Lechia Gdańsk - Korona Kielce 2:0. Trzecie zwycięstwo z rzędu

21 września 2019 (artykuł sprzed 4 lat)

Lechia Gdańsk pokonała Koronę Kielce 2:0. Dusan Kuciak zachował czyste konto, a Filip Mladenović zaliczył asystę  przy pierwszym golu Macieja Gajosa. Lechia Gdańsk pokonała Koronę Kielce 2:0. Dusan Kuciak zachował czyste konto, a Filip Mladenović zaliczył asystę  przy pierwszym golu Macieja Gajosa.

Lechia Gdańsk wygrała u siebie z Koroną Kielce 2:0 (1:0). Pierwszego gola w barwach biało-zielonych strzelił Maciej Gajos, a wynik spotkania w 9. kolejce ekstraklasy kapitalnym strzałem ustalił Lukas Haraslin. To trzecie ligowe zwycięstwo z rzędu podopiecznych Piotra Stokowca, które zbliżyło ich na odległość 2 punktów od lidera.

12 Kuciak - 19 Fila, 25 Nalepa, 26 Augustyn, 22 Mladenović - 35 Łukasik - 17 Haraslin, 6 Kubicki, 7 Gajos, 31 Udovicić - 90 Sobiech
Sędziowie: Przybył (Kluczbork) oraz Myrmus, Lekki
Widzów: 11 708
88 Kozioł - 2 Spychała, 5 Kovacević, 33 Marquez, 11 Gardawski - 6 Gnjatić, 8 Radin - 7 Cebula, 39 Pacinda, 10 Jukić - 72 Papadopulos
  • 55' 90 Sobiech Zmiany 28 Paixao
  • 64' 17 Haraslina Zmiany 27 Wolski
  • 84' 7 Gajos Zmiany 11 Mihalik
  • 46' 7 Cebula Zmiany 27 Pućko
  • 72' 10 Jukić Zmiany 23 Duranović
  • 79' 72 Papadopulos Zmiany 9 Żyro
  • 36' Gajos
  • 52' Haraslin
  • 17' Gajos
  • 31' Mladenović
  • 50' Łukasik
  • 67' Spychała
  • 75' Gnjatić

Lechia Gdańsk w ciągu 4 dni rozegra 2 spotkania. Tego w Pucharze Polski w Wejherowie kibice z Gdańska nie zobaczą na żywo. Tym bardziej warto wspierać biało-zielonych na własnym stadionie

Gryf Wejherowo - Lechia Gdańsk w Pucharze Polski bez kibiców gości - szczegóły decyzji

przed meczem trener Stokowiec został umocniony, gdyż otrzymał nowy kontrakt do 30 czerwca 2022 roku

Piotr Stokowiec przedłużył kontrakt z Lechią Gdańsk - szczegóły i cele w nowej umowy

w meczu z Koroną Lechia jest zdecydowanym faworytem, ale trener Stokowiec ostrzega, bo takie spotkania bywają pułapką

Mecz pułapka, czy faworyt pokaże klasę? Zapowiedź Lechia Gdańsk - Korona Kielce

Lechia dziś bez Peszki, który z uwagi na kontuzje ma wolne dziś, a także nie zagra we wtorek w Pucharze Polski

Sławomir Peszko druga, piłkarska młodość. Nie był tak skuteczny od 10 lat

za Peszkę w "11" Haraslin (LECHIA Gdańsk) i jest to jedyna zmiana w porównaniu z wygraną w ostatniej kolejce z Lechem
w perspektywie meczu we wtorek Lechia nie zamierza kalkulować, gdyż nie ma w drużynie kłopotów natury przygotowania fizycznego

Nie ma śladu po kłopotach motorycznych w Lechii Gdańsk - wywiad z Michałem Nalepą

ławka rezerwowych: 1 Alomerović, 4 Chrzanowski, 9 Lipski, 11 Mihalik, 27 Wolski, 28 Paixao, 36 Makowski, 55 Dymerski, 77 Kobryn
poza informacjami związanymi z meczem kibice zobaczy dziś reklamy finału Ligi Europy 2020

Lechia Gdańsk już zarabia na finale Ligi Europy. Kto i ile płaci?

w Koronie jako trener debiutuje Mirosław Smyła. W "11" sprzed tygodnia nie dokonuje żadnej zmiany (ed) (video)
ławka rezerwowych Korony: 30 Kukić, 3 Dziwniel, 4 Tzimopoulos, 9 Żyro, Szymusik, 17 Zalazar, 23 Duranović, 27 Pućko, Pierzchała
piłkarze wychodzą na prezentację. Lechia biało-zielone koszulki i białe spodenki. Korona żółto-czerwone koszulki i czerwone spodenki
1'
od środka mecz rozpoczęła Lechia
3'
Pacinda (Korona Kielce) spudłował z 16. metra
5'
spokojny początek Lechii. Na razie częściej przy piłce goście
7'
Gajos (LECHIA Gdańsk) nie pozwolił na dośrodkowanie Gardawskiemu (Korona Kielce), a ponadto nie dał się nabrać rywalowi, który wyraźnie szukał karnego, na faul
8'
Fila (LECHIA Gdańsk) zagrał wzdłuż pola bramkowego Korony, Gajos (LECHIA Gdańsk) doszedł do piłki, ale nie miał już miejsca na oddanie celnego strzału
9'
kolejne zagranie przed bramkę Lechii. Tym razem z lewego skrzydła w wykonaniu Mladenovicia (LECHIA Gdańsk), ale do piłki nie doszli ani Sobiech (LECHIA Gdańsk), ani Fila (LECHIA Gdańsk)
10'
od kilku minut już na dobre Lechia przejęła inicjatywę w tym meczu
11'
Gdy Korona się broni, przechodzi do ustawienia 1-5-4-1, a między środkowych obrońców wchodzi pomocnik Gnjatić
13'
Nalepa (LECHIA Gdańsk) zablokował strzał Papadopulosa (Korona Kielce)
16'
Mladenović (LECHIA Gdańsk) wybił piłkę głową po dośrodkowaniu Gardawskiego (Korona Kielce)
17'
Żółtą kartką został ukarany Gajos (LECHIA Gdańsk) po faulu na Gardawskim
19'
nikt nie doszedł do dośrodkowania Haraslina (LECHIA Gdańsk)
20'
kontra Korony. Pacinda (Korona Kielce) zagrał przed bramkę Lechii, ale Spychała (Korona Kielce) nie zdążył zamknąć akcji i piłka wyszła poza boisko
20'
Lechia musi uważać bardziej w defensywie, bo kontry gości są wyprowadzane w dobrym tempie. Na razie brakuje Koronie tylko wykończenia pod bramką
21'
rzut rożny dla Lechii
21'
po dośrodkowaniu z narożnika boiska Haraslina (LECHIA Gdańsk) nad bramką główkował Augustyn (LECHIA Gdańsk)
22'
dośrodkowanie Gardawskiego (Korona Kielce). Pacinda (Korona Kielce) próbował się złożyć do strzały z woleja, ale piłka była za wysoko, by celnie kopnąć ją w kierunku bramki
24'
Haraslin (LECHIA Gdańsk) wrzucił piłkę z autu w pole karne. Gajosowi (LECHIA Gdańsk) niewiele zabrakło, aby oddać strzał
25'
dośrodkowanie Mladenovicia (LECHIA Gdańsk) prosto w ręce bramkarza gości
26'
jeszcze raz wrzucał Mladenović (LECHIA Gdańsk), ale tym razem posłał piłkę wysoko nad bramką
28'
Kubicki (LECHIA Gdańsk) przejął odbitą piłkę po dośrodkowaniu Gajosa (LECHIA Gdańsk) przed polem karnym, ale nieczysto trafił w futbolówkę i celnego uderzenia nie było
29'
cały czas doping z trybun dla Lechii
29'
niecodzienne zdarzenie, na boisko udali arbiter i Radin (Korona Kielce), którzy zderzyli się
29'
nie ma jednak przerwy w grze, obaj szybko się pozbierali
31'
obraz gry nie uległ zmienianie. Lechia zmuszona do gry w ataku pozycyjnym, Korona zagęszcza strefę boiska przed własną bramką i czeka na okazję do kontry
31'
Żółtą kartką został ukarany Mladenović (LECHIA Gdańsk) po faulu na Spychale
32'
Augustyn (LECHIA Gdańsk) głową wybił piłkę po dośrodkowaniu z rzutu wolnego Pacindy (Korona Kielce)
34'
"Gdańska Lechia" - z trybun
35'
po dośrodkowaniu Fili (LECHIA Gdańsk) z woleja uderzył Udovicić (LECHIA Gdańsk), ale nad bramką
36'
[1:0] LECHIA Gdańsk STRZELA GOLA! Zdobywcą bramki Gajos. Mladenović wrzucił piłkę w pole bramkowe, Maciek przejął futbolówkę 3 metry przed bramką i posłał ją precyzyjnie pod poprzeczkę
37'
sędzia czeka jeszcze na akceptację uznania gola przez VAR. Zapewne sprawdzane jest, czy Gajos nie był na spalonym. Gra nie jest na razie kontynuowana
38'
sędzia nakazał wznowienie gry od środka boiska, a zatem jest 1:0 dla Lechii
38'
dla Gajosa (LECHIA Gdańsk) to pierwszy gol w barwach Lechii. Chciał go już strzelić przed tygodniem, gdy grał przeciwko swojemu poprzedniemu klubowi

Maciej Gajos - wywiad sprzed tygodnia

39'
pomocy medycznej potrzebuje Cebula (Korona Kielce), który ucierpiał w starciu z Nalepą (LECHIA Gdańsk)
42'
Fila (LECHIA Gdańsk) zagrał piłkę wzdłuż bramki, ale Gnjatić (Korona Kielce) zablokował próbującego strzelać Sobiecha (LECHIA Gdańsk)
44'
Kuciak (LECHIA Gdańsk) broni w pojedynku sam na sam z Jukiciem (Korona Kielce). Korona wyszła z kontrą czterema podaniami. Ma jeszcze rzut rożny
45'
bez zagrożenia dla Lechii po dośrodkowaniu z narożnika boiska Pacindy (Korona Kielce)
45'
2 minuty doliczone do pierwszej połowy
45+2
Haraslin (LECHIA Gdańsk) minął rywala w polu karnym i strzelił z kilku metrów nad poprzeczką
45+2
KONIEC PIERWSZEJ POŁOWY. LECHIA PROWADZI 1:0
45'
Mecz wygląda tak jak można było się spodziewać. Lechia gra w ataku pozycyjnym, ma blisko 65 procent posiadania piłki, a Korona czeka na okazje na kontry. Przed przerwa gra była szybka, ale brakowało wykończenia pod bramkami. Obie drużyny oddały tylko po jednym celnym strzale, choć nie brakowało zagrań wzdłuż bramki, w których centymetrów brakowało, aby ktoś dostawił nogę i cieszył się z gola.
Lechia prowadzi, bo Gajos (LECHIA Gdańsk) popisał się w takiej sytuacji sprytem w polu bramkowym i precyzyjnym strzał, a także dlatego, że w doliczonym czasie Kuciak (LECHIA Gdańsk) nie dał się pokonać Jukiciowi (Korona Kielce).
Oficjalna frekwencja 11 708 kibiców
46'
Korona Kielce przeprowadza zmianę w przerwie. Boisko opuszcza Cebula, w jego miejsce wchodzi Pućko.
46'
od środka drugą połowę rozpoczęli goście
46'
Lechia bez zmian w składzie
46'
Kozioł (Korona Kielce) łapie piłkę, którą Mladenović (LECHIA Gdańsk) próbował dograć do Sobiecha (LECHIA Gdańsk)
47'
Kuciak (LECHIA Gdańsk) pewnie złapał piłkę po strzale Pućki (Korona Kielce)
50'
Jukić (Korona Kielce) faulował Udovicicia (LECHIA Gdańsk) niespełna 25 metrów od bramki Korony
50'
Żółtą kartką został ukarany Łukasik (LECHIA Gdańsk), który oddał strzał z rzutu wolnego, a sędzia najwyraźniej wcześniej przekazał piłkarzom, aby nie uderzać bez jego gwizdka
51'
strzał z rzutu wolnego Gajosa (LECHIA Gdańsk) w mur
52'
[2:0] LECHIA Gdańsk STRZELA GOLA! Zdobywcą bramki Haraslin. Kapitalny strzał Lukasa, który doszedł do piłki zagrywanej z własnej połowy przez Kubickiego. W polu karnym Słowak w pełnym biegu przełożył piłkę z prawej na lewą nogę, gubiąc tym samym Kovacevicia i uderzył w samo "okienko" bramki
53'
tak jak przy pierwszym golu sędzia nie wznawia gry od środka, a czeka na konsultację z VAR
54'
gol uznany, Lechia prowadzi 2:0. Znów zapewne chodziło o sprawdzenie, czy skrzydłowy nie był na spalonym
55'
Mladenović (LECHIA Gdańsk) wyłożył piłkę na strzał Gajosowi (LECHIA Gdańsk), ale Maciek strzela nad bramką
55'
LECHIA Gdańsk przeprowadza pierwszą zmianę. Boisko opuszcza Sobiech, w jego miejsce wchodzi Paixao.
55'
zmiana na pozycji napastnika w Lechii
60'
kilka słabszych minut, nic godnego uwagi nie wydarzyło się na boisku
61'
Kuciak (LECHIA Gdańsk) bez problemu poradził sobie z piłką po lekkim strzale Marqueza (Korona Kielce)
61'
pomocy medycznej potrzebuje Haraslin (LECHIA Gdańsk)
61'
do zmiany przygotowuje się Wolski
63'
dośrodkowanie Haraslina (LECHIA Gdańsk) przejął Kozioł (Korona Kielce)
64'
LECHIA Gdańsk przeprowadza drugą zmianę. Boisko opuszcza Haraslin, w jego miejsce wchodzi Wolski.
64'
Wolski (LECHIA Gdańsk) nie pierwszy raz w tym sezonie wchodzi nie na środek pomocy, ale na pozycję prawoskrzydłowego
67'
Żółtą kartką został ukarany Spychała (Korona Kielce) po faulu na Mladenoviciu
68'
obraz gry się nie zmienia, nadal zdecydowanie częściej przy piłce Lechia
68'
Marquez (Korona Kielce) wybił piłkę na rzut rożny
69'
i kolejny korner, gdyż po dośrodkowaniu Gajosa (LECHIA Gdańsk) zablokowany został Nalepa (LECHIA Gdańsk)
69'
Kozioł (Korona Kielce) złapał piłkę po strzale głową Nalepy (LECHIA Gdańsk). Udovicić (LECHIA Gdańsk) dwukrotnie dośrodkowywał. Najpierw z narożnika boiska piłka po jego wrzutce piłka została odbita, a za drugim razem znalazł drogę na głowę obrońcy
70'
nieznacznie przy strzale sprzed pola karnego pomylił się Wolski (LECHIA Gdańsk)
72'
Korona Kielce przeprowadza ostatnią zmianę. Boisko opuszcza Jukić, w jego miejsce wchodzi Duranović.
72'
Korona przeszła do gry dwoma napastnikami
74'
nikt nie doszedł do strzału po dośrodkowaniu Pacindy (Korona Kielce). Piłka w rękach Kuciaka (LECHIA Gdańsk)
75'
Żółtą kartką został ukarany Gnjatić (Korona Kielce), który faulem na Mladenoviciu przerwał efektowną kontrę Lechii
75'
dla Gnjaticia (Korona Kielce) to 4. kartka w tym sezonie. W następnej kolejce będzie pauzować
76'
zbyt mocne dośrodkowanie z rzutu wolnego Mladenovicia (LECHIA Gdańsk). Od bramki rozpocznie Kozioł (Korona Kielce)
78'
Kozioł (Korona Kielce) odbił piłkę po strzale Paixao (LECHIA Gdańsk). Szkoda, że nie było nikogo na dobitkę. Portugalczyk był sam z Lechii w polu karnym rywali
78'
i znów Paixao (LECHIA Gdańsk) postraszył w pojedynkę rywali. Kozioł (Korona Kielce) ratował się wybiciem piłki w aut
79'
Korona Kielce przeprowadza ostatnią zmianę. Boisko opuszcza Papadopulos, w jego miejsce wchodzi Żyro.
82'
rzut rożny do wybiciu piłki przez Gardawskiego po dośrodkowaniu Mladenovicia (LECHIA Gdańsk)
83'
bez zagrożenia dla Korony po kornerze Lechii
84'
LECHIA Gdańsk przeprowadza ostatnią zmianę. Boisko opuszcza Gajos, w jego miejsce wchodzi Mihalik.
84'
dla Mihalika (LECHIA Gdańsk) to debiut w pierwszej drużynie Lechii. Przed tygodniem w drużynie rezerw strzelił 3 gole w wygranym meczu przez Lechię II ze Stolemem Gniewino 11:0
84'
zmiana ustawienia w Lechii. Wolski (LECHIA Gdańsk) przeszedł na środek drugiej linii, a Mihalik (LECHIA Gdańsk) zajął miejsce na prawym skrzydle
86'
Gardawski (Korona Kielce) znów wybił piłkę na rzut rożny
86'
Kozioł (Korona Kielce) złapał piłkę, którą z narożnika boiska dośrodkował Udovicić (LECHIA Gdańsk)
90'
zbyt mało powietrza w piłce, trzeba wymienić futbolówkę
90'
3 minuty doliczone do drugiej połowy
90+1
Kuciak (LECHIA Gdańsk) broni uderzenie Żyro (Korona Kielce), który strzelał mimo ostrego kąta
90+2
Duranović (Korona Kielce) minął Nalepę (LECHIA Gdańsk), ale był do asekuracji Mladenović (LECHIA Gdańsk), który wybił piłkę na róg
90+2
bez zagrożenia dla Lechii po rzucie rożnym Korony
90+3
KONIEC MECZ. LECHIA WYGRAŁA Z KORONĄ 2:0
Gol na 2:0 dla Lechii praktycznie zakończył ten mecz. Zadowoleni gdańszczanie nie forsowali tempa, choć nadal posiadali optyczną przewagę i atakowali. Natomiast Korona nie była w stanie przeprowadzić tak groźnych kontr jak to robiła przed przerwą. Dlatego ani przez moment nie było wątpliwości, kto wygra to spotkanie. Dla biało-zielonych to trzecie zwycięstwo z rzędu w ekstraklasie. Swoją wartość ma także to, że gospodarzom udało się zagrać na zero z tyłu.
drużyna, która wygra w Warszawie, wysunie się na pozycję lidera i będzie ją zajmować co najmniej do niedzielnego meczu Jagiellonia - Pogoń
w czołówce tabeli obecnie bardzo duży ścisk. Pierwszy zespół od siódmego dzieli różnica 2 punktów

Wyniki 9 kolejki

• LECHIA GDAŃSK - Korona Kielce 2:0 (1:0)
  • ŁKS Łódź - ARKA GDYNIA 1:4 (0:2)
  • Piast Gliwice - Raków Częstochowa 2:1 (0:1)
  • Lech Poznań - Jagiellonia Białystok 1:1 (1:1)
  • Śląsk Wrocław - Zagłębie Lubin 4:4 (2:2)
  • Wisła Płock - Wisła Kraków 2:1 (1:1)
  • Pogoń Szczecin - Górnik Zabrze 1:1 (1:0)
  • Cracovia - Legia Warszawa 1:2 (0:1)

Opinie (103) ponad 10 zablokowanych

Wszystkie opinie

• Brawo Lechia !!!!!! (4)

Najbardziej utytułowany klub na Pomorzu nabiera rozpędu do Mistrzostwa Polski.
    W Gdańsku się dzieje, My Tworzymy Historie !!!!!!!

• 132 19

• Się dzieje, tylko szkoda że mało kto w tym uczestniczy:D (2)

• 11 7

• Bo Lechia to dziady

• 8 28

• Bo nikt normalny tam nie chodzi

• 8 27

• Dziś w ogóle dobry dzień 3miejskiej piłki

Bo Arka sklepała to polskie Detroit na tym ich orliku :) Jak tak dalej będą grali to wrócą do 1 ligi szybciej niż przyszli.
      I ktoś obstawił remis 4-4? Ekstraklapa jest jedyna w swoim rodzaju, tu nie ma niemożliwych do osiągnięcia wyników :)

• 2 2

• tak gra mistrz (2)

cały mecz pod kontrolą, kultura gry, przyjęcia piłek, obrona, kontry, wszystko tip top.