Lechia Gdańsk - Jagiellonia Białystok 2:0. Brąz po 63 latach. Milion od miasta

Jacek Główczyński
19 maja 2019 (artykuł sprzed 5 lat)

Lechia Gdańsk pokonała Jagiellonię Białystok 2:0 (1:0). Przez kilkanaście minut biało-zielonym brakowało tylko jednego gola do tytułu wicemistrza Polski. Ostatecznie kończą rozgrywki ekstraklasy z brązowym medalem. W historii klubu to drugi tego typu sukces. Poprzedni udało się osiągnąć 63 lata temu. Około godziny 22 drużyna ma przyjechać pod Fontannę Neptuna, gdzie planowana jest feta z okazji medalu ligowego i zdobytego 2 maja Pucharu Polski. Od miasta już jest nagroda w wysokości miliona złotych.

Jagiellonia Białystok Jagiellonia Białystok
12 Kuciak - 19 Fila, 25 Nalepa, 26 Augustyn, 22 Mladenović - 35 Łukasik - 11 Michalak, 36 Makowski, 6 Kubicki, 8 Mak - 28 Paixao
Sędziowie: Gil (Lublin) oraz Borkowski, Mucha
Widzów: 15 008
29 Sandomierski - 2 Kadlec, 17 Runje, 41 Ozga, 19 Bodvarsson - 20 Poletanović, 6 Romanczuk - 9 Novikovas, 26 Pospisil, 7 Wójcicki - 11 Imaz
  • 85' 11 Michalak Zmiany 29 Żukowski
  • 88' 8 Mak Zmiany 10 Vikri
  • 90+2 35 Łukasik Zmiany 55 Dymerski
  • 70' 2 Kadlec Zmiany 77 Kostal
  • 77' 20 Poletanović Zmiany 98 Klimala
  • 80' 17 Runje Zmiany 27 Adamec
  • 44' Fila
  • 74' Kubicki
  • 5' Nalepa
  • 58' Augustyn
  • 16' Ozga
  • 35' Bodvarsson

Zobacz, jak kibice Lechii świętowali na Długim Targu. Przeczytaj wypowiedzi trenera i piłkarzy

po porażce w środę w Poznaniu Lechia straciła szansę na tytuł mistrzowski

Lech Poznań - Lechia Gdańsk 2:1. Przeczytaj relację, wystaw oceny piłkarzom i trenerowi

* By po 37. kolejce Lechia wyprzedziła Legię i zdobyła srebro, gdańszczanie muszą zrównać się punktami ze stołeczną drużyną i uzyskać od niej korzystniejszy bilans bramkowy z całych rozgrywek bądź też przy identycznej różnicy bramkowej zdobyć więcej goli w cały sezonie.

* Będzie to możliwe po następujących wynikach:
Lechia wygra co najmniej jedną bramką, Legia przegrywa co najmniej trzema
Lechia wygrywa 2:1, 3:2, 4:3, 5:4 itd, Legia przegrywa odpowiednio - 0:2, 1:3, 2:4, 3:4 itd.
Bez względu, na którym miejscu skończy Lechia, po meczu otrzyma medale, a następnie pojedzie na fetę pod Fontannę Neptuna

Przeczytaj więcej o scenariuszu Lechii na niedzielę

w "18" na ostatni mecz nie ma już Nunesa i Vitorii, którzy żegnają się z Lechią, ale w podstawowym składzie są: Mak (LECHIA Gdańsk) i Michalak (LECHIA Gdańsk), którzy też odchodzą po sezonie

Przeczytaj o powrocie Sławomira Peszki i sprawdź kto odejdzie z Lechii

w porównaniu z meczem z Lechem w Lechii 4 zmiany w wyjściowym składzie. Poza Michalakiem (LECHIA Gdańsk) do gry wracają: Kubicki (LECHIA Gdańsk), Fila (LECHIA Gdańsk) i Kuciak (LECHIA Gdańsk)
rezerwowi Lechii: 1 Alomerović, 9 Lipski, 10 Vikri, 20 Mikołajewski, 29 Żukowski, 55 Dymerski, 80 Sopoćko
Jagiellonia przegrała z Lechią w finale Pucharu Polski 0:1. Dziś może ostatecznie stracić szansę na grę w europejskich pucharach

Przypomnij sobie jak relacjonowaliśmy zwycięstwo Lechii na PGE Narodowym

o 4. miejsce Jagiellonia rywalizuje z Cracovią, która gra dziś u siebie z Pogonią Szczecin. Obecnie obie drużyny mają po 57 punktów, a wyżej w tabeli są "Pasy", bo zdobyli więcej punktów w sezonie zasadniczym
Jagiellonia w "11", która pokonała w ostatniej kolejce Legię 1:0, dokonała 2 zmian. Za pauzującego za kartki Guilherme zagra Wójcicki (Jagiellonia Białystok), a za Arsenicia na środku obrony zagra 18-letni Ozga (Jagiellonia Białystok), dla którego to debiut w ekstraklasie
ławka rezerwowych: 25 Kelemen, 27 Adamec, 30 Twarowski, 42 Łapiński, 77 Kostal, 98 Klimala
przed meczem występ Baltica Cheerleaders
dziewczęta tańczą w potężnym deszczu
piłkarze na prezentacji. Lechia biało-zielone koszulki i białe spodenki. Jagiellonia żółto-czerwone koszulki i czerwone spodenki
brawa dla obu drużyn z trybun, gdyż w sektorze gości pojawili się przyjezdni
oczywiście najgłośniej niesie skandowanie "Gdańska Lechia"
piłkarze na środku boiska od kilkudziesięciu sekund czekają na gwizdek. Mecze na 4 stadionach mają ruszyć równocześnie
1'
od środka mecz rozpoczęła Jagiellonia
3'
cały czas doping dla obu drużyn, ale dobrze słyszalny tylko ten dla Lechii
4'
słaby strzał z dystansu Poletanovicia (Jagiellonia Białystok)
5'
na razie walka głównie o przejęcie panowania w środku boiska
5'
Imaz (Jagiellonia Białystok) faulowany około 25 metrów od bramki Lechii
5'
Żółtą kartką został ukarany Nalepa (LECHIA Gdańsk).
5'
to 12. kartka żółta Nalepy (LECHIA Gdańsk) w ekstraklasie. W trakcie sezonu musiałby pauzować w 2 spotkaniach. Teraz bez konsekwencji, bo kartki nie przenoszą się na nowe rozgrywki
6'
Poletanović (Jagiellonia Białystok) uderzył z wolnego nad poprzeczką
8'
dobry strzał Paixao (LECHIA Gdańsk), ale i dobra interwencja Sandomierskiego (Jagiellonia Białystok). Bramkarz wypuścił piłkę, a obrońcy wybili ją poza bramkę
9'
bez zagrożenia dla Jagiellonii po dośrodkowaniu z narożnika boiska Michalaka (LECHIA Gdańsk). Przypomnijmy, że etatowy wykonawca rzutów rożnych z tej strony boiska - Haraslin - pauzuje za kartki
10'
"Lechia dzisiaj gra..." - skandowanie z trybun
12'
na razie wyrównany mecz
13'
Łukasik (LECHIA Gdańsk) długim podaniem próbował uruchomić Paixao (LECHIA Gdańsk), ale ten nie miał szans na przejęcie piłki w pojedynku z dwoma obrońcami
14'
"To my kibice z Gdańska" - z trybun
15'
korner dla Lechii
15'
po dośrodkowaniu Mladenovicia (LECHIA Gdańsk) z narożnika boiska kilka zagrań głową w "16" gości. W końcu, również głową uderzył Nalepa (LECHIA Gdańsk). Celnie, ale za słabo, by pokonać Sandomierskiego (Jagiellonia Białystok)
16'
Żółtą kartką został ukarany Ozga (Jagiellonia Białystok), który faulował Michalaka kilka metrów od narożnika własnego pola karnego
17'
strzał z wolnego Mladenivicia po ziemi. Sandomierski (Jagiellonia Białystok) nie dał się zaskoczyć
17'
Legia objęła prowadzenie w meczu z Zagłębiem, a Piast remisuje z Pogonią. W tym momencie zatem mistrzem Legia
17'
czołówka tabeli na ten moment w ekstraklasie:
1. Legia 70
2. Piast 70
3. LECHIA 65
4. Cracovia 58
5. Jagiellonia 58
17'
przy równej liczbie punktów Legii i Piasta wyżej będzie Legia, bo zdobyła więcej punktów w sezonie zasadniczym
21'
znów kilka minut, które zeszły na grze głównie w środku boiska
23'
obaj trenerzy na stojąco, bo piłkarze ani jednego, ani drugiego nie potrafią na dobre przejąć inicjatywy
24'
zagranie Maka wzdłuż bramki. Runje (Jagiellonia Białystok) ryzykował, że może trafić do własnej bramki, ale wybił piłkę wślizgiem obok słupka
24'
zamieszanie w "16" Jagiellonii po kornerze Mladenovicia (LECHIA Gdańsk). Jeszcze Michalak (LECHIA Gdańsk) próbował dograć piłkę w pole bramkowe, ale wybili ją goście
26'
z trybun wulgarnie do adresem sędziego meczu Lechia - Legia oraz prezesa PZPN
28'
na poprzeczką strzał Poletanovicia (Jagiellonia Białystok) z wolnego z około 30 metrów
29'
Jagiellonia ma kłopoty na lewej stronie swojej defensywy. Po raz kolejny w tym sektorze boiska ratuje się faulem
29'
Mladenović (LECHIA Gdańsk) z wolnego wrzucił piłkę w pole bramkowe, a tak Paixao (LECHIA Gdańsk) z woleja przeniósł ją nad poprzeczką
29'
Piast strzelił gola Lechowi. Na tę chwilę to piłkarze z Gliwic są mistrzami Polski
29'

1. Piast 72
2. Legia 70
30'
kibice, którzy są na stadionie, nie są informowani przez spikera o wynikach na innych obiektach
32'
Paixao (LECHIA Gdańsk) był sam na sam z bramkarzem, ale fatalnie przestrzelił. Jeszcze sędzia odgwizdał spalonego
32'
Cracovia straciła gola w meczu z Pogonią. To oznacza, że w tej chwili Jagiellonia przesuwa się na 4. miejsce w tabeli
33'
a w Warszawie Zagłębie strzeliło gola na 1:1 z Legią
33'

1. Piast 72
2. Legia 68
4. Jagiellonia 58
5. Cracovia 57
35'
Żółtą kartką został ukarany Bodvarsson (Jagiellonia Białystok).
36'
nad bramką sprzed pola karnego uderzył Augustyn (LECHIA Gdańsk)
36'
na razie tylko w Gdańsku nie padł jeszcze żaden gol w ostatniej kolejce grupy mistrzowskiej
38'
nieudany drybling Maka w polu karnym Jagiellonii. Piłka uciekła skrzydłowemu poza boisko
39'
dośrodkowanie z lewego skrzydła Maka. Do piłki doszedł zamykający akcję z drugiej strony Michalak (LECHIA Gdańsk), ale nie uderzył jej ani głową, ani nogą, a odbiła się ona od jego boku
41'
zablokowany strzał Pospisila (Jagiellonia Białystok), ale piłka po uderzeniu Romanczuka (Jagiellonia Białystok) już przebiła się przez blok obrońców Lechii. Dobrze interweniował Kuciak (LECHIA Gdańsk)
42'
kontra Lechii, ale Runje (Jagiellonia Białystok) nie pozwolił dojść do strzału Makowi
42'
i znów Runje (Jagiellonia Białystok). Tym razem wybija piłkę, którą wzdłuż bramki grał Mladenović (LECHIA Gdańsk)
43'
Sandomierski (Jagiellonia Białystok) nie złapał piłki po dośrodkowaniu, ale żaden z piłkarzy Lechii nie skorzystał z tego prezentu
43'
kolejny faul Jagiellonii z lewej strony defensywy
44'
[1:0] LECHIA Gdańsk STRZELA GOLA! Zdobywcą bramki Fila. Po dośrodkowaniu Łukasika z wolnego gola głową zdobył prawy obrońca biało-zielonych. Sandomierski jeszcze dotknął piłki, ale nie był w stanie wypchnąć jej w pole
44'
Jagiellonia spada obecnie z 4. miejsca, a Lechia nadal jest na 3.
44'

1. Piast 72
2. Legia 68
3. LECHIA 67
4. Cracovia 57
5. Jagiellonia 57
45'
pewna interwencja Kuciaka (LECHIA Gdańsk) na przedpolu
45'
minuta doliczona do pierwszej połowy
45+1
KONIEC PIERWSZEJ POŁOWY. LECHIA PROWADZI 1:0
Sporo walki, częściej przy piłce nawet Jagiellonia, ale Lechia jest konkretniejsza pod bramką rywali. Z 8 jej strzałów 4 były celne, a Fila (LECHIA Gdańsk) zdobył prowadzenie. Goście uderzali pięciokrotnie, ale tylko raz zatrudnili Kuciaka (LECHIA Gdańsk).
Wynik, który jest obecnie w Gdańsku nie zmienia miejsc zespołów, z którymi przystępowały do ostatniej kolejki. Lechia nadal jest 3., a Jagiellonia 5.
Oficjalna frekwencja 15 008
w przerwie konkurs o 200 tysięcy dla 3 kibiców, w tym jednej pani. Trzeba kopnąć z połowy boiska w poprzeczkę
Zobacz, czy ktoś był blisko wygranej?
piłkarze na boisku czekają na gwizdek sędziego. Chodzi o to, by mecze na 4 stadionach toczyły się równolegle
w obu drużynach bez zmian w składach
46'
drugą połowę rozpoczęła Lechia
46'
od razu rajd Kadleca (Jagiellonia Białystok), ale gdy wbiegł w "16" Lechii podał niecelnie
46'
"Hej, BKS..." - z trybun
47'
Nalepa (LECHIA Gdańsk) ofiarnym wślizgiem zablokował strzał Imaza (Jagiellonia Białystok), wybijając piłkę na róg
47'
Imaz (Jagiellonia Białystok) ze wściekłością kopnął nogą w słupek
48'
zbyt mocne dośrodkowanie z narożnika boiska Poletanovicia (Jagiellonia Białystok)
51'
Poletanović (Jagiellonia Białystok) z dystansu wysoko nad poprzeczką
52'
niecelny strzał z dystansu Augustyna (LECHIA Gdańsk). Przeprasza za niego kolegów, bo mógł inaczej kończyć akcję, szukając podania
54'
niecelny strzał Michalaka (LECHIA Gdańsk)
55'
Kuciak (LECHIA Gdańsk) uratował Lechię przed stratą bramki po strzale Novikovasa (Jagiellonia Białystok)
55'
drugi róg z rzędu dla Jagiellonii po zamieszaniu po kornerze Poletanovicia (Jagiellonia Białystok)
56'
piłkarze Jagiellonii jeszcze podbiegli do arbitra i ten najwyraźniej czeka na podpowiedź z VAR
57'
sędzia biegnie sam zobaczyć sytuację. Chyba chodzi o to, czy Augustyn (LECHIA Gdańsk) nie zagrał ręką, blokując strzał głową Romanczuka (Jagiellonia Białystok)
rzut karny
58'
sędzia wraca po analizie VAR i dyktuje karnego dla Jagiellonii
58'
"Dusan Kuciak " - skandują kibice
58'
Żółtą kartką został ukarany Augustyn (LECHIA Gdańsk) za to zagranie ręką, które doprowadza do karnego
59'
Kuciak (LECHIA Gdańsk) obronił karnego! Imaz strzelał bez rozbiegu. Uderzył lekko i w środek bramki
59'
a Legia przegrywa w Warszawie z Zagłębiem 1:2
59'
przed Lechią otwiera się szansa na 2. miejsce
59'
w tej chwili obie drużyny mają po 67 punktów i decydują bramki z całego sezonu. Legia 54:38, Lechia 53:38
61'
Wójcicki (Jagiellonia Białystok) wyłożył piłkę na strzał Romanczukowi (Jagiellonia Białystok). Uderzenie obok bramki
64'
zderzenie we własnym polu karnym Augustyna (LECHIA Gdańsk) i Kuciaka (LECHIA Gdańsk). Masażyści Lechii wbiegli na boisko
64'
piłkarze Jagiellonii wykorzystują przerwę i większość z nich przybiegło na naradę z trenerem Mamrotem
64'
poszkodowany też Imaz (Jagiellonia Białystok) z Jagiellonii
66'
wszyscy piłkarze mogą kontynuować grę
66'
Cracovia przegrywa już 0:2 z Pogonią, ale przy porażce Jagiellonii utrzymuje 4. miejsce
67'
zablokowane dośrodkowanie Kubickiego (LECHIA Gdańsk). Korner dla Lechii
68'
niecelnie główkował Nalepa (LECHIA Gdańsk) po dośrodkowaniu z kornera Michalaka (LECHIA Gdańsk)
68'
Paixao (LECHIA Gdańsk) nie sięgnął piłki po dośrodkowaniu Maka
69'
wydawało się, że Imaz (Jagiellonia Białystok) symuluje faul, ale sędzia dyktuje rzut wolny dla gości około 25 metrów na wprost bramki Lechii
70'
strzał z wolnego Novikovasa (Jagiellonia Białystok) nad poprzeczką
70'
Jagiellonia Białystok przeprowadza zmianę. Boisko opuszcza Kadlec, w jego miejsce wchodzi Kostal.
70'
ofensywna zmiana, gdyż skrzydłowy zastąpił obrońcę
71'
jednak nie ma przejścia Jagiellonii na 3 obrońców. Do defensywy przesunięty został Wójcicki (Jagiellonia Białystok)
72'
piłka w siatce Jagiellonii, ale sędzia nie uznaje gola
72'
Paixao (LECHIA Gdańsk) rozmawia z arbitrem, a ten czeka jeszcze na podpowiedzi z VAR
74'
[2:0] Po analizie VAR gol uznany. Bramka zaliczona Kubickiemu
74'
Lechia i Legia mają identyczną różnicę bramek 54:38. W tej sytuacji o wyższym miejscu decyduje większa liczba zwycięstw z całego sezonu. Lepsza jest Legia
75'
by Lechia była wicemistrzem Polski, musi strzelił 1 gola lub Legia musi stracić bramkę!
76'
Spiker informuje kibiców, że Lechii do wicemistrzostwa brakuje jednej bramki
76'
77'
Jagiellonia Białystok przeprowadza zmianę. Boisko opuszcza Poletanović, w jego miejsce wchodzi Klimala.
77'
napastnik wszedł za pomocnika
77'
widać, że Jagiellonia chce atakować, a to dobrze dla Lechii, bo więcej miejsca powinno być pod bramką gości
77'
Cracovia przegrywa z Pogonią 0:3, ale obecnie ten wynik nie ma znaczenie dla układu miejsc 1-5. Cracovia nadal jest 4. i nic się nie zmieni, gdy przegra Jagiellonia
79'
Lechia naciera
79'
Ogłuszający doping kibiców
79'
cisz w sektorze gości
79'
pomocy medycznej potrzebuje Runje (Jagiellonia Białystok)
80'
Jagiellonia Białystok przeprowadza ostatnią zmianę. Boisko opuszcza kontuzjowany Runje, w jego miejsce wchodzi Adamec.
80'
Jagiellonia bez dwóch podstawowych, środkowych obrońców, bo do Gdańska nie przyjechał Arsenić, którego zastępuje 18-letni debiutant
80'
jest szansa na gola dla Lechii, który może być na wagę wicemistrzostwa Polski
82'
Paixao (LECHIA Gdańsk) strzela głową gola. Sędzia nie uznaje z uwagi na spalonego
83'
niecelny strzał Kubickiego (LECHIA Gdańsk)
84'
na spalonym Mladenović (LECHIA Gdańsk)
85'
LECHIA Gdańsk przeprowadza zmianę. Boisko opuszcza Michalak, w jego miejsce wchodzi Żukowski.
85'
skandowanie "Dziękujemy", bo Michalak (LECHIA Gdańsk) został sprzedany do rosyjskiego klubu z Groznego i tak zagra po wakacjach
87'
Sandomierski (Jagiellonia Białystok) odbił piłkę po strzale z woleja Żukowskiego (LECHIA Gdańsk). Róg dla Lechii
87'
bez zagrożenia dla gości po dośrodkowaniu z narożnika boiska Łukasika (LECHIA Gdańsk)
88'
LECHIA Gdańsk przeprowadza zmianę. Boisko opuszcza Mak, w jego miejsce wchodzi Vikri.
88'
także dla Maka to pożegnanie z Lechią. Z trybun też "dziękujemy"
88'
Dymerski przygotowuje się też do debiutu w ekstraklasie
90'
6 minut doliczone do drugiej połowy
90'
Legia wyrównała na 2:2 w meczu z Zagłębiem
90+2
LECHIA Gdańsk przeprowadza zmianę. Boisko opuszcza Łukasik, w jego miejsce wchodzi Dymerski.
90+3
przy wyniku w Warszawie Legia znów jest o punkt przed Lechią, czyli gdańszczanie zostają na 3. miejscu
90+3
najwyraźniej ta informacja dotarła do kibiców, mimo że spiker jej nie podał, bo doping jest znacznie cichszy niż jeszcze kilka minut temu
90+5
mistrzem Polski został Piast, który wygrał z Lechem 1:0
90'
koniec meczu też w Cracovię. Gospodarze przegrali z Pogonią 0:3, a mimo to zagrają w europejskich pucharach, bo zajmą 4. miejsce
90+6
Legia wicemistrzem po remisie z Zagłębiem 2:2
90'
Końcowa tabela na miejscach 1-5:
1. Piast 72
2. Legia 68
90+7
KONIEC MECZU LECHIA WYGRAŁA 2:0
Przez kilkanaście minut Lechia była o gola od tytułu wicemistrza Polski. Ostatecznie te nadzieje skończyło się wraz z wyrównaniem wyniku przez Legię Warszawa. Jednak emocje w dzisiejszym meczu i walka, którą podjęła Lechia po części wynagrodziły kibicom rozczarowania po ostatnich wynikach. Biało-zieloni wygrali 2 mecz w grupie mistrzowskiej.
Po raz drugi w historii klubu piłkarze Lechii kończą ekstraklasę na 3. miejscu. Poprzednio udało się im to w 1956 roku.
za 10 minut ma rozpocząć się dekoracja medalami
około 22 piłkarze powinni być pod Fontanną Neptuna, gdzie ma być feta na ich cześć
piłkarze po rundzie honorowej wokół boiska. Następują krótkie przemówienia trenera Stokowca i kapitana Paixao (LECHIA Gdańsk)
Paixao (LECHIA Gdańsk) powiedział, że napisali historię, a szkoleniowiec zapewnił, iż to nie koniec, a początek sukcesów
Paixao również w imieniu drużyny pożegnał: Maka, Nunesa, Vitorię i Michalak, który po wakacjach nie zobaczymy w Lechii
pojedynczo piłkarze odbierają medale na podeście, który ustawiony jest na trybunie honorowej. Przechodzą m.in. pod flagą Gdańska. Gdy wszyscy, łącznie ze sztabem trenerskim i wszystkimi osobami, które pracowali przy pierwszej drużynie, odebrali trofea biało-zieloni "deszcz"
nagroda od miasta dla Lechii milion złotych. Przekazują Aleksandra Dulkiewicz, prezydent Gdańska i Piotr Adamowicz, brat zamordowanego prezydenta Gdańska - Pawła Adamowicza

16 Zagłębie Sosnowiec 37 7 8 22 49:80 29
Po rozegraniu 30 kolejek, nastąpi podział na grupę A - mistrzowską (pozycje 1-8) oraz B - spadkową (9-16). Drużyny zagrają w grupach każdy z każdym bez rewanżów z zachowaniem całego dotychczas zdobytego dorobku punktowego.
Tabela wprowadzona: 2019-05-19

Wyniki 37 kolejki

• Grupa mistrzowska
  • LECHIA GDAŃSK - Jagiellonia Białystok 2:0 (1:0)
  • Piast Gliwice - Lech Poznań 1:0 (1:0)
  • Legia Warszawa - Zagłębie Lubin 2:2 (1:1)
  • Cracovia - Pogoń Szczecin 0:3 (0:1)
  • Grupa spadkowa
  • Śląsk Wrocław - ARKA GDYNIA 4:0 (2:0)
  • Wisła Kraków - Miedź Legnica 4:5 (1:1)
  • Korona Kielce - Górnik Zabrze 0:3 (0:0)
  • Wisła Płock - Zagłębie Sosnowiec 0:0

Opinie (233) ponad 20 zablokowanych

• Kto odczuwa niedosyt? (8)

• 153 34

• Opinia została zablokowana przez moderatora

• Całe szczęście, że Piast wygrał

bo jakby się okazało, że te 2 pkt z Arką nas kosztowały nie tylko srebro...

• 15 9

• Nikt nie powinien. Uwazam ze dobrze sie stalo ze dzieki temu ze jest puchar zaczniemy od pozniejszych rund. Na mistrza przyjdzie jeszcze czas. Budowac silna druzyne na nastepny sezon.

• 4 3

• (1)

Wiem, że łatwo krytykować, ale końcówka sezonu to tylko 7 pkt/7 meczy: niestety trochę za mało. Plus mecz z Zagłębiem Lubin (3:0 do przerwy 3:3 na koniec), który kosztował nas wicemistrzostwo. Plus kilka innych wpadek. Te elementy trzeba poprawić, jeśli mamy coś ugrać ciekawego.

Ważne jednak że po dobrym sezonie Europa wita do Gdańska: mam nadzieję że na więcej niż jeden mecz.

• 3 2

• Nonszalancja Flavio

Niestety, mimo że Flavio strzelał w ostatnich akcjach decydujące bramki, dzięki którym Lechia lepiej zapunktowała to jego nonszalanckie wykonywanie jedenastek zabrało nam 6-7 punktów.
        Lechia - Śląsk 1:1 (-2)
        Wisła P. - Lechia 1:0 (-2 lub nawet -3). Karny był przy stanie 0:0, więc wykorzystany karny mógłby całkiem inaczej ułożyć dalszą część meczu.
        Korona - Lechia 0:0 (-2)

• 1 0

• pewnie!

Oprócz pucharu i wczorajszego karnego,Jaga mogłaby podarować nam parę złotych!