Krzysztof Cegielski w gronie faworytów ME.

24 sierpnia 2001 (artykuł sprzed 19 lat)
Na torze w Heusden-Zolder (Belgia) odbędzie się finał indywidualnych mistrzostw Europy. Wśród pięciu "biało-czerwonych", którzy walczyć będą w tych zawodach, jest gdańszczanin Krzysztof Cegielski. Oprócz niego Polskę będę reprezentować: Mariusz Staszewski, Piotr Winiarz, Artur Pietrzyk i Tomasz Jędrzejak.

Indywidualne mistrzostwa Europy zostały wprowadzone do kalendarza imprez FIM dopiero w tym roku. W eliminacjach wystartowali głównie zawodnicy ze środkowej Europy. Faworytami finału będą z pewnością Polacy, Czesi (Bohumil Brhel i Ales Dryml) oraz Słoweniec Matej Ferjan.

Tor, na którym odbędzie się finałowa batalia, jest dla wszystkich uczestników zagadką. Z tabeli biegowej wynika, że o wynikach finału zadecydować powinien ostatni wyścig, w którym spotkają się Bohumil Brhel, Ales Dryml, Artur Pietrzyk i Krzysztof Cegielski, czyli faworyci zawodów.

- Moim celem jest tytuł mistrzowski - powiedział nam Cegielski. - Tor będzie taki sam dla wszystkich i każdy uczestnik ma takie same szanse na zwycięstwo. Mam nadzieję że wreszcie opuści mnie pech w imprezie rangi mistrzowskiej i końcu stanę na najwyższym stopniu podium w finale. W finałowych zawodach zawsze mi czegoś brakowało do zwycięstwa. Przykładem zeszłoroczny finał IMŚJ w Gorzowie - dodał lider Wybrzeża.

Lista startowa

1. Robert Nagy (Węgry),
2. Roman Poważny (Rosja),
3. Piotr Winiarz (Polska),
4. Bohumil Brhel (Czechy),
5. Krzysztof Cegielski (Polska),
6. Tomasz Jędrzejak (Polska),
7. Sergiej Kuzin (Rosja),
8. Lubomir Batelka (Czechy),
9. Matej Ferjan (Słowenia),
10. Izak Santej (Słowenia),
11. Artur Pietrzyk (Polska),
12. Mariusz Staszewski (Polska),
13. Joachim Kugelmann (Niemcy),
14. Ales Dryml (Czechy),
15. Zlatko Krznaric (Słowenia),
16. Gabor Szegvari (Węgry).

Tomasz Łunkiewicz

-----

Za tydzień gdańskie Wybrzeże czeka najważniejszy i natrudniejszy mecz sezonu - w Rybniku z RKM. Informujemy, że organizowany jest wyjazd autokarowy na to spotkanie. Bliższye informacje pod tel. 301-19-60 bądź 763-43-24. Koszt wyjazdu (wraz z biletem wstępu) - 85 zł.