

- Wiedzieliśmy, że jadąc do Kołobrzegu czeka nas trudne spotkanie z trudnym przeciwnikiem. Zaprezentowaliśmy się jednak solidnie i cieszy nas fakt, że wracamy do Trójmiasta w kompletem punktów. Oba zespoły walczyły o ważną stawkę, więc bez względu na styl cieszy zwycięstwo - powiedział nam po meczu drugi trener Bałtyku Gdynia, Robert Reiwer.

22 Mieszko Gniezno 18 0 2 16 9:65 2
Po pierwszej rundzie (każdy z każdym bez rewanżów) tabela zostanie podzielona na dwie grupy: mistrzowską i spadkową. W pierwszej zagra 8 drużyn o awans na zasadzie każdy z każdym, mecz i rewanż. Natomiast pozostałe zespoły będą mierzyły się tylko raz, każdy z każdym, grając o utrzymanie. Zdegradowanych zostanie aż od 8 do 10 zespołów. Ich liczba zależy od tego, czy nie będzie spadkowicza z II ligi z województw grających w tej grupie.
Tabela wprowadzona: 2021-03-07