Lechia Gdańsk - Cracovia 1:1. Europejskie puchary coraz dalej

Jacek Główczyński
8 maja 2021 (artykuł sprzed 2 lat)

Lechia Gdańsk - Cracovia 1:1 w ostatnim meczu sezonu 2020/21 na Letnicy. Zobacz, reakcje piłkarzy

Lechia Gdańsk tylko zremisowała z Cracovią 1:1 (0:1) w ostatnim występie na własnym stadionie. Ten wynik oddala biało-zielonych od 4. miejsca, które daje grę w europejskich pucharach. Teraz podopieczni Piotra Stokowca muszą liczyć, że w poniedziałek, 10 maja Piast Gliwice nie wygra w Częstochowie i tym samym będą mieli jeszcze o co walczyć w kończącej rozgrywki kolejce.

Rivaldinho
  • 46' 15 Saief Zmiany 2 Pietrzak
  • 65' 20 Conrado Zmiany 17 Żukowski
  • 65' 22 Ceesay Zmiany 8 Haydary
  • 80' 7 Gajos Zmiany 31 Udovicić
  • 89' 23 Maloca Zmiany 25 Nalepa
  • 46' 3 Siplak Zmiany 21 Thiago
  • 61' 19 Sadiković Zmiany 8 Dimun
  • 68' 4 Hanca Zmiany 44 Szymonowicz
  • 69' 18 Rocha Zmiany 97 Pik
  • 80' 7 Rivaldinho Zmiany 14 Fiolić
  • 69' Paixao
  • 25' Rapa
  • 26' Kubicki
  • 28' Conrado
  • 28' Saief
  • 79' Haydary
  • 43' Siplak
  • 90+4 Szymonowicz

Nosze wjechały na murawę podczas meczu Lechia Gdańsk - Cracovia 1:1

Przed końcem sezonu Lechia dokonała zmian we władzach

Nowy prezes i przewodniczący rady nadzorczej Lechii Gdańsk

w dużej mierze budżet, którym dysponować będzie klub, zależy od tego, jak finiszować będzie Lechia

Lechia Gdańsk może zarobić extra 3,1 mln zł. Co musi zrobić?

Lechia Gdańsk - Energa SA. Poznaj szczegóły rekordowej umowy sponsorskiej

pod względem formalnym Lechia ma już zgodę zarówno na dalszą grę w ekstraklasie, jak również na udział w europejskich rozgrywkach

Lechia Gdańsk otrzymała licencje na grę w europejskich pucharach oraz w ekstraklasie. Jest jeden warunek. Sprawdź, jaki?

Lechia utrzymuje się w czołówce, mimo że są narzekania na jej grę, gdyż jest niezwykle skuteczna przy stałych fragmentach

Poznaj nową broń, która sprawia, że Lechia Gdańsk jest nadal w czołówce

Kuciak rywalizuje o obronę miana najlepszego bramkarza w ekstraklasie, które zdobył za poprzedni sezon

Lechia Gdańsk. Czy Dusan Kuciak obroni tytuł najlepszego bramkarza ekstraklasy?

przeciwko Cracovii nie może zagrać Tobers, który pauzuje za kartki

Kristers Tobers nie chce mieć wyrzutów sumienia. Przeczytaj wywiad z obrońcą Lechii Gdańsk

W "11", która zaczynała wygrany mecz w Płocku, ostatecznie trzy zmiany. Do składu wracają: Fila, Makowski i Ceesay

Wisła Płock - Lechia Gdańsk 1:3. Przeczytaj relację i wystaw oceny piłkarzom oraz trenerowi

ławka rezerwowych Lechii: 1 Alomerović - 2 Pietrzak, 8 Haydary, 17 Żukowski, 25 Nalepa, 31 Udovicić, 32 Vikri, 69 Biegański, 88 Kałuziński
Cracovia w ostatniej kolejce po wygranej nad Górnikiem 1:0 zapewniła sobie utrzymanie. W porównaniu z tamtą "11" trener Probierz dokonał dwóch zmian w składzie. Do bramki wchodzi Niemczycki (Cracovia), a do ataku Rivaldinho (Cracovia)
ławka rezerwowych Cracovii: 30 Wilk - 8 Dimun, 14 Fiolić, 21 Thiago, 22 Loshaj, 26 Piszczek, 44 Szymonowicz, 87 Diego, 97 Pik
przed meczem pamiątkowe koszulki otrzymują Fila (LECHIA Gdańsk) i Paixao (LECHIA Gdańsk), którzy odpowiednio grają po raz 100. i 200.
piłkarze na murawie, Lechia biało-zielone koszulki, Cracovia czarne stroje
losowanie kapitanów: Paixao (LECHIA Gdańsk) i Hanca (Cracovia). Drużyny zostają na tych połowach, na których odbyły rozgrzewkę
mecz rozgrywany jest bez udziały publiczności. Kibice już w tym sezonie nie zobaczą Lechii u siebie, bo to ostatni mecz w Gdańsku
1'
od środka mecz rozpoczęła Cracovia
2'
Kuciak (LECHIA Gdańsk) głośno dyryguje obroną, gdyż na razie Cracovia utrzymuje się przy piłce
2'
dobra interwencja Malocy (LECHIA Gdańsk), który wybił piłkę z własnego pola bramkowego po akcji gości lewym skrzydłem i wrzutce Siplaka (Cracovia)
3'
pierwsza kontra Lechii. Zablokowany strzał Fili (LECHIA Gdańsk)
4'
rzut rożny po akcji Gajosa (LECHIA Gdańsk)
5'
bez zagrożenia dla gości po dośrodkowaniu z narożnika boiska Gajosa (LECHIA Gdańsk)
6'
Ceesay (LECHIA Gdańsk) z DSaiefem (LECHIA Gdańsk) zmieniają się stronami boiska. Teraz Szwed z lewej, a Amerykanin z prawej strony
7'
strzał zamykającego akcję z lewej strony Conrado (LECHIA Gdańsk), ale za słaby by sprawić kłopot bramkarzowi
8'
ostatnie 5 minut z dużą przewagą Lechii
8'
zbyt mocne zagranie Van Amersfoorta (Cracovia). Od bramki zaczyna Kuciak (LECHIA Gdańsk)
10'
indywidualna akcja Ceesaya (LECHIA Gdańsk) kończy się zablokowanym strzałem
11'
dobrze Kopacz (LECHIA Gdańsk), gdyby nie sięgnął piłki, Rivaldinho (Cracovia) byłby sam na sam z Kuciakiem (LECHIA Gdańsk)
12'
i znów zmiana stron boiska między skrzydłowymi Lechii, powrót do wyjściowego ustawienia
12'
na spalonym Rapa (Cracovia)
14'
pressing Lechii na połowie Cracovii, ci próbują rozpoczynać akcję długimi podaniami
15'
zderzenie głowami Siplaka (Cracovia) i Fili (LECHIA Gdańsk). Sędzia natychmiast woła fizjoterapeutów
15'
wzywana jest też obsada karetki pogotowia
15'
natychmiast dwaj piłkarze Cracovii podejmuje rozgrzewkę, bo najmocniej ucierpiał Siplak (Cracovia)
17'
nadal żaden z poszkodowanych piłkarzy nie podnosi się z murawy
17'
Siplak (Cracovia) odprowadzany poza boczną linię. Fila (LECHIA Gdańsk) nadal leży na boisku
17'
wjeżdżają nosze na boisko
19'
Fila (LECHIA Gdańsk) podnosi się, nosze zjeżdżają z boiska
20'
gra wznowiona, na razie obie drużyny w "10"
21'
Siplak (Cracovia) i Fila (LECHIA Gdańsk) wracają do gry. Obandażowana głowa obrońcy Lechii
22'
Saief (LECHIA Gdańsk) wywalczył rzut rożny
23'
źle wykonany korner przez Gajosa (LECHIA Gdańsk) i Saiefa (LECHIA Gdańsk). Od bramki zacznie Niemczycki (Cracovia)
24'
Kopacz (LECHIA Gdańsk) wybił piłkę poza boisko po dośrodkowaniu Rapy (Cracovia)
25'
[0:1] Cracovia STRZELA GOLA! Zdobywcą bramki Rapa. PO dośrodkowaniu Siplaka z narożnika boiska była zgranie piłki głową przez Rodina i Rapa mógł strzelać z 3. metra praktycznie na pustą już bramkę
25'
Kuciak (LECHIA Gdańsk) wściekły krzyczy na kolegów, którzy zaspali przy obstawieniu rywali przy stałym fragmencie gry
26'
Żółtą kartką został ukarany Kubicki (LECHIA Gdańsk).
28'
Żółtą kartką został ukarany Conrado (LECHIA Gdańsk).
28'
Żółtą kartką został ukarany Saief (LECHIA Gdańsk).
28'
Conrado (LECHIA Gdańsk) ukarany za faul, Saief (LECHIA Gdańsk) za odkopnięcie piłki
28'
dla Conrado (LECHIA Gdańsk) to 4., dla Saiefa (LECHIA Gdańsk) 8. żółta kartka w tym sezonie ekstraklasy. Efekt ten sam dla obu - nie zagrają w ostatniej kolejce z Jagiellonią w Białymstoku
29'
szczęście przy Lechii, Rocha (Cracovia) nieznacznie pomylił się przy strzale, posłał piłkę obok słupka, a mógł poprawić na 2:0 dla gości
31'
rzut rożny dla Lechii
31'
znów krótko rozegrany rzut rożny przez Gajosa (LECHIA Gdańsk) i Saiefa (LECHIA Gdańsk), po którym dośrodkowanie Amerykanina nie dochodzi do jego kolegów
32'
sędzia napomina ustnie Kopacza (LECHIA Gdańsk) po faulu, obyło się bez kartki
33'
Kuciak (LECHIA Gdańsk) wybił piłkę po strzale Siplaka (Cracovia), który nagle niepilnowany znalazł się na środku pola karnego Lechii
33'
szybka odpowiedź gospodarzy. Rykoszet po strzale Ceesaya (LECHIA Gdańsk). Będzie rzut rożny
34'
Niemczycki (Cracovia) wypiąstkował piłkę po dośrodkowaniu z narożnika boiska Saiefa (LECHIA Gdańsk)
34'
jeszcze piłka trafiła do Conrado (LECHIA Gdańsk), który dośrodkował poza... bramkę
35'
Paixao (LECHIA Gdańsk) zagrał wzdłuż pola bramkowego Cracovii, a Gajos (LECHIA Gdańsk) zablokowany przy strzale przez rapę
36'
posiadanie piłki 52:48 na korzyść Lechii, ale wynik niekorzystny
37'
zbyt mocne podanie Saiefa (LECHIA Gdańsk). Od bramki zacznie Niemczycki (Cracovia)
39'
celny strzał Makowskiego (LECHIA Gdańsk), ale okazuje się, że nawet, gdyby pokonał Niemczyckiego (Cracovia) to gola by nie było, gdyż odgwizdany spalony
39'
ten strzał nie znajdzie się też w statystykach. Dlatego nadal po stronie celnych uderzeń przy Lechii tylko to niezbyt groźne Conrado (LECHIA Gdańsk) z 7. minuty
40'
Lechia stara się atakować, ale tak jak teraz, niezbyt jej to wychodzi
42'
Conrado (LECHIA Gdańsk) leży przy linii bocznej pola karnego, sędzia przerwał grę, ale rzutu wolnego nie przyznał. Brazylijczyk zbiera się z murawy o własnych siłach
42'
niecelnie główkował Paixao (LECHIA Gdańsk) po dośrodkowania Ceesaya (LECHIA Gdańsk), który znów znalazł się na lewym skrzydle, odstępując Saiefowi (LECHIA Gdańsk) prawą flankę boiska
43'
Żółtą kartką został ukarany Siplak (Cracovia), który faulował Filę
45'
i kolejne nieudane akcje Lechii, najpierw Ceesay (LECHIA Gdańsk) podał za plecy Paixao (LECHIA Gdańsk), a po chwili Conrado (LECHIA Gdańsk) również w kierunku Flavio, ale dla odmiany zbyt mocno
45'
5 minut doliczonych do pierwszej połowy, to efekt przerwy, gdy opatrywani byli Siplak (Cracovia) i Fila (LECHIA Gdańsk)
45+1
uszkodzona piłka, po wymianie na dobrą, rzut sędziowski
45+2
rośnie liczba podań i dośrodkowań Lechii w "16" rywali, ale nadal bez efektu bramkowego
45+3
posiadanie piłki już 56:44 na korzyść Lechii
45+3
Ceesay (LECHIA Gdańsk) i Gajos (LECHIA Gdańsk) atakowali, ale im też nie wyszło podanie
45+5
Cracovia broni się na własnej połowie w doliczonym czasie gry
45+5
po dośrodkowaniu Ceesaya (LECHIA Gdańsk) skiksowął Sadiković (Cracovia) i skierował piłkę w kierunku własnej bramki. Niemczycki (Cracovia) był czujny i nie dał się zaskoczyć koledze
45+5
KONIEC PIERWSZEJ POŁOWY. LECHIA GDAŃSK - CRACOVIA 0:1
45'
Lechia częściej była przy piłce, ale też grała bardzo niedokładnie. Pod bramką rywali brakowało zdecydowania, a przede wszystkim dobrych decyzji strzeleckich bądź ostatniego podania. Skończyło się jedynie dwoma uderzeniami, celnym Conrado (LECHIA Gdańsk), ale niezbyt groźnym i główką nad poprzeczką Paixao (LECHIA Gdańsk). To stanowczo zbyt mało jak na drużynę, której trener deklaruje, że wciąż celem jest awans do europejskich pucharów. Aby to się ziściło trzeba zająć 4. miejsce.
Cracovia wyraźnie czeka na kontry. Zdobyła prowadzenie po rzucie rożnym w 25. minucie i golu Rapy (Cracovia), a potem miała jeszcze dwie okazje na poprawienie wyniku. Kuciak (LECHIA Gdańsk) nie dał się pokonać Siplakowi (Cracovia), a Rocha (Cracovia) przestrzelił.
Po przerwie Lechia musi zagrać zdecydowanie dokładniej, jeśli chce odwrócić losy meczu.
46'
LECHIA Gdańsk przeprowadza w przerwie zmianę. Boisko opuszcza Saief, w jego miejsce wchodzi Pietrzak.
46'
Cracovia przeprowadza również jedną zmianę w przerwie. Boisko opuszcza Siplak, w jego miejsce wchodzi Thiago.
46'
drugą połowę rozpoczęła Lechia
46'
i od razu mogło być wyrównanie, ale kończy się jedynie rzutem rożnym. W pole bramkowe podaje Gajos, ale Niemczycki (Cracovia) nie dał się pokonać Ceesay'owi.
47'
bramkarz Cracovii potrzebuje pomocy medycznej
48'
bramkarz Cracovii zostaje między słupkami
48'
Gajos (LECHIA Gdańsk) wymienił piłkę z Ceesayem (LECHIA Gdańsk) przy rzucie rożnym, a następnie dośrodkował zbyt mocno. Fila (LECHIA Gdańsk) nie zdołał utrzymać piłki w boisku
49'
zbyt mocne podanie do Conrado (LECHIA Gdańsk), a po chwili dośrodkowanie Brazylijczyka poza bramkę
50'
przewaga Lechii od początku drugiej połowy
51'
Kubicki (LECHIA Gdańsk) przerwał kontrę Hanci (Cracovia)
51'
ale już jesteśmy z drugiej strony boiska, Lechia ma kolejny korner
51'
z narożnika boiska Pietrzak (LECHIA Gdańsk) dośrodkował przed pole karne, gdzie był nieobstawiony Makowski (LECHIA Gdańsk). Jednak strzał pomocnika wysoko nad bramką
53'
zablokowane dośrodkowanie Ceesaya (LECHIA Gdańsk), ale tym razem nie ma nawet rzutu rożnego
53'
w rzutach rożnych 6:1 dla Lechii, ale to ten jednym dla gości pozwala im prowadzić w tym meczu
54'
posiadanie piłki już 60:40 na korzyść Lechii
54'
niecelny strzał Gajosa (LECHIA Gdańsk) sprzed pola karnego
55'
Kopacz (LECHIA Gdańsk) przemierzył z piłką kilkanaście metrów i podał w pole karne, ale tam znów strata biało-zielonych
58'
teraz z obu stron niecelne podania w środkowej strefie boiska
58'
i znów ruszyła Lechia. Zablokowany strzał Conrado (LECHIA Gdańsk), a poprawka Makowskiego (LECHIA Gdańsk) niecelna
59'
Kuciak (LECHIA Gdańsk) cały czas zagrzewa kolegów do atakowania
59'
a gdy Cracovia zwleka z wybiciem piłki Kuciak (LECHIA Gdańsk) głośno krzyczy: "Panie sędzio!"
60'
Niemczycki (Cracovia) miał bliżej do piłki i musiał być przy niej szybciej niż Ceesay (LECHIA Gdańsk) i tak też się stało
61'
Cracovia przeprowadza zmianę. Boisko opuszcza Sadiković, w jego miejsce wchodzi Dimun.
61'
trener Probierz dokonał roszady wśród defensywnych pomocników, czyli jego intencje są jasne - zmniejszyć przewagę Lechii w środku pola, bo tutaj gdańszczanie mogą napędzać akcje
62'
i pierwsza akcja Dimuna (Cracovia). Po jego dośrodkowaniu na spalonym drugi z krakowskich rezerwowych Thiago (Cracovia)
62'
w Lechii rozgrzewa się Żukowski
63'
kontra Cracovii 4 na 4. Strzał Rivaldinho (Cracovia) zablokowany
64'
będą dwie zmiany w Lechii, bo razem z Żukowskim przygotowuje się do wejścia Haydary. Zanosi się na roszady na skrzydłach
64'
zbyt mocne dośrodkowanie Fili (LECHIA Gdańsk) w kierunku Paixao (LECHIA Gdańsk). Od bramki zacznie Cracovia
65'
LECHIA Gdańsk przeprowadza zmianę. Boisko opuszcza Conrado, w jego miejsce wchodzi Żukowski.
65'
LECHIA Gdańsk przeprowadza zmianę. Boisko opuszcza Ceesay, w jego miejsce wchodzi Haydary.
65'
Haydary (LECHIA Gdańsk) na prawym, Żukowski (LECHIA Gdańsk) na lewym skrzydle
66'
Haydary (LECHIA Gdańsk) strzela nad bramką
66'
to 7. strzał Lechii, ale nadal tylko 1. celny
67'
była szans ana kontrę, ale Haydary (LECHIA Gdańsk) zagrał fair play. Wybił piłkę poza boisko, bo przed polem karnym Lechii padł piłkarz Cracovii
67'
Rocha (Cracovia) potrzebuje pomocy fizjoterapeutów
68'
Rocha (Cracovia) schodzi poza boisko, Cracovia na razie w "10"
68'
ale już będą dwie zmiany
68'
Cracovia przeprowadza zmianę. Boisko opuszcza Hanca, w jego miejsce wchodzi Szymonowicz.
69'
Cracovia przeprowadza zmianę. Na boisko nie wraca Rocha, w jego miejsce wchodzi Pik.
69'
[1:1] LECHIA Gdańsk STRZELA GOLA! Zdobywcą bramki Paixao. Flavio strzelił głową po dośrodkowaniu z lewego skrzydła Gajosa
70'
sędzia czeka jeszcze na konsultację VAR
71'
piłka ustawiona na środku, ale sędzia nadal czeka
71'
gra wznowiona, gol uznany - 1:1
72'
indywidualna akcja zakończona zablokowanym strzałem Żukowskiego (LECHIA Gdańsk)
73'
74'
akcja rezerwowych Cracovii. Dimun (Cracovia) zbyt mocno do Pika i piłkę przejął Kuciak (LECHIA Gdańsk)
75'
zderzenie głowami Makowskiego (LECHIA Gdańsk) i Lusiusza (Cracovia). Piłkarz Cracovii padł na murawę. Zbiera się jednak o własnych siłach
75'
zablokowany strzał z dystansu Dimuna (Cracovia)
76'
rzut rożny dla Lechii. Strzelał Gajos (LECHIA Gdańsk), a potem akcję kontynuował Paixao (LECHIA Gdańsk)
76'
krótko rozegrany korner i po tym dośrodkowanie Pietrzaka (LECHIA Gdańsk). Obrona Cracovii nie dała się zaskoczyć
77'
Kuciak (LECHIA Gdańsk) piąstkuje piłkę po dośrodkowaniu Rapy (Cracovia)
79'
Żółtą kartką został ukarany Haydary (LECHIA Gdańsk) po faulu na Piku
79'
dla Haydary'ego (LECHIA Gdańsk) to 4. żółta kartka. Nie zagra w ostatniej kolejce w Białymstoku
79'
przygotowywane zmiany z obu stron
80'
LECHIA Gdańsk przeprowadza zmianę. Boisko opuszcza Gajos, w jego miejsce wchodzi Udovicić.
80'
Cracovia przeprowadza zmianę. Boisko opuszcza Rivaldinho, w jego miejsce wchodzi Fiolić.
81'
Lechia przeszła do gry na dwóch napastników. Żukowski (LECHIA Gdańsk) w ataku dołączył do Paixao (LECHIA Gdańsk), a Udovicić (LECHIA Gdańsk) zajął miejsce na lewym skrzydle
82'
przechwyt Kubickiego (LECHIA Gdańsk) przed polem karnym i natychmiastowy strzał. Jednak zbyt lekki i Niemczycki (Cracovia) złapał piłkę
83'
Kuciak (LECHIA Gdańsk) apeluje do kolegów głośnym okrzykiem o spokojną grę, przypomina, że jeszcze "dużo czasu"
84'
Udovicić (LECHIA Gdańsk) faulowany na wysokości pola karnego. Będzie okazja do dośrodkowania z rzutu wolnego w pole karne
85'
wybita piłka przez obrońców po dośrodkowaniu Pietrzaka (LECHIA Gdańsk)
86'
Haydary (LECHIA Gdańsk) zagrał wzdłuż bramki. Niemczycki (Cracovia) złapał piłkę, a Żukowski (LECHIA Gdańsk) jeszcze był na spalonym
86'
efektowny wślizg Malocy (LECHIA Gdańsk). Wybił piłkę we własnym polu karnym spod nóg Pika
87'
Pik (Cracovia) zablokowany przed polem karnym, a miał dobrą okazję po podaniu Fiolicia (Cracovia)
88'
Cracovia przesuwa grę na połowę Cracovii
88'
Kuciak (LECHIA Gdańsk) pewnie złapał piłkę po strzale sprzed pola karnego Pika
89'
LECHIA Gdańsk przeprowadza zmianę. Boisko opuszcza Maloca, w jego miejsce wchodzi Nalepa.
89'
Lechia przeszła do gry trzema obrońcami, a Nalepa (LECHIA Gdańsk) zajął miejsce w środku boiska
89'
niecelny strzał Lusiusza (Cracovia)
89'
widać zamysł trenera Stokowca. Nalepa (LECHIA Gdańsk) na zgrywać piłki głową do napastników. Zanosi się zatem na grę długimi podaniami
90'
Paixao (LECHIA Gdańsk) nie złożył się do strzału w polu bramkowym. Piłka wybita poza boisko przez Rodina
90'
5 minut doliczonych do drugiej połowy
90+1
Niemczycki (Cracovia) piąstkuje piłkę po dośrodkowaniu z narożnika boiska Pietrzaka (LECHIA Gdańsk)
90+2
Żukowski (LECHIA Gdańsk) dośrodkował, a w polu karnym Cracovii, przy próbie dojścia do strzału faulował Nalepa (LECHIA Gdańsk)
90+3
w ataku Lechii obecnie Żukowski (LECHIA Gdańsk), Nalepa (LECHIA Gdańsk) i Paixao (LECHIA Gdańsk)
90+4
Żółtą kartką został ukarany Szymonowicz (Cracovia).
90+4
dośrodkowanie Udovicicia (LECHIA Gdańsk) nad bramką gości
90+5
Thiago (Cracovia) zdobył rzut rożny dla gości
90+5
Nalepa (LECHIA Gdańsk) i Haydary (LECHIA Gdańsk) nie cofają się pod własną bramkę
90+5
po dośrodkowaniu Fiolicia (Cracovia) niecelnie główkował Marquez (Cracovia)
90+5
KONIEC MECZU. LECHIA GDAŃSK - CRACOVIA 1:1
piłkarze Lechii schodzą z boiska niezbyt zadowoleni po ostatnim meczu w tym sezonie w roli gospodarza
Lechia w drugiej połowie miała przewagę, atakowała, ale brakowało jej zimnej krwi pod bramką przeciwnika. Dlatego udało się jedynie zremisować po golu niezawodnego Paixao (LECHIA Gdańsk). W końcówce trener Stokowiec przeszedł na grę trzema obrońcami, a do ataku desygnował nominalnego... defensora - Nalepę, ale i ten wariant nie przyniósł wygranej, a jedynie pokazał szczupłość kadry w ataku. Skończyło się tylko remisem, co jest słabym wynikiem w kontekście walki o 4. miejsce, dające prawo gry na międzynarodowej arenie. Lechia oddała teraz sprawę w ręce Piasta. Gdyby gliwiczanie wygrali w poniedziałek w Częstochowie, to gdańszczanie już ich nie wyprzedzą, gdyż mają gorszy bilans bezpośrednich meczów. Przed biało-zielonymi przed ostatnią kolejką wyżej w tabeli może być również Warta lub Śląsk, które w bezpośrednim meczu zagrają w niedzielę.
Natomiast Cracovia umocniła się na 1. miejscu w ekstraklasie w klasyfikacji... największej liczby remisów w tym sezonie. Dla ekipy trenera Probierza to już 13. podział punktów. Żaden inny zespół w ekstraklasie nie ma nawet dwucyfrowego wyniku w tej statystyce. Dla Lechii na przykład to 6 remis w tych rozgrywkach

16 Podbeskidzie Bielsko-Biała 29 6 7 16 29:59 25
Rozgrywki trwać będą przez 30 kolejek systemem każdy z każdym mecz i rewanż. Nie będzie rywalizacji w drugiej fazie, w grupach. Zdegradowana zostanie tylko najsłabsza drużyna, bo od kolejnego sezonu ekstraklasa zostanie powiększona do 18 zespołów.
Cracovia rozpoczęła sezon z pięcioma ujemnymi punktami.
Tabela wprowadzona: 2021-05-10