Krystian Pieszczek zostaje w Zdunek Wybrzeże Gdańsk. Umowa sponsorska

17 października 2019, 17:30
Rafał Sumowski

Zdunek Wybrzeże Gdańsk

Krystian Pieszczek podpisał umowę sponsorką z Grupą Zdunek na sezon żużlowy 2020. W praktyce oznacza to, że gdański wychowanek nadal będzie ścigał się w barwach Zdunek Wybrzeża Gdańsk. Oficjalnie kontrakty z zawodnikami obcych klubów można bowiem podpisywać dopiero od listopada, a "Krycha" do końca października pozostaje zawodnikiem GKM Grudziądz, z którego był wypożyczony. - Kiedyś mieliśmy ze sobą nieco na pieńku, ale teraz już doskonale się dogadujemy. Krystian ma wszystko by być liderem naszej drużyny - mówi Tadeusz Zdunek.O tym, że Krystian Pieszczek zostanie w Zdunek Wybrzeżu Gdańsk, pisaliśmy już wcześniej. Teraz wychowanek gdańskiego klubu podpisał umowę sponsorską na sezon 2020 z Grupą Zdunek, czyli sponsorem tytularnym Wybrzeża. W praktyce oznacza to, że zostanie na kolejny sezon w macierzystym klubie, co zresztą sam potwierdził w mediach społecznościowych.

Krystian Pieszczek pojedzie w eliminacjach SGP i SECPrzypomnijmy, że okno transferowe w polskim żużlu będzie czynne od 1 do 14 listopada. Wcześniej można jedynie przedłużać kontrakty z dotychczasowymi zawodnikami. Pieszczek do końca października ma natomiast ważną umowę z MrGarden GKM Grudziądz. Podpisanie umowy z Grupą Zdunek, na którą zresztą klub z Grudziądza wyraził zgodę, ma po prostu stanowić dla kibiców gwarancję, że "Krycha" nigdzie się nie rusza.

- Poprzedni rok zaczynaliśmy z pewną dozą nieufności. Pamiętam, że kiedyś mieliśmy ze sobą nieco na pieńku, ale teraz już doskonale się dogadujemy i nie ma między nami żadnych konfliktów. Wytłumaczyłem mu czemu poczyniłem pewne ruchy i postąpiłem tak, a nie inaczej. On sam też wie, że mógł się w pewnych sytuacjach zachować inaczej. Jednakże to już daleko za nami. Teraz atmosfera między nami jest bardzo dobra i liczymy na długotrwałą współpracę. Po roku objeżdżenia i regularnych startów jestem przekonany, że Krystian ma wszystko by być liderem naszej drużyny i jednym z najlepszych zawodników rozgrywek - mówi Tadeusz Zdunek.

Krystian Pieszczek

Krystian Pieszczek

Dane:

ur.:
1995-09-23
wzrost.:
171
waga.:
58
Ocena z sezonu:
4.53 (513 ocen)
Średnie oceny w kolejnych meczach sezonu

więcej »W minionym sezonie Krystian ze średnią biegową 2,031 był dziesiątym najskuteczniejszym zawodnikiem Nice 1. Ligi Żużlowej. To drugi wynik w Zdunek Wybrzeżu po Jacobie Thorssellu (2,054 i 8. miejsce w lidze). W nadchodzących rozgrywkach Pieszczek ponownie ma być zawodnikiem ciągnącym zespół, choć tym razem z lepszym skutkiem.

Przypomnijmy, że 24-letni "Krycha" w ligowych rozgrywkach startuje od sezonu 2011. Po sezonie 2014 opuścił klub z Gdańska na rzecz startów w PGE Ekstralidze najpierw w Falubazie Zielona Góra a następnie w GKM Grudziądz. W ramach wypożyczenia z tego drugiego klubu wrócił nad morze w minionym roku, po 4 latach.

Krystian Pieszczek: Wróciłem do Wybrzeża mądrzejszyPieszczek ma na koncie m.in. dwukrotne zwycięstwo w finale Brązowego Kasku (2012, 2013), drużynowe mistrzostwo Europy juniorów (2013) oraz tytuł indywidualnego wicemistrza świata juniorów z 2016 roku.

W przyszłym sezonie Krystian wystartuje w eliminacjach do cyklu indywidualnych mistrzostw Europy oraz w eliminacjach do cyklu Grand Prix 2021. Wywalczył je dzięki zajęciu 4. miejsca podczas finału Złotego Kasku, który 11 października odbył się w Gdańsku.