Remis Lechii z Górnikiem Zabrze

Rafał Sumowski
5 sierpnia 2017 (artykuł sprzed 6 lat)

Zobacz jaki pokaz pirotechniczny urządzili kibice Lechii tuż przed przerwą.

Piłkarze Lechii Gdańsk zremisowali u siebie z Górnikiem Zabrze 1:1 (0:1). To trzeci z rzędu mecz biało-zielonych bez zwycięstwa. Punkt uratował z rzutu karnego Marco Paixao. Dla gości trafił Igor Angulo. Zatem najlepsi obecnie snajperzy ekstraklasy powiększyli swój dorobek - odpowiednio - do czterech i sześciu goli.

1 Kuciak - 30 Nunes, 5 Vitoria, 3 Wawrzyniak - 41 Stolarski, 32 Matras, 35 Łukasik, 21 Peszko - 11 Kuświk, 19 M.Paixao, 28 F.Paixao
Sędziowie: Stefański (Bydgoszcz), Kupsik, Golis
Widzów: 14567
1 Loska – 3 Wolniewicz, 4 Wieteska, 15 Suarez, 14 Koj – 7 Kurzawa, 27 Żurkowski, 28 Ambrosiewicz, 9 Kądzior - 17 Angulo, 25 Ł.Wolsztyński
  • 70' 32 Matras Zmiany 13 Lewandowski
  • 88' 11 Kuświk Zmiany 10 Mila
  • 63' Kądzior Zmiany Nowak
  • 67' Ł.Wolsztyński Zmiany Matuszek
  • 80' Kurzawa Zmiany Ledecky
  • 57' M.Paixao karny
  • 39' Angulo
  • 7' Nunes
  • 29' Vitoria
  • 38' M.Paixao
  • 11' Wieteska
  • 51' Ambrosiewicz
  • 80' Matuszek

PRZECZYTAJ JAK ZAPOWIADALIŚMY POJEDYNEK MARCO PAIXAO Z IVANEM ANGULO

Tak do wyrównania doprowadził Marco Paixao.

Świece dymne i fajerwerki na trybunach.

To może być pojedynek snajperów, bo napastnik Lechii M.Paixao (LECHIA Gdańsk) z 3 golami na koncie zajmuje drugie miejsce w klasyfikacji najlepszych strzelców ekstraklasy.

W GDAŃSKU POJEDYNEK NAJLEPSZYCH SNAJPERÓW EKSTRAKLASY
Po skróceniu zawieszania z 4 do 3 spotkań za brutalny faul w ostatnim meczu poprzedniego sezonu, do składu Lechii wraca Peszko (LECHIA Gdańsk). Tak jak zapowiadał trener Nowak, skrzydłowy zagra od razu w pierwszym składzie, a w dodatku z opaską kapitana. Powrót "Peszkina (LECHIA Gdańsk) " to duże wzmocnienie, zwłaszcza jeśli wziąć pod uwagę ostatnie ubytki kadrowe biało-zielonych. Gdańsk opuścili Janicki i Maloca, a kontuzje leczą: Wolski, Krasić i Haraslin przy czym ten ostatni najpewniej wypadł z gry do końca roku.
Nie brakuje ostatnio spekulacji w okół finansowej kondycji Lechii. Prezes Adam Mandziara przyznał, że klub wziął chwilową pożyczkę od byłego właściciela klubu Andrzeja Kuchara, a poślizg z wypłatami dla zawodników wynosi dwa tygodnie. Kibiców martwi też opieszałość klubu w kwestii wzmocnień transferowych. Głos w tej ostatniej kwestii zabrał na przedmeczowej konferencji trener Nowak.

- Nie robię presji. To niepotrzebny czynnik w takich działaniach. Chodzi o ceny transferowe i ceny wypożyczeń. Wiadomo, że jeśli ktoś zauważy desperackie ruchy z naszej strony, ceny będą wyższe. Musimy podchodzić do tego pragmatycznie i z chłodną głową. Na pewne rzeczy będzie nas stać, na inne nie. Najważniejsze, aby być tego świadomym. Jakość zespołu jest ważna, ale nie możemy występować w roli petenta, który przychodzi i pyta "dlaczego tak drogo?". Musimy być odpowiedzialni za Lechię - wyjaśnił szkolenowiec.

PIOTR NOWAK: NIE MOŻEMY OKAZYWAĆ DESPERACJI

W stosunku do przegranego meczu we Wrocławiu ze Śląskiem, trener Nowak dokonał w wyjściowej jedenastce Lechii dwóch zmian. Nie ma Nalepy i Schikowskiego, a oprócz Peszki (LECHIA Gdańsk) do pierwszego składu wrócił Kuświk (LECHIA Gdańsk). Po raz trzeci w tym sezonie mecz od pierwszej minuty rozpocznie Łukasik (LECHIA Gdańsk), ale po raz pierwszy zrobi to na stadionie w Letnicy. Pomocnik zapewnia, że po powrocie z wypożyczenia do niemieckiego Sandhausen wrócił jako lepszy piłkarz.

ŁUKASIK: JESTEM MOCNIEJSZY I AGRESYWNIEJSZY
Ławka rezerwowych Lechii: 77 Podleśny – 10 Mila, 13 Lewandowski, 23 Wojtkowiak, 25 Nalepa, 29 Fila, 31 Schikowski

Ławka rezerwowych Górnika: 93 Pawłowski - 5 Szeweluchin, 8 Nowak, 11 Ledecky, 21 Arcon, 22 Matuszek, 23 R.Wolsztyński

Rezerwowy bramkarz Górnika Pawłowski to były piłkarz Lechii. W 2012 roku został z niej wytransferowany do Udinese Calcio, ale nie podbił Włoch i wrócił na polskie boiska. W poprzednim sezonie awansował z Górnikiem do ekstraklasy.
Dla Kuświka (LECHIA Gdańsk) dzisiejszy mecz będzie występem nr 201 w ekstraklasie. Napastnik zdobył w nich łącznie 52 gole. 69 meczów i 19 bramek to jego dorobek w barwach Lechii.
Piłkarze wychodzą na boisko.
Minuta cieszy dla zmarłego Huberta Kusza, byłego zawodnika Lechii, który odszedł w wieku 89 lat.
1'
Rozpoczęła się I połowa
1'
Na boisku leży Wolniewicz (Górnik Zabrze). Przerwano grę i musiał udać się za linię boczną.
3'
Pierwszy atak Górnika nieskuteczny, bo sędzia odgwizdał spalonego. Od bramki wznawia Kuciak (LECHIA Gdańsk).
3'
Lewą stroną piłkę wyprowadzał Wawrzyniak (LECHIA Gdańsk), ale został powstrzymany. Aut dla Lechii
4'
Przy piłce gospodarze. Dalekie zagranie Wawrzyniaka (LECHIA Gdańsk), na głowę M.Paixao (LECHIA Gdańsk), ale niedokładne.
6'
Sporo szybkich podań Lechii na własnej połowie i udało się wyprowadzić atak. Tuż przed polem karnym faulowany Peszko (LECHIA Gdańsk).
7'
Dobre uderzenie Łukasika (LECHIA Gdańsk) z rzutu wolnego, choć wyglądało raczej jak wrzutka. Piłka zmierzała niemal w okno bramki, ale tam ustawiony był Loska (Górnik Zabrze).
7'
Żółtą kartką został ukarany Nunes (LECHIA Gdańsk) za faul na Wolsztyńskim
7'
Cały czas głośny doping z trybun: "Hej BKS, gdańska Lechia najlepsza jest"
10'
Urwał się Angulo (Górnik Zabrze) i naciskany przez obronę oddał strzał, ale piłkę odbił Kuciak (LECHIA Gdańsk).
11'
Żółtą kartką został ukarany Wieteska (Górnik Zabrze).
13'
Faulowany Peszko (LECHIA Gdańsk), który zaciekle walczył o odbiór piłki po stracie Lechii
13'
Najpierw z prawej strony wrzucał piłkę Stolarski (LECHIA Gdańsk), a chwilę później z lewej za słabo po ziemi dogrywał Peszko (LECHIA Gdańsk). Lechia wywalczyła jednak rzut rożny
14'
Dobra wrzutka Łukasika (LECHIA Gdańsk). Piłkę głową wybija jeden z gości i mamy korner z drugiej strony. Jego wykonawcą również będzie Łukasik (LECHIA Gdańsk)
15'
Wawrzyniak (LECHIA Gdańsk) miał problem z opanowaniem górnej piłki w środku boiska. Rywal poszedł na przebój i faulował obrońcę Lechii.
15'
Tym razem faulowany Peszko (LECHIA Gdańsk). Gwizdy z trybun
16'
Rzut wolny dla Lechii na 25. metrze. Znów przy stałym fragmencie gry Łukasik (LECHIA Gdańsk) i znów dobra wrzutka na głowę Matrasa (LECHIA Gdańsk), ale piłka minęła słupek
18'
Lechia miała problem z wyjściem z połowy, ale dobrze piłkę do boku rozegrał Łukasik (LECHIA Gdańsk) i gdańszczanie ruszyli z atakiem. Brawa z trybun dla pomocnika
19'
Stuprocentową okazję zmarnował Angulo (Górnik Zabrze)! Obrońcom urwał się Wolsztyński, odegrał do boku i Angulo (Górnik Zabrze) minął Kuciaka (LECHIA Gdańsk), ale posłał piłkę nie po tej stronie słupka! Fatalne zachowanie obrońców Lechii, choć do końca Kuciaka próbował asekurować Stolarski
21'
Wrzutka w pole karne Górnika i rzut rożny dla Lechii
22'
Piłkę po wrzutce Łukasika (LECHIA Gdańsk) piąstkuje Loska (Górnik Zabrze)
22'
Posiadanie piłki wyraźnie po stronie Lechii, ale póki co, niewiele z tego wynika
24'
Stolarski (LECHIA Gdańsk) i Nunes (LECHIA Gdańsk) do spółko powstrzymali tańczącego w narożniku boiska Angulo (Górnik Zabrze)
24'
Peszko (LECHIA Gdańsk) za mocno wypuścił piłkę na lewą stronę do M.Paixao (LECHIA Gdańsk)
25'
Prostopadła piłka do Wolsztyńskiego przed pole karne, ale ubiegł go Kuciak (LECHIA Gdańsk)
28'
Łukasik (LECHIA Gdańsk) uderzał z rzutu wolnego prosto w "okienko". Piłkę złapał Loska (Górnik Zabrze) i wydaje się, że wpadł z nią do bramki! Sędzia nakazuje grać dalej!
29'
Żółtą kartką został ukarany Vitoria (LECHIA Gdańsk).
29'
Groźnie pod bramką Lechii po rzucie wolnym, ale żaden z piłkarzy Górnika nie zdążył strącić piłki głową po wrzutce Kurzawy
29'
Gdańscy kibice "pozdrawiają" policję co ma zapewne związek z zatrzymaniem kibiców Górnika, którzy nie zdołali dojechać na mecz w Gdańsku. W trakcie interwencji na autostradzie A1, gdzie doszło do bójki, jeden fanów Górnika miał zostać postrzelony z broni gładkolufowej. Spiker apeluje o kulturalny doping.
34'
Rzut rożny dla Górnika. Piłkę z pola karnego Lechii wybija Stolarski (LECHIA Gdańsk).
34'
Wawrzyniak (LECHIA Gdańsk) wywalczył rzut rożny. Za mocna wrzutka Peszki (LECHIA Gdańsk)
36'
Kibice Lechii dopingują w asyście efektownych flag i sektorówki z klubową koszulką.
38'
Żółtą kartką został ukarany M.Paixao (LECHIA Gdańsk).
39'
[0:1] Górnik Zabrze STRZELA GOLA! Zdobywcą bramki Angulo. A jednak, Angulo ukąsił zdobywając 6 bramkę w czwartym meczu ekstraklasy. Hiszpan po wyrzucie z autu i przebitce znalazł trochę miejsca w polu karnym przy źle interweniującym Nunesie i uderzył po ręku Kuciaka!
40'
Kibice Lechii odpalili race i świece dymne, choć nie ma się z czego cieszyć. Spiker apeluje by nie rzucać środków pirotechnicznych na murawę.
43'
Nad polem karnym Górnika unosi się dym, ale sędzia nie przerywa gry
44'
Do rac i świec dymnych doszły... głośne fajerwerki.
45'
Koniec I połowy. Lechia Gdańsk przegrywa z Górnikiem 0:1
W pierwszej połowie meczu Lechia przeważała jeśli chodzi o posiadanie piłki, ale tak naprawdę zagrożenie stwarzała jedynie po stałych fragmentach gry w wykonaniu Łukasika (LECHIA Gdańsk). Suma sumarum - nie oddali celnego strzału na bramkę, gdy zabrzanie oddali dwa. Po rzucie wolnym i bezpośrednim uderzeniu Łukasika (LECHIA Gdańsk) wydawało się, że bramkarz gości wpadł z piłką do bramki, ale sędzia nakazał grać dalej. Natomiast Górnik miał co najmniej dwie dobre okazje na strzelenie gola. Jedną "setkę" zmarnował Angulo (Górnik Zabrze), ale poprawił się krótko przed przerwą i dał prowadzenie gościom.
Spiker poinformował, że frekwencja kibiców na meczu wynosi 14567 osób.
Piłkarze Lechii wrócili już na boisko, bez zmian. Czekamy na gości
46'
Rozpoczęła się druga połowa. Od środka Lechia
46'
Goście również bez zmian w składzie
47'
Kądzior (Górnik Zabrze) dostał podanie w pole karne, a tam był tylko Nunes (LECHIA Gdańsk)! Piłkarz Górnika oddał strzał po ziemi, ale piłkę zdołał zbić Kuciak (LECHIA Gdańsk)
49'
Po starciu z rywalem zwija się z bólu Stolarski (LECHIA Gdańsk). W asyście sztabu medycznego zszedł za linię boczną, ale szybko wrócił
51'
Angulo (Górnik Zabrze) nie sięgnął piłki po wrzutce Kądziora (Górnik Zabrze). Po chwile ten sam uderzał po ziemi, ale został zablokowany przez Wawrzyniaka
51'
Żółtą kartką został ukarany Ambrosiewicz (Górnik Zabrze).
52'
Piłkę po strzale Stolarskiego (LECHIA Gdańsk) piąstkował Loska (Górnik Zabrze)
55'
Ataki Lechii zatrzymują się przed polem karnym Górnika.
55'
Nad bramką uderzał Kurzawa (Górnik Zabrze)
56'
Rzut karny dla Lechii! Wieteska zagrał ręką w polu karnym po zagraniu F.Paixao!
57'
[1:1] LECHIA Gdańsk STRZELA GOLA! Zdobywcą bramki M.Paixao. Pewna egzekucja i czwarty gol Portugalczyka w tym sezonie.
63'
Górnik Zabrze przeprowadza zmianę. Boisko opuszcza Kądzior, w jego miejsce wchodzi Nowak .
67'
Znakomita okazja dla Lechii, ale Kuświk (LECHIA Gdańsk) wślizgiem nie sięgnął piłki mając przed sobą bramkarza po podaniu z lewej strony!
67'
Górnik Zabrze przeprowadza zmianę. Boisko opuszcza Ł.Wolsztyński, w jego miejsce wchodzi Matuszek.
69'
Szerokie rozegranie Lechii i piłka do Kuświka (LECHIA Gdańsk) w pole karne, tym razem jednak trudniejsza sytuacja i napastnik pilnowany przez obrońcę gości znów nie sięgnał piłki
70'
LECHIA Gdańsk przeprowadza zmianę. Boisko opuszcza Matras, w jego miejsce wchodzi Lewandowski.
71'
Rzut rożny dla gości
72'
Od bramki wznowi grę Kuciak (LECHIA Gdańsk)
74'
Niestety, osłabienia ofensywy Lechii widać dziś jak na dłoni. Gdańszczanom brakuje pomysłu na skuteczny atak
76'
Faulowany Peszko (LECHIA Gdańsk)
77'
Lewandowski (LECHIA Gdańsk) trafił piłką prosto w głowę Wolniewicza (Górnik Zabrze) i znokautował go. Sędzia przerwał na chwilę grę. Rzut sędziowski i Górnik oddał piłkę Lechii
78'
Stolarski (LECHIA Gdańsk) wywalczył aut na wysokości pola karnego rywali
80'
"Obiecałaś mi na pewno, że 3 punkty dzisiaj będą..." - śpiewają kibice Lechii
80'
Żółtą kartką został ukarany Matuszek (Górnik Zabrze).
80'
Górnik Zabrze przeprowadza zmianę. Boisko opuszcza Kurzawa, w jego miejsce wchodzi Ledecky.
81'
Peszko (LECHIA Gdańsk) na spalonym
83'
Po zderzeniu głową z Peszką (LECHIA Gdańsk) leży Koj nterweniuje sztab medyczny.
85'
Koj (Górnik Zabrze) już za linią boczną, na szczęście to nic groźnego.
85'
Górnik już w jedenastu
86'
Dobra wymiana piłki Górnika na małej przestrzeni i rzut rożny dla gości.
87'
Za daleka wrzutka Nowaka (Górnik Zabrze), ale kolejny korner dla Górnika
88'
LECHIA Gdańsk przeprowadza zmianę. Boisko opuszcza Kuświk, w jego miejsce wchodzi Mila .
88'
To dla niego pierwszy mecz w tym sezonie.
88'
Lechia pod bramką Górnika, ale braciom Paixao nie udało się skończyć ataku. Wyrzucony do boku Flavio uderzał ze zbyt ostrego kąta.
89'
Fatalnie wykonany rzut rożny Górnika
90'
Rzut rożny dla Lechii
90'
Mila (LECHIA Gdańsk) wrzucił na głowę Flavio, ale piłka odbiła się za wysoko
90'
Arbiter doliczy minimum 5 minut do czasu drugiej połowy.
90+1
Faulowani F.Paixao (LECHIA Gdańsk) i Peszko (LECHIA Gdańsk), ale rzut wolny w miejscu przewinienia na tym drugim
90+2
Groźna wrzutka w pole karne Lechii, ale piłkę pewnie łapie Kuciak (LECHIA Gdańsk)
90+4
Stolarski (LECHIA Gdańsk) wybija piłkę na rzut rożny
90+4
Wrzutka Mili (LECHIA Gdańsk) w pole karne i nieudana próba uderzenia przewrotką M.Paixao (LECHIA Gdańsk)
90+5
Lechia zdecydowanie rzuciła się do ataku, ale wygląda na to, że jest już za późno
90+5
Aut dla gości
Koniec meczu. Lechia Gdańsk remisuje z Górnikiem Zabrze 1:1 (0:1)

• ARKA GDYNIA - Korona Kielce 0:0
  • LECHIA GDAŃSK - Górnik Zabrze 1:1 (0:1)
  • Piast Gliwice - Śląsk Wrocław 1:1 (1:1)
  • Wisła Płock - Wisła Kraków 0:1 (0:0)
  • Zagłębie Lubin - Pogoń Szczecin 3:0 (2:0)
  • Bruk-Bet Termalica Nieciecza - Legia Warszawa 1:0 (0:0)
  • Jagiellonia Białystok - Sandecja Nowy Sącz 1:3 (1:1)
  • Cracovia - Lech Poznań 0:2 (0:0)

Opinie (297) ponad 20 zablokowanych

• Lechia Gdańsk Najlepszym Klubem na Pomorzu (19)

Mecz słaby, ale to początek sezonu, a skład po dużych reformach.
    Nie jest źle, mamy dobrych grajków, przypominam że Górnik rozwalił Ległą w Wawie.

Będzie dobrze, a sezon zakończymy w górnej części tabeli.

Wielka Lechia Gdańsk Duma Pomorza!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

• 52 270

• Widze stan poważny (7)

• 57 3

• ty widzisz garbaty nosie? (6)

• 6 39

• Oj widzę że Niemcy ciągle w Gdańsku (5)

Dominują

• 39 3

• Co wy z tymi niemcami ciagle? (4)

Poczytajcie sobie historie Gdanska

• 11 30

• (1)

ma kompleks bo jak jechał kiedyś do berlina zachodniego na handel to go zgarneli i misia dostał

• 12 14

• mialy byc puchary

xDDDDDD

• 19 4

• Historie honorowych obywateli znamy dokładnie (1)

Jest się czym chwalić :)

• 19 2

• a napływowe garbatym nosom cały czas ból d*pe ściska

• 7 14

• Pytanie: Jaki cel Nowak wyznaczył dla drużyny w tym sezonie? (2)

Czyli mówiąc krótko, o co gramy?

• 24 0

• Nowak: "cel to gra o puchary!!!" jego kopacze na to: "buhahaha :) kasa misiu, kasa się opóźnia!" (1)

• 19 0

• Puchary

To Ja poproszę 3 gałki :)

• 9 1

• playstation to nie prawdziwe rozgrywki, tata nie uprzedzal?