Lechia Gdańsk - Cracovia 0:0. Formy z derbów nie było

23 kwietnia 2018 (artykuł sprzed 6 lat)

Sędzia gola uznaje, kibice się cieszą, ale po analizie VAR bramka Flavio Paixao nie została zaliczona.

Lechia Gdańsk zremisowała u siebie z Cracovią 0:0 na zakończenie 32. kolejki ekstraklasy. Mimo zapewnień piłkarzy, że w kolejnych meczach będą grać z takim samym zaangażowanie i równie efektywnie jak w derbach Trójmiasta, nic takiego nie miało miejsca. Do statystyk powędrował tylko jeden celny strzał gospodarzy. Natomiast nie znalazło się tam trafienie Flavio Paixao, gdyż ten gol został anulowany po analizie systemu VAR. W końcówce to goście mieli lepsze okazje, by wygrać. Oddali aż 17 uderzeń, z czego 6 celnych. Debiutujący bramkarz Oliver Zelenika stanął na wysokości zadania i zachował czyste konto, raz też przy wydatnej pomocy Stevena Vitorii.

33 Zelenika - 30 Nunes, 5 Vitoria, 25 Nalepa, 3 Wawrzyniak - 16 Borysiuk, 6 Sławczew - 17 Haraslin, 9 Lipski, 21 Peszko - 28 F.Paixao
Sędziowie: Kwiatkowski (Warszawa) oraz Sokolnicki, Listkiewicz
Widzów: 8722
40 Pesković - 87 Diego, 39 Helik, 3 Siplak, 33 Pestka - 10 Zenjov, 8 Dimun, 5 Covilo, 19 Hernandez, 7 Culina - 99 Piątek
  • 61' 30 Nunes Zmiany 96 Oliveira
  • 76' 3 Wawrzyniak Zmiany 22 Mladenović
  • 84' 17 Haraslin Zmiany 7 Krasić
  • 69' 7 Culina Zmiany 11 Wdowiak
  • 69' 10 Zenjov Zmiany 92 Rakels
  • 86' 99 Piątek Zmiany 44 Brok-Madsen
  • 18' Nalepa
  • 64' Vitoria
  • 69' Oliveira
  • 64' Zenjov
  • 67' Pestka

Kibice Lechii Gdańsk dziękują piłkarzom po remisie z Cracovią

przed meczem mocna ulewa na stadionie
Lechia w porównaniu z ostatnim meczem w Gdyni dokonuje 3 zmian wymuszonych kartkami oraz zmiany powrotnej na skrzydle, gdyż po pauzie za kartki wraca Peszko (LECHIA Gdańsk)

LECHIA ZAPŁACIŁA WYSOKĄ CENĘ ZA WYGRANĄ Z ARKĄ. ZOBACZ, KTO MUSI PAUZOWAĆ
sprawdziliśmy się jak wiodło się Lechii po wygranych derbach. Bilans 3 wygrane - 1 remis - 4 przegrane. W tych meczach było m.in. zwycięstwo nad Cracovią i to aż 6:2

JAK GRAŁA LECHIA PO DERBACH - BILANS

do gry za Kuciaka (LECHIA Gdańsk), Łukasika i Stolarskiego wchodzą: debiutant Zelenika oraz Borysiuk (LECHIA Gdańsk) i Nunes (LECHIA Gdańsk)

JAROSŁAW BAKO: NIE JESTEM KATEM. PRZECZYTAJ WYWIAD Z TRENEREM BRAMKARZY LECHII GDAŃSK
rezerwowi Lechii: 71 Woźniak, 7 Krasić, 20 Chrzanowski, 22 Mladenović, 29 Żukowski, 31 Schikowski, 96 Oliveira

PIOTR STOKOWIEC: W LECHII DAWNO TAKIEJ SYTUACJI NIE BYŁO. SPRAWDŹ, CO MA NA MYŚLI TRENER?
kapitanem Lechii jest dziś Peszko (LECHIA Gdańsk)
rezerwowi Cracovii: 30 Wilk - 2 Fink, 11 Wdowiak, 21 Deja, 25 Drewniak, 44 Brok-Madsen, 92 Rakels
piłkarze na prezentacji. Lechia na biało-zielono, Cracovia czarne stroje
mimo obniżki cen biletów normalnych o połowę niezbyt dużo kibiców na trybunach. Oficjalną frekwencję na tym obiekcie poznamy tradycyjnie w przerwie
1'
od środka zaczęła Cracovia
3'
niecelny strzał sprzed pola karnego Zenjova (Cracovia)
5'
róg dla gości po wślizgu Wawrzyniaka (LECHIA Gdańsk)
5'
po dośrodkowaniu z rogu Hernandeza (Cracovia) niecelnie główkował Siplak (Cracovia)
7'
kolejny róg dla Cracovii
8'
tym razem po dośrodkowaniu z rogu niecelnie główkował Dimun (Cracovia)
10'
róg dla Lechii
10'
"W Wolnym Mieście..." - z trybun
11'
krótko rozegrany róg przez Lechię nie zaskoczył rywali
11'
brawa z trybun dla Nunesa (LECHIA Gdańsk), który przerwał kontrę gości
12'
kolejny róg dla Lechii
12'
Lipski (LECHIA Gdańsk) tym razem z rogu w pole karne, ale nikt nie złożył się do strzału z jego kolegów, a potem odgwizdany jeszcze spalony
13'
zablokowany strzał Haraslina (LECHIA Gdańsk) i kolejny róg

PRZECZYTAJ WYWIAD Z LUKASEM HARASLINEM M.IN. O JEGO ZDROWIU I SYTUACJI W LECHII
14'
drugi raz z rzędu z rogu Lipski (LECHIA Gdańsk), bo Cracovia znów wybiła piłkę poza swoją bramkę
15'
Pesković wypuścił piłkę z rąk po strzale z dystansu Borysiuka. Ruszyło na nią dwóch piłkarzy Lechii, a F.Paixao umieścił ją w siatce. Sędzia gola uznał, ale jednocześnie odwołał się do VAR
15'
kibice Lechii świętują zdobycie gola
17'
sędzia po analizie VAR gola nie uznał, zasygnalizował spalonego. Cracovia zacznie grę od rzutu wolnego pośredniego z własnego pola karnego
18'
Żółtą kartką został ukarany Nalepa (LECHIA Gdańsk).
19'
"Lechia gol" - z trybun
20'
przypomnijmy, że gdy jesienią te drużyny grały w Gdańsku to z powodu VAR dwa gole zostały anulowane Cracovii, a i tak goście wygrali 1:0
23'
sporo niedokładności z obu stron i akcji przerywanych faulami
25'
zablokowany strzał Culiny (Cracovia) w polu karnym Lechii
26'
Pesković (Cracovia) wybił piłkę po dośrodkowaniu z wolnego Lipskiego (LECHIA Gdańsk). Nie była to pewna interwencja, ale nie było nikogo z miejscowych na dobitkę
27'
dośrodkowanie Haraslina (LECHIA Gdańsk) po nogach obrońcy i kolejny róg
27'
Nunes (LECHIA Gdańsk) pokazuje sędziemu, że był ściągany w polu karnym, a następnie powalony na murawę i dlatego nie oddał strzału po dośrodkowaniu Lipskiego (LECHIA Gdańsk), ale arbiter nakazuje grać dalej
30'
F.Paixao (LECHIA Gdańsk) zdobył róg
30'
po dośrodkowaniu z rogu Lipskiego (LECHIA Gdańsk) faulu Vitorii (LECHIA Gdańsk)
31'
na spalonym Peszko (LECHIA Gdańsk)
32'
kolejny spalony, tym razem przed obrońcami F.Paixao (LECHIA Gdańsk)
35'
żywy mecz, obie drużyny starają się atakować, nikt nie broni wyniku, ale sporo niedokładności sprawia, że jakiekolwiek zagrożenie pod bramkami jest tylko po stałych fragmentach gry
36'
Zlenika łapie piłkę po kolejny rogu Hernandeza
36'
zagranie Culiny (Cracovia) wzdłuż pola karnego Lechii. Nie było tam gości
38'
tym razem Zelenika (LECHIA Gdańsk) pewnie złapał piłkę po zagraniu z wolnego Hernandeza (Cracovia)
38'
masażyści Cracovii na boisku. Pomocy potrzebuje Diego
40'
Cracovia na razie w "10"
41'
Diego (Cracovia) wraca na boisko
41'
pewna interwencja Zeleniki (LECHIA Gdańsk) po wrzucie z autu w pole karne Pestki i strzale głową Piątka
42'
niecelny strzał z dystansu Borysiuka (LECHIA Gdańsk)
43'
"Lechijko wygraj mecz, trzy punkty musisz mieć" - z trybun
44'
Piątek (Cracovia) przewraca się w polu karnym Lechii. Sędzia puścił grę
45'
Peszko (LECHIA Gdańsk) ruszył z piłką naprzeciw dwóch rywali, ale przegrał drybling
45'
2 minuty doliczone. Będzie kolejny róg dla Lechii
45+1
krótko rozegrany róg przez Lechię, a po chwili zbyt mocne dośrodkowanie Haraslina (LECHIA Gdańsk)
45+2
celny strzał z dystansu Diego (Cracovia). Dobrze broni Zelenika (LECHIA Gdańsk)
45+2
KONIEC PIERWSZEJ POŁOWY. W GDAŃSKU BEZ GOLI
Nie licząc gola F.Paixao (LECHIA Gdańsk), który został anulowany po analizie VAR, gdyż napastnik Lechii był rzeczywiście na spalonym, nie było zbyt wiele emocji pod obiema bramkami. Piłkarze mają niewyregulowane celowniki, bo Cracovia strzelała już 7 razy. Lechia odpowiedziała 4.
Brakuje precyzji nie tylko przy uderzeniach, ale także przy rozegraniu piłki, a przede wszystkim przy ostatnim podaniu, które ma otworzyć drogę do bramki. Optyczną przewagę Lechii obrazuje posiadanie piłki: 60:40. Gdańszczanie mieli okazję wykonać aż 7 rogów, ale na razie bez zagrożenia dla bramki gości
spiker uprzedza kibiców, że w przerwie czekają ich atrakcje. Będzie pokaz futbolu amerykańskiego w wykonaniu zespołu Białe Lwy, a następnie konkurs rzutów karnych na pustą bramkę przy użyciu piłki do futbolu amerykańskiego
Oficjalna frekwencja, którą ogłosił spiker - 8722
46'
drugą połowę rozpoczęła Lechia. Obie drużyny bez zmian w składach
49'
8. róg dla Lechii w tym spotkaniu po interwencji Covilo, który przerwał akcję Peszki i Sławczewa
49'
nikt z piłkarzy Lechii w polu karnym rywali nie doszedł do wrzutki Lipskiego (LECHIA Gdańsk)
50'
cały czas doping dla Lechii. Kibice gości nieobecni w Gdańsku
51'
groźna kontra gości. Kończył ją lewy obrońca Pestka (Cracovia) i uderzył nieznacznie obok słupka
53'
niecelny strzał głową Siplaka (Cracovia) po dośrodkowaniu z wolnego Hernandeza (Cracovia)
53'
kiks Nalepy (LECHIA Gdańsk). Zamiast do przodu, wybił piłkę nad własną bramką. Róg dla rywali
54'
po dośrodkowaniu z rogu Dimuna (Cracovia) piłka w rękach Zeleniki (LECHIA Gdańsk)
55'
zamieszanie w polu bramkowym Cracovii. Próbował strzelać Peszko (LECHIA Gdańsk), ale został zablokowany, a po chwili jeszcze faulował
57'
Helik (Cracovia) niecelnie główkował po wrzucie z autu w pole karne Pestki (Cracovia)
58'
masażyści Lechii na boisku. Pomocy medycznej potrzebuje Nunes
59'
Lechia na razie w "10". Sygnalizacja, że będzie potrzebna zmiana
59'
rozgrzewa się Oliveira
61'
LECHIA Gdańsk przeprowadza zmianę. Na booisko nie wraca kontuzjowany Nunes, w jego miejsce wchodzi Oliveira.
62'
na razie Oliveira (LECHIA Gdańsk) asekuruje prawą obronę. Problem może być przy stałych fragmentach gry, bo Szwajcar jest znacznie niższy niż Nunes (LECHIA Gdańsk), którego zastąpił
62'
a Cracovia od razu ma wolnego, a po chwili też róg
63'
Zelenika (LECHIA Gdańsk) pewnie łapie piłkę po dośrodkowaniu Dimuna (Cracovia)
63'
zablokowany strzał Haraslina (LECHIA Gdańsk)
64'
Żółtą kartką został ukarany Vitoria (LECHIA Gdańsk) za faul na Piątku
64'
dla Vitorii (LECHIA Gdańsk) to 4 żółta kartka. Nie zagra w następnej kolejce we Wrocławiu
64'
Żółtą kartką został ukarany Zenjov (CRACOVIA) za faul na F.Paixao
67'
Żółtą kartką został ukarany Pestka (Cracovia), który faulował Haraslina
68'
Lechia obroniła się przed kontrą Cracovii 2 na 3
68'
dwie zmiany przygotowywane w Cracovii
68'
a w Lechii następnym do wejścia będzie zapewne Mladenović
69'
Cracovia przeprowadza zmianę. Boisko opuszcza Culina , w jego miejsce wchodzi Wdowiak.
69'
Cracovia przeprowadza zmianę. Boisko opuszcza Zenjov, w jego miejsce wchodzi Rakels.
69'
Żółtą kartką został ukarany Oliveira (LECHIA Gdańsk).
69'
Haraslin (LECHIA Gdańsk) w indywidualnej akcji dobiegł do narożnika pola bramkowego Cracovii i uderzył nad bramką
72'
Zelenika (LECHIA Gdańsk) dobrze obronił strzał sprzed pola karnego Piątka
72'
"Hej, BKS..." - z trybun
74'
Pesković (Cracovia) złapał piłkę po dośrodkowaniu Peszki (LECHIA Gdańsk)
75'
Mladenović był już przygotowany do wejścia, ale na razie odesłany z powrotem na ławkę
75'
pomocy medycznej potrzebuje Wawrzyniak (LECHIA Gdańsk). To jest też przyczyna wstrzymania zmiany Mladenovicia
76'
LECHIA Gdańsk przeprowadza zmianę. Boisko opuszcza Wawrzyniak, w jego miejsce wchodzi Mladenović.
77'
szybka akcja gości zakończona niecelnym strzałem Hernandeza (Cracovia)
78'
źle przyjął piłkę w polu karnym rywali F.Paixao (LECHIA Gdańsk) i szansa na ciekawą akcję przepadła
80'
wślizg Vitorii (LECHIA Gdańsk) być może uratował Lechię od straty gola. Piątek (Cracovia) 6. metrów przed bramką składał się do strzału, a przed sobą miał tylko bramkarza
80'
kontra Lechii, ale Mladenović (LECHIA Gdańsk) przewrócił się w polu karnym rywali
84'
"Gdańska Lechia" - z trybun
84'
LECHIA Gdańsk przeprowadza zmianę. Boisko opuszcza Haraslin, w jego miejsce wchodzi Krasić.
86'
zamieszanie w "16" Lechii. Ostatecznie do strzału złożył się Mladenović (LECHIA Gdańsk), ale został zablokowany
86'
Cracovia przeprowadza zmianę. Boisko opuszcza Piątek, w jego miejsce wchodzi Brok-Madsen.
87'
Lechia atakuje, Cracovia czeka na kontry. Tak wygląda głównie w drugiej połowie ten mecz
87'
F.Paixao (LECHIA Gdańsk) zszedł na lewe skrzydło, ale przeciągnął dośrodkowanie i nikt nie mógł doskoczyć do tej piłki
89'
dośrodkowanie Mladeniovicia wybite przez Pestkę (Cracovia)
89'
szybka odpowiedź Cracovii. Sprytny strzał Brok-Madsena (Cracovia), ale Zelenika (LECHIA Gdańsk) na posterunku
90'
Brok-Madsen (Cracovia) wygrał na prawym skrzydle pojedynek z Mladenoviciem (LECHIA Gdańsk) i zagrał wzdłuż bramki Lechii. Nie było tam jego kolegów
90'
3 minuty doliczone
90+1
faul w ataku Peszki (LECHIA Gdańsk)
90+2
Zelenika (LECHIA Gdańsk) broni z trudem strzał Rakelsa (Cracovia)
90+3
zablokowany strzał Wdowiaka (Cracovia)
90+3
KONIEC MECZU. LECHIA - CRACOVIA 0:0
brawa od kibiców dla piłkarzy, a potem skandowanie "Czy wygrasz, czy nie..."
następnie "Walczyć, trenować..."
W drugiej połowie Lechia starała się atakować, ale zupełnie nie miała pomysłu na zdobycie gola. Nim zapachniało tylko raz, gdy Haraslin (LECHIA Gdańsk) po indywidualnej akcji z bliska strzelił nad poprzeczką.
natomiast czekająca na kontry Cracovia, czym było bliżej końca gry, atakowała coraz groźniej. Kapitalna interwencja Vitorii (LECHIA Gdańsk) nie pozwoliła podtrzymać strzeleckiej passy Piątkowi, który w 7 ostatnich meczach zdobył 7 goli. Natomiast w końcówce dobrze interweniował Zelenika (LECHIA Gdańsk), broniąc strzały rezerwowych Cracovii.
Z przebiegu gry jednak remis nie krzywdzi żadnej drużyn. Nie zmienia także ich miejsc w tabeli ekstraklasy. Lechia jest 13, Cracovia 9.

16 Sandecja Nowy Sącz 32 5 13 14 30:48 28
* Lechia Gdańsk została 14.12.2017 roku pozbawiona jednego punktu za naruszenie przepisów Podręcznika Licencyjnego dotyczące kryterium F.09 mówiącego o braku przeterminowanych zobowiązań

*Po 30 kolejce nastąpi podział na grupę mistrzowską (8 najlepszych drużyn) i grupę spadkową (8 kolejnych) z zaliczeniem wszystkich, dotychczasowych punktów. Drużyny zagrają w grupie każdy z każdym, ale bez rewanżów.
Tabela wprowadzona: 2018-04-23

Wyniki 32 kolejki

• grupa o miejsca 9-16
  • LECHIA GDAŃSK - Cracovia 0:0
  • Sandecja Nowy Sącz - ARKA GDYNIA 3:1 (0:0)
  • Bruk-Bet Termalica Nieciecza - Śląsk Wrocław 1:2 (1:2)
  • Piast Gliwice - Pogoń Szczecin 0:0
  • grupa o miejsce 1-8
  • Zagłębie Lubin - Lech Poznań 0:1 (0:0)
  • Górnik Zabrze - Wisła Płock 0:1 (0:0)
  • Korona Kielce - Jagiellonia Białystok 0:3 (0:0)
  • Wisła Kraków - Legia Warszawa 0:1 (0:1)

Opinie (209) ponad 10 zablokowanych

• ) (22)

Słabizna....kiepsko się to oglądało,coś jakk 3 liga szkocka.2 razy zasnąłem,jednak będzie cud jak Lechja nie odpadnie z ekstraligi.Szkoda że stawiają na jakiś chorwacko-portugalsko-kambodżanskich emerytów a tylu młodych naszych na pewno serce by oddało na boisku.Cóż widać 13 miejsce to w tym sezonie szczyt mozliwości- o tyle dziwne że w zeszłym roku grali o miszcza i "puchary"-dzisiaj tylko pucharki z lodami z Delicji)Dobrze że Arka z Pucharem to choć Trójmiasto uratowane przed blamażem.2 maja Arka z 3 Pucharem,cóż,takie fakty mili moi.

• 98 138

• Twoją starą (3)

Się kiepsko oglądało. Dużo lepsza Lechia niż to co było jeszcze kilka kolejek temu

• 36 20

• (2)

w czym była lepsza??? Lechia jeden celny strzał, Cracovia pięć!

• Śmierdziele (6)

To już mułu sięgnęli takie prowokacje? Dziecko dobranocka była ,, Lechja" buhaha

• (3)

pisałem o tabeli... prawda w d*pę piecze, prawda?
            ty o derbach to ja o pucharach: jaki wynik Pucharów? Limanovia, Puszcza, Bytovia... żenada!

• 13 13

• Jak tam przegrać z zespołem który przegrał z Limanovią, Puszczą, Bytovią...to dopiero żenada!!!! (2)

Jak tam wyniki derbów od 11 lat????
              Śledzie jesteście żałośni tak jak was ten śmieszny klubik.

Nie liczy się kto prowadzi w peletonie, a kto pierwszy przekroczy mete.

P.S. Nie jarajcie się pucharem, bo jeszcze go nie obroniliście

• 22 7

• (1)

nawet jeśli nie obronimy - czy lechia grała choć raz w finale PP w XXI wieku? a co do peletonu to słabe to porównanie, podejrzewam że metę, czyli utrzymanie pierwsza przekroczy Arka i to mimo gry na dwa fronty: w finale Pucharu Polski i w mało poważnej grupie spadkowej

• 4 4

• I co wam z tego pucharu, jak i tak już w pierwszym dwumeczu kwalifikacji LE odpadliście. A co do gry w"mało powaznej" grupie spadkowej widzę, że się z sezonu na sezon przyzwyczajacie.

• 2 2

• (3)

Sven udowadnia jakie smutne jest życie typowego arczanina. Do tego poszywa się pod Lechię a jeszcze miał niedawno orgazm po wygranej w PP.

• 22 9

• Swen to ten sam co "Forum Radunia i sik motławy'' i the bill on faktycznie ma smutne życie, a tata to go pewnie kochał tylko

nocą

• 14 3

• (1)

życie Arkowca: kolejny Finał Pucharu Polski, życie lechistki: pasjonujące mecze z BrukBetem...

• 6 5

• A piszesz to w komentarzach po meczu Lechii...