Lechia Gdańsk - Cracovia 1:3. Rozczarowanie. Na grupę mistrzowską trzeba poczekać

Jacek Główczyński
9 czerwca 2020 (artykuł sprzed 3 lat)

Piłkarze Lechii Gdańsk po porażce z Cracovią 1:3

Lechia Gdańsk przegrała z Cracovią 1:3 (0:1) w meczu 29. kolejki ekstraklasy. Trener Piotr Stokowiec wystawił ofensywny skład, ale nie przełożyło się to na sytuacje podbramkowe. Gospodarze tego dnia oddali tylko jeden celny strzał, gdy na początku drugiej połowy Łukasz Zwoliński wyrównał. Biało-zieloni zagrali fatalny inauguracyjny kwadrans, a po przerwie Mario Maloca wpakował piłkę do własnej siatki. Goście cieszyli się z wygranej i awansu do grupy mistrzowskiej, mimo że 6 ostatnich meczów przegrali.

Lopes
  • 71' 6 Kubicki Zmiany 7 Gajos
  • 71' 35 Saief Zmiany 17 Ze Gomes
  • 81' 11 Mihalik Zmiany 18 Arak
  • 66' 7 Thiago Zmiany 5 Gol
  • 76' 22 Loshaj Zmiany 14 Fiolic
  • 90' 10 Van Amersfoort Zmiany 99 Vestenicky
  • 46' Zwoliński
  • 33' Van Amersfoort
  • 51' Maloca samobójcza
  • 89' Van Amersfoort
  • 55' Kubicki
  • 82' Nalepa
  • 69' Dytiatiev

Lechia Gdańsk - Cracovia. Przed drugą połową

Dla obu drużyn stawką meczu jest awans do grupy mistrzowskiej. Zapewni go sobie zwycięzca meczu. Awans może dać też remis, ale wtedy trzeba będzie patrzyć jeszcze na wyniki innych drużyn

Bogusław Kaczmarek: Lechia Gdańsk to zespół na pierwszą trójkę - cały komentarz eksperta

Lechia w obu meczach po wznowieniu rozgrywek stwarzała emocjonujące widowiska, choć było wiele pytań, dlaczego zrywała się do walki dopiero wówczas, gdy wynik był niekorzystny

Lechia Gdańsk wznieca pożar, by go gasić. Czy rozpoczyna najsilniejszy skład? - ankieta

dziś trener Stokowiec ustawia bardzo ofensywnie "11". W porównaniu ze składem, który rozpoczynał mecz w Zabrzu są 4 zmiany

Górnik Zabrze - Lechia Gdańsk 2:2 - relacja, możliwość wystawienia ocen piłkarzom i trenerowi

do wyjściowego składu wracają: Mladenović i Kubicki, dla Zwolińskiego będzie to drugi, a dla Saiefa pierwszy występ w "11"

Lechia Gdańsk otrzymała licencję na przyszły sezon, ale też i karę

wyjątkowy mecz dla Mihalika. Skrzydłowy na kolejny rok zostanie wypożyczony przez Cracovię do Lechii

77 Kobryń
Cracovia ostatnie zwycięstwo w ekstraklasie odniosła 16 lutego, kiedy pokonała Lecha Poznań 2:1. Sześć ostatnich meczów przegrała, a w czterech z nich nie strzeliła nawet gola. Trener Probierz, który w przeszłości prowadził m.in. Lechię, podkreśla, że jeszcze nigdy nie miał tak fatalnej serii
w porównaniu z ostatnią kolejką trener Cracovii zdecydował się na 3 zmiany. Do gry wchodzą obrońca Dytiatiev , środkowy pomocnik Dimun oraz skrzydłowy Hanca
99 Vestenicky
Relacja live mecz jak na razie wszystkie po wznowieniu rozgrywek będzie rozgrywany bez udziału publiczności, o czym przypomina wyraźna informacja przed wejściem na stadion
w jednym z sektorów są podobizny kibiców, którzy zapłacili za tę usługę po 75 zł
piłkarze na boisku Lechia biało-zielone koszulki, białe spodenki. Cracovia czarne stroje
z głośników "Tylko BKS"
1'
od środka mecz rozpoczęła Cracovia
2'
pressing Cracovii na połowie Lechii
3'
atak Cracovii, dużo podań wokół pola karnego Lechii, ale ostatecznie kończy się tylko autem dla gości, którzy nie zdecydowali się na strzał
4'
i rzut rożny dla Cracovii
4'
Po dośrodkowaniu z narożnika boiska gości Kuciak (LECHIA Gdańsk) broni strzał głową Dytiatieva (Cracovia), a dobitka obrońcy Cracovii jest niecelna.
5'
kapitalnie Kuciak (LECHIA Gdańsk). Na rzut rożny sparował piłkę po strzale Lopesa (Cracovia)
6'
tym razem do główki po dośrodkowaniu z narożnika boiska Hanci (Cracovia) doszedł Jablonsky (Cracovia). Uderzył nad poprzeczką
9'
początek gry z przewagą Cracovii
11'
Saief (LECHIA Gdańsk) był wyraźnie szybszy od Thiago (Cracovia) i o mały włos nie przejął piłki i nie wyszedł sam na sam z bramkarzem. Sygnalizował jeszcze faul rywala, ale sędzia nakazał grać dalej
12'
Kuciak (LECHIA Gdańsk) znów obronił strzał Lopesa (Cracovia)
13'
wydawało się, że akcję kończy odgwizdany spalony Cracovii. Tymczasem sędzia przyznaje rzut wolny dla gości około 40 metrów od bramki. Nerwowo reaguje na to Kuciak (LECHIA Gdańsk)
14'
Kuciak (LECHIA Gdańsk) głośno przypomina kolegom jak mają ustawiać się na boisku, bo Cracovia z łatwością przedostaje się pod jego bramkę
16'
znów zaspała obrona Lechii. Sam na sam z Kuciakiem (LECHIA Gdańsk) znalazł się Van Amersfoort (Cracovia). Holender przerzucił piłkę nad wychodzącym z bramki bramkarzem, ale posłał ją obok słupka
16'
wielki szczęście i doskonałe interwencje Kuciaka (LECHIA Gdańsk) sprawiają, że Lechia nie przegrywa już 2 a nawet 3 bramkami. Gospodarze muszą jak najszybciej się odnaleźć w nowym ustawieniu. Dziś grają z dwoma napastnikami
18'
wreszcie atak Lechii większą liczbą zawodników, ale Saief (LECHIA Gdańsk) nie przebił się w polu karnym
18'
Pesković (Cracovia) wybija piłkę po dośrodkowaniu Mladenovicia (LECHIA Gdańsk)
20'
dobry wślizg Malocy (LECHIA Gdańsk) przerwał dobrą akcję Van Amersfoorta (Cracovia)
21'
znów doskonała interwencja Kuciaka (LECHIA Gdańsk). Odbił piłkę po strzale Hanci (Cracovia), do którego zagrywał Thiago (Cracovia)
21'
teraz dobrze defensywa Lechii przy dośrodkowaniu z narożnika boiska Hanci (Cracovia). Nie pozwoliła na strzał głową Dytiatievowi (Cracovia)
23'
Lechia nie potrafi sobie poradzić z agresywnie grającą Cracovią i dłużej utrzymać się przy piłce
23'
obaj trenerzy od początku meczu na stojąco
24'
Kuciak (LECHIA Gdańsk) przejął piłkę po dośrodkowaniu Rapy (Cracovia)
25'
Makowski (LECHIA Gdańsk) padała na boisko, ale sędzia pozwolił atakować Cracovii
25'
dopiero, gdy piłka została wybita poza boisko, sędzia sam pobiegł do Makowskiego (LECHIA Gdańsk), podał mu rękę i pomógł wstać
27'
dwa dośrodkowania w pole karne Lechii rywali, ale niedokładne
28'
nadal czekamy aż Lechia "włączy" wyższy bieg, tak jak to było w dwóch poprzednich spotkaniach
28'
nieudane dośrodkowanie Lopesa (Cracovia), gdyż trafił piłką w Pestkę (Cracovia) i od bramki zacznie Lechia
29'
dobrze Maloca (LECHIA Gdańsk). Przeciął podanie, które miało wyprowadzić do strzału Lopesa (Cracovia)
30'
strzał Thiago (Cracovia) z 25. metra. Piłka nad poprzeczką
30'
mecz cały czas z dużą przewagą Cracovii
32'
Dimun (Cracovia) brzydko faulował Saiefa (LECHIA Gdańsk). Kuciak (LECHIA Gdańsk) krzyczy "kartka", ale takiej kary nie ma
33'
nieco ryzykownie Kubicki (LECHIA Gdańsk) i Kuciak (LECHIA Gdańsk) podawali sobie piłkę, choć między nimi biegał Thiago (Cracovia)
33'
[0:1] Cracovia STRZELA GOLA! Zdobywcą bramki Van Amersfoort. "Rozklepana" defensywa gospodarzy. Thiago zaatakował lewym skrzydłem, nikt do niego doskoczył, a zatem skrzydłowy gości wyłożył piłkę po ziemi do Van Amersfoorta, który precyzyjnym strzałem w tzw. długi róg nie dał szans Kuciakowi
34'
czyli można powiedzieć po pandemicznej tradycji stało się zadość. Lechia znów musi odrabiać straty
35'
Cracovia nadal naciera. Niecelnie uderzał Loshaj (Cracovia)
36'
Paixao (LECHIA Gdańsk) z łatwością przedarł się w "16" Cracovii, ale jego strzał został zablokowany
39'
najpierw dośrodkowanie Mihalika (LECHIA Gdańsk), a po chwili i strzał Saiefa (LECHIA Gdańsk) zablokowane
39'
rzut rożny zdobył Fila (LECHIA Gdańsk)
40'
wybita piłka poza boisko po dośrodkowaniu Mladenovicia (LECHIA Gdańsk) i kolejny korner
41'
nieco zamieszania w "16" Cracovii po dośrodkowaniu Mladenovicia (LECHIA Gdańsk) z narożnika boiska, ale nikt nie zdołał oddać strzału
41'
na razie nic nie daje ustawienie Lechii z dwoma napastnikami. O ile jeszcze Paixao (LECHIA Gdańsk) stara pokazywać się do gry, wchodzi w pole karne, to na razie niewidoczny bohater z Zabrza - Zwoliński (LECHIA Gdańsk)
42'
Paixao (LECHIA Gdańsk) faulowany na wysokości pola karnego przez Pestkę (Cracovia)
43'
Mladenović (LECHIA Gdańsk) próbował wkręcił piłkę do bramki, ale bramkarza wyręczył obrońca i jest rzut rożny
44'
znów dobrze główkuje Jablonsky (Cracovia), tym razem po dośrodkowaniu Mladenovicia (LECHIA Gdańsk) z narożnika boiska
45'
ostatnie minuty głównie na połowie Cracovii, ale bez efektów strzeleckich
45'
KONIEC PIERWSZEJ POŁOWY. LECHIA GDAŃSK - CRACOVIA 0:1
Kuciak (LECHIA Gdańsk) schodzący do szatni jeszcze próbował podyskutować z arbitrem ale ten zdecydowany ruchem ręki pokazał, że żadnych rozmów nie będzie
Lechia przegrywa i jest to najniższy wymiar kar za to że przez długie minuty pozwoliła się zdominować Cracovii. Gdyby nie doskonale dysponowany Kuciak (LECHIA Gdańsk) i brak skuteczności rywali, mecz byłby rozstrzygnięty już w inauguracyjnym kwadransie. Wówczas raz po raz goście dochodzi do okazji, które mogli, a nawet powinni zamienić na gole.
Lechii, która zdecydowała się na grę dwójką napastników, wyraźnie brakowało dodatkowego środkowego pomocnika. Przegrywała grę w środku pola, a i nie radziła sobie z bardzo agresywnie grającym rywalem. Pressing już na połowie gdańszczan sprawiał, że Cracovia szybko przejmowała piłkę i ponawiała akcje.
Dopiero końcówka pierwszej połowy zmieniła obraz gry. Lechia zaczęła być wreszcie częściej przy piłce, ale nawet oddać celnego strzału nie zdołała.
Po raz trzeci zatem po wznowieniu rozgrywek ekstraklasy biało-zieloni będą zmuszeni do gonienia wyniku. Z Arką wygrali, mimo że dwukrotnie przegrywali, w Zabrzu z 0:2 wyciągnęli na 2:2. Jak będzie tym razem?
"Lechia" - przy takich dźwiękach z głośników wracają piłkarze na drugą połowę
46'
drugą połowę rozpoczęła Lechia
46'
obie drużyny bez zmian w składach
46'
[1:1] LECHIA Gdańsk STRZELA GOLA! Zdobywcą bramki Zwoliński. Kapitalny początek drugiej połowy gospodarzy. Fila dośrodkował, mimo że był naciskany przez Pestkę, a Zwoliński strzelił gola głową
47'
Zwoliński (LECHIA Gdańsk) w pierwszej połowie był zupełnie niewykorzystywany, a tymczasem w 3 ostatnich meczach strzelił już 4 gole, a łącznie ma ich w Lechii 5
48'
nadal naciera Lechia
49'
niecelny strzał Paixao (LECHIA Gdańsk) sprzed pola karnego
49'
piłkarze Lechii protestują, ale odgwizdany faul na Lopesie (Cracovia)
50'
Fila (LECHIA Gdańsk) padł przed własną bramką. Sztab medyczny Lechii gotowy do wbiegnięcia na boisko
50'
Fila (LECHIA Gdańsk) podniósł się o własnych siłach
51'
[1:2] Cracovia STRZELA GOLA! Zdobywcą bramki Maloca (bramka samobójcza). Sytuacja nie wydawała się groźna, bo piłka zagrana z lewego skrzydła przez Thiago zmierzała w pole bramkowe, gdzie byli wyłącznie piłkarze Lechii. Zabrakło jednak komunikacji między środkowymi obrońcami. Nalepa w piłkę nie trafił, a Maloca ją tak niefortunnie zagrał, że skierował piłkę do siatki, zupełnie myląc Kuciaka
53'
niecelny strzał Makowskiego (LECHIA Gdańsk)
55'
Żółtą kartką został ukarany Kubicki (LECHIA Gdańsk).
56'
Kuciak (LECHIA Gdańsk) spokojnie łapie piłkę po strzale z dystansu Dimuna (Cracovia) w środek bramki
57'
Pesković (Cracovia) z kłopotami piąstkuje piłkę po dośrodkowaniu Fili
58'
strzał sprzed pola karnego Zwolińskiego (LECHIA Gdańsk) wysoko nad bramką
60'
Saief (LECHIA Gdańsk) ambitnie gonił piłkę, ale dośrodkowanie Fili (LECHIA Gdańsk) było stanowczo zbyt mocne
63'
kolejna grupa piłkarzy kończy rozgrzewkę, ale na razie trener Stokowiec nie decyduje się na zmiany
64'
na spalonym Van Amersfoort (Cracovia)
64'
natomiast zmiana będzie w Cracovii, do wejścia przygotowuje się rutynowany pomocnik Gol
65'
Pesković (Cracovia) odważnie rzuca się w gąszcz nóg i przejmuje piłkę. Kolejna akcja ofensywna Lechii wyprowadzona przez Filę (LECHIA Gdańsk)
66'
Cracovia przeprowadza pierwszą zmianę. Boisko opuszcza Thiago, w jego miejsce wchodzi Gol.
67'
Zwoliński (LECHIA Gdańsk) doszedł do bezpańskiej piłki w polu karnym Cracovii, szukał "długiego" rogu, ale przestrzelił
68'
w Lechii chyba będzie podwójna zmiana, bo kończą rozgrzewkę Gajos i Ze Gomes
69'
Żółtą kartką został ukarany Dytiatiev (Cracovia), który wybrał się pod bramkę Lechii, ale najpierw sfaulował Zwolińskiego, a potem Saiefa. Kartkę zobaczył za to drugie przewinienie
70'
najpierw dośrodkowanie Saiefa (LECHIA Gdańsk), a potem Fili (LECHIA Gdańsk) przecięło pole bramkowe Cracovii, ale nikt nie doszedł do strzału
71'
LECHIA Gdańsk przeprowadza podwójną zmianę. Boisko opuszcza Kubicki, w jego miejsce wchodzi Gajos.
71'
LECHIA Gdańsk przeprowadza zmianę. Boisko opuszcza Saief, w jego miejsce wchodzi Ze Gomes.
72'
zmiany w Lechii na środku drugiej linii oraz na lewym skrzydle
73'
nieznacznie pomylił się Gajos (LECHIA Gdańsk) przy strzale z dystansu
74'
Mihalik (LECHIA Gdańsk) wywalczył rzut rożny
75'
Pesković (Cracovia) piąstkuje piłkę, którą z narożnika boiska dośrodkował Mladenović (LECHIA Gdańsk)
75'
do zmiany przygotowuje się Fiolić
76'
Cracovia przeprowadza zmianę. Boisko opuszcza Loshaj, w jego miejsce wchodzi Fiolic.
78'
druga w krótkim sytuacja, że piłkarzom i to obu drużyn nie podoba się decyzja sędziego
78'
Mihalik (LECHIA Gdańsk) próbował prostopadłego podania do Zwolińskiego (LECHIA Gdańsk), ale zorientowali się w tym obrońcy
79'
gra w ofensywie Lechii lepiej wygląda, gdy wyraźnie na pozycję nr 9 przeszedł Zwoliński (LECHIA Gdańsk), a Paixao (LECHIA Gdańsk) gra na 10
79'
Zwoliński (LECHIA Gdańsk) "odbił" się od Jablonsky'ego (Cracovia)
81'
Pesković (Cracovia) gonił piłkę po dośrodkowaniu Fili (LECHIA Gdańsk), ale jej nie dogonił Strzelał Mladenović (LECHIA Gdańsk). Bramkarz Cracovii zdołał odbić piłkę
81'
LECHIA Gdańsk przeprowadza trzecią zmianę. Boisko opuszcza Mihalik, w jego miejsce wchodzi Arak.
81'
napastnik wszedł za skrzydłowego
82'
rzut rożny dla Lechii
82'
po dośrodkowaniu z narożnika boiska Mladenovicia (LECHIA Gdańsk) zablokowany strzał Malocy (LECHIA Gdańsk)
82'
Żółtą kartką został ukarany Nalepa (LECHIA Gdańsk)
84'
Arak (LECHIA Gdańsk), próbując dojść do dośrodkowania Mladenovicia (LECHIA Gdańsk), pada na murawę. Sędzia nie zagwizdał
86'
Nalepa (LECHIA Gdańsk) nie pozwolił na strzał Van Amersfoortowi (Cracovia), który gdyby lepiej zabrał się z piłką, mógłby być nawet sam na sam z bramkarzem
87'
druga połowa toczy się przy przewadze Lechii, ale brakuje klarownych sytuacji pod bramką gości
89'
Kuciak (LECHIA Gdańsk) interweniuje poza własną "16", bo do piłki biegł Lopes (Cracovia)
89'
Cracovia przygotowuje trzecią zmianę. Rozgrzewa się Vestenicky
89'
[1:3] Cracovia STRZELA GOLA! Zdobywcą bramki Van Amersfoort. Szybki atak gości. Holender posłał piłkę do siatki po podaniu Lopesa
90'
Cracovia przeprowadza zmianę. Boisko opuszcza Van Amersfoort, w jego miejsce wchodzi Vestenicky.
90'
4 minuty doliczone do drugiej połowy
90+2
nieudane dośrodkowanie Fili (LECHIA Gdańsk). Nalepa (LECHIA Gdańsk) przyniósł piłkę Peskoviciowi (Cracovia), aby ten jak najszybciej zaczął grę
90+3
Nalepa (LECHIA Gdańsk) zostaje w ataku Lechii
90+3
ofiarna interwencja Mladenovicia (LECHIA Gdańsk). Zablokował strzał Fiolicia. Będzie rzut rożny
90+3
Cracovia z rogu krótko aby zyskać jak najwięcej czasu
90+4
i jesteśmy z drugiej strony boiska, korner dla Lechii
90+4
niecelnie główkował Nalepa (LECHIA Gdańsk) po dośrodkowaniu Mladenovicia (LECHIA Gdańsk) z narożnika boiska
90+4
KONIEC MECZU. LECHIA GDAŃSK - CRACOVIA 1:3
W drugiej połowie Lechia zagrała lepiej niż przed przerwą. Częściej była przy piłce, atakowała. Kapitalnie rozpoczęła tę część, szybko zdobywając wyrównanie, ale potem brakowało jej klarownych sytuacje na kolejne bramki. Tymczasem Cracovia skorzystała z prezentu i ponownie wyszła na prowadzenie po golu samobójczego. Po sam koniec gry kropkę nad zwycięstwem gości postawił znów Van Amersfoort (Cracovia).
Dla Cracovii to pierwsza wygrana po sześciu porażkach z rzędu. Ta drużyna jest już pewna gry w grupie mistrzowskiej. Lechia musi czekać na wyniki innych drużyn, a być może o "8" przyjdzie jej zagrać dopiero w ostatniej kolejce, w Szczecinie.
po derbach wszyscy piłkarze Lechii pobiegli po meczu do sektora, gdzie są tekturowe podobizny kibiców. Dziś poszedł tam tylko Kuciak (LECHIA Gdańsk). Przypomnijmy, że bramkarz wykupił w tym sektorze miejsca dla swoich najbliższych

16 ŁKS Łódź 29 5 6 18 26:49 21
W sezonie zasadniczym każdy zagra z każdym mecz i rewanż. Po 30 kolejkach nastąpi podział na grupę mistrzowską i spadkową, a w każdej zagra po 8 drużyn. Wszystkie punkty zostaną zaliczone, a w drugiej fazie w obu grupach każdy zagra z każdym, ale już bez rewanżów.
Z ekstraklasy zdegradowane zostaną 3 ostatnie drużyny. Mistrz Polski zagra w eliminacjach Ligi Mistrzów, a dwie kolejne drużyny w eliminacjach Ligi Europy.
Tabela wprowadzona: 2020-06-10

Wyniki 29 kolejki

• Legia Warszawa - ARKA GDYNIA 5:1 (1:1)
  • LECHIA GDAŃSK - Cracovia 1:3 (0:1)
  • Piast Gliwice - Górnik Zabrze 0:0
  • Lech Poznań - Pogoń Szczecin 4:0 (2:0)
  • Zagłębie Lubin - Korona Kielce 1:1 (0:1)
  • Wisła Kraków - Raków Częstochowa 3:2 (1:0)
  • Wisła Płock - Śląsk Wrocław 1:2 (1:0)
  • ŁKS Łódź - Jagiellonia Białystok 0:3 (0:2)

Opinie (276) ponad 10 zablokowanych

• Szkoda czasu na oglądanie tego nie wiadomo czego (9)

Lepiej z psem iść na spacer.
    Żenujący spektakl

• 185 7

• Naszym powiewało granie w tym meczu. Od pierwszej minuty było widać brak walki. (1)

Co się stało z Conrado?

• 20 1

• Jedynie Saief z pola grał, to ryży go ściągnął

Nie ogarniam ...

• 22 1

• Trzy mecze i tracimy 8 bramek to dramat!!!

• 8 1

• Idź

na spacer z psem. Śledzie jutro grają.

• 1 7

• Środek pola Lechii. Gdzie jest? (1)

To niestety dramat. Makowski, Lipski, Kubicki i Gajos to zawodnicy nieźli, ale na zmianę, niestety nie na pierwszy skład ekipy bijącej się o mistrza Polski i puchary. Lechia potrzebuje silnych pomocników i ofensywnego wirtuoza grającego przed napastnikiem. Z takim środkiem pola nie da się tego oglądać, mimo, że kocham ten klub. Dziś Cracovia powinna dostać 3 bramki i pokornie wrócić do domu, nie wygrali od lutego. Dla mnie dramat.

• 7 0

• Kubicki od lat na kopa

• 0 1

• Obstawiam że Makowski najmniej zarabia, albo dokłada kasę (1)

Bo gra we wszystkich meczach od samego początku i nic z tego nie wynika, oprócz machania łapami. Dno kompletne.

• 1 0

• Brak umiejętności grania do przodu.

To może przestańmy nazywać go pomocnikiem.

A w obronie też jest słaby I niski.

• 0 0

• Ja nie oglądam już dawno bandy drewien ekstraklasowych. Poziom dla d**ili piłkarskich i niestety dużo ich jak widze

• 1 0

• (2)

Kuciak sam meczow nam nie wygra.
    Pan Stokowiec ma problem z ustawianiem druzyny. Wstyd tyle bramek tracić.
    Ostatnio same laski nam strzelaja, najpierw Irka, teraz Hanka asysta..